King Arthur: Legend of the Sword (USA)
USA USA
Austrálie Austrálie
126 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Fantasy
Motto: Zrozen být králem

Obsah

:
Novinka režiséra Guye Ritchieho osobitě a nadčasově vypráví klasický příběh jako nové akční fantasy. Když je ještě v Artušově dětství zavražděn jeho otec, více »« méně

Režie

:
Guy Ritchie

Scénář

:
Joby Harold Guy Ritchie Lionel Wigram

Herci

:
Aidan Gillen Charlie Hunnam Annabelle Wallis Tom Wu Djimon Hounsou ...
Premiéra: 11. 5. 2017
Distributor: Vertical Ent.
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Král Artuš: Legenda o meči. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Král Artuš: Legenda o meči myslíte! K 5. prosinci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28231 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Král Artuš: Legenda o meči


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  11
  1
  12. 5. 2017
  Brenan88 (46224 bodů)

  Kdybych měl k popsání filmu použit jedno slovo bylo by to slovo - Nářez !! Guy to natočil stylem sobě vlastním, což každému nemusí byt po chuti. Ja si, ale na tomto snímku pochutnal do sytosti. Už od začátku je nastolené zběsilé tempo vyprávění a jeste zběsilejší střih, který filmu náramně sluší. Celkově to modernější pojetí filmu prospívá a aspoň vybočuje ze zajetých kolejí podobných snímku. Akce je požehnaně až toho někdy bylo příliš. Kolikrát se v té záplavě všemožných soubojů a digitálního guláše člověk začne ztrácet a dostaví se bolest hlavy. To je ale tak vše co bych mohl vytknout. Králem má být sice Artuš, ale v mých očích je Jude Law korunovaný vládcem tohoto snímku. Jakožto správný Badass pořádně zatápí hlavním hrdinům a navíc u toho vypada sakra dobře. Dvě hodiny utečou jako voda a pokud film uspěje, tak bych si klidně poručil i druhý díl. PS: Soundtrack doprovázející film je ale prvotřídní a já se už těším až si ho pořídím.

 • 70%
  1
  0
  15. 2. 2020
  Pete69 (22069 bodů)

  Není to vůbec špatný snímek, ale čekal jsem trošku více. Scenérie hodné Pána prstenů se střídají s nudnými a na tento příběh až moc moderními dialogy s prvky "humoru". Tento alternativní příběh o Artušovi ( myšleno tak, že příběh je konzervativně podáván trošku jinak ) mě ale celkem bavil. 70%.

 • 85%
  5
  1
  12. 5. 2017
  Sheldon (16037 bodů)

  Král Artuš mě vrátil do dětských let a přiznám se, že si dovedu představit, že bych jako třináctiletý u tohoto filmu hýkal stejným blahem jako před mnoha a mnoha lety u Barbara Conana. Když si vzpomenu, jak jsem jako malý žral ty příšery v podzemí, útočící vlky nebo monstrózní hady, tak mě král Artuš naplňuje blažeností. Přesně to Guy Ritchie do krále Artuše vecpal.

 • 70%
  3
  0
  11. 11. 2017
  JosefTomas (8770 bodů)

  Škoda. Ten film měl potenciál, který se bohužel ztratil kvůli lítání stylu ze stylu a já měl nejednou pocit, že koukám každých deset minut na jiný film. Co se týče atmosféry, tak ta je přímo na výbornou. Guy Ritchie opět ukázal, že jako režisér umí držet tempo po celou dobu a nenudit. Jenže, kvůli změně stylů jsem měl pocit, že to snad ani nedokoukám a po hodině jsem to vypnul. Naštěstí zvědavost mě donutila a já jsem se vrátil a po konci jsem byl relativně spokojený a ani ten digibordel mi nevadil a to jsem na to pes, jenže, pravý potenciál by podle mně dostal film v druhém nebo spíše ve třetím díle, toho se ale nedočkáme, tak tedy jen za 70% s tím, že čím víc o filmu přemýšlím, tím lepší pocit z něho mám.

 • 15%
  1
  4
  3. 7. 2017
  Pas (6214 bodů)

  Artušovská legenda o rytířích kulatého stolu , čaroději Merlinovi i dalších postavách z těchto "temných časů" je jistě vděčným námětem pro filmaře. Antoine Fuqua nám ji přiblížil ve svém snímku Král Artuš,John Boorman zase v nezapomenutelném filmu Excalibur.Gue Ritchie přišel se svou trochou do mlýna, kde účelově pomotal všechno se vším co už kde bylo k vidění dříve .Gigantičtí sloni jako by přes kopírák vypadli z Pána prstenů/Návrat krále. Efekty z mečem zase náramně připomínají Thorovo kladivo.Inspirace od jiných není sama o sobě plagiátem ,ovšem větší invence v provedení , zvlášť při tak obrovském rozpočtu by určitě byla na místě.Větším problémem je však značně urychlený až překotný děj a snaha o rádoby vtipné hlášky které mnohdy nepůsobí jen nepřirozeně ale i hloupě.Žánr fantasy má docela volnější pravidla , pokud se však drží velmi známé legendy měl by je alespoň rámcově dodržet. Co dělá černoch ve funkci velmi vlivného muže v králově družině je prvkem sci-fi se snahou vyhovět politické koreknosti a multi-culti společnosti. Kde se v "Londiniu" vzala parta asiatů provozujících školu kung-fu je pak stejným nesmyslem a snahou naroubovat na děj všechny a všechno podle dnešních měřítek bez ohledu na historické reálie na kterých je základ této legendy postaven.Ve stopáži 126 minut bych taky očekával trochu víc propracovanější příběh , kde dějové zvraty v podstatě neexistují a téměř vše jede od začátku do konce v čitelných a jasně položených kolejích. Lokace a filmové triky patří k tomu zdařilejšímu , herecké výkony mě nezaujaly stejně jako obsazení až na Jude Lawa.Podprůměrný snímek který měl podstatně větší potenciál ale nedokázal dát víc než jednoduchou podívanou.

 • 70%
  1
  1
  9. 7. 2017
  Tom Hardy (5256 bodů)

  Velká škoda. Na jedné straně nejdospělejší a nejosobitější fantasy od Pána prstenů, na té druhé mix příliš mnoha protichůdných stylů. Je fajn, že KONEČNĚ někdo dokázal natočit fantasy, kde kamera nekrouží nad horou, po které jdou hlavní hrdinové. Ale zatímco zrychlující střihy ve stylu Šíleného Maxe fungují fantasticky a to samé platí o dějových zkratkách, jakmile nastoupí digitální bordel, je to podobně únavné jako poslední Snyderovky. Nemluvě o té lehce zvláštní stylizaci postav, kdy všichni tak nějak do tématu zapadají, jen hlavní hrdina má šatník od předního návrháře. Přesto je mi líto, že to až tak prolítlo v kinech. Film nenudí, má atmosféru, přesný casting a téma náběh na to vyrůst do velkých výšin. Bohužel, toho už se nikdy nedočkáme.

 • 90%
  5
  0
  11. 5. 2017
  Chimpanzee21 (3857 bodů)

  Film naplnil mé očekávání. Né jen, že měl skvělý příběh a skvěle zapadající herce do rolí, ale on byl skvělý i z ze stránky efektů a k tomu všemu úžasný soundtrack, který dodával filmu tu středověkou atmosféru. Jediné co by se dalo filmu snad vytknout je přehnaná moc kouzelníka na začátku filmu, která mu vlastně je úplně k ničemu.

 • 85%
  0
  0
  3. 8. 2017
  leafroller (2960 bodů)

  Film mi dal naštěstí hned v první minutě jasně najevo, co bude zač. Dal najevo, že se tentokrát nebudeme zabývat nějakými reáliemi, ale že půjde čistě o podívanou. A musím říct, že v tomto ohledu se dílo nadmíru vydařilo. Jen se nedokážu ubránit pocitu, že šlo o pilot k nějakému seriálu. A pokud šlo, tak haleluja, jelikož to bude jízda. Po první shlédnutí jsem schopen vážně napsat jenom tohle. Fakt jsem nebyl připraven. Už se těším na druhé kolo.

 • 80%
  3
  0
  12. 5. 2017
  marie-kolarova (2573 bodů)

  Nejdříve je přijmout fakt, že Guy Ritchie natočil fantazy, ve kterém vystupují postavy z artušovské legendy. Což není žádné rouhání, jelikož Artuš nejspíš není historickou postavou. Jako fantazy funguje velmi vydařeně, byť některé pasáže jsou dosti neurotické. Ritchiův Artuš není mýtem z dávných dob, ale klukem s chudé čtvrti, vyrostlým na ulici. Nebojí se prát a k penězům přichází silou. Jeho přerod v bojovníka proti zlu je střízlivý a věrohodný. Filmu ovšem dominuje vynikající Jude Law v roli dokonale temného zabijáka. Záleží na osobním vyladění. Někomu král Artuš funguje výborně, jiní hořce litují ztraceného času.

 • 50%
  0
  0
  17. 11. 2017
  Rabadi (2258 bodů)

  Čekala jsem něco jiného. Film je konicpován jako fantasy a opravdu chvílemi připomíná hobita nebo pána prstenů. Ale kamera byla špatná a příběh tedy také nic moc, resp. nebyl dotažený. Hlavní hrdina byl vybrán dobře. Zřejmě se jedná celkově o nějaký nový styl natáčení, který mě ale neoslovil.

 • 75%
  1
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2019 bodů)

  Myslím, že zkoušet překonat Boormanův Excalibur je asi stejný, jako jít za deště ven a zkoušet se vyhýbat kapkám. Pokus snímku King Arthur však vydal celkem obstojný výkon. Kdo zná filmy Guye Ritchieho, moc dobře ví, že to je chlapík, co dost miluje divoký, rychlý a "cool" styl režie. Král Artuš není žádnou výjimkou. Z velké části mu tu ale funguje docela dobře. Efektní podívaná, netradiční střih a vynikající bojové sekvence divákovo oko uspokojivě zabaví. A nejen oko, i uši budou blažené, protože soundtrack je tu naprosto BOŽÍ!! (Už ho mám staženej btw). Škoda, že druhá třetina filmu je tak překvapivě nezáživná a dějově nijak moc neposouvající. Plus Ritchie možná umí supr efektní podívanou, ale s charaktery to fakt moc neumí (Viz Artušovo parťáci a některé dialogy). In the end, díky rodičům, kteří mi představili jedinečné kouzlo Excaliburu, koukám na každé artušovké zpracování přísně. Tohle ale ušlo. Vopravdu jo.

 • 95%
  0
  0
  5. 8. 2020
  Nevka (1492 bodů)

  Očekávání byla minimální a výsledek? Největší překvapení letošního roku. Ritchie opět jede na své vlastní vlně a tentokrát perfektně kombinuje artušovskou legendu s temnou fantasy britských končin. Na pohled delikátní záležitost, kterou navíc skvěle podtrhuje Pembertonův soundtrack vycházející z britské kultury a testosteronem nabité dynamiky celého filmu (The Devil and Huntsman - lahůdka). Hunnam je i přes svůj věk vycházející sympaťák (vousy mu svědčí) a Law pokračuje ve svém zažitém mistrovství. Příběh potěší všechny milovníky středověké fantastiky a rozhodně neurazí - nevím na čem ti amíci jedou, ale jejich hodnocení považuji za ztrátu zdravého rozumu... Logan je z mé strany překvapivě překonán a já pocítil takovou radost, jakou jsem měl naposledy u Kingsmanů, nebo Civil War.

 • 80%
  1
  0
  14. 7. 2017
  wiecej (1452 bodů)

  Od Ritchieho jsem viděl snad všechny filmy az na jeho úlet s Madonnou. Vždy se mi líbilo tempo jeho filmu a hrátky s kamerou, napr.v Sherlockovi. Legendu o Artušovi mam rad, takze se mi uplne nelíbili nektere upravené části, ale nakonec jsem ocenil originalitu snímků, což se v Americe nestane a mi bohužel pokračování neuvidíme.

 • 55%
  4
  2
  13. 5. 2017
  fido68 (1434 bodů)

  Pro někoho možná dobrý,ale v půlce filmu jsem chtěl odejít,ale zvědavost mi nedovolila-byl jsem zvědav jestli druhá půlka bude stejně tak slabá jako první..Zbytečně moc akce a určitě bych zpomalil..No a s těmi monstroznímy zvířaty to pomalu s příběhem Krále Artuše nemělo nic společného.Zlatej Excalibur.

 • 80%
  1
  0
  6. 6. 2018
  salisbury (1101 bodů)

  Král Artuš v provedení Guye Ritchieho měl něco do sebe, ač film spíše zaváněl dětskou fantasmagorií. Vypravěčské scénky byly rukopisně čitelné a Guy z nich přímo, jak Excalibur z šutru, vyvěral. Jude Law je skvělý herec a zde jeho nekladná role byla výtečná, možná bych jí přidal i několik minut navíc a věřím, že by to filmu nikterak neublížilo. I Eric Bana by si zasloužil prodloužit životadárné filmové vteřiny. King Arthur je zábavný film u kterého si divák může s vypnutým mozkem odpočinout a já si odpočinul parádně.

 • 70%
  1
  0
  13. 7. 2017
  brcolka (1044 bodů)

  Já se musím přiznat že mě film v kině hodně bavil. Užil jsem si jeho sledování. Hezky zpracované, hezké překvapení s Davidem Beckhamem. Hlavní hrdina na sobě máknul v posilce. Hezký holky, drsná doba, podnikaví borci. Prostě super a běžte se na to kouknout

 • 65%
  1
  0
  1. 6. 2017
  Ciiiri (949 bodů)

  Od filmu jsem čekala více. Byla tam super na magie. Ta se mi moc líbila. Konec filmu je zajímavý a úplný konec by si mohl otevřít pro druhý díl... Nemyslím si, ale že nějaký další díl bude. Myslím, že se to až tak nepovedlo. Bylo to drobnosti, co to pokazili... no, ale jukněte sami...

 • 0%
  0
  2
  10. 2. 2020
  sugi (742 bodů)

  … ani nevím proč jsem to dokoukal do konce … myslel jsem , že by to mohlo mít v rukou Guye Ritchiho potencionál , ale to co z toho vzniklo je jen prznění Evropských legend …. nečekejte nic , spíš přistupujte kriticky a budete nadšeni ...

 • 85%
  1
  0
  21. 5. 2017
  Sheemas (737 bodů)

  Akční stylovka na motivy slavné legendy o Králi Artušovi, je sice pravda že ze zmíněné legendy toho moc nezůstalo, ale i tak je to jednoduše pecka. První půl hodina filmu je velmi rychlá a zábavná gangsterka podložená vynikající hudbou, v druhé půlce filmu se pak začíná objevovat více fantasy prvků a trochu více i meče. Celý film má velmi rychlý střih, který je provedený na jedničku a k tomu opravdu dobrá hudba, která v kině dovede zrychlit tep. Charlie Hunnam jako král Artuš vypadá dobře a Jude Law si svoji roli záporáka velmi užívá. Přestože trailery nevypadaly nic moc, film se ve skutečnosti povedl a jen je škoda že návštěvnost asi nebude taková, jakou by si Guy Ritchie a jeho nový film zasloužili.

 • 75%
  1
  0
  13. 7. 2017
  KajkaFajka (723 bodů)

  Abych sa priznala tak ani nevím o čom film je ale za to som si užila krásu hlavního hrdiny. Dělám si prču. Užila som si celý film včetně Davida. Docela dobrý výkon Juda Lawa v roli záporáka. Hezký triky a dobře postavený film. A celkem dost akcie po celý čas. Stojí za to

 • 80%
  0
  0
  6. 2. 2018
  Pacman (586 bodů)

  Zapomeňte na fádní pohádky z 90. let. Tohle je akční pecka. Vlastně nechápu názory, že je to blbost kvůli magii atp. Tohle je příběh vyprávějící legendu a to má být vlastně trochu přitažené za vlasy. Super ansámbl, ještě lepší hudba a vymazlená kamera. Guy prostě umí točit trháky. Trochu to sem tam připomíná jeho Sherlocka, ale to vůbec nevadí, naopak. Akční scény jsou radost pohledět (nevím jestli to na 3D není moc rychlé), příběh celkem inovativně zpracován. Trochu mi chyběl Merlin a rozhodně by bylo možné natočit ještě další film z Kamelotu. Minimálně chci režisérskou verzi o 30 minut delší.

 • 75%
  1
  0
  30. 1. 2019
  Kašpárek (507 bodů)

  Přiznám se, že jsem očekával a doufal spíše podívanou ve stylu alá Pána Prstenů. Nakonec jsem se dočkal úplně jiného pojetí legendy kolem krále Artuše. Ale musím uznat, že toto pojetí není špatné. Nejsem žádný rasista, ale nemám rád popírání některých faktů na úkor dnešní politické korektnosti. Tady to ale nevadí a to právě díky tomu, jakým způsobem je Artuš podaný. Nebere se tak vážně a tak je potřeba mít nadhled při tomto podání. Oceňuji zajímavé podání. Celkově spokojenost. Ikdyž rád bych viděl oživlou klasiku v kvalitním podání.

 • 40%
  1
  1
  4. 6. 2017
  Memento (175 bodů)

  Pán prstenů mixnutý se zběsilým videoklipem a moudrým samurajem. Guy Ritchie mi už zkazil mého milovaného Sherlocka Holmese a teď své dílo zkázy dokonal Artušem.

 • 85%
  0
  0
  29. 10. 2017
  starskyxaj (108 bodů)

  mě se to fakt moc líbilo , bylo tam i pár novinek které jsem prozatím neviděl , takže určitě doporučuji! 85%

 • 70%
  4
  0
  14. 5. 2017
  zzepto (95 bodů)

  Z prvniho pohledu namet filmu je tezko pochopitelny kvuli slovnimu spojeni ktere se obcas vznika pro vyprovovani. Asi pulka filmu je rychla pro namet, druha pro dokonceni samotheho kina. Prvni pokus o nataceni fantazy je nic moc ale celkove vse ve stilu Guye Ritchie coz je plus

 • 90%
  0
  0
  14. 7. 2017
  karina-kindest (43 bodů)

  Film pobavil, bylo citit zvlastni styl nataceni Ritchie. Charlie Hunnam byl naprosto vynikajici, neumim si predstavit kdo by se hodil na roli Artuse lepe nez prave on. Od filmu muzete ocekavat moderni pojeti klasickeho pribehu, ovsem je lito ze se neobjevil carodej Merlin.

 • 75%
  0
  0
  30. 9. 2017
  valda (37 bodů)

  Od začátku do konce filmu jsem se bavil a hlavně perfektní střih spolu s kamerou nenechá nikoho odtrhnout pozornost jinam než na plátno. Dokázal bych si představit i další historický film natočený ve stejném tempu. Zvuk a herecké výkony v průměru. Já doporučuju.

 • 100%
  2
  2
  10. 2. 2017
  terkanazir (22 bodů)

  To vypadá zajímavě. Tak uvidím snad to bude dobrý. Už se těším.

Hodnocení a recenze Král Artuš: Legenda o meči

75 66 ?
jak hlasovat?
 • Hellboy 85%
 • dominik11 30%
 • Nevka 95%
 • Mikik4444 80%
 • jiri-cisar 90%
 • jirik-smerda 45%
 • ondrej-sladky 95%
 • Pete69 70%
 • lukasopicasso 90%
 • sugi 0%
všechna hodnocení (158)

V žebříčcích uživatelů

10. místo z 39 v žebříčku uživatele Chimpanzee21