Gravity (USA)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
USA USA
90 minut

Žánry

:
Drama, Mysteriozní, Sci-fi, Thriller
Motto: Nepouštěj se.

Obsah

:
Sandra Bullocková ve filmu hraje doktorku Ryan Stone, skvělou lékařku - inženýrku na její první vesmírné misi. George Clooney ztvárnil vesmírného veterána více »« méně

Režie

:
Alfonso Cuarón

Scénář

:
Alfonso Cuarón Jonás Cuarón George Clooney Rodrigo García

Herci

:
Sandra Bullock George Clooney Ed Harris Orto Ignatiussen Paul Sharma ...
Přehrát online O2
Premiéra: 3. 10. 2013
Distributor: Warner

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  12. 1. 2018
  Brenan88 (40161 bodů)

  Audio vizuální nálož, která hlavně na velkém platně dokáže udělat parádu, ale obsahové je prázdná jako vesmír samotný. Technickou stránku vychytal Cuarón k dokonalosti a občas jsem si připadal jako bych byl ve vesmíru spolu s posádkou. Záběry na zemi jsou působivé a z toho věcného točení mi bylo až blivno. Herci byli slušní, ale pro mne jsou jen vedlejší článkem této vesmírné jízdy.

 • 100%
  0
  0
  28. 12. 2019
  martin-mickey-stusak (19727 bodů)

  Po vizuální stránce zatím nejlepší snímek, jaký do této chvíle kdy vznikl. 3D efekt je plně využit, k tomu naprosto špičkový zvuk, a divácký zážitek z vesmírného prostoru je zajištěn. Zajímavostí jsou i nezvykle dlouhé záběry s přirozeným pohybem kamery, která vyjadřuje nelehké soužití ve stavu bez tíže. Snímek tak má i lehce dokumentární vyznění, zvláště co se týče prezentace trosek ze sestřelené ruské družice. Poukazuje se tím na problém tzv. kosmického smetí, o kterém se v současnosti často mluví. Průběh děje je pochopitelně zlehčen a urychlen. Ono třeba dostat se z jedné družice na druhou není zase až tak jednoduché, jak je tu ukázáno. Vnitřní požár se považuje za skutečně ohromný průser, už co se týče vzniklého žáru, jedovatých zplodin a vůbec úbytku kyslíku. Tady něco takového však Sandře Bullock nijak neublíží. Z vědeckého hlediska nesmysl, ale ve filmu nutný standard. Závěrečný návrat už je jen klasický dějový 'Happy end'. Snímek má dva divácké tábory. Jedni nad tím nepřemýšlí a užívají si filmový zážitek a druzí si mohou hlavu ukroutit nad vědeckými nesmysly. Buď jak buď. Bylo natočeno filmové sci-fi, jaké má po žánrové stránce být, které dokonce udává i nový filmový směr.

 • 80%
  1
  0
  7. 4. 2016
  muzz (18016 bodů)

  Sandra Bullock konečně nedostala roli přiblblého diblíka, což bylo všechno na jedno brdo. Tahle role je dobrá, George Clooney výborný a nasnímaný vesmír vynikající! Trochu smutný, ale nemůže být každý den posvícení ;)

 • 100%
  1
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (14427 bodů)

  Vysokooktanová akční jízda, kterou docení diváci s jemným smyslem pro humor, příznivci sci-fi spektáklů a skvělých hereckých výkonů. bez nadsázky nejlepší film z vesmíru v historii moderní kinematografie a troufám si tvrdit, že budoucí klasika. Na druhou stranu, řídký scénář a neustálé dějové repetice poráží brilantní forma. Bez 3D se na to ale nedívejte.

 • 85%
  1
  0
  19. 7. 2016
  lamps (13883 bodů)

  Filmový experiment, jediný svého druhu. V kině naprosto uchvacující a podnětný, v televizi zoufale nedocenitelný. Cuarón je vizionář, který umí natočit snímek vymykající se běžným měřítkům, a přesto s ním oslovit divácký konzum a nakopat kritiky do zadnice. Gravitace nemá velkou myšlenku, není vždy úplně věrohodná a co do emocí spoléhá výhradně na to, že divákovi v kině stoprocentně funguje zrak i sluch, ovšem obrazově a příběhově je natolik kouzelná a novátorská, že nejde jinak než nastražit všechny smysly a nadpozemskou survival pouť, kde přírodní zákony neexistují a život je v ohrožení každou sekundou, prožít společně s hlavní hrdinkou. Prvotní dojmy jsou stále až příliš rozvířené, hodnocení je proto pravděpodobně jen dočasné.

 • 60%
  0
  1
  6. 8. 2017
  Danny F. (11117 bodů)

  Film zaujme. Dobře natočené.

 • 90%
  0
  0
  17. 4. 2016
  Arthur Logoff (7769 bodů)

  Film je depresivně pesimistický. Ale co taky čekat od vesmíru, že jo? :)
  Sandra Bullock je pořád hezká, dokonce mi tam připadalo, že umí hrát! :) A ten věčně sympatický Gerge Clooney, byl výborný profesionál, jako vždy. Jen kdyby furt nevolil ty demokraty v čele s Hnusákem Ohavou, ketrý odpískal skoro celý americký vesmírný program. Je to tedy z jeho strany tak trochu chucpe :) Tak aspoň že to ve filmu hraje super, krasavec jeden!

 • 100%
  1
  0
  9. 11. 2014
  cerfik (6546 bodů)

  Film, při kterém na mě dýchla nádhera a klid vesmíru, si zaslouží plné hodnocení. Opravdu milé překvapení, protože jsem upřímně nečekal, že mě dokáže takhle překvapit. Nic podobně natočené jsem dosud neviděl a místy se opravdu cítíte jako byste vesmírem pluli ve skafandru sami. Nádherné záběry, přímo dech beroucí.

 • 5%
  0
  2
  5. 8. 2015
  Pas (6204 bodů)

  Nepřitažlivost
  Opravdu špatná herečka v opravdu špatném filmu s opravdu špatným scénářem. Je tam všechno - zlý rusáci odstřelivší družici, specialistka mise Sandra s traumatem mrtvé dcerky na krku, obětující se a posléze ve snu kterak nastartovat raketu radící hodný country strýček George, srdceryvné proslovy vyslovované s precizní mimikou, za kterou by se nemusel stydět ani Nicolas Cage, happy end, co málem nevyšel. Nechtěná groteska a oni si za to vyplácejí peníze, rozdávají oskary, plácají po ramenou..

 • 75%
  0
  0
  4. 5. 2014
  Standa. (6158 bodů)

  Nikdy mi v kině nebylo tak zle, jako při sledování neustále rotujících lidí/věcí v beztížném stavu! Film je skvěle zpracovaný a originální. Možná i tím, že nemá žádný příběh. Soundtrack byl docela dobrej, ale občas to fakt až moc připomínalo Inception Hanze Zimmera. Pár výhrad bych k tomu určitě ještě měl, ale pořád se mi točí hlava, takže na to se*u :D

 • 100%
  0
  0
  25. 9. 2013
  Tom Hardy (4673 bodů)

  Dá se to lehce sestřelit pro jednoduchou zápletku, která si nebere za cíl nic většího, než předvést co nejintenzivnější survival story. Ale funguje to. Pokud se vám líbilo dějově podobně ploché, ale audiovizuálně strhující Sunshine, nebudete mít s Gravitací sebemenší problém - profilace postav je tu stejně matná a ani příběh není z nejzajímavějších. Naštěstí tu není žádný násilný žánrový přechod a co je nejlepší, Cuarón je opravdový mistr orientace v prostoru během akce. To, co předvádí během deště meteoritů, je jednoduše strhující a hodné zařazení do přednášek filmových škol. A emoce? Já se naladil, ale jde bez debat o nejslabší a nejklišoidnější část filmu. Coby celek ve mě každopádně Gravitace rezonuje zatraceně silně (nepochybně i zásluhou výborného soundtracku) a po dlouhé době jde o 3D, které má smysl.

 • 40%
  0
  1
  9. 1. 2016
  limeta (4372 bodů)

  Velké zklamání, pro mě zcela nekoukatelný film. Body dávám za technické zpracování a efekty, děj je profuněná rozhlasová hra, nuda nuda šeď. Být to na mě, mohla Sandra odfrčet už po 15 minutách a stačilo by...alespoň ve 2D určitě.

 • 90%
  0
  0
  5. 10. 2013
  Petrson (3939 bodů)

  Vynikající, nejen kameramanské cvičení, skvělý zvuk Dolby Atmos a zážitek z Premiere Cinamas ve 3D na stříbrném plátně - schválně jsem si to vybral takto (stříbrný plátno je lepší než ty obyčejný, vychytávejte si kdekoliv stříbrná plátna na 3D i ostatní projekce, prostě lepší obraz). Po dlouhé době jsem odcházel z kina, že se někdo pokusil zase o něco jiného, jakási atrakce, napětí. Scénář je minimalistický, chvílemi vlastně neuvěřitelný, ale tentokráte mi to nevadilo, sloužilo to možná i věci. "Bohužel" mi nevadilo to, že sem tam někdo i umře, emoce a procítění postav šly stranou, adrenalinové napětí to vše převálcovalo. Za kameru, režii, hudbu a zvuk, jednozněčně 100% v roce 2013. Samozřejmě jsem zvědav, co to udělá mimo kina ( zásadně doporučuji velké plátno, snad poprvé i 3D a skvělý zvuk- Atmos, poprvé jsem si ho vychutnal, nerušil ho děj :) ) a taky jsem zvědav, co s tím udělá zub času. Každopádně obroda kinozážitku je namístě! Možná dám ještě jednou Imax. Pro porovnání.

 • 100%
  1
  0
  3. 11. 2013
  saboter (3550 bodů)

  Naprosto průlomověj film který dokáže hravě strčit do kapsy avatara.Na film si musíte zajít ve 3D či 4D protože jinak přídete o naprostou užasu 3D efektu který je zde jedno z největších věcí.Naprost ekcelují i Clooney a Bullock
  A eště více vás posádí zvuk kterej podkreslují dechberoucí sountrack.S hodnocením jsem vahal je si 95 nebo 100 procent ale mislým si že si stovku fil zaslouží ale jediná vada filmu je slabší příběh ale pokud na něm nelpíte film vás prostě dostane a zarije se vám tak čí onak pod kůži.

 • 70%
  0
  2
  9. 12. 2015
  rkotvald (3120 bodů)

  Úžas a nadšení střídal stav naprostého nasrání. Já nevím, film mi v mnoha ohledech připomínal přehypovaného Avatara, tedy čistou vizuální onanii nad tím, čeho je dnešní filmová technologie schopna. Ano, Gravitace je krásná, určitě stojí za to vidět na velkém plátně, nejlépe v IMAXu a peněz, utracených za lístek rozhodně nelituji, ale jako film puštěný v televizi nebo na počítači, naprosto nedává smysl a to je podle mého názoru špatně. Škoda tedy, že se snaží tvářit jako plnohodnotné drama. Možná kdyby byl film němý, možná kdyby v něm nehrála Sandra Bullock, která mě neuvěřitelně rozčilovala a jeji zvuková stopa by se dala regulérně použít při dabingu pornofilmu. Takhle jít s hodnocením výš nemůžu - zážitek to sice byl ale vidět to znovu nechci a upřímě nerozumím hodnocení.

 • 100%
  0
  0
  29. 7. 2016
  hp24 (2827 bodů)

  Originalni a kamerove skvele zpracovany film. Konecne ve "filmovem" vesmiru platila nulova gravitace. Paradni byl "prechod" kamery z vnejsiho pohledu do prilby a vyhledu astronauta. I kdyz nektere sceny byly pritazene za vlasy ("prestup" ze Sojuzu na cinskou lod pomoci hasiciho pristroje, okamzite vzprimeni hrdinky na zadni nohy kratce po "pristani" atd.) je to film, ktery predevsim ukazuje nebezpeci odpadu na obezne draze.
  Sandra Bullockova i George Clooney podali skvely a presvedcivy vykon.
  naprosto jedinecnou slozkou filmu je zvuk. Pisu ZVUK a nikoli HUDBA, ale hratky se zvukem byly senzacni.

 • 80%
  0
  0
  4. 2. 2016
  Ombak_Penari (2754 bodů)

  Zažil jsem stav beztíže téměř na vlastní kůži. To je to hlavní, co jsem si odnesl ze sledování filmu. Nemá smysl vidět jinak než ve 3D. Film, který bych si doma už asi nikdy nepustil, ale v kině jsem se nenudil ani na minutu. Skvělá práce, jejíž skvělost jde ovšem do značné míry ruku v ruce se 3D.

 • 100%
  0
  0
  15. 3. 2017
  leafroller (2549 bodů)

  Naprosto dokonalá, uchvacující a strhující jízda odehrávající se v reálném čase 600 kilometrů od země. Napětí každých 10 minut, kdy si říkáte: tak teď je konec, z toho už není cesta. Je to uvěřitelné a pestré. Dokonalá stopáž. A výkon hlavní hrdinky je bezesporu vynikající. Sandra opět a znovu dokázala své kvality a když sedí v porouchaném Sojuzu a nad ní se s šíleným lomozem hroutí vesmírná stanice, běhal mi mráz po zádech 20 minut. Tomu filmu prostě není co vytknout a jediným výsledkem jeho sledování je - kromě extáze - uvědomění, že já teda do vesmíru neletím. Haleluja!!! Proč nejde dát 200%?!!!

 • 95%
  0
  0
  26. 6. 2019
  Rabadi (2250 bodů)

  Realistický, chvílemi děsivý příběh, který kupodivu končí vlastně skvěle pro hlavní hrdinku. Sandra Bullock stráví 90 minut na filmovém plátně sama, psychologicky se rozebírá a přesto to není nuda. Chvílemi truchlivý příběh, chvílemi komediální, ale především sci-fi drama.

 • 95%
  0
  0
  6. 3. 2014
  beseda (1913 bodů)

  Velkou zásluhu na celkovém dojmu z filmu má hudba (Steven Price by si zasloužil zlatou sošku v této kategorii). Viděno: 06.10.2013 (IMAX, 3D). Mé hodnocení: 90%.

 • 60%
  0
  0
  15. 5. 2014
  janin (1582 bodů)

  • Skvělé efekty, originální zpracování. Technicky výborný film, ale něco tomu chybělo.
  • 90%
   0
   0
   4. 4. 2014
   Pajmen (1168 bodů)

   Pokud film zhlédnete v kině v 3D a s "živým zvukem", cítíte kolem sebe jen vakuum a zapomenete, že nějaká zemská přitažlivost existuje. Po vizuální stránce je film perfektně propracovaný až průlomový, ale bohužel ztrácí na ději, který může už od půlky filmu nudit.

  • 85%
   0
   0
   3. 11. 2014
   salisbury (1055 bodů)

   Můj zrak byl Gravitací přitahován k filmovému plátnu svou efektní podívanou. Chvilkové momenty mi naháněly mráz na záda, z něhož se mi zvedal na rukách chloupek po chloupku a ledabyle jsem lapal po dechu uzavřen ve vesmírném vakuu Imaxu. Asi bych ve skutečnosti něco takového, epinefrinem nabitého, zažít nechtěl. Vyzdvihuji hlavně výkon Eda Harrise a doufám, že se minimálně objeví v nominaci na Oscara za mužský herecký výkon ve vedlejší roli .)

  • 90%
   0
   0
   16. 5. 2014
   katarinaa (1052 bodů)

   docela jsem litovala, že jsem film nakonec neviděla v kině, ale na gauči u televize. manžela jsem přemluvila, že to bude scifi,ale nakonec mi to spíše než scifioidní přišlo psychologické a filozofické, takže jsem byla naprosto spokojená.

   • suprový zvuk, hudba
   • herci naprosto úžasní
   • mrazí mě z toho ještě teď
  • 95%
   0
   0
   21. 11. 2013
   michaela159 (1042 bodů)

   Film je napínavý od začátku až do konce. Veškerá technika působí opravdově, a když vidíte zeměkouli a vše kolem ní je to nepopsatelný zážitek. I když scénář není nejlepší, vše ostatní je naprosto v pořádku. Pokud se na tento film chystáte ve 2D verzi, mohu vám říci jedno, nedělejte to. Tento film musíte vidět ve 3D jinak to není ono a vy budete sedět a nudit se.

  • 85%
   0
   0
   4. 5. 2014
   Yancl (957 bodů)

   Těžko soudit film z celkového pohledu, který je striktně vytvořen pro 3D sledování. V klasickém 2D provedení je přeci jen zážitek o něco chudší. Ale to bych bral pouze jako poznámku k jinak excelentnímu dílu, které přináší na scénu filmografie zas něco nového, neokoukaného. A tohodle si cením, protože neoriginálních filmů je opravdu hromada. Dle trailerů jsem čekal poněkud akčnější pojetí, místo toho jsem dostal porci kvalitního dramatu v kabátku boje o přežití. Vizuální stránka (hlavně v 3D) je úchvatná, titěrné detaily, létající šroubky, fyzika a ozvučení v místech bez gravitace - jedním slovem úžasné. Herecké obsazení, dle mého názoru, celkem riskantní .. ale na to, jak nemusím S. Bullock, hrála velmi kvalitně. G. Clooney mi jako kousmonaut příliš neseděl a také mě zklamalo, jak málo prostoru dostal. Na "Gravitaci" nahlížím jako na výborný film, kterýmu ale bohužel k dokonalosti přeci jen chybí hrstka detailů. A právě tyhle detaily mi kazily jinak pozitivní zážitek .. holt to na plné hodnocení nevidím.

  • 55%
   0
   0
   15. 4. 2014
   Ciiiri (908 bodů)

   Od filmu jsem očekávala MNOHEM více. Byla jsem trochu zklamaná, protože hvězdné složení Sandry Bullock a George Clooneyho bylo velice lákavé. Nemusím moc typy filmů kde většinu času hrají jen např. dva herci. Myslím, že v kině by se film určitě dobře vyjímal na velkém plátně, některé scény jsou jen pro to dělané a to nemluvím o verzi 3D. I když je psychologie filmu/Sandry zahrán dobře. Film jako takový mi stačí vzhlédnou jednou.

  • 90%
   0
   0
   6. 4. 2014
   voleman (899 bodů)

   Gravitace je opravdu současná technologická špička, to musím vážně uznat. Alfonso Cuaron specialista na dlouhé nepřerušované záběry se k tomuto projektu hodí jako málo kdo. Dokonce si myslím že žádný jiný režisér by s takovýmhle prostoduchým scénářem neudělal nic tak efektního, jako právě on. Největší problém bych tedy viděl u jednoho z mích největších favoritů tohoto roku právě ve scénáři a celkově v příběhu, který se sice tváří jako realistický, ale čím blíže jsme u konce, tím více je to celé v typickém Americkém stylu. Nicméně když budete film brát jako že jde o klasickou Americkou zábavu, oslní vás film zcela perfektně. Technologicky je to opravdu zcela dokonalé a na velkém plátně mnohokrát zažijete mrazivý WOW efekt, jako snad zatím u ničeho. Na závěr musím upozornit ještě na velmi dobré herecké výkony obou hlavních herců a také na nenápadnou, ale skvěle padnoucí hudbu. Rozhodně doporučuji jít na tento film do kina, ale nesmíte na něj jít jako na klasické Sci-Fi ale spíš jako na akční survival thriller zasazený do vesmírného prostředí. 90%

  • 80%
   0
   0
   7. 4. 2016
   martin-kubista (797 bodů)

   Moje hodnocení se bude vztahovat k Imax 3D verzi. Vidět film v televizi nebo jen ve 2D. Bylo by asi horší.
   Ono totiž vše sází na skvělé technické provedení zachycení vesmíru a práce s kamerou při pohybu v něm, samotný příběh člověk zase tak moc nevnímá, protože se soustředí na vizuální stránku. Scénář je docela jednoduchý plný klišé, ale zase taková katastrofa to není.

   • jeden z nejlepších technicky provedených 3D filmů
   • práce s kamerou
   • jednoduchý scénář
  • 60%
   0
   1
   23. 8. 2019
   lukasopicasso (780 bodů)

   Technologická špička? Ano. Intenzivní zážitek? Rozhodně ne. Mimo strhující vizuální stránku to je ve všech ohledech drtivá nuda. Clooney se na plátně moc neohřeje (čímž Cuarón zahazuje svůj největší trumf) a Sandřino žvanění do prázdna je každou minutou více otravné. Nedokážu slovy popsat, čím to je, ale tomu jejímu survival story jsem příliš nevěřil. V paměti mi tví pouze vizuál do jehož popředí se staví vrcholová hudba a kamera, jejíž koordinátor si oscara odnesl zaslouženě. Danny Boyle dokázal před několika lety příběhově podobně prázdný film prodat o třídu lépe. PS: Neměl jsem štěstí tento snímek shlédnout v IMAX. To možná bude ten problém :-) 6/10

  1 2 3 dalsi posledni
  78 91 ?
  jak hlasovat?
  • misec 80%
  • mims 85%
  • michal-marsalek 70%
  • Speedyxxx 90%
  • Trable 60%
  • iluzion 85%
  • Sandrastekla 100%
  • petr-sedivec 100%
  • martin-mickey-stusak 100%
  • gambit12 10%
  všechna hodnocení (353)

  V žebříčcích uživatelů

  1. místo z 3 v žebříčku uživatele zoouška
  1. místo z 4 v žebříčku uživatele Pete69
  1. místo z 3 v žebříčku uživatele SoulMan
  1. místo z 1 v žebříčku uživatele patrick-sarin
  2. místo z 12 v žebříčku uživatele Petrson
  3. místo z 5 v žebříčku uživatele malujuamiluju
  3. místo z 3 v žebříčku uživatele cirkusačka
  3. místo z 4 v žebříčku uživatele radkav
  1. místo z 1 v žebříčku uživatele Pete69
  2. místo z 7 v žebříčku uživatele Fanin
  Sdílet tuto stránku: