Česká republika Česká republika
104 minut

Žánry

:
Akční, Thriller

Obsah

:
Film Lovci a oběti zachycuje životní příběhy a problémy dnešních mladých lidí. Na jedné straně lásku k muzice a problémy s hledáním životní lásky, na více »« méně

Režie

:
Marcus Benois Tran

Scénář

:
Milan Sluka

Herci

:
Martin Kraus Tomáš Hanák Jaromír Nosek Jakub Mohamed Ali Martin Písařík ...
Premiéra: 26. 3. 2015
Distributor: A-Company CZ

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  0
  0
  11. 10. 2015
  martin-mickey-stusak (15413 bodů)

  Námět je vskutku naprosto ze života a pro všechny opravdu varovný. I když má člověk dobrý podnikatelský úmysl, vždy se najde něco co vše zhatí a už se rozjíždí dluhová mašinérie že se jeden nestačí ani divit. Příběh Jakuba Nováka hodně připomíná velmi známý příběh Martina Holce ze snímku ´Bony a klid´. Tak to všechno řešil, až se dostal do naprosté beznaděje, do spárů mafie a tím i na hranu zákona. Jenomže tady je to všechno taková zábavná pohádka. Mafián Sedlák coby kouzelný mužíček... Vypadá to jako jakási inscenace s dokumentárním motivem na poli omšelého thrilleru. Proč? Když už se o Martinu Krausovi říká jako o českém Belmondu, mělo se toho náležitě a plně využít. Jako čistý thriller by takový honosný námět vyzněl daleko lépe. Klipový styl není na škodu, ale když se z toho vytrácí napětí a hlavně dramatičnost, je něco ve výsledku špatně. Zkrátka ta zábavnost je dost přehnaná. Nebo to opravdu mělo vyznít podobně jako již zmíněný ´Bony a klid´?

 • 80%
  0
  0
  20. 3. 2015
  Jana Květoňová (4466 bodů)

  Tak není to úplně "moje parketa" a "můj šálek kávy", těch akčních scén tam bylo až nějak na můj vkus "nadpříliš", jistou roli určitě hrálo i to, že jsem seděla tak blízko (v 6. řadě), ale ukazuje to, jaký je dnes svět! Pro nás starší někdy až nepochopitelný a "nežitelný"! A zejména ten název mi připadal hodně přesný, protože v podstatě se lidi dneska dělí na LOVCE a OBĚTI, i když vezmeme ty dnes tolik diskutované "šmejdy", tak zas jsou to LOVCI a ti důchodci nebo prostě lidi, kteří si nakoupí to jejich předražené zboží, jsou OBĚTI. Jenom si myslím, že na tu diskusi po filmu mohl přijít i pan režisér, nebo ho alespoň mohli omluvit!

 • 35%
  0
  0
  26. 3. 2015
  rkotvald (3063 bodů)

  Rýpat by se dalo opravdu hodně a hluboko, ale na tohle divné leporelo, s příběhem inspirovaným skutečnými událostmi, se sluší jen zapomenout a doufat, že se příště v podobném žánru stane zázrak.

 • 55%
  0
  0
  17. 10. 2015
  hp24 (2824 bodů)

  Uzitecne tema, ale spatne zpracovane. Neduveryhodny vykon hlavni protagonisty - tezko by nekdo va takovem pruseru a pri takove hrozbe ztraty svobody, zdarvi ci zivota zustaval tak klidny. V urcitych chvilich prilis rozvlekly prubeh, necitlive sestrihane, takze rytmus vypraveni se neustale promenuje. Kazdopadne je skoda, ze autori si nevzali na paskal mnohem horsi problem soucasnosti, tj. "smejdy" na druhe strane aneb prizivniky pod zcestnym nazvem "soukromi exekutori", dusledek nesmyslneho a pochybneho umyslu nasich "inteligentnich" zakonodarcu z prvnich let 21.stoleti :-\

 • 55%
  0
  0
  29. 3. 2015
  VasaFlasa (1860 bodů)

  Mírně nadprůměrný český film, který by stačilo vidět v tv.

 • 85%
  0
  0
  23. 1. 2017
  Cechulda (1287 bodů)

  Téma tohoto filmu, je velice reálné. Film poukazuje na chování a mentalitu českého člověka. Jak toho, který je tou obětí, ale i těch bezpáteřních "kamarádů", kteří v každou možnou chvíli, potopí přátelství, aby si zachránili svou vlastní kůži. Pak je tu samozřejmě, také strana mocných, vlivných lidí, kteří celkové dění v republice ovládají. Ať už se bavíme o tak zvaném podsvětí nebo třeba veřejný život. Hyjenysmus je slovo, které mě napadne po shlédnutí tohoto filmu. Jediné, co mi k tomuto filmu nesedělo byl HAPPY END. Ten v reálném životě prostě není!!!

 • 55%
  0
  0
  8. 4. 2015
  voleman (877 bodů)

  Přiznám se, že po shlednutém traileru a popisu, který jsem o tomto filmu četl jsem čekal něco mnohem horšího. Lovci a oběti jsou celkem nevyrovnaným filmem, chvíli jde o svižný akčňák a chvíli o nudnou romantiku, která mi přišlo, že tam je jen aby film něčím zaplácli, když jim už došli nápady. Kdyby vynechali některé skutecně zbytečné a nudné scény a zkrátili tím stopáž udělali by jistě líp. Celý film je natočen hodně televizně a občas mi připadal jako nějaké amatérské domácí video. Herci hrají poměně slušně, i když mi hlavní hrdina nijak k srdci nepřirostl. Nejvíce film těží z jeho tématu, které je na české filmové poměry vcelku nevídané a místy i zajímavé. Scénář toto téma ale bohužel dost sráží a i když je příběh údajně podle skutečnosti, tak mi dost často připadal přitažený za vlasy a ne zrovna nějak inteligentní. Nicméně se na Lovce a oběti koukat dalo a to i přes zbytečně dlouhou stopáž, ne moc povedený scénář a amatérský look, který celý film provází. 55%

 • 95%
  0
  0
  20. 3. 2015
  tedoun (743 bodů)

  Nejlepší je závěrečná scéna.....kdo nepochopí konec nebude rozumět ani začátek ;-)

 • 50%
  0
  0
  10. 4. 2015
  bmagic (564 bodů)

  Trošku zdlouhavé vyprávění. Nicméně téma není až tak aktuální - většinu národa ničí ti "oficiální" gauneři, zakzvaní "exekutoři". Co takhle natočit film o nich: Vrána, Sokol a další bezohlední členové justičně-exekuční mafie, která se přiživuje na občanech tohoto státu kvůli hlouposti či vyčůranosti našich drahých "inteligentních" poslanců paroubkovsko-topolánkovské éry!

 • 75%
  0
  0
  25. 3. 2015
  marvan (501 bodů)

  Děsila jsem se dopředu, muzikant režisérem, ale finále dobré. Herecké obsazení prima, děj nakonec taky, herci jmen Kraus, Hanák, Vašut, Nosek, Heřmánek a další pochopitelně dělají své, bez toho by to nebylo ono, ale na debut příjemné překvapení, pro někoho jistě i poučný obsah.

 • 70%
  0
  0
  20. 3. 2015
  lord (385 bodů)

  Od tohoto filmu jsem neočekával vůbec nic a přes tuto nedůvěru, kterou obecně vůči českým filmům mám, jsem z kina odcházel s velmi příjemným pocitem. Začátek byl možná trochu chaotický a dal se podchytit lépe, tento pocit však vynahrazuje celý zbytek filmu, včetně dvousmyslného konce. Děj má spád, akční scény nejsou kýčovité a příběh leckoho opravdu chytí za srdce. V dnešní době všeobecného zadlužení, které nás všechny drží v okovech a nutnosti neustálého vyhledávání stálého příjmu, film představuje poučné varování a zdvižený prst. Částečně by se dala vytknout postava dobráckého "kmotra" v podobě pana Hanáka, který naopak nemusí výchovně, na některé, působit, ale o to je film zajímavější a na českou potřebu vyjadřování pochybností o vládnoucím systému, přesně cílený. Herecké výkony mě rovněž zaujaly od jistoty Hanáka, přes příjemné překvapení u Krause až po skvělé výkony neznámých neherců. "Ali" byl opravdu uvěřitelný. Za sebe dávám 70% a doporučuji ke shlédnutí.

 • 40%
  0
  0
  21. 3. 2015
  cirkusačka (250 bodů)

  Od filmu jsem čekala víc, avizuje se v něm Marek Vašut, ten se však mihne jen na chvíli na konci, kromě toho film měl dle mého názoru horší zvuk

 • 85%
  0
  0
  4. 5. 2015
  Verush (230 bodů)

  Rozhodně povedenej film.. Prostě Češi a akční dramata, tedy dramata všobecně, to by nám šlo.. Pokud by se točili filmy aspoň takovéhle úrovně, budu spokojená.. Dobré herecké výkony, hlavní hrdina mě přesvědčil, že je fakt po krk ve sra*kách a vážně jsem s ním soucítila.. Zaujala mě i výborná práce s kamerou.. Spokojenost..

 • 55%
  0
  0
  29. 3. 2015
  Prezidentka (220 bodů)

  Nenudil.

 • 90%
  0
  0
  24. 3. 2015
  petas.sl (214 bodů)

  Jiný film s touto tématikou jsem ještě neviděla, takže pro mě nová věc. České filmy moc nemusim, ale tento film se povedl. Konec nepředvídatelný.

 • 50%
  0
  0
  21. 3. 2015
  zoouška (202 bodů)

  Zajímavé téma i zajímavé herecké obsazení,jistě film vhodný pro dnešní mladé lidi a jistě i film poučný.

 • 90%
  0
  0
  21. 3. 2015
  KarlosPHA (199 bodů)

  Film se mi líbil.
  Herecký výkony i na ty takzvaný neherce dobrý.
  Každý se mi zdál uvěřitelný a to je TO ono.
  Kamera, střih, akce v reálu.
  Prostě na český poměry jinak udělaný film.
  Tenhle film bude vyčnívat a zaslouží si to.
  Mám i takovej dojem, že se může stát kultovním filmem,
  především díky akčním scénám(obsazení)a jejich spůsobem zpracování.
  Co popřát...teď už snad tedy jedině úspěch,
  který po premiéře veřím přijde
  a tvůrce bude hnát vpřed v další práci.

  „Film je přelud a stín a trik“

 • 55%
  0
  0
  12. 4. 2015
  lenacermakova (181 bodů)

  Česká dramata stojí za to. Tenhle film se povedl. Ukázal realitu půjček a jak to dopadá. Pěkně natočený. Palec hore :)

 • 60%
  0
  0
  23. 3. 2015
  pisatel (113 bodů)

  Námětově výborný, scénaristický trošku horší. Moc se mě nelíbily ty akční zpomalovačky. Martin Kraus dobrej, Tomáš Hanák lepší. Film měl své silné momenty, postupný propad v celý ti situaci, to působilo velmi věrohodně a skutečně bych se nechtěl ocitnout v podobný situaci. Film měl však i slabé momenty, třeba v jednání postav. Celkově je však fajn, že se podobný film natočil.

 • 85%
  0
  0
  20. 3. 2015
  KlaraKozlova (47 bodů)

  Určitě mě film udržel v pozornosti až do konce. Je čerpáno ze skutečných příběhů a to filmu dodá nějaké to procento navíc. Jak bylo řečeno po filmu, je zde více dvojsmyslů a je zapotřebí se na film podívat ještě jednou. Věřím, že za pár měsíců se k němu skutečně vrátím. Je to dnešní doba a naprosto souhlasím dostat film na střední školy, jako varování.

 • 90%
  0
  0
  20. 3. 2015
  Maxtoxxx (24 bodů)

  Na české filmy do kina moc nechodím ale tento mě zaujal a mile překvapil, akční film ze života co dodat.

 • 0
  0
  4. 6. 2015
  Host
  Host

  Lidi kde to najdu online nevíte? :/

 • 0
  0
  21. 3. 2015
  Host
  Host

  NERO Production - Milan/producent, scénárista, asistent režie...Nejprve bych chtěl poděkovat těm, kteří na projekci dorazili a vydrželi až do konce - takže všem :) Potom chci, a považuji za svou povinnost, reagovat na některé z komentářů.
  Za prvé chci omluvit neúčast Marcuse, jako režiséra - ráno jsme měli novinářskou projekci a on musel posunout objednanou práci ve studiu právě na večerní hodiny.
  Za druhé se chci omluvit, za naší neobratnost při vyjadřování - kromě Martina Krause neměl nikdo z nás s podobnou besedou žádnou zkušenost. Z toho vyplynulo i moje pozdější vstoupení do diskuze, když jsem viděl, jak se kluci trápí s otázkami na scénáristu :) Z toho vyplynul i vtip Drobka - ve filmu zloděje Drobka, který samozřejmě nikdy v životě žádné auto neukradl...
  A hlavně se chci omluvit za některé své v tu chvíli zamlžující odpovědi na otázky:
  1/inspirace skutečnými událostmi - musím hledět na obchodní etiku a povinnost mlčenlivosti advokátů, hlavně však na možnost žalovatelnosti třetích stran a v některých případech i ohled na opravdové oběti...i takové detaily, jako bylo náhodné zastřelení civilisty v televizních zprávách se totiž staly...jenom jsem třeba zde zaměnil město, iniciály a věk oběti.
  2/celkový příběh hlavního hrdiny Jakuba je složen z událostí, které se staly více osobám, které osobně znám, za posledních 10 let. Je doplněn částečnou filmovou fikcí, pouze za účelem propojení dějových linek postav. Dokonce i některé ze zápletek, např. zbavení se někoho, kdo užívá stejných metod, podstrčením něčeho kompromitujícího se staly...často jednodušší a rychlejší řešení než se, bez u soudu platných důkazů, dovolávat spravedlnosti :(
  3/rozpočet - pozitivně jej ovlivnilo nadšení a dublování prací lidmi při druhé fázi natáčení, negativně první fáze projektu, kdy se koncept hudebního filmu nakonec vůbec nepoužil....ale díky tomu vyběhne na podzim DVD s mnoha super bonusy...např. druhým naprosto odlišným koncem filmu s jinými postavami
  4/ pokračování Lovců - kdo se neponaučí z tohoto filmu, tomu by nepomohla ani DVOJKA...takže Lovci a oběti 2 rozhodně NE. Ale jako vlastní projekt mám připravené dějové linky na žánrově čistou komedii s nabušeným dějem a zápletkami, a také thriller, který by měl být zase za hranou toho, co se u nás točí.
  5/další filmy - jsou nabídky na vstup do již připravených projektů, jeden i mezinárodního rozsahu, ale do premiéry Lovců, jsem nechtěl znát detaily a soustředit se na jejich dokončení. Oba projekty už mají hotové scénáře, takže musím zvážit, zda by mě účast v nich naplňovala. Ale tématicky jsou mi velmi blízké a na přípravu kteréhokoliv ze svých vlastních projektů chci tentokrát alespoň rok.
  5/žánrová rozmanitost Lovců - vystihl komentář tedouna v jedné větě. Kdyby jsme Jakuba prezentovali jako asociála bez přátel, který se jen trápí, tak by se Vás to asi nedotklo...ale když je to na začátku sukničkář se spoustou kamarádů, kterému se ve chvíli, kdy má v životě opravdu první vážný vztah, obrátí život o 180 stupňů, tak pochopíte, že se to může stát každému. Proto během prvních 30 minut fórky kamarádů a vykreslení charakteru jeho postavy, který se časem mění...i když to působí chaoticky, byl to záměr (na vysvětlení -komentář lord). Navíc, kdybychom z toho filmu udělali o 20 minut kratší, čisté psychologické drama, tak by se film uřejmě dost lidem podepsal na pár dnů na psychice...proto i odlehčené závěrečné titulky apod.
  6/Poslední záběr filmu - billboard společnosti Happy finance ...není to sponzor filmu :)
  ...ostatní dle mě možná v besedě dostatečně nevysvětlené otázky zde nemohu řešit, abych neprozrazoval děj filmu a zápletky :)

  Možná ještě závěrem..film jsme dělali hlavně pro diváky, proto někde možná dost vysvětlujeme, což si divák vynahradí v závěrečné scéně, kterou asi většina diváků správně pochopí až při opakovaném shlédnutí na DVD :)

59 55 ?
jak hlasovat?
 • Kim6 60%
 • Had 45%
 • jarv 85%
 • leafroller 45%
 • Cechulda 85%
 • mach-mach 85%
 • tomas-mach 85%
 • Standa. 45%
 • pepatuleň 85%
 • pbatal 85%
všechna hodnocení (49)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: