The Snowman (Velká Británie)
Švédsko Švédsko
Velká Británie Velká Británie
USA USA
125 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Mysteriozní, Thriller
Motto: Až napadne první sníh, začne hon na vraha.

Obsah

:
Harry Hole je postrachem týmu, vyšetřujícího zločiny v norské metropoli. Na jedné straně je to výjimečně dobrý detektiv, jehož netradiční metody skoro více »« méně

Režie

:
Tomas Alfredson

Scénář

:
Hossein Amini Peter Straughan Søren Sveistrup Jo Nesbø

Herci

:
Michael Fassbender Rebecca Ferguson Chloë Sevigny Val Kilmer J.K. Simmons ...
Premiéra: 12. 10. 2017
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  1
  0
  17. 12. 2017
  Brenan88 (32446 bodů)

  Sněhulák mohl být skvělým kriminálním thrillerem,ale to by se to nesmělo Alfredsonovi rozsypat pod rukama. Místy je děj velmi zmatený a nedotažený k nějakému rozuzlení. Velmi často jsem si u sledování pokládal otázky na které jsem v závěru ani nedostal odpovědi. Pořádná atmosféra skoro neexistuje a vražd je zde také po málu. O nějaké krvi si nechte akorát tak zdát,protože ve filmu skoro chybí a to by jí to v kontrastu se sněhem tak slušelo. Veškeré ženské obsazení si bylo velmi podobné. Přesto všechno musím dát aspoň těch 65%. Fassbender je totiž v hlavní roli výborný a zasněžená krajina je úchvatně krásná. Líbil se mi i hudební doprovod a identitu vraha se mi do odhalení nepodařilo zjistit. Knihu jsem nečetl a možná i proto hodnotím takto mírně.

 • 70%
  1
  0
  10. 1. 2018
  rkotvald (2865 bodů)

  Něco mi tam nesedělo a už vím co. Sněhulák totiž, ať se mu to líbí nebo ne, má mít koule tři a ne dvě. Tou chybějící koulí jsou tady chybějící scény, se kterými by to - pravda - být lepší nemuselo, ale podle mě bylo. Častokrát jsem měl totiž pocit, že bych měl mít před sebou rozevřenou předlohu, abych přesně věděl, kdo teď kam a za kým jede a kdo teď odkud a od koho přijel. A největší průser ze všeho je, že vlastně vůbec nevím, proč to ten někdo sakra dělal...

 • 60%
  1
  0
  14. 11. 2017
  jvempire (1178 bodů)

  Zajímavý film podle knižní předlohy známého severského autora. Bohužel ani Sněhuláka ani jiné Nesbovi knihy jsem nečetl, takže nemám srovnání s originálem. Takhle samostatně jde o průměrný film ve stále ještě netradičním prostředí. Zápletka je povedená, ale zpracování detailů nic moc.

 • 70%
  1
  0
  14. 11. 2017
  Ciiiri (865 bodů)

  Ale jo..., jako první jsem četla knihu... Jako zklamání, ale když člověk nesrovnává, tak je to dobrý. Možná bych si pustila znova, a vlastně bych brala i pokračování. Jen škoda, že divák přijde o hodně, co je zajímavé v knize. Jako první Nesbo doporučuji.

 • 65%
  1
  0
  14. 11. 2017
  Frankiena (460 bodů)

  Asi nebyl nejlepší nápad přečíst si knížku před tím, než jsem šla do kina. Srovnávání jsem se nemohla vyhnout, tím spíš že občas ani nebylo co srovnávat. kniha naprosto brilantní s napínavou zápletkou, hádáním vraha a tajemnou atmosférou. Film byl ale úplně jiný kafe. Pro ty, kteří knihu nečetli a neznají Nesbovu tvorbu, to možná mohla být dobrá detektivka. Mě ale film na plné čáře zklamal, stejně jako Vzkaz v lahvi. V první řadě výběrem herců. Fassbender je skvělej herec a jeho výkon byl skvělý, ale na Harryho je až moc hezký. Přesně naopak je to ale s jeho svůdnou ženou, kterou ztvárnila nesympatická Charlotte, která má do svůdné ženy daleko. Děj raději nekomentovat. Je jasné, že se musí ořezat pro rozměry filmu, ale až takhle to osekat? Některé postavy tam byly naprosto zbytečné a některé úplně upravené, a některé prostě bez důvodu zabili, i když v knize přežily. WTF? Copak je tak těžké natočit dobrou severskou detektivku, aniž by se měnil děj a postavy?

 • 50%
  0
  0
  14. 11. 2017
  petrrumplik (18 bodů)

  Filmů na podobné téma již bylo hodně. Hlavním hrdinou detektiv, který má problémy s pitím a proto opustil svou rodinu, která se ovšem záhy dostává do děje a mu dochází, že mu na ní záleží. Ve filmu bych uvítala více napětí, scény jsou předpokládané, jelikož jsou s nulovým napětím.

66 49 ?
 • Vojtas87 50%
 • headhunter 45%
 • Mirdas 70%
 • Psisko59 75%
 • rkotvald 70%
 • aero 70%
 • Michael Jackson 100%
 • dav.bal 40%
 • Tana-B 90%
 • pantak 70%
všechna hodnocení (30)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: