The Snowman (Velká Británie)
Švédsko Švédsko
Velká Británie Velká Británie
USA USA
125 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Mysteriozní, Thriller, Vánoční
Motto: Až napadne první sníh, začne hon na vraha.

Obsah

:
Harry Hole je postrachem týmu, vyšetřujícího zločiny v norské metropoli. Na jedné straně je to výjimečně dobrý detektiv, jehož netradiční metody skoro více »« méně

Režie

:
Tomas Alfredson

Scénář

:
Hossein Amini Peter Straughan Søren Sveistrup Jo Nesbø

Herci

:
Michael Fassbender Rebecca Ferguson Chloë Sevigny Val Kilmer J.K. Simmons ...
Přehrát online O2
Premiéra: 12. 10. 2017
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Sněhulák. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Sněhulák myslíte! K 7. březnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27521 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  4
  1
  17. 12. 2017
  Brenan88 (42985 bodů)

  Sněhulák mohl být skvělým kriminálním thrillerem,ale to by se to nesmělo Alfredsonovi rozsypat pod rukama. Místy je děj velmi zmatený a nedotažený k nějakému rozuzlení. Velmi často jsem si u sledování pokládal otázky na které jsem v závěru ani nedostal odpovědi. Pořádná atmosféra skoro neexistuje a vražd je zde také po málu. O nějaké krvi si nechte akorát tak zdát,protože ve filmu skoro chybí a to by jí to v kontrastu se sněhem tak slušelo. Veškeré ženské obsazení si bylo velmi podobné. Přesto všechno musím dát aspoň těch 65%. Fassbender je totiž v hlavní roli výborný a zasněžená krajina je úchvatně krásná. Líbil se mi i hudební doprovod a identitu vraha se mi do odhalení nepodařilo zjistit. Knihu jsem nečetl a možná i proto hodnotím takto mírně.

 • 60%
  0
  0
  22. 3. 2018
  martin-mickey-stusak (22592 bodů)

  Severské detektivky svoji atmosférou stále ještě nemají u nás na růžích ustláno, jak by si zasloužili. Jde především o poklidnou atmosféru s lehčím dramatem a naopak větší konverzací. Týká se to i tohoto snímku, který je u mnohých diváku bohužel více než rozporuplný. Velice obsáhlý knižní děj, který v tomto případě napsal velice známý Jo Nesbø, je vždy velice složité do filmového zpracování přepsat a nejinak to bylo i u tohoto titulu. Jako lákadlo na onu knihu je však snímek solidní. Lepší by samozřejmě bylo zpracování do televizního seriálu, ale film je prostě jen film mající svou určitou stopáž a tak to podle toho také vypadá. Pokud se dá příběhu určitá volnost a ponoří se do převážně konverzačního děje, vyjde z toho vcelku vkusný filmový příběh neoplývající určitým napětím. Takže nic pro méně pozorné diváky, neboť složitost děje a jeho vývoje jinak vede ke zmatenosti a nepochopení. A to je právě ten největší škraloup celého filmového díla. V tomto směru škoda.

 • 0%
  0
  3
  19. 3. 2018
  SNCIS (6517 bodů)

  Fassbender je v poslední době magnet na sra*ky. Nic proti němu, protože se mi v mnoha filmech líbil (Assassin's Creed, X-Men). No, ale nezlobte se na mě, ale tohle byla pí*ovina. Celé je to pomalé, utahané, nudné... Aby toho nebylo málo, tak je to ještě kur*vsky dlouhé. Je to obyčejná kriminálka, kde se v podstatě jen kecá. Hrozně mně to uspávalo a nudilo, takže nemám důvod dát ani jednu hvězdu. - odpad!.

 • 70%
  0
  0
  20. 2. 2021
  Jana Květoňová (5833 bodů)

  Film byl sice dost zmatený, místy jsem se v něm neorientovala a knihu jsem nečetla, ale kamera, zejména panoramatické zimní záběry, byla skvělá. Herecky se mi líbil zvláště Michael Fassbender jako kriminalista Harry Hole. Tomas Alfredson coby režisér opět neselhal, avšak scénář nemusel být až tak překombinovaný. Zajímavá byla hudba Marco Beltramiho. Ta byla opravdu dobře zvolená.
  A že ta atmosféra byla parádní, za to nemohou ani tak tvůrci jako působivá norská zimní krajina.

 • 40%
  1
  0
  25. 1. 2018
  Tom Hardy (5054 bodů)

  Nepřehlednost děje, matení a zkratkovitost ve vyprávění bych filmařům odpustil. Že z hlavního padoucha nejde respekt, vraždy pořádně nevidíme, sněhuláci neděsí a finále působí jak z Bláznivé střely, to už ne. Fassy má vážně pech.

 • 65%
  0
  0
  31. 3. 2018
  evismaior (3806 bodů)

  Mám ráda severské detektivky, miluju norskou krajinu a obdivuju Michaela Fassbendera za umění převtělit se plnou silou do role tak, že je v každém filmu opravdu někým jiným. Tak kde je sakra v tomhle filmu problém? Jasně, jsou tu ta omletá klišé, že severský detektiv nutně musí být ožrala a sociopat, který si nechá proklouznout mezi prsty vztah s v pohodě ženskou (stále krásnější Charlotte Gainsbourg) a jejím synem, navíc tady na tomto faktu vlastně stojí celá zápletka a ve filmu se nevyskytuje tolik postav, aby divák musel dvakrát přemýšlet, od koho vítr vane. Problém je, že on tak trochu vyvanule působí celý scénář, postavy se plácají odnikud nikam a člověk zjišťuje, že pohled na dalšího sněhuláka už působí spíš komicky. "A když zmizela tahle? Sněžilo." :-)

 • 70%
  2
  0
  10. 1. 2018
  rkotvald (3156 bodů)

  Něco mi tam nesedělo a už vím co. Sněhulák totiž, ať se mu to líbí nebo ne, má mít koule tři a ne dvě. Tou chybějící koulí jsou tady chybějící scény, se kterými by to - pravda - být lepší nemuselo, ale podle mě bylo. Častokrát jsem měl totiž pocit, že bych měl mít před sebou rozevřenou předlohu, abych přesně věděl, kdo teď kam a za kým jede a kdo teď odkud a od koho přijel. A největší průser ze všeho je, že vlastně vůbec nevím, proč to ten někdo sakra dělal...

 • 30%
  0
  0
  26. 6. 2018
  VasaFlasa (2746 bodů)

  Na tenhle film jsem ani nebyl dost zvědavý, protože kniha mě příliš nezaujala a v polovině jsem ji zavřel. Filmové zpracování bylo stejně nudné a přemáhal jsem se, abych se vůbec dočkal závěrečných titulků. Fassbender je bezesporu dobrý herec, ale tady mě vyloženě štvalo, jak je všude kolem tolik sněhu a Michael chodí v rozepnuté bundě, spí venku, jak jeho parťačka nosí tajné dokumenty v tašce a ten závěr... škoda slov.

 • 20%
  0
  0
  11. 3. 2018
  Jindyna (1594 bodů)

  Mám hodně ráda celou knižní sérii s detektivem Harry Holem, a tak jsem se na film dost těšila. Kvůli stopáži mi bylo hned jasné, že film musel některé události z románu zjednodušit nebo úplně změnit, což by bylo OK, kdyby změny sloužily ku prospěchu filmového vyprávění. Bohužel výsledek má s knihou společné snad jen název a jména postav. Vše ostatní je jen paskvil, který není ani napínavý, zajímavý a vlastně ani nedává moc smysl, což jsou všechno věci, které knížka měla. Škoda promrhaného potenciálu.

 • 60%
  1
  1
  14. 11. 2017
  jvempire (1208 bodů)

  Zajímavý film podle knižní předlohy známého severského autora. Bohužel ani Sněhuláka ani jiné Nesbovi knihy jsem nečetl, takže nemám srovnání s originálem. Takhle samostatně jde o průměrný film ve stále ještě netradičním prostředí. Zápletka je povedená, ale zpracování detailů nic moc.

 • 70%
  1
  1
  14. 11. 2017
  Ciiiri (937 bodů)

  Ale jo..., jako první jsem četla knihu... Jako zklamání, ale když člověk nesrovnává, tak je to dobrý. Možná bych si pustila znova, a vlastně bych brala i pokračování. Jen škoda, že divák přijde o hodně, co je zajímavé v knize. Jako první Nesbo doporučuji.

 • 65%
  1
  1
  14. 11. 2017
  Frankiena (799 bodů)

  Asi nebyl nejlepší nápad přečíst si knížku před tím, než jsem šla do kina. Srovnávání jsem se nemohla vyhnout, tím spíš že občas ani nebylo co srovnávat. kniha naprosto brilantní s napínavou zápletkou, hádáním vraha a tajemnou atmosférou. Film byl ale úplně jiný kafe. Pro ty, kteří knihu nečetli a neznají Nesbovu tvorbu, to možná mohla být dobrá detektivka. Mě ale film na plné čáře zklamal, stejně jako Vzkaz v lahvi. V první řadě výběrem herců. Fassbender je skvělej herec a jeho výkon byl skvělý, ale na Harryho je až moc hezký. Přesně naopak je to ale s jeho svůdnou ženou, kterou ztvárnila nesympatická Charlotte, která má do svůdné ženy daleko. Děj raději nekomentovat. Je jasné, že se musí ořezat pro rozměry filmu, ale až takhle to osekat? Některé postavy tam byly naprosto zbytečné a některé úplně upravené, a některé prostě bez důvodu zabili, i když v knize přežily. WTF? Copak je tak těžké natočit dobrou severskou detektivku, aniž by se měnil děj a postavy?

 • 70%
  0
  0
  14. 5. 2019
  sarousek (49 bodů)

  Knihu jsem zatím nečetla, tak nemůžu posuzovat.
  Film se mi ale líbil, je pravda, že půlka byla taková zdlouhavá a nic moc se nedělo ale druhá půlka a hlavně závěr stál za to. Navíc hlavního herce mám ráda a tahle role mu podle mě sedla velmi dobře.

 • 50%
  0
  0
  14. 11. 2017
  petrrumplik (18 bodů)

  Filmů na podobné téma již bylo hodně. Hlavním hrdinou detektiv, který má problémy s pitím a proto opustil svou rodinu, která se ovšem záhy dostává do děje a mu dochází, že mu na ní záleží. Ve filmu bych uvítala více napětí, scény jsou předpokládané, jelikož jsou s nulovým napětím.

63 49 ?
jak hlasovat?
 • Liška77 40%
 • Nosnica 50%
 • Honza 13 70%
 • Jana Květoňová 70%
 • Morfeus82 70%
 • jaroslav-nemec 30%
 • Manekenthe 55%
 • regazzoni 55%
 • svobidlo 65%
 • sarousek 70%
všechna hodnocení (63)