About Time (mezinárodní název)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
123 minut

Žánry

:
Drama, Fantasy, Komedie, Romantický
Motto: Co kdyby se dalo žít nanečisto?

Obsah

:
Tim (Domhnall Gleeson) je naprosto obyčejný nesmělý jednadvacetiletý Brit, který má starostlivou matku, potrhlou sestru, úžasného otce (Bill Nighy) a žádnou více »« méně

Režie

:
Richard Curtis Richard Curtis

Scénář

:
Richard Curtis Richard Curtis

Herci

:
Domhnall Gleeson Rachel McAdams Bill Nighy Lydia Wilson Lindsay Duncan ...
Premiéra: 7. 11. 2013
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-12
 • Související
 • DVD a Blu-ray
 • Soundtrack
 • Knihy
Jste na stránce filmu Lásky čas. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Lásky čas myslíte! K 27. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27104 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 30%
  3
  2
  6. 3. 2017
  Brenan88 (40757 bodů)

  Kdybych měl vystihnout Lásky čas jedním slovem byl by to výraz - NUDA. Opravdu tak dlouho jsem se u žádného filmu nenudil jako v případě této podle mě nadhodnocené romantické komedie. Kdyby to šlo,tak bych zalezl do skříně a vrátil bych se do doby,když jsem se chystal film pustit a vymluvil bych si to. Čekal jsem komedii u které se pobavím a místo toho jsem dostal příběh roztahaný do několika let s tím,že veškeré rodinné problémy se řeší zalezením do skříně a cestou v čase zpět,aby bylo vše podle přestav zrzavého nesympatického slizáka. Jediná věc,která stojí za zmínku je krásná Rachel McAdams,kterou nejspíš záměrně ostříhali tím nejblbějším způsobem,aby se hodila Gleesonovi.

 • 80%
  0
  1
  16. 2. 2019
  martin-mickey-stusak (21537 bodů)

  Kdo by si někdy nepřál vrátit čas a udělat něco lépe. Tim takovou možnost má. Když se dostane na práh své dospělosti, otec mu prozradí rodinné tajemství. Vlastní totiž skříň, ve které se mohou vrátit v čase. Co to znamená musí být každému jasné. A když se objeví krásná a sympatická Mary, to by v tom musel být čert, aby se to prostě nepovedlo. A tak tu máme další snímek o dobývání dívčího srdce nesmělým mladíkem s možností cestovat v čase a napravit svůj osud. Snímek je to v jádru hřejivý a dobrosrdečný a v rámci žánru skutečně romantický. Sentimentálnost je autentická a občas v jádru složitější, ale ve svém smyslu efektní. Úsměvnost nad činy Tima je zcela v souladu s přirozeností a typickým nesmělým chováním. V jistém jádru schématu příběhu si zde autoři pohrávají s fantastičností, ale dějově to nejen funguje, ale hlavně to pobaví a zanechá příjemný romantický filmový zážitek.

 • 80%
  2
  2
  25. 12. 2016
  Sheldon (15941 bodů)

  Zajímavá dramedie, která umně proplouvá napříč žánry potěší solidním scénářem, výbornými hereckými výkony a uvěřitelnými momenty, které jsou filmově pěkně propojeny s fantazií. Žádný okázalý triky, jen čisté emoce. Velmi solidní a konec konců i ten sladkobolný dlouhý závěr se dal přežít.

 • 100%
  2
  3
  18. 7. 2016
  lamps (14232 bodů)

  Jsem si vědom toho, že na světě existuje mnoho a mnoho formálně kvalitnějších a pro vývoj celého média také důležitějších filmů, ale já na ně zvysoka kašlu - About Time je příběh o vnímání a prožívání okolního světa, který dává křídla a energii zítra zase vstát a užívat si každé (ne)obyčejné minuty. Vyprávění, které mě na dvě hodiny zcela pohltilo a ukázalo mi nové rozměry, kterých mohou nabýt pocity spojené se slovy jako láska, štěstí nebo přátelství. Umělecké dílo s nejkrásnějším a nejkrásněji převedeným poselstvím ... Gleeson je ten nejsympatičtější filmový romantik, Rachel je nejúžasnější a nejnádhernější romantikův sen a Richard Curtis je člověk, kterého nepopsatelně obdivuji a uznávám. Jeden z filmů, který mi pravou lásku dokáže nahradit.

 • 90%
  2
  4
  11. 11. 2013
  VitvarJane (4473 bodů)

  Tenhle film je skvělým propojením všeho filmařského umění dnešní doby. Film mě tolikrát dojal, byl krásný s jemnou ale dostačující myšlenkou. Pro některé lidí by mohl být až moc naivní, ale i přesto mu dávám krásných 90 %. Děkuji Richardu Curtisovi za další film na můj žebříček a všem hercům za skvělý výkon.

 • 75%
  1
  2
  10. 12. 2015
  rkotvald (3152 bodů)

  Film nezklamal a mně se hodně líbil. Takový pozitivní šok jako z Lásky nebeské to sice není, ale i tak je to velmi milé. Herecké výkony pro mě úplně bez problémů. Místy ovšem poněkud zdlouhavé. No jo no, každý bychom chtěli občas zatnout pěsti a vrátit se v čase a něco vylepšit, nebo jen jako já říct tatínkovi to, co jsem mu říct nestihl. Ach jo.

 • 75%
  0
  0
  28. 4. 2019
  Vurhor (1879 bodů)

  Richard Curtis je bezesporu jedním z nejlepších britských scénáristů současnosti. Plus v řemesle režisérském je to taky vostřílený veterán. Jak by ne, dyť natočil nejlepší romantickou komedii všech dob. Se snímkem About Time se tak trochu vrací ke svým kořenům, kdy na lásku pohlížel ještě z onoho skromnějšího hlediska, v rámci toho má snímek atmosféru podobné té z Notting Hill. (Možná i krapet Čtyři svatby a jeden pohřeb.) Do hlavních rolí navíc obsadili Billa Weasleyho (jeho pravé jméno vždycky zapomenu, takže má smůlu) a naprosto okouzlující McAdamsovou, kteří tvoří věrohodnou a sympatickou dvojici, umocňující onen romantický prožitek. A byť je to příběh velice hezký a vtipný, nemůžu se však zbavit pocitu, že Richard tu až přes příliš patetizuje. Během první třetiny jsem si říkal, že film dobře najeto k tomu, abych mu na konci fláknul pět hvězdiček, stejně jako geniální Lásce nebeské a vynikajícím Pirátům na vlnách. Poslední třetina se však začala táhnout příšerným tempem, plus z tý extrémní sentimentality jsem pak pomalu začínal obracet oči v sloup. Ale kouká se na to hezky, plus ve výsledku je to určitě dobrý film. Ale když je nějaký Curtisův film jen "dobrý", je to krapet škoda.

 • 85%
  1
  2
  6. 3. 2015
  Teresie (1104 bodů)

  Další "láskyplný" film režiséra Richarda Curtise.

  • Bill Nighy
  • neokoukaný Domhnall Gleeson
  • 100%
   1
   3
   16. 5. 2014
   katarinaa (1052 bodů)

   dala jsem 100%, protože film je tak SLADKÝ, hluboký a přitom pojednává v podstatě o tom, jak si budovat vztahy v životě, takže možná taková malá encyklopedie emocí pro každý den. pro mě super, hlavně tam hraje Bill Nighy a ten je od dob Lásky nebeské a scéně s poučováním dětí o drogách mým favoritem :)

   • cestování v čase
   • možná trochu svižnější tempo by neuškodilo
  • 85%
   2
   2
   20. 11. 2013
   michaela159 (1042 bodů)

   Trošku to připomíná film "Na Hromnice o den více" - ten je ale podle mě o dost lepší, zatímco Hromnice jsou spíše romantická KOMEDIE tak Lásky čas je více ROMANTICKÁ komedie. Rachel je ve filmu excelentní. Je to trochu melodramatický, rádoby hluboký, ale celkem krásný romantický a humorný film,který se mi velice líbil.

  • 85%
   2
   2
   30. 12. 2013
   Korben (954 bodů)

   Richard Curtis se znovu vytáhl a po klasikách Láska nebeská a Piráti na vlnách přináší další film, který bude aspirovat na vánoční trvalku. Jen to cestování časem možná bylo trochu navíc. Sice si tím tvůrci otevřeli hodně možností, ale ve výsledku museli dělat i dost násilných konstrukcí.

   • humor
   • herci
   • romance
   • nedotažená sci-fi složka
  • 40%
   1
   0
   30. 12. 2014
   mr.hack (742 bodů)

   Na tento film jsem dostal důrazné varování, abych se pořádně připravil. Tak jsem se tedy osmi kousky připravil a bohužel musím říci, že i to bylo málo!!!! To Vás opravdu všechny dostal zrzek z Harryho Pottera, který dost prapodivným způsobem cestuje v čase a jehož myšlenkový pochody občas zavání Chocholouškem? Já bych to bral, kdyby komedie byla alespoň vtipná, bohužel jsem tam ale ani tuto vlastnost, kterou se komedie obvykle vyznačují nenašel. Jako náhražka mi byla podstrčena 123 minut dlouhá, náležitě oslazená nuda, kterou nezachránila ani krásná "tyčinka" Margot.

  • 75%
   0
   0
   14. 11. 2017
   KajkaFajka (719 bodů)

   Toto je super oddychouka ktoré musí potěšit snad každého. Mladí nesmělý ale se srdcom a hlavou na správnom miestě se díky své neobyčejné rodové anomálii dokáže zamotat ku krásnej a skvelej žience. A opet musí človek závidiet mladému pánovi jeho dar. Moc dobré

  • 55%
   0
   2
   2. 3. 2016
   hovorkok (643 bodů)

   Dlouho jsem přemýšlela jak tento film ohodnotit. Pobavil mě, ale i chvílemi nudil. Velká škoda, že se děj dost vleče. Jinak ale pěkný příběh se správným koncem.

  • 85%
   0
   0
   22. 4. 2019
   Terezie_Terez (473 bodů)

   About Time je neuvěřitelně emocionálně náročný film. Tento snímek nejspíš nikdy nevypustím z paměti a když už mám náladu brečet, podívám se na tento film. Jedním slovem krásné.

  • 90%
   2
   2
   31. 10. 2014
   keddie (446 bodů)

   Mám hodně ráda anglické komedie a tahle mě rozhodně nezklamala. Je to krásný romantický ale i humorný film se slušným idealizovaným příběhem, ale to přece k romantice patří ;-)

  • 70%
   2
   2
   30. 1. 2015
   milda.sleha (366 bodů)

   anglie se přece jen od své americké sestry umí občas odlišit... richard curtis nám to už v minulosti několikrát dokázal... zdálo se, že už mu v tomto směru došel dech... proto s příjemným povzdechem divák přijme tento svěží vánek z britského ostrova... :m)

  • 75%
   0
   0
   25. 8. 2020
   jezek11 (36 bodů)

   Jeden z nejvýraznější tvůrců (ať na postu scénáristy či režiséra) romkomů v současnosti, Richard Curtis, přichází se svým dalším počinem, Lásky čas. Curtis si za svou dosavadní tvorbu již vysloužil výsostní postavení v rámci daného žánru a má téměř volnou ruku při tvorbě. V jeho nejnovějším filmu se příběh točí okolo postavy mladého muže, který se přestěhoval za prací do Londýna a snaží si najít lásku. K tomu mu může dopomoci jeho neobvyklá schopnost - cestování v čase. Snímek na rozdíl od předešlé Curtisovy tvorby je pohádkovější (již zmíněný motiv cestování v čase) a idyličtější. Sledujeme celkem pohodový vývoj vztahů bez výraznějších problémů, od seznámení po narození dětí. Snímek sice obsahuje konflikty, ale ty mají spíše charakter krátkodobý, vyústění nastane v následujících několika málo scénách. Cestování v čase má především (alespoň ve většině filmu) zábavnou funkci. Ke konci snímku už cestování slouží ke zlepšení rodinných vztahů a pomoci blízkým, čímž se humor vytrácí. Ale přesto se jedná o milou a pohodovou podívanou.

  • 100%
   1
   2
   15. 3. 2015
   Werdulka (20 bodů)

   Velmi zdařilý film ve kterém nechybí komediální a zároveň romantincký žánr až jsem z toho byla dojata vřele dopručuji

  • 90%
   2
   0
   15. 3. 2015
   HavranS5 (17 bodů)

   Tento film člověku až vhání místy slzy do očí, naštěstí tam nikdy slzy dlouho nezůstanou protože děj se velmi plynule pohybuje dopředu a vždy se tedy i brzo zasmějete. Myslím že v určitých pasážích filmu by si nejeden muž či žena přáli míti stejnou schopnost jako hlavní hrdina jménem Tím. Za mě 90%.

  • 80%
   0
   2
   1. 4. 2014
   jakub-valik (17 bodů)

   Curtis výborný, jako vždy, ale něco tomu chybí, ikdyž některé scény jsou nezapomenutelné.

  • 55%
   0
   2
   2. 4. 2014
   jarka24 (13 bodů)

   nebylo to špatný.....

  • 0
   0
   29. 10. 2013
   Host
   Host

   Tak ještě týden a budu moci přidat i své hodnocení. Rozhodně se na tento snímek chystám, po takových peckách jako Láska nebeská nebo Deník Bridget Jones by byla škoda to nezkusit. Recenze vypadají dobře a kombinace krásné Rachel McAdams s Billem Nighym je moc příjemná. Cinemart na fb k filmu spustil soutěž, tak ykuste výhrát :p.

  77 76 ?
  jak hlasovat?
  • jezek11 75%
  • mims 100%
  • homedo 75%
  • Mikik4444 80%
  • Vurhor 75%
  • Terezie_Terez 85%
  • Mondyes 100%
  • martin-mickey-stusak 80%
  • Rabadi 100%
  • ZARaz 90%
  všechna hodnocení (131)

  V žebříčcích uživatelů

  3. místo z 10 v žebříčku uživatele katarinaa
  20. místo z 58 v žebříčku uživatele lamps
  75. místo z 93 v žebříčku uživatele HappyPiere