The House That Jack Built (Dánsko)
Dánsko Dánsko
Francie Francie
Německo Německo
Švédsko Švédsko
155 minut

Žánry

:
Drama, Horor, Thriller

Obsah

:
Pro sériového vraha Jacka je každé zabití uměleckým dílem. Své temné mistrovství se snaží během let vybrousit k dokonalosti. I přes jeho vysokou inteligenci více »« méně

Režie

:
Lars von Trier

Scénář

:
Jenle Hallund Lars von Trier

Herci

:
Matt Dillon Bruno Ganz Uma Thurman Siobhan Fallon Sofie Gråbøl ...
Premiéra: 4. 10. 2018
Distributor: Aerofilms
Přístupnost: MP-18

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  3
  1
  20. 12. 2018
  Brenan88 (39335 bodů)

  Tak jsem to s Trierem ještě jednou zkusil a světe div se ono to klaplo. Až se cítím trochu divně,že se mi líbila taková povrchní a nabubřelá oslava násilí,která svou prostoduchost maskuje snahou o nějakou uměleckou hloubku. Nebýt tady těch rádoby intelektuálních a uměleckých scén,tak by byl film o hodinu kratší. Otázka z ní, byl by stále tak dobrý? NEBYL. Tohle všechno dělá z Jacka to čím vlastně je. Ať na tento film máte jakýkoliv názor,tak máte v podstatě pravdu. Je totiž natolik kontroverzní,že se nemůže líbit všem. Jedna věc se nedá Trierovi odepřít, opět natočil něco mimořádně originálního a něco co tu rozhodně ještě nebylo. Tahle sonda do duše sériové vraha je místy překvapivě vtipná. Opět musím zdůraznit,že humor nebude sedět každému. Je totiž velmi specifická a černý,takže očekávejte něco ve stylu peněženky z uřezaných prsou,mrtvolu přivázanou k jedoucímu autu,nebo vytvoření děsivé sochy z mrtvého chlapce. Celou tuhle brutalitu Trier obhajuje doprovodným mluveným slovem,který vždy na daný okamžik přináší dva úhly pohledu. Co se týče samotného Jacka,tak toho geniálně ztvárnil Dillon. Sám o sobě vypadá jako psychopat,takže měl práci trochu ulehčenou. Z ostatních herců zde nevyniká nikdo,protože jsou jen do počtu. Tohle je show jednoho muže. První cca dvě hodiny byly naprosto skvělé,ale s blížícím se koncem se Trier utrhl a nabízí nám sice vizuálně zajímavou podívanou,ale jinak naprosto zbytečnou. Celou dobu se to drží v" reálné" rovině,tak nechápu ten zbytečně umělecký do sebe zahleděný konec. Akorát mi to zkazilo zážitek z celého filmu. Pokud to měla být pocta Božské komedii, tak to beru, ale stejně to bylo zbytečný. Někde jsem četl,že lidé znechucením odcházeli během promítání z kina. Nemyslím,že jsem nějaký asociál a necita,ale nebylo zde nic tak šokující,nebo hrozného,že bych musel odvracet zrak,nebo bych měl nutkání odejít z kina. Na druhou stranu jak se říká - špatná reklama,taky reklama.

 • 65%
  1
  0
  16. 10. 2018
  lamps (12399 bodů)

  Navzdory přitomnému násilí se jedná o jeden z těch všeobecně přístupnějších Trierových filmů, protože symboliku a polemiku v něm nahrazuje pragmatismus a černý humor. Ale přesto moc nevím, co si z toho mám odnést. Díky artovému přístupu totiž dochází ke stylizaci násilí, které je přitom docela brutálně prováděno i na dětech, a úplným navázáním pouze na psychiku a myšlenkové pochody vraždícího magora se pro mě Jack stává jen dráždivou, wannabe intelektuální pózou. A co na tom, že občas je to zábavné a koncept vyprávění ve finále zmáklý, když nemám takřka jediný podnět, abych si tenhle příběh subjektivně užíval a vžil se do něj. Možná je to geniální testament současné společnosti, což se ukáže až časem, ale mně osobně to pořád zas tak zlé na tom světě nepřijde. V součtu jsem se hlavně díky brilantnímu Dillonovi a řadě super dílčích nápadů nenudil, jen mě to prostě minulo obloukem..

 • 100%
  0
  0
  4. 2. 2019
  headhunter (10263 bodů)

  Ten Lars je ale fakt pako, ale boží pako. Film mi sedl.

 • 75%
  0
  0
  12. 1. 2019
  Eva_S (40 bodů)

  Na filmu se mi líbí, že ten kdo psal knihu, potažmo scénář má širší povědomí o chování sériových vrahů a to se zde promítlo. Nicméně mi dojem z filmu kazí filozofické úvahy v hlavě vraha, které jsou na mě příliš zdlouhavé a zkrátka by tam vůbec nemusely být. Zbytečná výplň, přičemž na konci už to bylo tak trochu utrpení. Dávám palec nahoru za to, jak reálně zachytili život sériového vraha a za to, že se režisér nebál surových scén, které k tomuto tématu prostě patří.

65 69 ?
jak hlasovat?
 • jarv 70%
 • Tino 80%
 • pantak 70%
 • headhunter 100%
 • ballrog 60%
 • Eva_S 75%
 • pavlos 35%
 • dav.bal 75%
 • puposlav 70%
 • Brenan88 80%
všechna hodnocení (27)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: