Česká republika Česká republika
52 minut

Žánry

:
Komedie

Obsah

:
Do malé vesničky pod Beskydy přijíždí nový obvodní lékař. Jmenuje se Martin Elinger. Až do té doby pracoval jako špičkový chirurg na specializovaném více »« méně

Režie

:
Petr Zahrádka

Scénář

:
Tereza Dusová Tomáš Končinský Ondřej Provazník

Herci

:
Miroslav Donutil Jitka Čvančarová Gabriela Marcinková Jana Štěpánková Robert Mikluš ...
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce seriálu Doktor Martin. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou seriály hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily seriálů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o seriálu Doktor Martin myslíte! K 29. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27110 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  1
  0
  2. 2. 2018
  Psisko59 (32665 bodů)

  Česká verze anglického seriálu Doc Martin z roku 2004 se docela povedla: vyplatilo se, že český producent zakoupil práva pro naši televizi pod podmínkou, že titulní roli bude hrát Miroslav Donutil. Právě on dokázal poměrně věrohodně převést do českých reálií figuru anglického non-gentlemana (v originále se jmenuje Martin Ellingham a skvěle ho hraje Martin Clunes), který má za sebou kariéru špičkového chirurga, ale je alergický na krev (!) a k "živým"pacientům (tedy nikoliv pod narkózou)se vlastně neumí chovat: nejistotu a ostýchavost maskuje hrubostí, arogancí a přezíravostí. Jenže je naprosto skvělý diagnostik ... Britský malebný vidlákov Cornish zastupuje fiktivní Protějov v podhůří Beskyd (ve skutečnosti se natáčelo ve Velkých Karlovicích a ordinaci štáb umístil do budovy staré fary). Po počátečních rozpacích se na to dalo koukat.

 • 20%
  0
  0
  13. 9. 2018
  Jana Květoňová (5581 bodů)

  Patřím mezi odpůrce, i když mám Miroslava Donutila velice ráda. Je to velká "trapárna". Fůra hloupých klišé, určených těm, kteří nemají rádi problémy a koukají se ne kvůli hloubce osob, ale že chtějí zabít čas a chtějí, aby se jim dobře usínalo. Já toto prostě nemusím. Prsatou Čvančarovou, doktora, co se mu dělá špatně z krve... Jděte mi s tím!!!

 • 80%
  0
  0
  10. 10. 2015
  p.a.douch (4900 bodů)

  Pro mě docela překvapení a musím říct, že příjemný. Originál mě bavil a Clunes byl výborný. Donutil ve mě nebudil důvěru a překvapil mě velmi mile. Není to anglický Dr. Martin, ale slušně ho převedli na Československé pomezí. Čvančarová je furt stejná a moc mi na paní učitelku nesedí, ale vem to čert. Jinak mi tam všichni celkem sedli (zejména Jana Štěpánková). A seriál mi připadá díl od dílu lepší.

 • 55%
  0
  0
  11. 11. 2015
  limeta (4598 bodů)

  Poněkud marný počin. Skvělé reálie, nádherné Beskydy, ale přesazení anglického originálu do Beskyd je provedeno způsobem, který je těžko uvěřitelný a vznikl paskvil. Miroslav Donutil se sice snaží, ale jako novopečený otec na přesvědčivosti nepřidá.Škoda

 • 60%
  0
  0
  28. 8. 2016
  Petr Kocfelda (2869 bodů)

  Celkem pěkný seriál nebo alespoň mě se docela líbíl.Pan Donutil nezklamal.Prostředí je zde pěkné.Seriál z Beskyd se docela povedl,a to jsem viděl jen pár epizod se stárnoucím komikem Donutilem...

 • 65%
  0
  0
  20. 2. 2017
  sisisi (439 bodů)

  Zajímavý seriál. Baví mě, jak jsou postavy seriálu neschopné spolu pořádné komunikovat a jednoduše se domluvit. Také je vtipné, jaký je doktor necita a dost často si neuvědomí, že svou odpovědí mohl někoho urazit. Jsem zvědavá, jak to všechbo skončí.

 • 35%
  0
  0
  17. 10. 2015
  koudel (318 bodů)

  Je mi líto, že se plýtvá penězi na podobné projekty, které možná někdy někde někomu připadají zajímavé. Tady u nás jsou velmi nevěrohodné a nepravděpodobné - což by ještě nemuselo vadit, ale čeho je moc toho je příliš. Ne. Nedělat! Zkrátka nekupovat kdejakou kravinu. Raději něco vymyslet.

 • 50%
  0
  0
  14. 9. 2016
  Elvika (121 bodů)

  Tak tohle mě upřímně moc nechytlo. Jako odpočinkovka možná dobré, když už v televizi nic jiného není, ale za ty dvě hodiny, co to v televizi jelo, jsem našla takových nelogických částí, že jsem nechápala, jak to vůbec mohlo projít. A jen jeden teoretický dotaz - přeci jen jsem viděla jen jeden díl - vážně se panu doktorovi dělá špatně z krve? Protože jestli ano, takového doktora bych upřímně za "obvoďáka" nechtěla...

 • 0%
  0
  0
  5. 8. 2019
  Farin (56 bodů)

  Donutil zase jednou hraje... Donutila. To ale není hlavní problém. Pokus "transplantovat" původní příběh do reálií Beskyd skončil. Jak? Operace se nezdařila. Prosím tímto diváky, aby smekli a uctili jeho památku. Nejlépe tím, že se podívají na původní seriál, Doc Martin.
  Jediný důvod který mne napadá pro to, proč by to kdo sledoval, je že chtěl vidět na co jdou koncesionářské poplatky.
  A že jich má ČT dost, to dokazuje ještě trapnější pokračování, tedy Strážmistr Topinka.

56 60 ?
jak hlasovat?
 • Farin 0%
 • iva-achernar 100%
 • Schneefee 50%
 • Rabadi 75%
 • yorba 45%
 • Jana Květoňová 20%
 • Krupe 60%
 • Had 20%
 • Psisko59 65%
 • libuse-schenkova 80%
všechna hodnocení (21)