The Hateful Eight (USA)
USA USA
182 minut

Žánry

:
Drama, Thriller, Western
Motto: Nikomu se nedá věřit. Všechny je třeba nenávidět.

Obsah

:
Několik let po občanské válce se zasněženými kopci Wyomingu řítí dostavník. Veze se v něm John Ruth (Kurt Russell), lovec lidí, známý také jako „Kat", více »« méně

Režie

:
Quentin Tarantino

Scénář

:
Quentin Tarantino

Herci

:
Samuel L. Jackson Kurt Russell Jennifer Jason Leigh Walton Goggins Demián Bichir ...
Premiéra: 7. 1. 2016
Distributor: Forum Film CZ
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  0
  0
  5. 3. 2017
  Brenan88 (32434 bodů)

  Tuhle Tarantinovku řadím hoooooodně vysoko. Jestli totiž na Tarantinovi něco miluju,jsou to právě ty dialogy. Tohle ten šílenec prostě umí a Osm hrozných nám jich servíruje požehnaně,díky bohu. O nudě nemůže být vůbec řeč. Nebyla jediná chvilka kdy bych se podíval na hodiny,nebo se nějak rozptýlil. Celou tu dobu jsem se nechal unášet tímto mistrovským dílem a také skvělou hudbou. Co se herců týče tak nemám co vytknout, snad jen,že bych Tima Rotha nahradil Waltzem. Nic proti němu,protože zahrál skvělé,ale já si prostě celou dobu říkal,že ta postava je šitá právě pro Waltze. Nezbývá než se těšit na další Tarantinův film,protože tímto mě jen utvrdil v tom,že je to prostě mistr ve svém oboru,který se jen občas trefí vedle.

 • 85%
  0
  0
  10. 2. 2016
  Sheldon (11361 bodů)

  Herecké výkony jsou samozřejmě jako obvykle over the top, Tarantino herce režíruje jako na divadle, čemuž odpovídá i herecký výraz. A je vidět, že si to všichni náramně užívají. Kurt Russel je grandiózní a Samuel L. Jackson v Tarantinově poloze neskutečně baví. Z mého pohledu je to příjemná změna, protože neustálý civilismus obvyklý pro nezávislé filmy a ambiciózní projekty mě za poslední rok přestal dost bavit. Z celého ansámblu bych vyzdvihl Waltera Gogginse, který dostal konečně pořádný prostor a dokazuje, že je to herec, kterému by větší obsazovanost v lepších projektech viditelně prospěla. Pobaví také stoicky klidný Michael Madsen.  Všechny filmové postavy jsou hrozné, jsou to grázlové, smetáci, vrazi, rasisti, zmetci, zkrátka skupinka pořádných parchantů. Ale jsou to postavy, které dohromady vytváří zajímavý mix a v rámci Tarantinovy cinefilsky-divadelní hry udrží divákovu pozornost. Největší poklonu si však musí zasloužit Ennio Morricone za špičkový soundtrack a Robert Richardson za jednu z nejoriginálnějších filmových kompozic poslední dekády.  Osm hrozných je bezesporu jeden z nejlepších filmů roku 2015 a neden z nejlepších Tarantinových filmů vůbec.

 • 85%
  1
  0
  4. 5. 2016
  lamps (10384 bodů)

  Tarantino stále ve formě, a co víc, od onoho proslaveného magora z videopůjčovny, jehož filmy byly narvané odkazy a mnohovrstevnými příběhy, se tímto dílem definitivně povznesl na tvůrce vlastního originálního žánru, kde mohou jeho skalní fandové příst film od filmu větším blahem a kde se citují jeho vlastní předcházející díla. Hateful Eight je snad stokrát více "tarantinovská", než jsme si vůbec mohli přát, a takřka celá druhá polovina představuje nepolevující divácký orgasmus, kterého jsme si mohli v Djangovi užít sotva třicet minut. A není to jen zásluhou brutality, dynamických krvavých zvratů nebo všech úžasných herců.... Quentin má především skvěle napsaný scénář, dost možná dokonce lépe než v jakémkoli filmu po Pulp Fiction, kdy v rozmezí úvodních devadesáti minut perfektně představí čtyři hlavní a několik vedlejších postav a nechá je společně uzavřít na minimálním prostoru překypujícím houstnoucí atmosférou nedůvěry, lži a smrti. A samotný přechod k nevyhnutelné explozi násilí a zúčtování nemohl dopadnout lépe a Tarantino naplno prokázal, že se ve svém žánru formálně neustále zdokonaluje, přičemž stále dokáže vyvážit napětí a akci svým ikonickým nadhledem a vtipnými dialogy, které tentokrát vůbec nejsou "o hovnu", ale každý z nich má v mistrně gradujícím příběhu své opodstatnění.... Výtky se ale najdou, a nemyslím si, že se jedná o pseudointelektuální kydy a neadekvátní postřehy vycucané z prstu - především se během celého filmu nelze zbavit dojmu, že záchranný plán, tedy jeho nejdůležitější motiv, je přehnaně a zbytečně vykonstruovaný a složitý (což se mi u podobně laděných Gaunerů nestalo ani na sekundu), postavy občas jednají nesmyslně (Tatum, který po svém prvním výstřelu dál zůstal trčet v úkrytu) a najde se tu i jeden laciný scénáristický fail, který při Quentinovo vypravěčském mistrovství jen těžko akceptuji (náhlá přítomnost vševědoucího vypravěče - Quentina). Přesto, natočit něco takového, na minimálním prostoru a v divadelních kulisách, takhle brutální, štiplavou a megazábavnou formou, to je prostě geniální filmový......... úlet ;)

 • 75%
  0
  2
  7. 4. 2016
  Arthur Logoff (7421 bodů)

  Nakonec se mi ten film líbil. Je to takový klon Reservoir Dogs, naroubovaný do skal a stepí divočinou, respektive do chalupy s nepřítomným majitelem :) A rozhovory začínají! Typický Tarantino. Film rozstříhat, zpřeházet, a je to.

 • 10%
  0
  0
  11. 1. 2018
  Pas (5052 bodů)

  Tarantinovy výplody pro mě nikdy nebyly tím pravým ořechovým a nezklamal ani tentokrát.Osm nudných je dalším převedením režisérových extrémů na filmové plátno.Většina stopáže je nacpaná vatou naprosto zbytečných žvástů,které snad mají nějaký "hlubší" smysl ,který mi u něj však tradičně uniká s pokusem o vtipné laškování postav. Snímek má být protknutý nějakým mystériem o vině, trestu a odpuštění s náboženskou symbolikou.To by se ovšem nesměl odehrávat v nějaké chatrči kde jediným nevyřčeným tajemstvím je to, kdo první tasí.Na to v závěru rovněž dojde a nebyl by to Tarantino aby z toho nevytvořil rudou řeku krve.Jako divadelní hra možná i zajímavé ale nic víc.

 • 80%
  3
  0
  2. 1. 2017
  JosefTomas (4888 bodů)

  Quentin se vrátil zpět k tomu typu Gauneři. Jedna místnost, málo se střídající prostředí a hlavně dialogy. Jen to možná většinu zklame, pokud berete v potaz jeho dosavadní vývin filmů (Hanebný Pancharti, Nespoutaný Django...). Vypadá to, jakoby si chtěl Quentin trochu odpočnout a tak přišel s tímhle, pro fanoušky jeho začátků.

 • 60%
  2
  3
  8. 1. 2016
  p.a.douch (4592 bodů)

  Mám westerny rád a Tarantinovy filmy mě většinou baví, ale Tarantino westerny zkrátka neumí. Škoda. Podle mě je to hrozně promrhaný potenciál. Taková sbírka dobrých herců (na ně si teda rozhodně nestěžuji) a všechno na houby. Film mě nechytl a konec to teda nezachránil. Dokonce ani mistr Morricone tenhle film nespasil. Možná jsem měl taky jen velký očekávání a ty nebyly splněny. No nic, za mě zkrátka jen těch 60 %.

 • 85%
  0
  0
  15. 3. 2016
  rkotvald (2865 bodů)

  Při sledování jsem si uvědomil, že Tarantino buď točí westerny celou dobu, anebo byla tohle prachobyčejná gangsterka. S povděkem kvituji, že Osm hrozných už není film, ze kterého čiší mainstream. Tohle je jeho ryzí styl. Stejně jako v Gaunerech či Pulp Fiction se střídají výborně napsané dialogy a akce v poměru 10:1, díky čemuž je akce o to překvapivější a údernější. Zároveň to není taková samohana, jakou předvedl v Death Proof. Tady ty dialogy mají smysl. Úvod pro mě nebyl jen čekáním na akci, ale skvělou předehrou a vynikajícím seznámením s těmi hlavními charaktery, podobně jako v Sedmi statečných se nejdříve seznámíme s Chrisem a Vinem. Může vyvstat otázka, jakou měli záporáci motivaci vyřešit svůj problém zrovna tímto způsobem, ale že bych v tom neviděl logiku, to si nemyslím. Skvělé herecké výkony, snad kromě Madsena.

 • 75%
  1
  0
  1. 2. 2016
  HappyPiere (2755 bodů)

  Nebude to zrovna trvalka jako PF, ale po volnějším rozjezdu je to super jednohubka

  Průměrný Tarantino je pořád lepší jak nadprůměrná tvorba jiných autorů

 • 60%
  0
  0
  26. 2. 2016
  Ombak_Penari (2735 bodů)

  Takže za mě celkem rozčarování. Tarantinův scénář, postavený na dialozích, mi vždycky velmi vyhovoval a tak jsem se nezalekl ani šílené tříhodinové stopáže na konverzačku o osmi lidech. Do toho zajímavý 70 mm formát a zkazky o drsné a nabušené poslední třetině. Znělo to dobře, ale nedopadlo úplně dobře. Brilantní dialogy, při kterých se napětí dá krájet, se tentokrát nedostavily v takové míře jako třeba u Hanebných panchartů a u většiny scén jsem si byl naprosto jist, že by se daly pohodlně proškrtat, aniž by to výsledku jakkoliv uškodilo. Roztažení filmu na tři hodiny z něj učinilo relativně úmornou záležitost a celé se to dalo odvyprávět za dvě hodiny ve svižném tempu aniž by to čemukoliv uškodilo. Herecké výkony vesměs klasický tarantinovský nadstandard (mám slabost především pro Tima Rotha), ale na ceny to tentokrát nebylo, žádný nový Christoph Walz se nekoná. Celkově se prostě Tarantino utrhl ze řetězu a natočil si co chtěl. Osobně si myslím, že sám věděl, že přestřelil divácký vkus, ale bylo mu to jedno, protože tohle si takhle prostě chtěl natočit. Buďiž, ale příště bych prosil zase nějakou nakládačku, pane Quentin, vime?

 • 85%
  0
  0
  16. 4. 2016
  harry456 (2429 bodů)

  Tarantino je zpět a vzdává poctu westernovým snímkům! Novinka Osm hrozných opět nepostrádá zběsilost a spoustu umělé krve. Scénář funguje na výbornou, děj je krásně plynulý a příjemně jej doprovází hudba Ennio Morriconea. Také musím vyzdvihnout kameru, kostýmy a herce, kteří podávají šílené výkony, jak je u Tarantinových snímků zcela běžné. Na druhou stranu mě zklamala nevyužitá účast Tima Rotha a štěk Channinga Tatuma, jenž by si rozhodně zasloužil více prostoru. Snímek Osm hrozných se ovšem víceméně povedl. Nejedná se sice o druhého Nespoutaného Djanga nebo Hanebné pancharty, fanoušci však budou jistě spokojeni.

 • 65%
  0
  0
  16. 3. 2016
  stantheman (2163 bodů)

  Jistě tarantinovsky bezchybné, leč samoúčelné. Film technicky - dokonalé řemeslo , avšak bezvrstevnatý a jako zábava místy nudí.....takže pro mne bylo líp pane Tarantino.

 • 65%
  1
  0
  6. 1. 2017
  Arnarmo (1715 bodů)

  Trochu mi to připomíní detekticku Deset malých černoušků. Všichni jsou zavření v jedné místnosti a neví se, kdo je ten "padouch" a kdo přežije. Co mě hlavně zaujalo, byla atmosféra, ta mě oslnila. Vše působilo tak skutečně a propracovaně. Jinak je to klasická tarantinovka - krev, zvratky atd. Jako nejlepší film roku 2016 to nehodnotím, ale rozhodně nebude zapomenut.

 • 80%
  1
  0
  24. 3. 2016
  Tomas_313 (1097 bodů)

  Hodně dlouhých dialogů, pár zvratů a dokonce i zvratků - prostě klasická tarantinovka, kde člověk tak nějak očekává, že se stane přesný opak toho, co očekává. Tarantino se drží stylu, který mu vycházel a stále vychází, ale už to není tak nekonvenční a grandiózní jako v jeho předchozích filmech, přesto je to dobrý film, který nezklame, ale ani nenadchne. Hlavní silou je perfektní hudba nestárnoucího Morriconeho a i Samuel L. Jackson podává standardní výkon na který jsme od něj zvyklí. 80%

 • 95%
  0
  0
  8. 3. 2016
  Teresie (1046 bodů)

  Nevím jak to ten Quentin dělá, ale bylo to opět bezchybné.

  • kamera
  • herci
  • scénář
  • 100%
   0
   0
   4. 3. 2016
   salisbury (965 bodů)

   Čas něžně překračující tři hodiny, strávené ve společnosti Osmi hrozných od nápaditého Tarantina, mi uběhl rychleji než vystřelená kulka z rychle taseného koltu. Westernová komorní povídačka s dialogovou vánicí, gradující vstupním vízem na krvavý jateční veletrh, rozehřála ve mně nadšení pro tento filmový kousek, stejně tak jak zúčastněným oblažila chuťové pohárky výtečná káva z čerstvě upražených bobulí, stojíc v konvici na rozžehnutých kamnech v útrobách chatrče u Minnie. Kurt Russell s pejzovým vousem, držíc na řetězu svých zatím ještě živých deset tisíc dolarů, za negerské přítomnosti skvělého Samuela L. Jacksona hřejícího si na hrudi dopis od samotného Lincolna mě pobavil tak, že tenhle snímek musím vidět nespočetněkrát, abych si ho řádně užil. Jen tak dál Quentine.

  • 100%
   1
   2
   6. 1. 2016
   Lucyen (894 bodů)

   Klasický tarantinovský počin s litry krve stříkající odkudkoliv :D Vývoj postav i příběhu je dost napínavý, člověk neví, co přijde a do poslední chvíle nadržuje někomu, kdo si to nezaslouží a odsuzuje jiného, který si odsouzení taky nezaslouží :) Skvěle jsem se bavila :)

  • 95%
   0
   0
   16. 3. 2016
   Innuendo (883 bodů)

   Až na tu šílenou stopáž dokonalý Tarantino.

  • 65%
   0
   0
   22. 3. 2016
   Brcolka (825 bodů)

   Upřímně řečeno to co jsem slyšel o tomto filmu mě nalákalo ho vidět a docela jsem si vyčítal, že jsem nebyl mezi prvními v kině, ale naštěstí jsem nešel. Obrovsky dlouhý a utahaný film až na posledních pár desítek minut. Dokoukal jsem to jen kvůli Enniovi a jeho hudbě. Podle mě to vyznělo tak nějak nijak a ani to nezachránili herecké výkony hlavních představitelů

  • 85%
   0
   0
   17. 4. 2016
   KajkaFajka (604 bodů)

   Velké očakavania na mna čakali a všade sa na mě hrnuli ale mě film zas tak úplně nenadchlo. Velmi dlouhé a rozvláčné a až neskutočně nudné v některých momentoch. Na konci se konečně film rozbehol a konečnie se tam něčo děje a zistime přečo to všětko. Velmi dobrá kamera a dobré herecké výkony

  • 80%
   0
   0
   16. 3. 2016
   hofmi (469 bodů)

   • Tarantino nepřekonatelný jako vždy
   • úžasně propracovaný děj včetně dějového střihu
   • 65%
    0
    0
    15. 3. 2016
    machetetete (457 bodů)

    Emmm, plytká nuda. Ve své podstatě Tarantino nepřišel opravdu s ničím novým, resp. recykluje jak může. Zápletka je docela zajímavá, ale tři hodiny postavené na kvákání cca desíti postav pořád stejným způsobem dokolečka jako kolovrátek. A na můj vkus i hodně a lacině brutální scény, divný look, fádní Morricone a nesympatické obsazení.

   • 80%
    0
    0
    6. 4. 2016
    patrick-sarin (436 bodů)

    Nechce se mi uvěřit, že mi tahle westernová tarantinovka sedla. Klasicky vyšperkované dialogy o prostých věcech a vykrádání Sergia Leoneho a jeho dlouhých záběrů s napjatě laděnými situacemi, které jsou vyhrocené úžasnou hudbou mistra všech mistrů Ennia.

   • 90%
    0
    0
    19. 1. 2017
    Žid Baribal (409 bodů)

    Ačkoliv podporuji ženy, a vždy je bráním, vždy jsem byl rád za facku tý mrše.

    • Kvalitně zahraní padouši i anti-hrdinové
    • HUDBA
    • znečištěný dopis od Lincolna
   • 40%
    0
    0
    8. 4. 2016
    kurcova-simona (409 bodů)

    Westerny já fakt nerada. Django se mi líbil, proto jsem tomuhle filmu vůbec dala šanci, když je to od stejného režiséra a to i přesto, že trailer mi přišel dost hrozný. No ale jako ne, tohle se ti Quentine fakt nepovedlo. Délka je naprosto neadekvátní ději, který tam vlastně ani není. Skupinka chlapů se dostane do vánice a je nucena přečkat několik dní v chatě s rozbitýma dveřma se skupinou jiných chlapů. Asi hodinu a půl tam mluví o ničem a pak se najednou rozhodnou, že by byla mnohem větší zábava, kdyby se navzájem postříleli. Celkově strašně nesympatické obsazení (Tim Roth se snad snažil předstírat, že je Christoph Waltz, nebo co?), soundtrack se mi taky nelíbil, příběh nebyl, vtip nebyl (kromě těch dveří, tomu jsem se i po páté s chutí zasmála). 2* a ještě bych tak nějak počítala, že když se film jmenuje Hateful Eight tak tam bude osm postav, místo toho jich tam bylo snad patnáct.

   • 80%
    0
    0
    18. 1. 2016
    lord (385 bodů)

    Na Osm hrozných jsem se moc těšil, protože Tarantinova tvorba mi celkem sedí. Očekával jsem spoustu krve, skvělé detaily, které vidím pouze v jeho filmech a výborné herecké obsazení. To vše se mi splnilo. Má to grády, spád a děj, vše co k filmovému zážitku potřebuji. To, že se směji v krvavých situacích, u kterých by mi to jinde připadlo nepatřičné, to už beru jako samozřejmost... Oproti předchozím filmům to však přece jenom bylo trošku slabší, a proto dávám 80%.

   • 90%
    0
    0
    21. 2. 2017
    dadoool (379 bodů)

    Film naprosto splnil moje očekávání. Bylo to parádní, napínavé a zábavné. Nechápu proč všem tak vadila první hodina filmu, já si ani nevšimla, že už je půlka pryč a nemohla jsem se od plátna odtrhnout. Sice ze začátku delší dialogy, ale to mi vůbec nevadilo, bavilo mě to od začátku do konce. Kamera byla naprosto skvělá, zajímavé záběry. Až na jednu scénu, která se mi moc nelíbila, mě film velice bavil a vůbec mi nevadila jeho délka, ba naopak, dívala bych se ještě dál. A šla bych na to klidně znova. :)

   • 80%
    0
    0
    30. 7. 2016
    keddie (361 bodů)

    Tarantino zkusil zase trošku jinou lokaci, ovšem o to tady nejde, děj se mohl odehrávat i jinde, i klidně v létě. V podstatě je to zfilmovaná divadelní hra. Herci opět skvěle vybraní, typově odpovídají svým postavám. Neděje se žádné velké přehrávání, ovšem také se nelpí na žádném civilním, realistickém pojetí. Navíc dokonalý soundtrack podtrhuje vynikající zážitek při sledování tohoto filmu.

   • 90%
    1
    0
    7. 1. 2016
    Lemmy01 (314 bodů)

    klasický tarantinovský kousek, který mě překvapil i pobavil svým vývojem

   • 70%
    0
    0
    7. 4. 2016
    vlastimil.v (313 bodů)

    Nejsem fanouškem Tarantina, ale přesto některé jeho filmy mají něco do sebe. Westerny nejsou moje oblíbené žánry, ale přesto jsem byl zvědav, jak se Tarantino opět chopí svoji role jako režisér.

   1 2 dalsi posledni
   77 74 ?
   • cerfik 80%
   • aero 70%
   • Mondyes 100%
   • PRINC180 90%
   • konias 30%
   • SNCIS 60%
   • bob319999 55%
   • Filmokolik 90%
   • jana-janina 5%
   • RichardRM 90%
   všechna hodnocení (183)
   jak hlasovat?

   V žebříčcích uživatelů

   5. místo z 5 v žebříčku uživatele Pete69
   219. místo z 226 v žebříčku uživatele Psisko59
   11. místo z 13 v žebříčku uživatele Daniel-Majurník
   74. místo z 86 v žebříčku uživatele divid.jh
   Sdílet tuto stránku:

   Partneři: