Florence Foster Jenkins (Velká Británie)
Velká Británie Velká Británie
110 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Životopisný
Motto: Falešně, ale se štěstím.

Obsah

:
Meryl Streep v roli závratně bohaté ženy, jejímž jediným snem je zpívat. Bohužel její hudební nadání a hlas jsou jednoznačně příšerné. Když se v roce více »« méně

Režie

:
Stephen Frears

Scénář

:
Nicholas Martin

Herci

:
Meryl Streep Hugh Grant Simon Helberg Rebecca Ferguson Nina Arianda ...
Premiéra: 25. 8. 2016
Distributor: Bioscop
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  1. 8. 2018
  Brenan88 (39466 bodů)

  Božská Florence je prostě .... božská! Tedy Meryl je prostě božská. Její výkon je neskutečný a to jak herecký,tak pěvecký. Muselo být hrozně těžké takto "zpívat",když jste ve skutečnosti obstojnou zpěvačkou. Hugh Grant mne taktéž velmi bavil a Simon Helberg zde předvedl další variaci Howarda z Teorie velkého třesku. Příběhy podle skutečných událostí mám velmi rád a Božskou Florence si zařadím mezi ty lepší,které si v budoucnu opět rád pustím.

 • 70%
  0
  0
  2. 2. 2017
  Sheldon (13018 bodů)

  Vždycky když se nějaký film příliš vychvaluje a pak na něj nikdo nepřijde je varování a v tomto případě varování zcela oprávněné. Ne že by herci hráli špatně nebo, že by film měl nějaký špatný námět, jen je to prostě bakalářský příběh na půl hodiny a zdaleka nemá sílu na celovečerní film. Tohle je prostě velmi řídká povídačka s mnohokrát opakovaným základním vtipným nápadem, která ale jako komedie v podstatě nefunguje a jako drama je to prvních 40 minut úplně mimo. Nemám nic proti tomu, když se film dá říct jednou větou. Naopak. Ale bohužel v tomto případě ta jedna věta naprosto stačí.

 • 90%
  1
  0
  22. 12. 2018
  Jana Květoňová (4711 bodů)

  Tak přesně to jsem chtěla napsat i já, totiž že Božská Florence byla prostě BOŽSKÁ! Opravdu úchvatný výkon Meryl Streep! Jsem fascinovaná, jak to tato všestranná herečka zvládla. Hugh Grant je rovněž výborný. A v závěru jsem měla až slzy v očích. Klavírista Cosme McMoon v podání Simona Helberga je též postava neopomenutelná.

 • 80%
  1
  0
  30. 8. 2016
  evismaior (3765 bodů)

  "Lidé mohou říkat, že neumím zpívat. Nemůžou ale říct, že jsem nezpívala." Příběh skutečné kdysi žijící ženy Florence Foster Jenkinsové, která zasvětila svůj život podpoře hudby a zpěvu (bohužel včetně vlastního špatného zpěvu) je natočený jako komedie s tradičně bezchybnou Meryl Streep v hlavní roli (neumím si představit, jak těžké musí být zahrát to, že někdo byť se školeným hlasem, zcela specificky neumí zpívat) a Hughem Grantem v roli jejího trpělivého o něco mladšího manžela, který má sice podle dohody se svojí ženou milenku, ale přesto je manželce bezvýhradně oddaný a je jí věrným společníkem až do smrti. V komické vedlejší roli klavíristy se objevil Simon Helberg a zde překvapí nikoli jeho komediální talent, kvůli kterému zřejmě dorazili do kina všichni fanoušci Teorie velkého třesku, ale to, že (alespoň podle závěrečných titulků) na klavír opravdu Meryl Streep doprovází on sám. Skvělý film pro zamilované páry před romantickou večeří, neboť spojuje řádnou porci legrace s nezbytnou dávkou dramatu. Přesto na tom filmu ale něco nefungovalo - očekávala jsem v závěru, že mě to víc "sebere", leč opakované nekončící vysmívání se špatnému zpěvu hlavní postavy přicházelo bohužel ještě i ve chvílích, kdy už mělo ustoupit přece jen o něco silnějšímu prožitku.

 • 75%
  1
  0
  1. 9. 2016
  rkotvald (3119 bodů)

  Film určitě zajímavý. Herecké výkony hlavních hrdinů celý film v podstatě "udělají", ale v závěru jsem marně hledal pointu celého toho příběhu (který je podle skutečné události). Dá se nad filmem a tím příběhem i dál přemýšlet, ale musím se přiznat, že jediná další moje motivace spojená s tímto filmem je si zjistit něco dalšího o té pravé Florence a jak to doopravdy tehdy bylo. Když bych to měl zhodnotit jednou holou větou: "odpočinkovka na dlouhé podzimní večery"...

 • 80%
  0
  0
  1. 3. 2017
  stantheman (2313 bodů)

  Opět skvělé převtělení božské Meryl. Vtipně zábavný , ale v něčem i poučný film , ale hlavně nenáročný pro nenáročného diváka , ničím neurážející. Nu což , někdy je těžko se vymotat z neupřímných sdělení..............

 • 80%
  2
  0
  26. 8. 2016
  marie-kolarova (1760 bodů)

  Hugh Grant poměrně vyváženě miluje svoji filmovou manželku Florence (Meryl Streep) i její peníze. Ta ženská má přes svůj dramaticky tragický hlas a poměrně pokročilejší věk určité neodolatelné kouzlo spočívající v zcela upřímné vášni pro zpěv a naprosté neschopnosti reflektovat, že její pěvecké nadání se pohybuje v záporných hodnotách. I publikum je schopno vnímat vášnivost zaujetí a celé vystoupení v Carnegie Hall kupodivu neskončí naprostým výsměchem, byť v jedné velmi kritické chvíli vystoupí na obranu Florence dáma, co je obdařená mimořádnou empatií, byť na to zrovna nevypadá. Jinak oba hlavní představitelé hrají dokonale přesně, a ladí spolu i přes ten věkový rozdíl.

 • 80%
  0
  0
  14. 2. 2017
  salisbury (1009 bodů)

  Božská Meryl rozvlnila svůj hlas do operní falše a Florence na plátnech kin povstala jak Valkýra v úžasnou podívanou. Herecké trio v seskupení Streep, Grant a Helberg bylo opravdu výtečné, spoluladilo krom zmíněného zpěvu naplněného děsivým kvílením a já si vychutnával každý hlt tohoto citlivě vtipného dramatu za neustálého tikotu metronomu. Inspirací filmového opusu je skutečná událost, která naučila lid si pevně svírat ušní dutiny, aby náhodou díky Božské Florence nedošlo k jejich destrukci a necitlivému zahlušení. Naštěstí film mi žádnou destrukci nezpůsobil, ba naopak mě příjemně po duši pohladil.

 • 65%
  1
  0
  12. 10. 2016
  Brcolka (975 bodů)

  Film je natočený podle skutečné události a o skutečné neskutečné ženě. Florence byla v podání Meryl nádherná osobnost. A je zařážející že někdo kdo tak miluje hudbu je sám u sebe naprosto hluchý. Ale třeba je to následek nemoci kterou jí manžel předal o svatební noci. A ani Hugh mi nevadil.

 • 75%
  0
  0
  13. 10. 2016
  KajkaFajka (682 bodů)

  Ja jako učastnicka někvolko pěveckých sútaží viem pochopit že láska k hudbe a ponímanie sebe samej može vest ku tekovejto situacii. Obdivujem ludí ktorý mali Florence tak radi že jí ´její život a životni optimismus nechavali na vyskej úrovni tak aby si mohla žit svoj krásný a štastný život aj kde to předtím asi tak úplně něbolo

 • 55%
  0
  0
  31. 8. 2016
  majhan (442 bodů)

  Tak nevím nevím, zda se mi chce jít na komedii, kde se celý film vysmíváme něčímu netalentu. Doufejme, že alespoň občas zazní ve filmu aspoň trochu soucitu a empatie a upřímného humoru, aby se tolik, v dnešní době, potřebné odreagování mohlo dostavit.

 • 90%
  0
  0
  19. 1. 2017
  Žid Baribal (409 bodů)

  roztomilá, zpěvem uši-thrající Florence Foster Jenkins, upřímně jsem měl na krajíčku když umírala

  • Doopravdové dovednosti
  • Antonín Dvořák nad klavírem
  • kouzelná Meryl Streep
  • citát : "Lidé mohou říkat, že neumím zpívat. Nemůžou ale říct, že jsem nezpívala."
  • 70%
   0
   0
   31. 8. 2016
   mil78 (325 bodů)

   Fenomenální Meryl Streep ve filmu podle osudů nejhorší operní divy všech dob.
   Pozadu nezůstává ani Huge Grant v roli jejího oddaného záletného manžela.
   Stephen Frears režíruje střídmě a bez náznaku patosu.
   Celkově se jedná o příjemný kousek pro všechny generace diváků.

  • 40%
   0
   0
   21. 2. 2017
   stverak (119 bodů)

   Nejnudnější film pod sluncem.

  • 85%
   0
   0
   10. 10. 2016
   teepek (49 bodů)

   Meryl Streep opäť raz dokázala, aká je vynikajúca herečka, pretože zahrať tak dokonale a vedieť spievať tak dokonale nedokonale a falošne muselo byť pre ňu veľkou výzvou. Popasovala sa s tým opäť skvelo a chcem vyzdvihnúť aj skvelého "Howarda Wolowitza", Cosmé McMoon bol v jeho podaní tiež skvelý

  • 80%
   0
   0
   5. 9. 2016
   LiborLibor (43 bodů)

   U hodných lidí se tleská velkému srdci, ne talentu. Mají nárok na splnění svých snů, pokud je pomáhají plnit jiným. A tak tedy tleskám... Zajímavé spojení britsky empatického Hugha Granta a jímavě naivní Meryl Streepové funguje dokonale, naopak výkon Simona Helberga mne občas přinutil pozvednout obočí.

  74 70 ?
  jak hlasovat?
  • panbubo 70%
  • Jana Květoňová 90%
  • yorba 65%
  • Brenan88 80%
  • Had 75%
  • Standa. 60%
  • Psisko59 70%
  • dav.bal 70%
  • Mondyes 100%
  • Dace 80%
  všechna hodnocení (44)
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: