Europa Report (USA)
USA USA
97 minut

Žánry

:
Sci-fi, Thriller

Obsah

:
Europa. Čtvrtý měsíc planety Jupiter, o jehož povrchu, který pokrývá silná ledová krusta, toho lidská rasa mnoho neví. Na místo je vyslána posádka, aby více »« méně

Režie

:
Sebastián Cordero

Scénář

:
Philip Gelatt

Herci

:
Christian Camargo Embeth Davidtz Anamaria Marinca Michael Nyqvist Daniel Wu ...
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Zpráva o Europě. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Zpráva o Europě myslíte! K 3. červenci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28027 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Zpráva o Europě


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  21. 1. 2016
  martin-mickey-stusak (25687 bodů)

  Found foontage v té nejlepší podobě a přímo z vesmíru. Kamery palubní, venku či v helmě zaznamenaly veškeré dění + mluva přímo do videokamery. Záznam je sestřihaný tak, aby zůstala věrná autenticita a zároveň vkusný napínavý příběh. Vesmírné scenérie jsou naprosto úžasné a dechberoucí. Tvůrci vědomě nevytvářeli lecjaké popkornové katastrofické sci-fi jakých už vzniklo bezpočet. Poukazuje se tu daleko věší hloubka vnímání posádky, její psychologie a snaha řešit problémy tak, jak by skutečně mohli být. Naprosto reálný film. Chvílemi není ani jasné jedná-li se o dokument nebo o záznam přímého přenosu. Herci podávají takové výkony, jakoby to byli skuteční astronomové. Zkrátka, jejich herectví je vynikající a rozhovory reálné a uvěřitelné. I co se týče vesmíru jako takového je po vědecké stránce vše přesné a věrohodné. Po delší době sci-fi snímek přijatelných kvalit.

 • 75%
  0
  0
  10. 5. 2016
  lamps (14847 bodů)

  Film má několik prostých trumfů, které ho značně zvýhodňují oproti novodobé žánrové konkurenci. Jednak herecké obsazení, složené buď z neokoukaných, leč kvalitních herců, nebo z charakterních severských tahounů (Michael Nyqvist), které vzhledem k ambicím projektu ani nemohlo být lepší. Jednak výborný soundtrack, za nějž by se nemusel stydět ani áčkový sci-fi blockbuster od Christophera Nolana, a konečně i samotný příběh - nikoli jeho myšlenková sféra, která navzdory velkým motivům o fantastických vědeckých objevech nemá moc co nabídnout a v závěru přijde s poněkud béčkovějším rozřešením, ale spíše celková kompozice, nápadité časové posuny, které nepůsobí vůbec rušivě, a velmi dobře zvládnutý polodokumentární charakter, díky němuž i to závěrečné vysvětlení všeho působí velice naturalisticky a uspokojivě. Malé sci-fi s obrovským filmařským srdcem, Kubrick by se jako divák neurazil :)

 • 85%
  0
  0
  28. 12. 2014
  kedl (6379 bodů)

  Já mám tyhle komorní Sci-Fi (MOON, SUNSHINE)snad radši, než ty CGIčkem napěchované blockbustery :-) Nějak takhle bych si představoval tu onu vesmírnou pouť a ne, to prochrápat v nějakém "kryospánku ", párkrát se poblejt a je hotovo. Europa Report hraje na strach z neznáma, který je nám servírován pomocí ruční kamery a emoce díky tomu fungují, tak jak mají a ono neznámo je tudíž uvěřitelné. 90%

 • 75%
  0
  0
  15. 12. 2016
  leafroller (2771 bodů)

  Hle cesta do minulosti naší země. Minulosti, kdy ještě nebyla moře ani atmosféra a planeta byla jen nestabilní uvnitř žhavou ledovou koulí s prvními známkami života, jak ho známe dnes. Dokumentární formát snímku je sice zajímavým zpestřením, nicméně po hodině koukání mě to už docela otravovalo. Možná mě víc štvalo, že se jedná o velmi komorní snímek, který se dal natočit v jednom hangáru. Stísněné prostory sice pomáhají divákovi pochopit náladu a rozpoložení posádky, z druhé strany se ale divák začne dosti brzy nudit. Nicméně oceňuji, jak se autoři dokázali elegantně přenést přes sporné technické problémy a dodali tak filmu jistou míru věrohodnosti. Europa report prostě stojí za to vidět aspoň jednou.

 • 75%
  0
  0
  16. 11. 2014
  Jiřík54 (1452 bodů)

  Jsem příznivcem sci-fi, takže jsem tento komorní film z vesmírného letu na Europu přivítal. Film je natočen zčásti dokumentárně, takže si nehraje na žádnou velkou výpravnou sci-fi s bombastickými speciálními efekty. Herecké obsazení je věrohodné, posádka se pomalu zmenšuje a na konci nás čeká překvapení v podobě záhadného tvora. Jen mi tam nesedla jedna nepřesnost. V jedné scéně opravy vesmírné lodě jeden z astronautů odpojen od lodě odlétá do prázdého prostoru a umíra a vzápětí v další scéně astronautka otevírá poklop a vstupuje na ledovou zem Europy. No, stane se. Nebo mi něco uniklo?

 • 75%
  0
  0
  14. 4. 2016
  Socna (471 bodů)

  pro mne báječné překvapení, o téhle scifárně jsem neslyšel ani písmenko a náhodou se o ní dočetl v diskuzi na netu. Sice už se mi zajídá formát found footage(ono komu taky ne), ale zde jsem tento drobný neduh odpustil. přesto, že se zdánlivě nic neděje jsem byl napnutý až do úplného závěru a chtěl hrozně moc vědět co, že se to na europě děje a co skrývá její tajemný povrch. Vlastně jsem na závěr zklamán, že to odhaleno bylo..jsem asi podivín :)

Hodnocení a recenze Zpráva o Europě

70 65 ?
jak hlasovat?
 • Mikik4444 75%
 • michal-marsalek 70%
 • cerfik 60%
 • Mondyes 100%
 • anderiv 90%
 • Kisak76 75%
 • Jarusu 60%
 • Elizabett 60%
 • leafroller 75%
 • Tino 75%
všechna hodnocení (53)

V žebříčcích uživatelů

56. místo z 214 v žebříčku uživatele ballrog