Král Artuš: Legenda o meči

75%
Král Artuš: Legenda o meči
Akční fantasy film Artuš: Legenda o meči režírovaný Guyem Ritchiem přináší svěží interpretaci klasického příběhu krále Artuše. Charlie Hunnam hraje Artuše, který žije prostý a netuší nic o svém královském dědictví až do chvíle, kdy nečekaně vytáhne z kamene legendární meč Excalibur. Odhalení jeho pravé identity ho staví proti tyranskému vládci Vortigernovi (Jude Law), který zavraždil Artušovy rodiče a zmocnil se trůnu. Spolu s bandou rebelů se tak pokusí zvrátit Vortigernovu vládu a získat zpět korunu, která mu právem náleží.Recenze: Král Artuš: Legenda o meči

Kinobox.cz
55%

Zamrzí to, protože Guy Ritchie je jen jeden. Vždycky můžete najmout "bezejmenného" režiséra, povolat zástup grafických operátorů. Ale vyjde vám z toho nemastný neslaný spektákl, po jehož premiéře pes neštěkne. A na Králi Artušovi je dost cítit právě ta rozpolcenost mezi originálním přístupem X tím, jak k podobnému žánru přistupuje mainstreamová filmová produkce.


Brenan88
Brenan88
47 089 bodů
8
Kdybych měl k popsání filmu použit jedno slovo bylo by to slovo - Nářez !! Guy to natočil stylem sobě vlastním, což každému nemusí byt po chuti. Ja si, ale na tomto snímku pochutnal do sytosti. Už od začátku je nastolené zběsilé tempo vyprávění a jeste zběsilejší střih, který filmu náramně sluší. Celkově to modernější pojetí filmu prospívá a aspoň vybočuje ze zajetých kolejí podobných snímku. Akce je požehnaně až toho někdy bylo příliš. Kolikrát se v té záplavě všemožných soubojů a digitálního guláše člověk začne ztrácet a dostaví se bolest hlavy. To je ale tak vše co bych mohl vytknout. Králem má být sice Artuš, ale v mých očích je Jude Law korunovaný vládcem tohoto snímku. Jakožto správný Badass pořádně zatápí hlavním hrdinům a navíc u toho vypada sakra dobře. Dvě hodiny utečou jako voda a pokud film uspěje, tak bych si klidně poručil i druhý díl. PS: Soundtrack doprovázející film je ale prvotřídní a já se už těším až si ho pořídím.
Pete69
Pete69
30 779 bodů
7
Není to vůbec špatný snímek, ale čekal jsem trošku více. Scenérie hodné Pána prstenů se střídají s nudnými a na tento příběh až moc moderními dialogy s prvky "humoru". Tento alternativní příběh o Artušovi ( myšleno tak, že příběh je konzervativně podáván trošku jinak ) mě ale celkem bavil. 70%.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 342 bodů
8
Mohlo to být méně ukecané - subjektivně to působilo delší než dvě hodiny. na druhou stranu se daří vybudovat hutný a vtahující, velmi fyzický svět, jemuž se může rovnat málokterý filmová fantasy. Guy se nezdá a i přes ohrnování nosu ze strany tolika chytrých a nejchytřejších lidí si dokáže jít stylisticky a dějově jako vždy za svým. Tohle by chtěl být Zack Snyder.


Dodatečné informace

Původní název:
King Arthur: Legend of the Sword (více)
  • USA Král Artuš: Legenda o meči
  • USA King Arthur: Legend of the Sword
  • USA Knights of the Roundtable: King Arthur
Premiéra v ČR:
11. 5. 2017
Distributor:
Vertical Entertainment
Země původu:
USA, Austrálie
Přístupnost:
12+
Rozpočet:
175 mil. USD
Tržby:
148,7 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Král Artuš: Legenda o meči je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch