Gravitace
Komentáře

Napište komentář

?%
0
0
Host
1 2 3 dalsi posledni
 • 75%
  0
  0
  12. 1. 2018
  Brenan88 (32434 bodů)

  Audio vizuální nálož, která hlavně na velkém platně dokáže udělat parádu, ale obsahové je prázdná jako vesmír samotný. Technickou stránku vychytal Cuarón k dokonalosti a občas jsem si připadal jako bych byl ve vesmíru spolu s posádkou. Záběry na zemi jsou působivé a z toho věcného točení mi bylo až blivno. Herci byli slušní, ale pro mne jsou jen vedlejší článkem této vesmírné jízdy.

 • 80%
  1
  0
  7. 4. 2016
  muzz (17585 bodů)

  Sandra Bullock konečně nedostala roli přiblblého diblíka, což bylo všechno na jedno brdo. Tahle role je dobrá, George Clooney výborný a nasnímaný vesmír vynikající! Trochu smutný, ale nemůže být každý den posvícení ;)

 • 100%
  1
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (11361 bodů)

  Vysokooktanová akční jízda, kterou docení diváci s jemným smyslem pro humor, příznivci sci-fi spektáklů a skvělých hereckých výkonů. bez nadsázky nejlepší film z vesmíru v historii moderní kinematografie a troufám si tvrdit, že budoucí klasika. Na druhou stranu, řídký scénář a neustálé dějové repetice poráží brilantní forma. Bez 3D se na to ale nedívejte.

 • 85%
  0
  0
  19. 7. 2016
  lamps (10384 bodů)

  Filmový experiment, jediný svého druhu. V kině naprosto uchvacující a podnětný, v televizi zoufale nedocenitelný. Cuarón je vizionář, který umí natočit snímek vymykající se běžným měřítkům, a přesto s ním oslovit divácký konzum a nakopat kritiky do zadnice. Gravitace nemá velkou myšlenku, není vždy úplně věrohodná a co do emocí spoléhá výhradně na to, že divákovi v kině stoprocentně funguje zrak i sluch, ovšem obrazově a příběhově je natolik kouzelná a novátorská, že nejde jinak než nastražit všechny smysly a nadpozemskou survival pouť, kde přírodní zákony neexistují a život je v ohrožení každou sekundou, prožít společně s hlavní hrdinkou. Prvotní dojmy jsou stále až příliš rozvířené, hodnocení je proto pravděpodobně jen dočasné.

 • 60%
  0
  1
  6. 8. 2017
  Danny F. (7610 bodů)

  Film zaujme. Dobře natočené.

 • 90%
  0
  0
  17. 4. 2016
  Arthur Logoff (7421 bodů)

  Film je depresivně pesimistický. Ale co taky čekat od vesmíru, že jo? :)
  Sandra Bullock je pořád hezká, dokonce mi tam připadalo, že umí hrát! :) A ten věčně sympatický Gerge Clooney, byl výborný profesionál, jako vždy. Jen kdyby furt nevolil ty demokraty v čele s Hnusákem Ohavou, ketrý odpískal skoro celý americký vesmírný program. Je to tedy z jeho strany tak trochu chucpe :) Tak aspoň že to ve filmu hraje super, krasavec jeden!

 • 100%
  1
  0
  9. 11. 2014
  cerfik (5964 bodů)

  Film, při kterém na mě dýchla nádhera a klid vesmíru, si zaslouží plné hodnocení. Opravdu milé překvapení, protože jsem upřímně nečekal, že mě dokáže takhle překvapit. Nic podobně natočené jsem dosud neviděl a místy se opravdu cítíte jako byste vesmírem pluli ve skafandru sami. Nádherné záběry, přímo dech beroucí.

 • 75%
  0
  0
  4. 5. 2014
  Standa. (5601 bodů)

  Nikdy mi v kině nebylo tak zle, jako při sledování neustále rotujících lidí/věcí v beztížném stavu! Film je skvěle zpracovaný a originální. Možná i tím, že nemá žádný příběh. Soundtrack byl docela dobrej, ale občas to fakt až moc připomínalo Inception Hanze Zimmera. Pár výhrad bych k tomu určitě ještě měl, ale pořád se mi točí hlava, takže na to se*u :D

 • 5%
  0
  1
  5. 8. 2015
  Pas (5031 bodů)

  Nepřitažlivost
  Opravdu špatná herečka v opravdu špatném filmu s opravdu špatným scénářem. Je tam všechno - zlý rusáci odstřelivší družici, specialistka mise Sandra s traumatem mrtvé dcerky na krku, obětující se a posléze ve snu kterak nastartovat raketu radící hodný country strýček George, srdceryvné proslovy vyslovované s precizní mimikou, za kterou by se nemusel stydět ani Nicolas Cage, happy end, co málem nevyšel. Nechtěná groteska a oni si za to vyplácejí peníze, rozdávají oskary, plácají po ramenou..

 • 100%
  0
  0
  25. 9. 2013
  Tom Hardy (4008 bodů)

  Dá se to lehce sestřelit pro jednoduchou zápletku, která si nebere za cíl nic většího, než předvést co nejintenzivnější survival story. Ale funguje to. Pokud se vám líbilo dějově podobně ploché, ale audiovizuálně strhující Sunshine, nebudete mít s Gravitací sebemenší problém - profilace postav je tu stejně matná a ani příběh není z nejzajímavějších. Naštěstí tu není žádný násilný žánrový přechod a co je nejlepší, Cuarón je opravdový mistr orientace v prostoru během akce. To, co předvádí během deště meteoritů, je jednoduše strhující a hodné zařazení do přednášek filmových škol. A emoce? Já se naladil, ale jde bez debat o nejslabší a nejklišoidnější část filmu. Coby celek ve mě každopádně Gravitace rezonuje zatraceně silně (nepochybně i zásluhou výborného soundtracku) a po dlouhé době jde o 3D, které má smysl.

 • 100%
  1
  0
  3. 11. 2013
  saboter (3536 bodů)

  Naprosto průlomověj film který dokáže hravě strčit do kapsy avatara.Na film si musíte zajít ve 3D či 4D protože jinak přídete o naprostou užasu 3D efektu který je zde jedno z největších věcí.Naprost ekcelují i Clooney a Bullock
  A eště více vás posádí zvuk kterej podkreslují dechberoucí sountrack.S hodnocením jsem vahal je si 95 nebo 100 procent ale mislým si že si stovku fil zaslouží ale jediná vada filmu je slabší příběh ale pokud na něm nelpíte film vás prostě dostane a zarije se vám tak čí onak pod kůži.

 • 90%
  0
  0
  5. 10. 2013
  Petrson (3311 bodů)

  Vynikající, nejen kameramanské cvičení, skvělý zvuk Dolby Atmos a zážitek z Premiere Cinamas ve 3D na stříbrném plátně - schválně jsem si to vybral takto (stříbrný plátno je lepší než ty obyčejný, vychytávejte si kdekoliv stříbrná plátna na 3D i ostatní projekce, prostě lepší obraz). Po dlouhé době jsem odcházel z kina, že se někdo pokusil zase o něco jiného, jakási atrakce, napětí. Scénář je minimalistický, chvílemi vlastně neuvěřitelný, ale tentokráte mi to nevadilo, sloužilo to možná i věci. "Bohužel" mi nevadilo to, že sem tam někdo i umře, emoce a procítění postav šly stranou, adrenalinové napětí to vše převálcovalo. Za kameru, režii, hudbu a zvuk, jednozněčně 100% v roce 2013. Samozřejmě jsem zvědav, co to udělá mimo kina ( zásadně doporučuji velké plátno, snad poprvé i 3D a skvělý zvuk- Atmos, poprvé jsem si ho vychutnal, nerušil ho děj :) ) a taky jsem zvědav, co s tím udělá zub času. Každopádně obroda kinozážitku je namístě! Možná dám ještě jednou Imax. Pro porovnání.

 • 70%
  0
  1
  9. 12. 2015
  rkotvald (2865 bodů)

  Úžas a nadšení střídal stav naprostého nasrání. Já nevím, film mi v mnoha ohledech připomínal přehypovaného Avatara, tedy čistou vizuální onanii nad tím, čeho je dnešní filmová technologie schopna. Ano, Gravitace je krásná, určitě stojí za to vidět na velkém plátně, nejlépe v IMAXu a peněz, utracených za lístek rozhodně nelituji, ale jako film puštěný v televizi nebo na počítači, naprosto nedává smysl a to je podle mého názoru špatně. Škoda tedy, že se snaží tvářit jako plnohodnotné drama. Možná kdyby byl film němý, možná kdyby v něm nehrála Sandra Bullock, která mě neuvěřitelně rozčilovala a jeji zvuková stopa by se dala regulérně použít při dabingu pornofilmu. Takhle jít s hodnocením výš nemůžu - zážitek to sice byl ale vidět to znovu nechci a upřímě nerozumím hodnocení.

 • 100%
  0
  0
  29. 7. 2016
  hp24 (2789 bodů)

  Originalni a kamerove skvele zpracovany film. Konecne ve "filmovem" vesmiru platila nulova gravitace. Paradni byl "prechod" kamery z vnejsiho pohledu do prilby a vyhledu astronauta. I kdyz nektere sceny byly pritazene za vlasy ("prestup" ze Sojuzu na cinskou lod pomoci hasiciho pristroje, okamzite vzprimeni hrdinky na zadni nohy kratce po "pristani" atd.) je to film, ktery predevsim ukazuje nebezpeci odpadu na obezne draze.
  Sandra Bullockova i George Clooney podali skvely a presvedcivy vykon.
  naprosto jedinecnou slozkou filmu je zvuk. Pisu ZVUK a nikoli HUDBA, ale hratky se zvukem byly senzacni.

 • 80%
  0
  0
  4. 2. 2016
  Ombak_Penari (2735 bodů)

  Zažil jsem stav beztíže téměř na vlastní kůži. To je to hlavní, co jsem si odnesl ze sledování filmu. Nemá smysl vidět jinak než ve 3D. Film, který bych si doma už asi nikdy nepustil, ale v kině jsem se nenudil ani na minutu. Skvělá práce, jejíž skvělost jde ovšem do značné míry ruku v ruce se 3D.

 • 40%
  0
  0
  9. 1. 2016
  limeta (2479 bodů)

  Velké zklamání, pro mě zcela nekoukatelný film. Body dávám za technické zpracování a efekty, děj je profuněná rozhlasová hra, nuda nuda šeď. Být to na mě, mohla Sandra odfrčet už po 15 minutách a stačilo by...alespoň ve 2D určitě.

 • 100%
  0
  0
  15. 3. 2017
  leafroller (2002 bodů)

  Naprosto dokonalá, uchvacující a strhující jízda odehrávající se v reálném čase 600 kilometrů od země. Napětí každých 10 minut, kdy si říkáte: tak teď je konec, z toho už není cesta. Je to uvěřitelné a pestré. Dokonalá stopáž. A výkon hlavní hrdinky je bezesporu vynikající. Sandra opět a znovu dokázala své kvality a když sedí v porouchaném Sojuzu a nad ní se s šíleným lomozem hroutí vesmírná stanice, běhal mi mráz po zádech 20 minut. Tomu filmu prostě není co vytknout a jediným výsledkem jeho sledování je - kromě extáze - uvědomění, že já teda do vesmíru neletím. Haleluja!!! Proč nejde dát 200%?!!!

 • 95%
  0
  0
  6. 3. 2014
  beseda (1864 bodů)

  Velkou zásluhu na celkovém dojmu z filmu má hudba (Steven Price by si zasloužil zlatou sošku v této kategorii). Viděno: 06.10.2013 (IMAX, 3D). Mé hodnocení: 90%.

 • 60%
  0
  0
  15. 5. 2014
  janin (1582 bodů)

  • Skvělé efekty, originální zpracování. Technicky výborný film, ale něco tomu chybělo.
  • 90%
   0
   0
   16. 5. 2014
   katarinaa (1049 bodů)

   docela jsem litovala, že jsem film nakonec neviděla v kině, ale na gauči u televize. manžela jsem přemluvila, že to bude scifi,ale nakonec mi to spíše než scifioidní přišlo psychologické a filozofické, takže jsem byla naprosto spokojená.

   • suprový zvuk, hudba
   • herci naprosto úžasní
   • mrazí mě z toho ještě teď
  1 2 3 dalsi posledni
  79 91 ?
  • aero 60%
  • tomas-bouzek 95%
  • Mondyes 100%
  • leila-ahmadzai 0%
  • PRINC180 80%
  • adam-hozza 85%
  • Solaris 85%
  • David Bátor 60%
  • anderiv 75%
  • Jamail16 65%
  všechna hodnocení (304)
  jak hlasovat?

  V žebříčcích uživatelů

  1. místo z 3 v žebříčku uživatele zoouška
  1. místo z 4 v žebříčku uživatele Pete69
  1. místo z 3 v žebříčku uživatele SoulMan
  1. místo z 1 v žebříčku uživatele patrick-sarin
  2. místo z 12 v žebříčku uživatele Petrson
  3. místo z 5 v žebříčku uživatele malujuamiluju
  3. místo z 3 v žebříčku uživatele cirkusačka
  3. místo z 4 v žebříčku uživatele radkav
  1. místo z 1 v žebříčku uživatele Pete69
  2. místo z 7 v žebříčku uživatele Fanin
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: