HHhH (Francie)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
Francie Francie
USA USA
119 minut

Žánry

:
Akční, Historický, Thriller, Válečný, Biografický
Motto: Čím větší zlo, tím větší hrdinové

Obsah

:
Není to jen malý český příběh. Je to velký příběh druhé světové války. Do českých kin se chystá další zahraniční film s účastí hollywoodských hvězd, který více »« méně

Režie

:
Cédric Jimenez

Scénář

:
Laurent Binet Audrey Diwan David Farr Cédric Jimenez

Herci

:
Rosamund Pike Stephen Graham Mia Wasikowska Jack O'Connell Jack Reynor ...
Premiéra: 8. 6. 2017
Distributor: Bontonfilm
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Smrtihlav. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Smrtihlav myslíte! K 26. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27098 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 50%
  0
  0
  18. 10. 2017
  Brenan88 (40757 bodů)

  Po skončení snímku jsem se nemohl ubránit porovnání s nedávným snímkem Anthropoid,který pojednává o tom samém. Jenže zatím co se Anthropoid zaměřil čistě jen na osudy parašutistů a jejich misi,tak Smrtihlav to celé pojal o něco rozsáhleji. Vidím zde první polovinu,která je zaměřena na život samotného Heydricha a druhou polovinu zaměřenou na osudy Československých parašutistů. Za mne bych více ocenil právě tu první půli,která měla i celkem spád. Bohužel mi to celé přišlo příliš zdlouhavé a vzhledem k látce i překvapivě nezáživné. Tohle podle mě připadá na vrub režii,která nebyla schopna z takového tématu vytěžit více. Ve výsledku je pro mne jasným vítězem Anthropoid. Kdyby celý snímek pojednával jen o životě Heydricha a šel více do hloubky,tak by to mohlo být o dost lepší.

 • 40%
  0
  0
  23. 10. 2017
  martin-mickey-stusak (21513 bodů)

  Další snímek popisující atentát na Heydricha, tentokrát však poněkud jinak. Neukazuje jen osud československých parašutistů, ale i strohý životopis samotného Heydricha. Ta strohost je však bohužel ohromnou vadou na kráse celého snímku. Ono se to týká komplet všeho. Tedy i těch parašutistů. Myšlenka něco takového natočit nebyla špatná, ale takovýto materiál je spíše pro televizní seriál. Je toho prostě hodně a jak je vidět, ani do dvouhodinového filmu se to všechno nevešlo. Celkově to tedy vypadá, jako krutý sestřih právě takového seriálu. Bohužel, není. Děj to takřka pořádně nemá, takže o nějaké plynulosti všech těch událostí si muže divák nechat jen zdát. Mnohé scény působí bez patřičného vysvětlení nelogicky a kdo není znalý této historie, nemá šanci se dozvědět co, kde, jak a proč. Škoda. Něco takového mělo spíše vzniknout jako dvojfilm. Jediné ohromné plus si zaslouží scény vyhlazování polských vesnic po napadení Polska a později samotných Lidic. Takové zpracování je možno vidět jen u některých klasických sovětských válečných filmů. Českým divákům tak nezbývá než se opět vrátit k české klasice nazvané prostě ´Atentát´.

 • 65%
  7
  0
  4. 6. 2017
  Sheldon (15941 bodů)

  Mě na tomhle vadily žluté tramvaje, kostel mohl být také trochu lépe vybrán, nechápu proč si v Praze nenatočili aspoň exteriér a útok v kostele je vyloženě odfláknutý. Herecky je to ale slušný a má to i temnou atmosféru. Anthropoid byl ale lepší.

 • 75%
  0
  0
  25. 1. 2020
  Jana Květoňová (5578 bodů)

  Mně se zas tento film velice líbil. Jak postava Reinharda Heydricha, tak jeho ženy, pocity umírajících, kdy obraz před nimi je už rozestřený... Pravda, někdy ta orientace v ději nebyla dostatečně jasná, ale rozhodně jsem se ani jednou nenudila. Naopak, velmi mě to rozrušilo. Přítel, který je Pražák, se pozastavil nad těmi žlutými tramvajemi. Prý byly maďarské, naše byly červené. Nějaké historické nepřesnosti, týkající se třeba smrti Mašína, bych rovněž nezdůrazňovala, film nemá přece suplovat dějepisný výklad, ale Jozef Gabčík mohl mluvit slovensky, aspoň by bylo hned patrné, který z nich to byl. A působilo by to autentičtěji.

 • 65%
  0
  0
  19. 7. 2017
  stantheman (2385 bodů)

  Není to úplný propadák , ale je to určitě nejslabší film k tomuto tématu po Atentátu a Anthropoidu. Českému divákovi navív určitě hodně vadily cizí exteriéry....

 • 60%
  2
  0
  22. 8. 2017
  Tomas_313 (1160 bodů)

  Jak název napovídá, primárním cílem tvůrců bylo přiblížit postavu nacistického pohlavára Reinharda Heydricha. Po zhlédnutí ale nabývám dojmu, že film o muži se železným srdcem vypověděl nicotně málo. První polovina, vázaná výhradně na Heydrichovu osobu, je sledem nesouvislých scén, které sice představí Heydrichův cit pro organizovanost a systematické "pročištění" země, narůstající krutost či chladnou odměřenost vůči manželce, kořeny tohoto zla ale nepřiblíží. Během několika scén se z rozpolceného námořníka stává bezcitná bestie, postupný přerod či zásadní zvrat je ale divákovi odepřen. Věřil Heydrich Hitlerově ideologii bezmezně a konal tedy hrůzné činy ve zfanatizovaném stavu, nebo si byl vědom svých hříchů a jeho "pracovní výkonnost" byla dána obyčejnou touhou po moci? Je jasné, že dodat jednoznačnou odpověď je téměř nemyslitelné v rámci dostupných informací, na druhou stranu je nutné se moci do postavy maximálně pohroužit a pochopit ji, což umožněno není a o tyranovi se dozvíme pouze to, že je tyran, ne však proč. Celkový dojem tak upadá s množstvím bezvýznamných scén, které jsou řemeslně zvládnuté, žádný efekt ale nevyvolají. Druhá polovina se soustředí na osud českých parašutistů. Nutno dodat, že se jedná o zahraniční pohled na českou historii značně zdeformovanou pro potřeby zámořského publika - parašutisté tak mají ruský přízvuk, hory jsou větší, sněhu je víc a některá historická fakta jsou doladěna akcí a melodramatičností ( viz. transparentní smrt Morávka, bitva v kostele, kdy si odbojáři zbraně propůjčily z Predátora atd. ). Pro historiky pravděpodobně trýznivý zážitek, pro obyčejného Čecháčka stravitelné. I přes historické paskvily jsou pasáže s parašutisty výrazně zábavnější než 1. polovina a v samotném závěru dosahují i částečně úspěšného emocionálního nátlaku. Jen nevím, zda je to filmařským umem, mou vlasteneckou povahu, či prostě tím, že jsem citlivka. 60%

 • 70%
  0
  0
  28. 11. 2017
  memphistto (474 bodů)

  opět trošku jiný filmařský pohled na válečnou dobu a Heidricha. I přesto je film zajímavý a rozhodně stojí za shlédnutí. Antropoid se mi zdál ale poutavější a dokázal jsem se více dostat do děje. České filmy z této doby mám rád a jsou to lepší co se u nás točí.

62 55 ?
jak hlasovat?
 • Mikik4444 70%
 • Jana Květoňová 75%
 • Sandrastekla 100%
 • Riverdon 75%
 • Martin Suk 100%
 • ballrog 65%
 • Kim6 15%
 • adam-aouf 90%
 • Angelus 60%
 • radek svadla 70%
všechna hodnocení (50)