Unbroken (USA)
USA USA
137 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Sportovní, Válečný, Biografický, Adaptace knižní, Retro
Motto: Přežití. Odhodlání. Vykoupení.

Obsah

:
Neuvěřitelný životní příběh slavného amerického běžce Louise Zamperiniho. Nejprve zazářil na berlínské olympiádě v roce 1936, pak jako letec v armádě své více »« méně

Režie

:
Angelina Jolie

Scénář

:
Joel Coen Ethan Coen Richard LaGravenese William Nicholson Laura Hillenbrand

Herci

:
Jack O'Connell Domhnall Gleeson Garrett Hedlund Finn Wittrock Jai Courtney ...
Premiéra: 5. 2. 2015
Distributor: CinemArt
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Nezlomný. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Nezlomný myslíte! K 20. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28343 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Nezlomný


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  16. 2. 2018
  Brenan88 (46332 bodů)

  Životopisné snímky prostě můžu. Nezlomný je opět důkazem toho, že nejlepší lidské příběhy dokáže vymyslet sám život. Angelina Jolie mne velmi mile překvapila. Její režie je sebejistá, precizní a dokonalá. Celý snímek dokázala odvyprávět bez zbytečného patosu a přehánění. Herecké výkony jsou excelentní a to především výkon Jacka O’Connella. Kamera je působivá a zde není vůbec co vytknout. Já jsem s konečným výsledkem velmi spokojený a dávám 75%

 • 60%
  0
  0
  14. 10. 2016
  martin-mickey-stusak (27016 bodů)

  Pro Angelinu Jolie to jistě byla ohromná výzva posadit se na režijní stoličku a natočit dramatický osud sportovce běžeckého talenta Louise Zamperiniho v době druhé světové války. Podobných námětu už bylo natočeno více dost a tak také určitě bylo hodně těžké se podobným projektům alespoň vyrovnat. Což o to, sepsaný scénář po dějové stránce není špatný a události v plynulém ničím nerušeném tempu taktéž nejsou natočeny nijak zle, ale bohužel mi tu nějak chybí citová položka dramatických a drsných nelidských scén. Je sestřeleno letadlo a nám je to jedno, to se v boji prostě stává. Zachráněná posádka je na záchranném člunu na moři plného žraloků a nám je to jedno. I to se může stát. Nic divného. Když fanatický japončík v zajateckém táboře krutě zachází s naším hlavním hrdinou, je nám to zase jedno. Takové věci se prostě stávali. V ději zkrátka chybí napětí a hlavně dramatizace, která by šokovala až děsila. I přes svou dlouhou stopáž tak snímek, co se týče celkové atmosféry, vypadá spíše televizně, což je ohromná škoda. Tohle mělo rozhodně navíc.

 • 70%
  0
  0
  28. 10. 2015
  Sheldon (16048 bodů)

  O Nezlomném se hovořilo velmi dobře do té doby, než se objevil v kinech a vyšly na něj kritiky. Novináři film oznámkovali průměrnými známkami, což po více než půl roce od premiéry neodpovídá hodnocení diváků, kteří film udržují naopak na známce 7.2 na imdb.com. Obchodně film dopadl slušně a i přes vysoký rozpočet se zaplatil a vzhledem k oblíbenosti válečného žánru v televizích bude jistě hojně rotovat v televizích. Nezlomný není špatný film, ale mohl být mnohem lepší.

 • 60%
  0
  0
  20. 2. 2015
  Jana Květoňová (6642 bodů)

  Protože moje kolegyně denně běhá, šla jsem se na tento film o slavném americkém běžci podívat. Nečekala jsem od toho prakticky nic, ale mile mě překvapil. A Angelina Jolie je jako režisérka vážně dobrá, jak zjišťuji! Možná je lepší režisérka než herečka! :-)

 • 90%
  0
  0
  12. 11. 2015
  limeta (5116 bodů)

  Skvělý film s neuvěřitelným příběhem, jehož hodnotu umocňuje právě to, že je podle skutečných událostí. Od Angeliny jsem nečekala nic moc, o to milejším překvapením byl výsledek. Válečné filmy můžu a tenhle má několik silných momentů. U mě super

 • 90%
  1
  0
  19. 10. 2015
  leafroller (3016 bodů)

  Japonské vojenské vychování je jasné: Buď zvítězíš nebo zemřeš. Ať rukou nepřítele nebo tou svojí. Podle toho se také chovali k zajatcům, jak nám ve filmu laskavě připomněl velitel jejich koncentráku. A tak zatímco Němci pečlivě vybírali a cvičili dozorce a velitele k tomu, aby byli zvlášť krutí, u Japonců to byla otázka cti. A tak se náš hrdina poněkud kuriózním a z mého pohledu trochu nepravděpodobným způsobem dostává na místo, kde musí nejen čelit samotnému ďáblovi, sáhnout si na úplné dno, ale také připomenout nám ostatním, že člověk dokáže neuvěřitelné věci. Když tedy zrovna nesedí v teploučku přilepený ke klávesnici.
  Je dobré vědět, že nejen Hitler dokázal být nemilosrdný. Během druhé světové války zabili japonské jednotky na 10 milionů Číňanů, z čehož 70% tvořily civilní oběti. To a jejich chování k zajatcům nám ukazuje, že fanatismus dokáže mít různé podoby a žádná z nich není hezká.
  Film rozhodně doporučuji.

 • 60%
  0
  1
  28. 2. 2016
  Ombak_Penari (2764 bodů)

  Neslané a nemastné jak babicova dobrota, ale v zásadě docela dobře koukatelné. Angelina sice uplácala vcelku pohledný a velkolepý snímek, ale poněkud už nevychytala fakt, že to celé je především o citech a charakteru. Takže jsem tam pořádně nevyděl ani tu titulní vůli a nezlomnost Zamperiniho, ani hloubku surovosti a komplexů japonského velitele Watanabeho, ani osudovost celého příběhu či důvody a pohnutky k poválečnému odpouštění tehdejším věznitelům ze strany Zamperiniho. Finální patetická scéna následkem toho působí značně nepatřičně a násilně. Nakonec si vzpomenu jen na potápějící se letadlo, člun, žraloky a svištící rákosku. A to je přeci jen trochu povrchní zážitek na tak hluboký a skutečný příběh...

 • 85%
  1
  0
  27. 2. 2015
  tedoun (917 bodů)

  je to super film - pokud máte rádi válečný film tak šup

 • 80%
  2
  0
  19. 2. 2015
  Pája DJ (681 bodů)

  Oproti očekávání jde o velmi kvalitně natočený film. Neskutečný příběh skutečného člověka a jeho nezlomné víry v život. Je až fascinující co je jeden život schopný prožít. Angelina Jolie se obklopila týmem nejúspěšnějších filmových tvůrců dnešní doby a na výsledku je to rozhodně znát.

 • 75%
  0
  0
  27. 2. 2015
  dis (461 bodů)

  75%
  Teda, oni všichni Angelinu Jolie stírají - a jo, celkově je film drobet cejtit naplaveninama, jako je sterilní úcta k ikoně, nedostatek šťávy a tahu na branku, posvátný američanství. Ale jako režisérka není špatná: je to její tuším druhej film, na Zemi medu a krve se dalo přes porci výhrad koukat, a v Nezlomném prokazuje slušnej talent. Nechte ji vyzrát, bude výborná. Má cit pro dobu, její atmosféru, detaily, umí postavit dramatickej záběr. S touhle látkou by zápasili i větší machři. A mezi náma, natočit to chlap, kterej není proslulej jako VIP herečka, tak budou kritici tolerantnější.
  Dá se dobře vidět. V každým případě dílek do mozaiky druhý světový.

 • 85%
  0
  0
  8. 4. 2015
  Prezidentka (239 bodů)

  Na Angelinu Jolie dost dobrý.

 • 95%
  0
  0
  30. 5. 2015
  lukas-hubalek (139 bodů)

  Podle mě skvělej film, podle skutečný události, je tu vidět jak vojáci v zajateckých táborech trpěli, některý části jsou podle mě zbytečně zdlouhavý, ale fakt miluju tu scénu jak se podívá tomu dororcoj (ptákoj) do očí a zvedne tu dřevenou fošnu nad hlavu ! (y)

  • motivační
  • doré zakončení filmu
  • 70%
   0
   0
   27. 2. 2015
   Eyesight (90 bodů)

   Četl jsem knihu, poslechl si audioknihu a až poté jsem vyrazil do kina. Film nezklamal a zařadil se do mého seznamu TOP25 nejlepších filmů, pokud potřebuji nakopnout motivaci.

  • 100%
   1
   0
   19. 5. 2016
   angelikap (72 bodů)

   • Už jsem to napsala do jedné diskuze k recenzi. Vzala jsem na film dospívající kluky, kteří jsou umístěni ve výchovném ústavu a po filmu z nich vypadlo: "Teda mi si říkali, co to bude za blbost, co vybereš, ale tos zabila." Takže si novináři a odborníci můžou říkat co chtějí, případně diskutující, ale tihle kluci, kteří hned tak nějakou velkou myšlenku nepochytí, si tu nezlomnost pamatovali.
   • 0
    0
    20. 2. 2015
    alyx (27 bodů)

    • - Celkem ucházející. Nicméně podruhé bych na to nešla.
    • 80%
     0
     0
     23. 2. 2015
     irena-schutzova (24 bodů)

     Angelině Jolie se podařilo natočil velmi zajímavý a strhující film!

    • 60%
     0
     0
     14. 3. 2015
     lpucla (18 bodů)

     Podle mně je to film který je zručně natočený a se skvělým příběhem. Jen jedno bych tomuto filmu vytkla, přišlo mi, že je zbytečně natahovaný nepodstatnými scénami. Samozřejmě je potřeba ukázat jak moc Louise Zamperini spolu s ostatními Američany trpěl, ale nemusím vidět několik sobě celkem dost podobných scén. Převážně pak u části z prvního koncentračního tábora mně nudilo čekání až se od neustálého opakovaného ponižování vězňů dostaneme k alespoň nějakému dějovému zvratu. Na konec, ale pro někoho koho baví válečné filmy více něž mne, je to určitě dobrá volba.

    Hodnocení a recenze Nezlomný

    70 53 ?
    jak hlasovat?
    • Deacon Frost 80%
    • Nosnica 70%
    • hlavněvklidu 80%
    • hcfort 85%
    • Alííík 75%
    • Kim6 45%
    • Mondyes 100%
    • VojacekMatej 85%
    • Had 80%
    • dav.bal 65%
    všechna hodnocení (88)