Guardians of the Galaxy Vol. 2 (USA)
USA USA
136 minut

Žánry

:
Akční, Sci-fi
Motto: Co jste čekali?

Obsah

:
V rytmu zbrusu nových Nejlepších hitů #2 pokračují ve filmu od studia Marvel Strážci Galaxie Vol. 2 dobrodružství party superhrdinů, kteří se vydávají více »« méně

Režie

:
James Gunn

Scénář

:
James Gunn Dan Abnett Andy Lanning Steve Englehart Stan Lee Larry Lieber Jack Kirby Keith Giffen

Herci

:
Chris Pratt Zoë Saldana Dave Bautista Vin Diesel Bradley Cooper ...
Premiéra: 4. 5. 2017
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  9
  0
  11. 5. 2017
  Brenan88 (32434 bodů)

  Právě jsem se vrátil z kina a musím říct,že je to prostě Woooow. Jestli je dvojka lepší než jednička,tak tím si nejsem jistý,každopádně můžeme v klidu říct,že Strážci vol. 2 jsou jedním z nejlepších filmu od Marvel. Docela jsem byl i překvapený jak byl film zábavný,kde se na to hrabou všechny ty nové rádoby komedie,protože zde najdete tolik humoru,že se budete za břicho popadat. Celý film si tentokrát omotali kolem prstu Drax-Rocket a Groot,kteří ze sebe chrlí jednu hlášku lepší než druhou. Navíc potěšila role pro Kurta Russella a Sylvestera Stalloneho.

 • 70%
  0
  0
  25. 8. 2017
  lamps (10384 bodů)

  Momenty to má vpravdě geniální (při neřízeném jednání Baby Groota nebo při shánění lepící pásky v bitevní vřavě jsem řval smíchy) a vztahy mezi kladnými hrdiny jsou velmi dobře a systematicky rozvíjeny v rámci této epizody i napříč celkovým příběhem, ale to dějové schéma ..... To je bída třená s Draxovými výkaly proslulými jejich velikostí, kde sice vše probíhá tak nějak srozumitelně a logicky, ale zároveň absolutně schází moment překvapení či více vtipných situací, které by nevycházely jen z neustálého hašteření svérázných postav a roztomilého buranství Draxe, který je tentokráte jasným highlightem filmu. A už to je zkrátka zklamání, když jde o pokračování megahitu, který si dokázal z plochých schémat svých marveláckých fellas udělat před pár lety velkou a scénáristicky sevřenou legraci. Tady možná zbyla halda nadhledu a snaha o neustálé džouky, ale celé nastínění i průběh záporáckých obštrukcí smrdí nudou a nevynalézavostí a divák jen tupě odpočítává jeden standardní komiksový zvrat za druhým. Těšit se na další kick ass dobrodružství téhle partičky ale určitě nepřestanu, pořád vidím hodně velký potenciál, ať už s Rockym nebo bez něj..

 • 80%
  0
  0
  20. 10. 2017
  Danny F. (7610 bodů)

  Velice vtipné, ráznější než předchůdce a zábavnější. Zpočátku byl humor a hlášky pravidelnější což se nedá říci o konci. Tam už to nebylo tak intenzivní a dlouhý závěr s likvidací byl přesycen výbuchy až to zavánělo pomalu nudou. Malý Groot roztomilý, Rocket drsný a Drax vtipný (ten jeho smích).

  • Humor
  • Tempo
  • Závěr
 • 80%
  4
  0
  5. 5. 2017
  JosefTomas (4888 bodů)

  Strážci galaxie jsou ve výsledku dobré pokračování, ale o proti prvním strážcům se tvůrci snaží odvázat, ale bohužel to ve výsledku (finále) dělá z filmu přeplácaný digitální bordel, naštěstí kvalita je stále skvělá, hlášky trefné a vynikající soundtrack. Jen bych se možná příště vyvaroval občas tupým dialogů, které kazí jinak dobrý dojem.

 • 65%
  0
  0
  7. 10. 2017
  FilipusMuff (3611 bodů)

  Po pravdě sem to čekal o mnoho horší a nakonec jak tu někdo občas v komentářích řekne že je to lepší jak jednička, tak má i pravdu vlastně... bohužel to stále neni můj šálek čaje a tomuhle klasik šablonovitýmu příbehu se oddat prostě nemůžu...

 • 75%
  1
  0
  9. 5. 2017
  evismaior (3383 bodů)

  Dvojka Strážců galaxie je pokračování, které nedělá jedničce ostudu. Ke všem barvám pleti nám tu přibyla ještě zlatá, skleněná, sylvesterstallonovská a kurtrussellovská, všichni hrdinové pořád hláškujou (a Drax i Groot dokonce víc, než kdy dřív), ztvárnění vesmíru je barvité a působivé a bitky i bitvy odvázané a technicky vychytané. Ústřední kroužek hrdinů jsme si představili už v předchozím dílu, takže tady se až na ženu, co se vyvinula z larvy, nic moc dalšího nekoná. Tudíž je dostatek času (občas až bohužel příliš času) porýpat se trochu v emocích a vztazích - synovsko otcovských, nevlastněsynovsko otčímovských, sestro sestrovských, mývalovsko grootovských (to je tradičně největší zábava) a Petero Gamorovských. K tomu jedna načuřená kněžka a jeden šílenej egomaniak a může se rozjet další slušná marvelovská jízda. Která, jak už je obvyklé, nekončí ani se začátkem závěrečných titulků:-)

 • 60%
  0
  0
  14. 5. 2017
  Petrson (3311 bodů)

  Po jedničce jsem čekal více, ale dvojky bývají těžší sousto. Filmos se skládá převážně z pokusů o vtipné hlášky. Některé vyjdou, většina ne, protože charaktery už nepřekvapí. Díky přemíře slovních vtipů není prostor na děj a lepší představení motivací, ale chápu, že je to styl filmu. Jednička byla osvěžují překvapení, dvojka pokus přitlačit na pilu. Prostě za každou cenu zábavné, vykalkulované s myšlenkou: tohle je přece to, co se líbilo. A možná jsem Marvelem přejeden, i když seriál Legion 2017 výrazně pozitivně překvapil.

  • Groot a jistota kvality triků
  • scénář, kalkul na jistotách prvního dílu
 • 90%
  1
  0
  10. 5. 2017
  rkotvald (2865 bodů)

  Podle očekávání jsem byl spokojen, i když žádný převratný příběh se nekoná a kulisy jsou jako vždy vypůjčené tu ze StarTreku, tam ze StarWars, což je jedině dobře. Opět vesmírná taškařice, která je pro o něco starší publikum než jednička, leč v Deadpoolových stopách nejde ani omylem. Nejlepší je samozřejmě Rocket Raccoon a jeho rafinované pasti (ozbrojenci levitující nad špičkami stromů pobavili). Zklamáním pro mě byla malá větev Groot. Zřejmě návnada pro dětské publikum, které sice Hlavu 22 nečetlo, ale plyšáky, nebo dřeváky s velkýma očima má rádo. Starý Groot mi fakt chyběl... Hýřící barvami tak, jak se to od comicsového filmu čeká, místy ukecané a nudící, v akci výbušné. Především pro fanoušky, intelektuálům nepomůžou ani kultovní odkazy na kulturu obecně. Snad jen to hudební retro začíná být ubíjející, ale budiž.

 • 60%
  2
  1
  4. 5. 2017
  Riverdon (2637 bodů)

  • digitální Groot a Rocket
  • scénář
  • humor
 • 75%
  0
  0
  8. 9. 2017
  Larrysbride (2066 bodů)

  (Obsahuje malé spoilery) Gunn sám mi potvrdil, co jsem jeho "fanouškům" říkala již od začátku: Jeden dobrý film z Tebe dobrého režiséra/scénáristu neudělá. Marvel dal Gunnovi při druhých Strážcích Galaxie volnější ruku a více patrné by to snad již být nemohlo. Film sází na jistotu tak okatě, až to mé oko místy bolelo. Užili jste si tančícího mini Groota na konci prvního filmu? Tady ho budete mít taky, a ještě víc! Líbilo se Vám, že snímek nebyl zrovna pro dětičky? Nebojte se, máme pro vás ještě víc sexuálních innuend a jako bonus zcela zbytečně vyvraždíme celou posádku vesmírné lodi. Líbily se Vám Draxovy hlášky? Tady jich je až tolik, že jich už v polovině filmu budete mít dost! A jako třešničku na dortu děj, který kdokoli, kdo ví jen minimum o Peterově otci, dokáže snadno odhadnout. Dost možná první Marvel film, na který se do kina znovu jen tak napohrnu... Škoda. TLDR: MCU nastavilo laťku tak vysoko, že druhé Strážce Galaxie lze hodnotit jen velmi těžko. Přestože se v rámci Marvelovek jedná o snímek docela průměrný, film jako takový vyloženě špatný rozhodně není... Jen extrémně předvídatelný. 65% (Preview Screening at the Buffalo Grove Theater, IL)

 • 85%
  0
  0
  6. 9. 2017
  leafroller (2002 bodů)

  Zatímco první díl byl dobrodružství, tento druhý je spíše seriál. Zatímco v prvním dílu jsme bojovali s démonickým nepřítelem, v druhém řešíme rodinné trable. Zatímco se první díl plynule valil vpřed, druhý pokulhává mezi vtipnými a nudnými pasážemi. Nasmál jsem se, to bezesporu, ale také nudil a dokonce sahal po ovladači. Je to škoda a nezbývá než doufat, že se mi na podruhé zalíbí více a že další pokračování bude lepší.

 • 50%
  1
  0
  8. 8. 2017
  Tomas_313 (1097 bodů)

  První Strážci Galaxie do repetitivního světa Marvelu vnesli svěží závan originality a jejich risk se jim bohatě vyplatil. Dvojka už zdaleka nedosahuje takových výšin a to především proto, že se nejsilnější atributy prvního dílu snaží kopírovat, nikoliv obohatit. Dětské publikum je cílovou skupinou víc než kdy jindy, vše od roztomilého Groota po infantilní dialogy přeplněné humor pozbývajícími vtipy je účelovým přežvýkáním osobitých prvků jedničky, které jsou znásobeny do všeobecně se podbízející nechutnosti jménem marketing. Postava Ega ( Kurt Rusell ) je směšným výmyslem, jež potvrzuje dlouhotrvající bezradnost vybudovat superhrdinům řádnou protistranu. Pohnutky a vykreslení Ega jsou bizarní a z pohledu vypočítavých tvůrců se postava jeví jako promyšlená loutka, jež dopomáhá všudypřítomné sentimentální myšlence o rodinné pospolitosti. Navíc samotný Kurt Rusell v podobě planety s bohorovnými schopnostmi vyznívá jako úsměvná parodie. Barvitá akce se především v závěru nevyhne pomatenému digitálnímu masakru, který navodí nanejvýš halucinogenní účinky, se zábavou to má ale pramálo společného. Po celou dobu dějem rezonuje prachsprosté citové vydírání, jež vyumělkovanou patetičností podráží jakékoliv snahy o netrapné vyznění. Strážci Galaxie Vol. 2 jsou zbytečným příspěvkem, jehož jediný cíl byl rozehrát nové vztahové peripetie, představit nové postavy a připravit půdu pro budoucí velkofilmy. 50%

 • 40%
  0
  0
  14. 8. 2017
  Pajmen (1018 bodů)

  Tak pro začátek je lepší vyzdvihnout pozitiva. Nápad s příběhem Quillova otce byl jistě zajímavý a dneska to jistě dost lidí osloví (nejedna rodina byla rozložena kvůli otci). Co se týče postav, tak se vlastně nic moc nezměnilo, jen Peter trochu zvážněl, jinak třešničkou na dortu je opět Groot. Ten pobaví snad v každé scéně. Další palec nahoru za zapojení Stalloneho, který v dalších dílech určitě dostane víc prostoru (v horším případě dopadne jako Sběratel Del Toro). Vizuální triky bych taky podtrhnul, byly famózní. Co se mi ale nelíbilo... Druhý díl je slušnou vykrádačkou úspěšných sci-fi (Star Trek, Star Wars) a jeho vlastní identita je pak taková nijaká. Žánr se snaží být sice stejný, ale v některých chvílích tak moc tlačí na pilu, až je to trapné (většina fórů s Draxem). Awesome Mix Vol. 2 je tlačen také na každém kroku a bohužel oproti jedničce se z přednosti stal kámen úrazu. Vůbec to nebylo funky a občas se ta hudba fakt nehodila. V poslední řadě mi nevyhovovala vyváženost akčních scén s těmi "srdceryvnými". Dominantní byly ty druhé a celý film pak vyznívá utahaně a nakonec z toho ani nevyplyne nějaké ponaučení/prozření. Snad jen, pokud se na vás otec vykašle, pak mu to nezapomeňte dát sežrat.

 • 90%
  0
  0
  1. 6. 2017
  Ciiiri (865 bodů)

  90% tedy hlavně jen I´m groot! Boží, ten byl fakt tak boží. Strážci prostě nezklamali. Je to skvělý film. Určitě doporučuji pokud se chcete pobavit. Nemohu říci, zda je jednička lepší než dvojka a opačně. Každá má své, co mě úplně nesedlo. Ale za mě rozhodně palec nahoru a určitě doporučuji.

 • 85%
  1
  0
  8. 5. 2017
  katik.m (836 bodů)

  Pokračování Strážců je super. Děj je vcelku jednoduchý, což se ale předpokládá, a o to více je kladen důraz na vtip a nadhled. Celý film je opět podpořen bezvadným soundtrackem. Jediné mínus vidím v smutném závěru, který v tomto filmu rozhodně mohl být jiný.

  • Rocket, babyGroot, Drax, Peter
  • 85%
   1
   0
   8. 5. 2017
   Punisher (832 bodů)

   Pokračování, které nejde kvalitou dolů. Naopak ždíme to, co v jedničce fungovalo. Rocket je ještě větší nasr*vač,Drax je ještě výstřednější, Groot je roztomilej a Peter vypouští pořád bezva hlášky. Takže rozhodně pokračování, co stojí za to!

   • soundtrack
   • 95%
    1
    0
    7. 5. 2017
    Bemiurg (734 bodů)

    Super, Marvel jede! Za mě adept na film roku. Vtipnější než jednička, akčnější než jednička. Kéž by takhle dopadla všechna pokračování. A bonusové potitulkové scény taky parádní a je jich hodně. Ani nevím, jestli jich kdy v minulosti měl nějaký film víc.

   • 85%
    1
    0
    8. 5. 2017
    Sheemas (728 bodů)

    Pokračování Strážců na sebe nenechalo dlouho čekat a je zde i s novou várkou akce a malým Grootem. Celkově film jede více na vlně humoru, než na silném příběhu, což ale mnohdy stačí, zvlášť když zde máte tančící ,,větvičku” a navíc se objeví i Sylvester Stallone (asi jen na dvě minuty). Při srovnání s ostatníma marvelovkama, se ale bohužel jedná spíše o slabší dílo, které nepřichází s ničím novým, jen výrazně přidává na barvách a digitálních efektech. Příběh je sice slabší a moc nepřekvapí, ale i tak chválím skvělý výběr hudby, povedené vtípky i super drahé efekty.

   • 75%
    1
    0
    11. 5. 2017
    EXpenzza (704 bodů)

    Gunn to zase dokázal. Jednička sice byla o něco lepší, ale tohle je pořád parádní vtipná akční jízda. Akce, humor (Drax rulez), hudba, všechno na výbornou. Osobně mě, vzhledem k počtu postav, překvapilo, že u většina je zachycen nějaký vývoj (především Rocket, Yondu a Nebula). Sice tu není žádná taková emocionální ždímačka, jako bylo v jedničce "My jsme Groot," ale jeden z rozhovorů mezi Rocketem a Yonduem je také fajn. Jedinou výtkou jsou záporáci. Ten hlavní je fajn, ale zbylí dva za moc nestojí (hlavně Ayesha má asi tu nejpitomější motivaci vůbec). Ale tohle vynahrazuje Baby Groot.

   • 90%
    0
    0
    30. 5. 2017
    Elinka (534 bodů)

    Velke prekvapeni, druhy dil je mnohem lepsi nez prvni. Urcite bude patrit mezi nejlepsi filmy znacky Marvel. Vtipne scenky a situace se filmem jen hemzi. Zaroven dokaze dojmout. Maly Groot je moc roztomily, jak se dalo cekat s koncem prvniho dilu. Tresinkou na dortu je ucast Sylvestra Stalloneho.

   • 80%
    0
    0
    14. 8. 2017
    Frankiena (460 bodů)

    Na rozdíl od prvního dílu jsem se na dvojku těšila, a možná právě proto jsem byla trochu zklamaná. První díl byl pecka, bylo to něco jiného než dosavadní komiksáky (stejně jako Deadpool, který podle mě taky dost poklesne). A tady mi přišlo, že se dost vtipů opakovalo, některé hlášky byly dost podobné a ani nebyly tak vtipné. Na můj vkus až moc Groota, ne opravdu z něho nejsem tak unešená, jako ostatní. No celkově o něco nižší kvalita než jednička, ale pořád je to skvělá marvelovka. Peter, Rocket a Yondu nejlepší postavy.

   • 60%
    0
    0
    15. 11. 2017
    uge (434 bodů)

    Osobně jsem byl z filmu rozpolcen. Líbila se mi jednička, která sovou novostí i vtipem působila velmi dobře, měla svůj jasný cíl. Za tím co děj dvojky je méně konzistentní a děj mě prostě nesedí. Ano muzika je dobrá, jsou tam skvělé scény, ale jako celek to prostě není na více jak 60%.

   • 70%
    4
    0
    6. 5. 2017
    majhan (422 bodů)

    Jako velký ctitel Star Treku a obdivovatel Star Wars si zcela jistě nelze nechat ujít i tuto sérii hvězdných příběhů. Zřejmě nás tvůrci připravují již na skutečná hvězdná setkání a technologie po odtajnění a uvolnění pro běžnou populaci prozatím přísně tajných faktů. Takže se těším a čekám lepší příští.

   • 95%
    0
    0
    14. 8. 2017
    dancemusic2012 (417 bodů)

    Výborné a snad ještě vtipnější a akčnější pokračování sci-fi marvelovske produkce.
    Dobré forky, akce, nový příběh. Za mne opravdová spokojenost a těším se na třetí díl. Snad by měli být i v nových Avengers, tak jsem zvědavý jak to dopadne. Každopádně na film se moc těším a rozhodně kupuji na bluray.

   • 100%
    0
    0
    20. 7. 2017
    Reacherjack2016 (405 bodů)

    Strážci Galaxie je super film. Suprově obsazený a vizuálně udělaný. Na to že je to dobrodružná MARVELOVKA je tam hodně humoru. Ale nevím jestli je lepší než jednička. Jednička je super akční ale dvojka zase super vtipná. Rozhodně doporučuju se jít na film podívat, nebudete zklamaný. Proto filmu dávám 100%.

   • 90%
    0
    0
    13. 7. 2017
    keddie (361 bodů)

    Tomu říkám pokračování!!! Tvůrci se ještě víc rozmáchli a nejen, že laťku udrželi, ale možná i trochu posunuli (v rozmezí pokračování). Film je nadále úžasně ulítlý a vtipný, už dlouho jsem se ve filmu tak nezasmál. Jsem hodně zvědavý, jak se tvůrcům podaří propojit Avengery a Strážce galaxie. Avengeři (možná kromě Starka) z toho asi budou pěkně paf. Po digitální stránce úchvatné, vybroušený příběh, suprově zahráno, víc takových!!!

   • 80%
    0
    0
    14. 7. 2017
    TerkaCZ (333 bodů)

    Ačkoliv patřím do malého procenta lidí, kterým se nelíbil baby Groot, musím přiznat, že druhý díl je důstojným pokračováním předchozího dílu. Postavy jsou stále zajímavé a hýří vtipem. Nejvíce se mi nejspíš zalíbil Ego. Co se týče nedostatků/děr v příběhu, dají se u tohoto snímku opomenout.

   • 40%
    0
    0
    14. 8. 2017
    Llucinka (304 bodů)

    Klasicky je pokračování horší, ale i tak přináší něco nového. Dvojka je zaměřena hodně na city a rodinné vazby. Některé rodiny nejsou příliš harmonické a ta Quillova rozhodně taky nebyla, ale když už to drhne, třeba i u někoho z vás, tak si řekněte, že Star Lord na tom byl asi přeci jen hůř. Nicméně neberte si z tohoto filmu příklad, takové rodinné patálie se nestávají snad ani v Rusku.

   • 100%
    1
    0
    9. 5. 2017
    pery34 (281 bodů)

    Strážci galaxie jsou ve výsledku dobré pokračování, ale o proti prvním strážcům se tvůrci snaží odvázat, ale bohužel to ve výsledku (finále) dělá z filmu přeplácaný digitální bordel, naštěstí kvalita je stále skvělá, hlášky trefné a vynikající soundtrack. Jen bych se možná příště vyvaroval občas tupým dialogů, které kazí jinak dobrý dojem.

   • 100%
    0
    0
    28. 5. 2017
    Miska12 (259 bodů)

    Včera jsem se vrátila z kina. Musím říct, že tenhle film patří mezi nejlepší filmy co jsem kdy viděla. Podle mě je lepší než jednička, ale každý má svůj názor. Jednu chvíli jsem se nemohla přestat smát a druhou se mi chtělo brečet. A navíc Baby Groot je tak roztomilý.

   1 2 dalsi posledni
   81 74 ?
   • Dave5991 95%
   • ardan-jacob-chrivas 70%
   • hlavněvklidu 85%
   • PRINC180 90%
   • zdenka-lokajova 100%
   • Tupá stará treska 90%
   • libuse-schenkova 70%
   • josef-slavicek 80%
   • Gruman 70%
   • valtr 85%
   všechna hodnocení (169)
   jak hlasovat?

   V TV

   V žebříčcích uživatelů

   2. místo z 4 v žebříčku uživatele Ciiiri
   Sdílet tuto stránku:

   Partneři: