Tři srdce

59%
Tři srdce
Plakát traileru

Tvorba francouzského filmového režiséra, který začínal jako asistent Bernarda Borderieho na jednom z dílů Angeliky, je oslavou žen s jejich nezměrnou svůdností, křehkostí i odhodlaností. Ve filmu Tři srdce Benoît Jacquot tento matriarchální svět doplňuje o výrazný mužský prvek a rozehrává tak vzrušující a podmanivý příběh milostného trojúhelníku.

Za osudovým setkáním Marca se Sylvií stojí jednoduchá věc – zmeškaný vlak. Prozářená noc francouzského provinčního městečka pak vybízí k příjemné procházce a nezávazné konverzaci dvou dosud cizích lidí. Bylo by však škoda nevyužít této až neuvěřitelné harmonie, která mezi oběma panuje. Ideálním místem na další rendez-vous je pak Paříž. Zamilovaného Marca však zradí jeho vlastní srdce a vinou nenadálého infarktu schůzku nestihne. Bez kontaktu a iniciálů těžko najde ženu svých snů. Ve svém pátrání po osudové ženě Marc potkává jinou: Sophii. Netuší, že Sophie je Sylviinou sestrou, a tak se znovu setkávají. Jejich jedinečná harmonie stále přetrvává… ale je již příliš pozdě… (Film Europe)

 
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
36 214 bodů
8
Daňový inspektor, jeho nová nevěsta a její sestra se zaplétají v milostném trojúhelníku. A dějově jde o to, zda vydrží tajemství. Osudová smyčka se stahuje, ale zároveň se jakoby zdánlivě protahuje, takže každou další minutou v podstatě stoupá napětí na tím, kdy a za jakých okolností se to provalí. Elegance sentimentálního milostného dramatu tak přináší vcelku silnou emocionální hustotu. Obsazením francouzských filmových legend, jako je Catherine Deneuve, Charlotte Gainsbourg a Chiara Mastroianni, se může filmový fanoušek těšit jen skvělý film. Pokud tedy neočekává romantickou atmosféru alá Hollywood ve spojení s komedií, či až s příliš nesystematickým dramatem. K zasmání nad danou situaci není nic a velkolepě dramatického už vůbec ne. Hlavní roli tu kromě lásky hrají převážně city a to ne ledajaké. Člověk je tu jako hračka osudu, kterou si ještě navíc sám potvrzuje. Dalo by se říci, že se v jistém smyslu jedná o milostnou tragédii, která stojí za zhlédnutí- Co se ale týče charakterů postav, je potřeba nic z toho neshledávat s realičností. Jinak je příběh skutečně napsaný s velkým zájmem nad celým konceptem příběhu.
Jana Květoňová
Jana Květoňová
7 075 bodů
5.5
Zajímavý film. Jednoznačně! Herecké výkony velmi dobré. Catherine Deneuve je prostě "moje parketa". Rozhodně doporučuji!
perfekta
546 bodů
8
Líbil. Výborné výkony hlavních představitelů, osudové setkání a podmanivý příběh.

Dodatečné informace

Původní název:
3 Cœurs (více)
  • Francie Tři srdce
  • Francie 3 Cœurs
  • Francie 3 coeurs
  • Francie 3 corazones
  • Francie 3 Hearts
  • Francie 3 Herzen
  • Francie Tre cuori
Premiéra v ČR:
5. 2. 2015
Distributor:
Film Europe
Země původu:
Francie
Ocenění:
Žádná ocenění