Silence (USA)
« další názvy »
Taiwan Taiwan
Mexiko Mexiko
USA USA
159 minut

Žánry

:
Drama, Historický

Obsah

:
V polovině 17. století je Japonsko zcela uzavřené kontaktu se západními mocnostmi. Křesťanství je zde postavené mimo zákon a křesťané musí svou víru skrývat. více »« méně

Režie

:
Martin Scorsese

Scénář

:
Jay Cocks Martin Scorsese Shusaku Endo

Herci

:
Andrew Garfield Adam Driver Liam Neeson Tadanobu Asano Ciarán Hinds ...
Premiéra: 16. 2. 2017
Distributor: Bioscop
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Mlčení. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Mlčení myslíte! K 21. lednu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27419 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  0
  0
  9. 1. 2018
  Brenan88 (41949 bodů)

  Mlčení není snímek pro širokou veřejnost a nejspíš ho jen stěží dokáže někdo ocenit stejně tak jak to zamýšlel sám Scorsese. Jenže to není vůbec špatný film, který i s minimem dialogu a smrtelnou délkou dokáže diváka strhnout a nechat ho v očekávání jak tato náboženská pouť nakonec dopadne. Po řemeslné stránce bezchybné dílo, které pokládá až příliš mnoho otázek

 • 90%
  0
  0
  15. 3. 2020
  martin-mickey-stusak (22310 bodů)

  Šíření katolicismu v Japonsku. Svým způsobem snímek připomíná výbornou dnes už klasiku 'Mise' (1986). Příběh odehrávající se v 17 století vypráví o úloze křesťanské mise přinést určité osvobození lidí v zájmu víry. Neortodoxní prostředí poskytuje mimo jiné i přímé srovnání se závazkem víry v dnešní době. Na režijní stoličku zasedl Martin Scorsese, což slibuje mnohé, a opět se dá říct, že oprávněně. V příběhu je uchována filosofie víry, daná přesvědčení a jisté nadšení. Jako příklad lze uvést otázku mladé japonské ženy, jestli je pravda, že bude ráj místem, kde už nebude žádná tvrdá práce, mučení a jistá smrt. Trestání japonských křesťanů za svou víru je srdcervoucí. Ale tak už to bývá i v dnešní době, když se někdo obrací k víře, která s danou kulturou své rodné země nemá nic společného. Snímek je tak plný emocionálně rezonujících okamžiků, které nenechají na pochybách. Kromě dobrodružné atmosféry tedy snímek přináší i nemálo motivů k zamyšlení.  

 • 100%
  0
  0
  12. 3. 2019
  Sheldon (15950 bodů)

  Mistrovský film, který se právem zapíše do dějin kinematografie, respektive už se tam zapsal. Scorsese natočil temný příběh o jezuitských misiích v Japonsku s naléhavostí a přesvědčivostí, které ovšem musí divák doplnit vlastním pohledem na věc. Takovéto filmy se dnes vůbec netočí a dodnes nechápu, že to bylo natočeno v roce 2016 a za účasti Paramountu. Bravo!

 • 60%
  1
  0
  21. 2. 2017
  lamps (14614 bodů)

  Mlčení režisérského génia. Má to hodně pohlednou kameru, ale to považuji u prvoligových světových tvůrců za samozřejmost a povinnost, dialogy mají něco do sebe a sdělení je morálně nezpochybnitelné, zařezávané do diváka chirurgicky přesně vyrovnaným tempem a metodickým rytmem vyprávění. ALE vyrovnané tempo ani zdaleka neznačí tempo kvalitní a já osobně jsem se nestal zarytým obhájcem filmového umění proto, abych v něm trpělivě rozdmýchával víru v režisérovy božské schopnosti, která se již po pár desítkách emocionálně katatonických minut začala vytrácet a ani po 160 dlouhých minutách svého znovunalezení, na rozdíl od neoblomného hlavního hrdiny, ani zdaleka nedošla. Abych film plně docenil čistě příběhově, asi bych nesměl být tak zarytý ateista a zatvrzelý ignorant lidské slepé víry v nadpřirozené síly a v pekelné následky zrady vlastního přesvědčení; abych si ho mohl užít jako vizuální sebezpytující katarzi, nesmělo by se v něm až tolik povídat a až tolik opakovat jednoduché, všeobecně srozumitelné náboženské motivy. Bůh ochraňuj Scorseseho za to, že se do tak těžké a masově neprorazitelné látky vůbec pustil, ale tentokrát si na jeho svátost dovolím šlápnout a upřímně prohlašuji, že kdyby se v závěru za zády Liama Neesona vynořil Bruce Wayne a rozdal si to s ním v kung fu, byl bych možná z výsledku mnohem veselejší. Kundun, byť s méně závažným námětem, mě naplnil daleko více..

 • 0%
  0
  2
  19. 2. 2017
  squirrelpool (6872 bodů)

  Předně, upřímně děkuji redakci za pozvání, nevím o tom, že by to ještě někdo jiný dělal. Konkrétně v tomto případě jsem vděčný dvojnásob. Protože kdybych za to ještě platil, tak budu tak naštvanej, že se nechám vyhodit policajtama při pokusu vlámat se do Scorseseho rezidence, abych mu řekl jakou kravinu natočil. Po shlédnutí opravdu chápu proč se tomu finančně, zrovna dvakrát, nedaří. Ani američtí křesťané se na to nevalí jako třeba v případě Umučení. On to totiž není křesťanský(jak by se mohlo zdát podle věnování) ani historický film(jak by se mohlo zdát podle časového zasazení). Jednak řešení onoho etického problému je obecně(natož z pohledu křesťanství) špatné. Je to podobné jako Sofiina volba. Prostě se někdo snaží přenést odpovědnost za svoje činy na někoho jiného ("rozhodni kdo bude žít/zemře", "udělej TO nebo bude trpět"). Neříkám, že bych to dokázal, ale morálně správné řešení je nepřistoupit na pravidla vyděrače. SPOILER_Navíc hlavní hrdina je jezuita(křesťan), takže by mu mělo záležet postatně víc na duši své i jiných. Slovutný Liam Neeson se plete (viz rozhovor k filmu), když říká, že je křesťanské zříct se víry, aby někdo přestal trpět. Pro křesťana je na prvním místě spása duše, pozemský život je druhořadý. To by křestan ochotný zemřít určitě věděl. A tím pošlapáním nepošlapal jenom nějaký obrázek, ale i oběť těch, kteří zemřeli. Také by 100% znal větu - víra bez skutků je mrtvá. Takže tomu i obyčejnému smyslu pro fair play odporuje zrazování opakované do konce života na, kterém si vlastně, někde hluboko v srdci, víru uchoval. O pomoci při odhalování jiných křestanů, ani nemluvě. _KONEC SPOILERU
  Ztěží je to i historický film, protože krom data, místa a zmínky o vztahu k evropě jsem se toho moc nedozvěděl. Potom je tady věta, která mě o(c)hromila. Cituji co jsem četl a co je vlastně ve filmu obsaženo - " Je též paralelou k současnému globalizovanému světu, neboť poukazuje na nesmlouvavost jeziutů, kteří se rozhodli "vyvézt" svou víru stůj co stůj. A v Japonsku narazili na zcela odlišnou kulturu a druh člověka." Tedy pokud to mělo být multikulturní tak to taky selhalo, protože pokud o většinové japonské společnosti něco říká tak, že je opravdu extrémně xenofobní. Ve filmu není ani naznačena nějaká nucená christianizace. Naopak většina křestanů jsou zde rodilí Japonci, které také rodilí Japonci mučí s nepochopitelnou a ničím omluvitelnou krutostí. V čele s panem Inouem, kterého zahrál Issei Ogata opravdu mistrovsky. Ta figura je opravdu na pěst.
  Původně jsem měl v úmyslu dát vysoké hodnocení, ale ten konec to zabil tak, že nemohu jinak. Bohužel

 • 100%
  0
  0
  19. 3. 2018
  SNCIS (6517 bodů)

  "Náš Otec, Padre Juan, říkal, že až zemřeme, půjdeme do Paraíso - Do Ráje. Není lepší zemřít? Paraíso je o tolik lepší než tady. Nikdo nehladoví, není nemocný. Žádné daně, žádná těžká práce. Všichni budeme sjednoceni s Bohem." Kylo Ren, bejvalý Spider-man a Liam Neeson, společně káží slovo Boží. Je to klidné, takže žádné rychlé střihy. "To je v pořádku... Šlápni na mně... Rozumím tvé bolesti... Narodil jsem se do tohoto světa, abych sdílel lidskou bolest. Nesl jsem tento kříž, za tvou bolest. Tvůj život je teď se mnou." Přemýšlíte o tom, co vidíte a cítíte s hlavní postavou. Je to hrozně emotivní a silný film. Film o víře... O, tom jaké má v sobě víra hodnoty. Považuji to za mistrovské dílo. - 100%.

 • 90%
  0
  0
  31. 7. 2017
  leafroller (2620 bodů)

  Film pokládající mnoho otázek, otevírající mnoho témat. Byl původní boj o víru pouze bojem o nastavené způsoby chování věřících? Chápali vůbec nevzdělaní japonští křesťané podstatu své víry? Měli právo být křesťanští padre v Japonsku tolik rozčarovaní, když v Evropě dělali "nevěřícím" přesně to samé? Je skutečně součástí Ježíšovy víry tolik pýchy a umanutosti? Byl hlavní hrdina vůbec kladná postava a proč? A tak dále a tak dále. Témat na několik večerů a mnoho piva či vína. Řemeslně je snímek podle očekávání perfektní a působivý. Za mě zde bylo sice několik zbytečně natažených scén, ale na jedno shlédnutí se to dalo vydržet.

 • 70%
  0
  0
  18. 2. 2017
  marie-kolarova (2169 bodů)

  Obrazově krásné, obsahově nejednoznačné. Otec Rodrigues nerozumí Božímu mlčení stejně, jako mu nerozumí mnoho jiných v těžké situaci, kdy si připadají zoufale opuštění. Víc se mně líbila linie, kdy se Rodrigues mění z neochvějného křesťana v zoufalce zmítajícího se v pochybnostech. Připodoboval se ke Kristu a stal se Jidášem. Garfieldovi výborně utáhne čas, kdy si vůbec neví rady a je na dně. V poslední části se redukuje jen na opakující se záběry, aniž Scorsese pustí diváka do Rodriguesova nitra. Nejednoznačnost je hlavní předností i negativem Mlčení. Podle toho, co kdo preferuje.

 • 60%
  1
  0
  16. 3. 2017
  Arnarmo (1719 bodů)

  Mladí mnichové to nemají jednoduché, ale ani divák ne, jelikož slyšet cca 150 minut myšlenkové pochody Garfielda, který poukazuje na jasné skutečnosti, je k zbláznění (Spíš bych nazval film Mluvení.). Je jasné, že téma, kdy naši hrdinové šíří svou víru v „bažině“ Japonska, není pro každého, a proto by si film neměl pouštět někdo, kdo ani neví, co je to symbol či Bůh. Já to naštěstí vím, a tak mě film, navzdory velkému množství hluchých míst, zabavil. Vyměnil bych hlavní herce, protože pořád v nich vidím hrdiny z jiných filmů než skutečné milovníky víry, i když třeba jsou jejich představitelé věřící. Ale dobře, mělo to atmošku a myšlenku, což oceňuji. Několikrát jsem se nad filmem zamyslel, i když nedokázal zasáhnout srdíčko.

 • 60%
  0
  0
  17. 2. 2017
  Sáček (1446 bodů)

  Už je to 24 hodin a já stále nevím, jestli se mi to líbilo nebo ne. Jestli jsem viděl drama, při kterém jsem ani nepípl nebo jsem viděl hrozně moc zbytečně dlouhých záběrů, které protáhly film do takové podoby, že už jsem nevěděl, jak jinak si sednout. Film vyžaduje naprosté soustředění a velké espresso před začátkem, jinak to nemá cenu sledovat. Správně bych si to měl pustit ještě jednou a třeba tomu dám 90%, ale zatím na to (upřímně) nemám vůbec chuť.

 • 75%
  0
  0
  28. 9. 2020
  kknk2 (1433 bodů)

  Z pohledu ateisty je konflikt náboženství jen další kuriozitou, avšak tento spor je zde skvěle vykreslen ve velmi hlubokých myšlenkách a mentálním i fyzickém utrpením. Přestože si film vyžádal hodně času, herci to utáhli a když se zrovna „nic nedělo“, přišly vizuálně skvostné záběry, takže jsem se zkrátka nenudila.

 • 80%
  1
  0
  1. 3. 2017
  Tomas_313 (1161 bodů)

  Téměř 3 hodiny polemiky nad tím, zda bůh existuje, a jestli ano, proč dopustí taková muka. Scorsese má jasnou vizi a realizuje jí s chirurgickou přesností, každý záběr a myšlenka mají své opodstatnění. Díky detailnímu zpracování a délce je nutností divákovo konstantní soustředění, což se chvílemi stává neuskutečnitelným cílem. Těžko snímku z hlediska jednotlivých činností něco vytýkat - režie, scénář, kamera, herecké výkony, to vše odpovídá zlatému standardu Scorseseho velkofilmů, i přesto chvílemi není na co se dívat. Právě vypiplanost, důraz na postupnou proměnu a s tím spojené prohlubující se pochyby spějí k uspávající nudě a zároveň k hlubokomyslnému hloubání, poměr závisí na zaujetí diváka vůči danému tématu. Nezpochybnitelným kladem je objektivnost, některé scény nabízí více interpretací, samotné vyprávění si udržuje odstup a nepřiklání se k žádné víře. Mlčení věrně odráží japonskou kulturu, povedeně staví do opozice odlišné civilizace a způsoby myšlení. I přes komplikovanost problematiky se tvůrci snaží o přijatelný, otevřený přístup, nezachází ke složitějším, čistě filosofickým otázkám, ale zabývají se elementárním jádrem a přirozeným smýšlením každého věřícího. Během sledování jsem častokrát pociťoval nesnesitelnou nudu, přesto jsem byl na několik dní zasažen a donucen k zamyšlení. 80%

 • 80%
  0
  0
  6. 5. 2017
  salisbury (1099 bodů)

  Scorseseho Mlčení zařvalo do filmového světa, že křesťanství vtrhlo do Japonska a následná misijní cesta byla trnitější než Ježíšova prokrvavělá koruna. Zajímavý příběh připomínající lehce Coppolovu Apokalypsu kulhá na jednu nohu přehnanou stopáží, která mi trošku narušila pozornost upínající se občasně na zápěstí k hodinovým ručičkám a tlačící je k závěrečnému amen. Andrew Garfield sundal díky bohu svůj pavoučí kostým a ve své herecké kariéře úžasně zraje, radost pohledět. Kdyby střižna měla ostřejší nůžky tak film mohl být dokonalý, takhle na úkor tuposti zaostává jeden táhlý krůček od Golgotského majstrštykového vrcholu.

 • 90%
  0
  0
  21. 2. 2017
  tedoun (878 bodů)

  Předem moc děkuji za pozvánku KINOBOXU. Podle mě tento film je pravděpodobně nejlepší film roku 2017. Výborné natočená drama od Scorseseho. Velmi hluboký a emotivní film, který mi připomíná ŠOGUN. Nejsilnější stránkou filmu je ale to ticho ano ticho v době když hlavní hrdina byl mučen. Zkrátka nádherný film

 • 65%
  0
  0
  5. 2. 2017
  Sheemas (736 bodů)

  Martin Scorsese nám předkládá drama o víře v Japonsku, která má bez mála 3 hodiny. Co je moc, to je moc. Přestože je Scorsese ,,génius" ve svém oboru a každý záběr a střih je velmi umělecky vydařený, 3 hodiny tomuto filmu neprospívají. Téměř bez hudby, založený čistě na dialozích, sem tam prokládaný mučením a popravami věřících, neudrží obyčejného diváka až dokonce a pravděpodobně ho nechytí a nepřitáhne už ze začátku. A v tomto případě film nezachraňuje ani Liam Neeson, který je ve filmu asi 20 minut celkem, ale i tak je nakonec zajímavým zpestřením ke stále se opakujícím postavám. Film stojí na výkonu Andrew Garfielda, který ve výsledku není nejhorší, ale jeho otázka víra je poměrně únavná.

 • 85%
  1
  0
  18. 2. 2017
  Květka (710 bodů)

  Mlčení není ten typ filmu, kterého se nebudete moct nabažit, takže se na něj budete koukat pořád a pořád dokola. Ne - tenhle film stačí zhlédnout jednou jedinkrát a už máte na pár měsíců vystaráno. Tento film je opravdu výjimečný. Veškeré scény jsou bez hudby, což dělá film buď ještě napínavější nebo nudnější - to je zkrátka podle toho, zda diváka zajímá vyvíjení děje. Ve finále mi ani délka filmu nevadila, protože jsem se do něj tak ponořila, že jsem čas skoro nevnímala. Obsazení je opravdu vydařené; zejména Andrew Garfield tu hraje největší roli.
  Mlčení skrývá neobyčejně silný příběh o víře a o síle vůle. Určitě se ale nebude líbit každému.

 • 85%
  2
  0
  17. 2. 2017
  dis (461 bodů)

  85%
  Před pár hodinkama jsem se vrátil z hostivařskýho promítání filmu, na který jsme se fakt těšil... a pořád se z něho nemůžu oklepat. Jako kluk jsem četl knížku a dost mně tenkrát vzala. Scorsese neselhal, tenhle snímek je minimálně stejně silnej jako Poslední pokušení nebo Gangy New Yorku, ale čistší, vytříbený, vycizelovaný. tak trochu jako obraz od El Greca říznuý tím nejlepším z opusů našeho Vláčila (je to divný, ale mají v rukopise něco dost podobnýho). Geniální kamera a režie. Záběry, který vás vezmou na komoru jako výstřel z útočný pušky. Hyper-minimalistický hudební podkres, kterej působí daleko výrazněji než burácivá muzika blockbusterů. Díváte se a zjistíte, že jste vlezli rovnejma nohama do autentickýho Japonska před čtyřma stovkama let. Vláčný, ale ne pomalý tempo filmu vás nechá naostro prožít každou vteřinku, každý dechnutí, každou naději i hrůzu. Fantastický výkony asijskejch herců (Japonce představujou i Čínani a Korejci), ať komparsu, ať špiček - hereckej koncert jeden vedle druhýho. Jsou lepší než bílý hvězdy. Toho tejrání a krve je docela málo proti jinejm filmům, ale nějak víc vynikne; možná právě pro tu upřednostnění procítěnosti před kvantitou. Garfield je chvílema nesympatický, ale hraje strašně poctivě. Ale to, čím Mlčení dostává, to jsou otázky víry, náboženství, ideologie, oběti - jejího smyslu, opodstatnění a ceny. Nehraje se tu o křesťanství a buddhismu. Vede se pře o duchovní naději pro ty nejbídnější. A tou může být ledacos, právě i v dnešním světě. Zjistíte, že tenhle zdánlivě "katolickej" film na sebe nabaluje neviditelný nitky, který lechtají tvář současnýho světa a prorůstají mu pod kůži. A pod kůži se vnímavýmu divákovi dostane i tenhle film.

 • 85%
  0
  0
  21. 2. 2017
  majhan (442 bodů)

  Tenhle film mě dlouho před tím zajímal ke shlédnutí. Velmi hluboký a nutící k zamyšlení i svou paralelou k dnešní době, kdy je do současné Evropy téměř násilně importována cizí víra a dogma přímo ze středověku, zdaleka ne tak mírumilovná jako dnešní i tehdejší křesťanství.

 • 55%
  0
  0
  1. 3. 2017
  cirkusačka (325 bodů)

  Tento film jsme viděli v předpremieře. Faktem je, že upoutávky a reklamy na film si vybraly z filmu jen to nejpoutavější a nejakčnější... ve skutečnosti je film těžkým oříškem s těžkým tématem, které není vhodné pro řadového diváka, rozhodně bych doporučila si před návštěvou tohoto filmu něco o tématu přečíst

 • 85%
  0
  0
  22. 2. 2017
  tyna-berbrova (270 bodů)

  Ještě teď mám z tohoto filmu husí kůži. Co se týče tématu víry, tak tomu moc nedokážu porozumět. Ale herecké výkony, prostředí, kostýmy a hlavně tempo filmu jsou hodně dobré. Mám pocit, že celý film kopíruje pomalou náladu a meditativního ducha Japonska.

 • 65%
  0
  0
  14. 11. 2017
  Hencen (231 bodů)

  Netradiční snímek s prakticky žádnou hudbou, trochou syrového mučení a spoustou náboženských otázek. Je až s podivem kolik toho lidé dokázali pro svou víru obětovat. Pomalé filmy mi nevadí, ale tady se to vleklo pořádně, což společně s dvouhodinovou stopáží skousnou jen opravdu zarytí fajnšmekři. Já mezi nimi bohužel nejsem.

 • 75%
  0
  0
  6. 5. 2017
  hejkalka (216 bodů)

  Mrazivý film,který téměř bez hudby a s minimálními prostředky buduje hutnou atmosféru strachu. Jezuitským knězům i jejich ovečkám nejde díky jejich a odhodlání nefandit. I když zároveň víte, že je to zbytečné utrpení. Silné emoce ve mě přetrvávaly ještě dlouho po shlédnutí filmu.

 • 60%
  0
  0
  18. 2. 2017
  poolF (165 bodů)

  Chápu, že Scorsese chtěl tímto filmem něco (pro něj nejspíš velmi důležitého) říct a vlastně ani nemohu rozporovat, že v tom uspěl, jenže ne každé sdělení může uspět i jako filmové zpracování. Neřekl bych, že problémem je přímo stopáž, jde spíš o monotónnost, s kterou film neustále omílá ono utrpení křesťanů v Japonském 17. století. V historických filmech nemám, na rozdíl od těch současných, problém s náboženským rozměrem, ale tady mi přišlo, že Scorsese užil zbytečně mnoho slov k vyjádření prosté myšlenky - a to se přitom film jmenuje Mlčení,

 • 50%
  0
  0
  1. 3. 2017
  Kajinkamajinka (151 bodů)

  Tento film je snad jen pro věřící. Nevadilo mi pomalejší tempo, film byl točen v hezkých lokacích, obsazení dobré, ale to modlení a modlení mě ubíjelo. Chápu, že to bylo o víře, ale čeho je moc, toho je příliš. V půlce filmu (tedy po hodině a půl) jsem odešla z kina.

 • 60%
  0
  0
  1. 3. 2017
  konstantin (140 bodů)

  Tento film je tvrdým oříškem pro řadového diváka. Již samotný fakt, že je dlouhý skoro tři hodiny napovídá o tom, že bude o něco náročnější... Na prvné pohled vypadá celkem nadějně a akčně, ve sktečnosti se však jedná o zbytečně dlouhý historický film s příliš tučnou náboženskou tematikou

 • 70%
  0
  0
  22. 2. 2017
  odla (134 bodů)

  Nebylo to nejhorší, ale téma pro mě vůbec nebylo. Zabíjení kvůli víře je nepochopitelné. Jinak filmařská práce je hodně kvalitní po všech stránkách. Bohužel téma vše dobré přebilo a délka 160 minut je opravdu únavná. Tempo je vleklé a je celkově pochmurný.

 • 65%
  0
  0
  17. 2. 2017
  Sajrajt (118 bodů)

  Na můj vkus trochu chladné a neosobní ztvárnění dilemat víry a lidskosti, které se nezaryje pod kůži jako Kladivo na čarodějnice (které má navíc silnou hudební složku) nebo jako válečný Olmiho Torneranno i prati. Film samozřejmě nemusí být jen o křesťanství a náboženské víře, ale potenciál vícevrstevnatosti využit nebyl.

 • 75%
  0
  0
  18. 3. 2017
  Mikeblackie (113 bodů)

  Není to film pro každého, ale když se člověk zaposlouchá do myšlenek a začne nad nimi přemýšlet, je z toho zajímavá kombinace. Pro někoho náročný film o myšlenkových pochodech o kterých si dneska moc nepřemýslí. Film je hodno zhlédnout, ale aby ho člověk zcela pochopil, je nutno ho vidět vícekrát.

 • 80%
  0
  0
  20. 7. 2017
  angelikap (71 bodů)

  • Film, ze kterého se neodchází v klidu. nejde určitě jen o přemýšlení o křesťanství, ale o to, jak se svým přesvědčením. film se trefuje do povýšenecké sebejistoty pokud mám dojem, že moje přesvědčení dává odpověď na všechny životní otázky. Dává také nahlédnout do světa východu, o kterém možná máme jen mlhavé představy.
  73 74 ?
  jak hlasovat?
  • cerfik 100%
  • kknk2 75%
  • Mikik4444 100%
  • martin-mickey-stusak 90%
  • lamps 60%
  • Sheldon 100%
  • Kim6 100%
  • VojacekMatej 85%
  • SNCIS 100%
  • Standa. 60%
  všechna hodnocení (64)