Kingdom of Heaven (USA, originální název)
« další názvy »
NSR NSR
Španělsko Španělsko
Německo Německo
Velká Británie Velká Británie
USA USA
144 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Historický, Romantický
Motto: Historický velkofilm o válce církví.

Obsah

:
Režisér Ridley Scott mistrně spojil filmovou epiku s hlubokým prožitkem v slavných filmech Duelanti, Vetřelec, Thelma a Louise, Gladiátor, Blade Runner více »« méně

Režie

:
Ridley Scott

Scénář

:
William Monahan

Herci

:
Orlando Bloom Eva Green Liam Neeson Jeremy Irons David Thewlis ...
Premiéra: 6. 5. 2005
DVD: 1. 10. 2005

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  28. 10. 2015
  Sheldon (13982 bodů)

  Film vznikal z nezávislých zdrojů bez podpory velkého studia. Nakonec ho zaštítila společnost Fox. Z obchodního hlediska film s rozpočtem okolo 140 milionů dolarů utržil celosvětově přes 210 milionů dolarů a naznačil slábnoucí poptávku po výpravných historických filmech, které Scott odstartoval v roce 2000 velkofilmem Gladiátor.

 • 45%
  0
  0
  25. 11. 2016
  lamps (13441 bodů)

  Zklamání, na které budu chtít hodně rychle zapomenout. Čekal jsem docela dost, ale dostal jsem jen prachbídnou, utahanou story s modelem místo hercem v hlavní roli, která mě od poloviny vehementně uspávala. Hodinu a půl bych ještě snesl, ale 144 minut odkázaných jen na politické a morální řeči a na závěrečnou efektní bitvu za 130 milionů, to jsem vydržel jen zuby nehty. Až mi bylo líto těch ostatních skvělých herců, kteří zde mrhali čas.

 • 65%
  0
  0
  8. 4. 2017
  squirrelpool (6746 bodů)

  Kostými, výprava a blablabla, všechno moc pěkný. Proto taky 65%. I toho Blooma máchajícího mečem, který mohl být těžší než on sám skousnu. To jo, ale já se prostě nedokážu přenést přes tu kupu kravin. První je opakování starého klišé: Křižáci jsou zlí a nemají tam co dělat. Turci jsou moudří a jsou tam "doma".
  Druhá věc je Ballien. Někdo už psal o tom, že se narodil v Jeruzalémě a nebyl nemanželské dítě. Takže se, jako ostatní rytíři, učil bojovat asi od osmi let. A ne jako ve filmu, kde ho Liam naučí jednu pozici a on si s ní vystačí pomalu do konce života.
  Potom to obléhání. Ve skutečnosti museli být ti Křižáci pěkní řízci, protože se turkům nepodařilo dostat do města ani když na více místech prorazili hradby. To přimělo Saladina vyjednávat. Ten šlechetný muž totiž nebyl tak milosrdný. Např. s oblibou osobně stínal odsouzencům hlavy. A Jeruzalém nepřeválcoval a přeživší neprodal do otroctví(podle muslim. práva -pozor nejde o projev nenávisti- viz his. lit.)jenom proto, že ho obránci drželi v šachu.
  Potom další klišé - tlustý, zbabělý biskup. Protože takoví přece jsou, soudruzi. Podle lit., obyvatele vyplatili(z otroctví) ze svého právě jeruzalémský biskup a rytíř Ballien.

 • 80%
  1
  0
  11. 6. 2014
  cerfik (6545 bodů)

  Skvělá výprava a kouzelné záběry exotiky, netradiční pohled na křižácké války z úhlu kováře, jenž se do Jeruzaléma dostal jaksi nedopatřením z vůle osudu. Co oceňuji je, že film nestraní ani zapáleným křesťanům ani muslimům a drží si určitý nadhled pozorovatele. Co mi tady chybí je hloubka postav, jeví se jen povrchně svými činy buď vyloženě špatnými nebo pod maskou hrdinství a česti v držení slova až za hrob. Proto je to krásná podívaná, ale trochu ji chybí duše.

 • 70%
  3
  0
  7. 12. 2017
  SNCIS (6512 bodů)

  "Připadla na nás povinnost bránit Jeruzalém. Připravili jsme se tak dobře, jak jen to bylo možné. Nikdo z nás tohle město Muslimům nesebral. Ani jeden Muslim z nynější armády nebyl na světě, když ztratili toto město. Bojujeme kvůli hříchu, který jsme nezpůsobili. Proti těm, co ještě nežili, když byl tento hřích spáchán. Co je tedy Jeruzalém? Čí domov je to více? Toho, co přinesl vlnu? Toho, co přinesl pižmo? Kdo má na to právo? Nikdo nemá takové právo. Nebráníme tohle město, ale lidi, žijící v tomhle městě." Hlášky: "Král nezabíjí Krále." / " Tvou šlechetnost budou tví nepřátelé znát dříve, než se s nimi utkáš." / "Jednou jsem bojoval dva dny s šípem zapíchnutým ve varleti." / "Zabít nevěřícího není vražda. Je to jen cesta do nebe." / " Bůh nás pochopí. A jestli ne, tak to není Bůh a může nám být ukradený." / "Ne, že by neměli právo tě odvést, ale nelíbilo se mi, jak to řekli." Režisér Ridley Scott umí točit historické filmy. - 70%.

 • 95%
  0
  0
  15. 7. 2015
  Pas (6203 bodů)

  Templáři na pranýři. Na úvod svého komentáře, chci méně znalým divákům sdělit , že existují dvě verze tohoto filmu. Ta méně známá , režisérská verze je o 44 minut delší než ta z běžné filmové distribuce a je to podstatně jiný snímek než jak jej prezentuje ta kratší. Ridley Scott si dal docela práci s tím aby vykreslil nečernobílé postavy jakož i viděnění světa. V době kdy šel tento film (sestříhaná verze) do kin jsem právě dočetl velice zajímavou knihu Pierse Paula Reada s názvem Templáři. A tak pod vlivem těchto faktů jsem sledoval osudy Bailiena z Ibelinu trochu jinou optikou. Existují dva zásadní pohledy na řád Templářů , ten ke kterému se přiklonil Ridley Scott, ještě v umírněné verzi kdy se nedostalo na satanistické rituály, kopíruje názor francouzského krále Filipa IV Sličného jenž byl hrobařem tohoto mocného řádu. Důvody zde nebudu rozebírat , lze je najít v mnoha knihách či dokumentech.Historická fakta nejsou doménou amerických tvůrců ale o to jim v tomto filmu primárně jistě nešlo.Pokud se tedy soustředíme jen na to co se děje na plátně či monitoru dostaneme zajímavý a výpravný příběh který je natočen jako skutečný velkofilm což lahodí oku . Pro milovníky žánru je tento film už kultovní záležitost stejně jak Gladiátor. Scott si v závěru snímku nechal otevřená vrátka a tak kdo ví ? Třeba se dočkáme volného pokračování.

 • 90%
  0
  0
  20. 8. 2018
  Jana Květoňová (5197 bodů)

  Pomineme-li spoustu historických nepřesností, je to skutečně historický velkofilm, který stojí za to vidět. Ono pokud jsou historické nepřesnosti ve filmu třeba z 18. nebo 19. století, tak to víc vadí, než když jde o hluboký středověk. Každopádně dvě hodiny by byly dostačující, i když se mi film líbil, tu poslední hodinu už jsem téměř nemohla vydržet. Silně na mě působil král Baldwin se svou maskou, nemocný malomocenstvím. Co na tom, že zemřel ve věku pouhých 24 let v roce 1185, rok před událostmi Království nebeského, takže se ve filmu vlastně neměl vůbec objevit ?! Co na tom, že Balian nikdy nebyl prostým kovářem?
  Komu to dnes může vadit?! Otázkou je, zda může či nemůže vadit, že nevidíme Jeruzalém, ale Španělsko nebo Maroko, kde byl film natáčen. Pouště Maroka se dost výrazně odlišují od travnatých krajin Palestiny. Ale to už tak u filmařů chodí, že třeba Moskvu točí v Praze, Divoký západ v Chorvatsku, apod. Rovněž křižáci nenosili bílý oděv s červeným křížem. To též může vadit, protože v tomto by se filmaři u takového velkofilmu měli víc držet historie. Orlando Bloom v roli Baliana, hladící v závěru poupata, mi rozhodně nevadil jako paní Mirce Spáčilové, s níž obvykle souhlasím, ale tyto skutečnosti, které jsem uvedla, trochu ano. Ale jinak má film výtečnou atmosféru, to se Ridleymu Scottovi opravdu povedlo, hudba je úchvatná a Orlando Bloom zde i hraje, nepředvádí jen svou pohlednou tvář. A co mne zaujalo z "hlášek"? ZABÍT NEVĚŘÍCÍHO NENÍ HŘÍCH. JE TO CESTA DO NEBE. Komentovat nebudu.

 • 90%
  0
  0
  6. 8. 2015
  p.a.douch (4750 bodů)

  Orlando Bloom je plytký, ale zbytek stojí za to. Doporučuji režisérský sestřih. Výprava dobrá, kostýmy taky. Tenhle film mám rád a líbí se mi. Fakta trochu nesedí, ale dá se to vydržet. Hlavní historické postavy podle skutečnosti. Balian z Ibelinu doopravdy existoval a vedl obranu Jeruzaléma, narodil se ovšem v Jeruzalémském království. Rod Ibelinů byl v Jeruzalémském království významným rodem. No zpět, film mě zkrátka zaujal. Ridley Scott je dobrý režisér a bylo vidět, že tomuto filmu se velmi věnoval.

 • 100%
  0
  0
  29. 7. 2013
  výfuk (2964 bodů)

  Každá situace se Scottym je zajímavý. Z historie buď udělá nudu nebo úžas. Toto se řadí mezi úžas. Perfektně zchoreografované bojové scény s pískem a krví. Dobře zpracovaný příběh, ve kterém Bloom zářil a Neeson jen míhal. Moc krásně zpracovaný válečný historický újm, který je radost vidět. Ridley překvapuje!

 • 90%
  0
  0
  16. 12. 2012
  farb (2059 bodů)

  Uzřel jsem promyšlenou pecku, v nichž má každá minuta z tříhodinové stopáže své místo ( Director's cut samozřejmě, kinosestřihu se vyhněte!), která je precizně natočená, skvěle napsaná a zahraná (i Bloom je fajn), a jenž je víc než historickým eposem, nastaveným zrcadlem současnosti. Skvělá práce Ridley, tří hodiny jsem jen konsternovaně zíral.

 • 85%
  0
  0
  29. 12. 2009
  wop (1716 bodů)

  Ať si kdo chce co chce říká o kašlání na skutečnou historii, nebo o toporném Bloomovi, celkově je to výborný, poctivě udělaný a ohromně zábavný film, který můžu vidět znovu a znovu. Co úžasně (jako vždy) začně Liam Neeson a David Thewlis, to stejně úžasně dokončí Jeremy Irons, Brendan Gleeson a neviditelný Edward Norton.

 • 90%
  0
  0
  4. 12. 2012
  psico (1664 bodů)

  Dlé mého názoru jeden z nejlepších historických filmů ... Fakt :)

 • 90%
  0
  0
  16. 8. 2010
  DHDV (311 bodů)

  U tohoto filmu je nutné vidět prodlouženou verzi. Protože sestřih určený do kina je nepovedený. Vynikající kostýmy, příběh pěkný leč pohádkový (ale proč si nepředělat dějiny tak jak se to hodí, nedělají to jen filmoví scenáristé), a vskutku dobré herecké obsazení jen si to mohl Orladno vyměnit s Edwardem. Hudba stejně famózní jako u gladiátora. Krásný pohádkový film od režiséra který gladiátorem vrátil historické eposy zpátky do módy.

 • 100%
  0
  1
  26. 3. 2015
  SoulMan (234 bodů)

  Výborné historické drama o středověku, náboženství a křižáckých válkách. Viděl jsem režisérskou verzi, která má tři hodiny a musím říct, že to nebyl ztracený čas ani v nejmenším. Film rozebírá pojetí náboženství z různých rovin a jeho dualismem a manipulací. Děj není zatížen plochým dogmatismem, naopak na něj bez servítek poukazuje. Hlavní hrdina je vyvrhelem tehdejší křesťanské společnosti, přitom je prototypem správného křesťana. Ve filmu můžeme najít spoustu námětů k zamyšlení a soudobých společenských paralel. Pro mě nejlepší Scottův film a to je co říct.)

 • 85%
  0
  0
  23. 3. 2019

  dobrý příběh zajímavé a napínavé bitvy

   • 20% scén které jsem nepochopil
  • 0
   1
   27. 4. 2016
   Host
   Host

   Líbí se mi nadhled nad náboženstvím , výprava , herecké výkony - můj oblíbený 100%

  75 76 ?
  jak hlasovat?
  • petr-sedivec 90%
  • Yantcha 70%
  • jan-fero-fabera 90%
  • homedo 80%
  • Futureman 80%
  • witek-vlastenec-wapenik 85%
  • dobytek 90%
  • Kašpárek 75%
  • Blatouch72 80%
  • kudo 90%
  všechna hodnocení (169)

  V žebříčcích uživatelů

  1. místo z 10 v žebříčku uživatele DHDV
  11. místo z 12 v žebříčku uživatele jirivk
  33. místo z 60 v žebříčku uživatele konias
  33. místo z 62 v žebříčku uživatele Pete69
  33. místo z 62 v žebříčku uživatele Pete69
  34. místo z 38 v žebříčku uživatele Venom81
  34. místo z 38 v žebříčku uživatele Venom81
  42. místo z 119 v žebříčku uživatele pantak
  1. místo z 8 v žebříčku uživatele výfuk
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: