Child 44 (USA)
« další názvy »
Rumunsko Rumunsko
Česká republika Česká republika
Velká Británie Velká Británie
USA USA
137 minut

Žánry

:
Drama, Thriller, Retro
Motto: Jak najít vraha v zemi, kde vraždy neexistují?

Obsah

:
Lev Děmidov je válečný hrdina, jeho svědomitá práce pro sovětskou tajnou policii mu zajistila postavení, dobré bydlení pro sebe i pro rodiče a krásnou více »« méně

Režie

:
Daniel Espinosa

Scénář

:
Richard Price Tom Rob Smith

Herci

:
Xavier Atkins Mark Lewis Jones Tom Hardy Joel Kinnaman Fares Fares ...
Premiéra: 28. 5. 2015
Distributor: Bontonfilm
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Dítě číslo 44. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Dítě číslo 44 myslíte! K 8. květnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27631 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  0
  0
  13. 11. 2020
  Brenan88 (43017 bodů)

  Nechápu to, tvůrcům se sešly všechny karty a nedokázali toho využít. Jak je to sakra možný. Dostane k ruce zajímavý příběh a výborné herce a dáte vzniknout něčemu tak průměrnému. První hodinka byla super,ale s postupem času to víc a víc ovadalo. Ve výsledku tak potěší maximálně účast českých herců.

 • 50%
  0
  0
  31. 7. 2015
  martin-mickey-stusak (22991 bodů)

  50. léta v Sovětském svazu byla trefena velice dobře. Všudypřítomná ponurost, bezpráví a strach i z ukápnutí vody na zem. Co kdyby si to někdo vyložil špatně. Nakonec u nás v Československu to ve stejné době nebylo jiné. Zajímavá scéna je hned na začátku snímku z dobývání Berlína a to vyzvednutí rudého praporu nad městem. Probírají se totiž hodinky na ruce jednoho vojáka. Že by kromě poprav celých rodin včetně dětí přímo u jejich domu i toto urazilo cenzorskou ješitnost současných ruských pohlavárů dajíce snímek na černou listinu? Že na původní fotografii tam ty hodinky skutečně byli a že byli později vyretušovány se dnes už všeobecně ví. Příběh není špatný a dalo by se říci že i docela zajímavý, ale bohužel obsahuje mnoho nevysvětleného v průběhu děje. Stopáž přes dvě hodiny a pořád jakoby to bylo málo. Převod románu do filmového scénáře je tedy velmi nedostatečný. Akčních scén je poskrovnu a o nějakém napětí se téměř nedá ani pomýšlet. Dramatizace jakž takž. Inu tohle se tedy tvůrcům nijak zvlášť nepovedlo. Já bych byl především pro nový střih a o něco delší stopáž pro větší rozebrání všech souvisejících scén, jinak z toho zůstává pouze snímek sice s velkou výpravou, ale téměř nic říkající.

 • 80%
  0
  0
  30. 4. 2017
  Sheldon (15961 bodů)

  Dítě 44 je film až vzácně nehollywoodský, byť se o tom nikde nepíše Espinosa se v koncepci záběrů hodně inspiroval filmem Mlčení jehňátek, což si ale s takovým ansámblem herců může snadno dovolit. Díky sevřenějšímu snímání a detailnímu zachycování postav však trochu trpí myšlenka filmu zobrazení stalinské Moskvy, ale pokud přistoupíme na to, že se jedná o souboj charakterů pak Dítě 44 dopadá docela dobře.

 • 40%
  1
  0
  27. 7. 2015
  Pas (6207 bodů)

  V ráji se nevraždí
  Podivný slepenec události. Záměr tvůrcú filmu popsat život v SSSR za Stalinské éry od roku 1945 až po "uvolnění" poměrů po jeho smrti púsobí nevěrohodně. Vysoký důstojník bezpečnosti ,který nekompromisně řeší protistátní živly a je oddaný své vlasti , náhle změní názor a stane se horlivým zastáncem spravedlnosti.Jeho nadřízení však nevolí likvidaci jeho osoby která může být velmi nebezpečná ale je odeslán i se svou ženou, která je zase jinak politicky zapletena, kamsi do tramtárie...Zde pokračuje v pátrání na vlastní pěst po pachateli dětských obětí i za cenu vlastní likvidace. V poměrech SSSR let 50. naprostá sci-fi. Film není úplně marný i s ohledem na účast našich krajanů kteří na snímku spolupracovali ale detektivní rovina je velice chabá a celkově film vyznívá jako nezáživný.

 • 65%
  0
  0
  14. 2. 2019
  Rabadi (2255 bodů)

  Tak nějak nevím. Zajímavý, ale bohužel již tolikrát zpracovaný příběh o masovém vrahovi. Také bylo zajímavé vidět české herce ve společnosti těch světových, je vidět, že hrát prostě umíme. Bohužel z filmu dýchá americký vzor a takto přeci jen ruská společnost tenkrát nevypadala.

 • 60%
  0
  0
  31. 5. 2015
  marie-kolarova (2201 bodů)

  Nejpůsobivější na celém počinu je atmosféra šedi a plíživého strachu. Dusný oblak neumožňující dýchat a svazující nohy. Kamkoliv se pohneš, bude tě následovat tvůj stín. Celkový dojem je značně rozkolísaný a nemůžu se zbavit dojmu, že několik studentů dostalo za úkol napsat esej na téma totalita a osudy jednotlivce. Pak to celé rozstříhali na krátké úryvky, a zase slepili dohromady. Táha to za vlasy, totalita funguje jinak. Že se tajný bolševický policista hlásí šéfovi: „Yes, sir,“ to je fakt jen kosmetický detail.

 • 50%
  0
  0
  11. 11. 2016
  Arnarmo (1720 bodů)

  Promarněný potenciál. Toma Hardyho mám rád a to hodně, ale zde se mu to nepovedlo. Kvalitní herec ve špatném filmu. Příběhově silné, to nepochybuji, ale zpracování o ničem. Více bych se zaměřil na detaily a na emoce. Tak snad příště Tome! Ty to umíš a víš to.

 • 75%
  0
  0
  28. 9. 2015
  krakenvalo (1418 bodů)

  Celkom v pohode film len jednu chýbu má po hodine už ukazovali vraha deti mohli počkať pol hodiny pred koncom filmu

 • 55%
  0
  0
  17. 10. 2016
  lucyky (1353 bodů)

  Zajímavé téma, ale celé to nefunguje. Mě to připadalo, jak tři filmy v jednom. Vynikající výkon T. Hardyho jako vždy :)

 • 65%
  0
  0
  9. 8. 2015
  martin-kubista (797 bodů)

  Knihu jsem bohužel nečetl, ale myslím, že se z daného tématu dalo vytěžit více. Možná si tvůrci vzali příliš velké sousta nacpat obě dějové linie do takto "krátké" stopáže - děj mi připadal chaotický a skokový. Ale úplný propadák to nebyl - herecké výkony a obsazení byly dobré a nijak jsem se celou dobu nenudil.

  • obsazení
  • herecké výkonz
  • knižní předloha
  • příliž rozkouskované a zhutněné
  • chtělo by to navýšit stopáž nebo rozdělit do dvou filmů.
 • 80%
  0
  0
  17. 10. 2015
  Lukreczia (780 bodů)

  Krutý obraz reality Stalinského Ruska - strach, lži, bezpráví ale i tvrdohlavost hlavních hrdinů v hledání pravdy...

 • 65%
  0
  0
  10. 8. 2015
  daisyna (279 bodů)

  výkon Toma Hardyho je velmi dobrý, původně jsem si to pouštěla jen kvůli němu, děj zamotaný, ale přesně ukazující na tu dobu

 • 60%
  1
  0
  18. 6. 2015
  Mr.T (246 bodů)

  Temný film z temné minulosti. Slibný námět lákal na detektivku v zajímavém prostředí. Doufal jsem, že by mohlo být minimálně dorovnáno české Ve stínu, které má tématem i atmosferou docela blízko. Bohužel, se to úplně nepovedlo. Samotnému pátrání je věnováno minimum času a o vrahově pohnutkách se dozvíme minimum. Většinu času vyplňuje pronásledování režimem, které ale není zcela pochopitelné a v jeho rámci se odehraje několik krajně nelogických scén. Velkou roli hraje také vztah manželů, který je ale bohužel značně nevyrovnaný a o nějaké chemii mezi manžely nemůže být řeč. Nepomáhá tomu ani laxní herectví Noomi. Nejlepší je klasicky Hardy, byť s občas trochu směšným ruským přízvukem, a Oldman, který má ale jako vždy minimum prostoru. Robocopovo chování jsem po většinu času vůbec nechápal. Zbytek ansáblu má štěky. Největším pozitivem je tak hnusná depresivní atmosféra plná šedi a beznaděje. Věřím, že potenciál byl větší.

 • 60%
  0
  0
  23. 10. 2015
  lenacermakova (181 bodů)

  Zajímavý námět + Tom Hardy v hlavní roli byly lákadla k tomuto filmu. Ale zklamalo mě to. Asi jsem od toho čekalo trochu něco jiného.

  • Tom Hardy
  • 100%
   0
   1
   7. 6. 2020
   petr-stuna (9 bodů)

   Nezapomenu jak v realu Tom Hardy dělal svou prac i!!! https://www.youtube.com/watch?v=lFP8gpEQbIg

  67 55 ?
  jak hlasovat?
  • krna 80%
  • petr-stuna 100%
  • mr.rozi 70%
  • Pietro97 75%
  • Rabadi 65%
  • Kim6 20%
  • ZARaz 90%
  • bafik 65%
  • Venom81 85%
  • dav.bal 70%
  všechna hodnocení (77)