Protektor

75%

Komentáře a recenze 26

Dle počtu bodů
Pete69
Pete69
31 146 bodů
7
Jak se zaplést omylem do atentátu na Heydricha? Protektor je na jednu stranu solidní blbost, ale natočeno je to hezky, kolaborace, protektorát, krásné lokace i kostýmy a slušné herecké výkony našich předních herců.. za mě povedený film, na naše poměry určitě.. 70%.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 392 bodů
8
Vynikající film téměř nejen na naše poměry. Škoda jen, že pár věcí mi přišlo nedotaženo, hlavně vztah ústřední dvojce, která se celý film nějak míjí.
kunafix
kunafix
20 042 bodů
6
Hudebně jsem z toho měl málem stav blaženosti. Dějově stav otupělosti. Nahotou stav dospělosti. Dialogy stav mrzutosti. Mluvou postav stav 21. stoletosti. Chováním postav stav choromyslnosti. Vykreslením doby stav malé rozpočtovosti a malé záběrovosti. Cyklistickejma vsuvkama stav zajímavosti. Účesy a rádiovejma výstupama stav nepovedenosti. Herecky stav spokojenosti. Stylizací stav stylovosti. A pak to skončilo a měl sem toho dosti...
hanys_
hanys_
18 771 bodů
8
I v malém českém rybníčku se někdy daj vylovit kolosální úlovky. Po Normalu je tohle asi vizuálně nejvymazlenější snímek za poslední roky, během děje mi navíc chvílemi vyskakovaly vzpomínky na "Musíme si pomáhat" - a tohle nemyslím jako nějakou výtku nebo urážku, spíš naopak. Hlavní herecká dvojka úžasná, ale i vedlejší role byly výtečné a konečně zase někdo ukázal, že se v českém filmu nemusí točit pořád stejná partička cca 20 lidí...Celkově snad ani nejde Protektorovi moc co vytknout. A k té naprosté dokonalosti (5 hvězd) chybí jen kousek...8.5/10
ZkuKol
12 290 bodů
10
Český film, který je tak dobrý, že byste ani neřekli, že je český! Skvěle zvládlá dobová atmosféra, kterou velmi nápaditě osvěžila jak hudba Midi Lidí tak skvělá kamera Miloslava Holmana. Najbrt navíc umí uplést z hovna bič, takže film ani chvíli nesmrdí malostí, či šetřením. Plodková dostal Lva, ale Marek Daniel je dle mne ještě o třídu lepší. Scénář je vypiplaný do detailu, takže o příběhu nepochybujte. Jen ta postava Sandry Novákové byla na mě až příliš hloupá. Rozhlasový moderátor se snaží takticky chráni život svůj i své židovské ženy, ale Němci, doba a události mu na jeho taktiku kašlou... 90%
avenis
avenis
9 762 bodů
7
No, rozhodně se filmu nedá upřít určitá originalita v prolínání reality a filmovo-fantazijního světa. Je tam taky hodně zrcátek té těžké doby, ale chybí to tíživé bolestné vykreslení gestapáckých praktik. Sice v náznacích sledujeme pár povyhazovaných skříní a zkrvavených tváří, ale je to takové odlehčené, okrajové. A to je možná dobře. Cyklistické téma tak úplně nechápu, jaký to má mít význam, jakou to má mít paralelu... Herecky se mi všichni líbí, dobové šaty, boty a účesy jsou za jedna. Stylizovaná hudba... ale proč ne. Co je pro mne hlavní - memento. Uvědomění, že by se to všechno mohlo jednou vrátit a že to nikdo z nás nechce.
kOCOUR
kOCOUR
7 113 bodů
10
Nikoliv bezchybné, ale tak dospělé, vyzrálé a striktní, že se nelze zlobit. Suverénní důkaz toho, že omílané stesky nad nedostatkem peněz, témat, dobrých herců atp. jsou jen prachsprostým alibismem, kryjícím prostou neschopnost. Až budu umírat, chci u sebe Slámu, až umřu, ať to na celuloid hodí Najbrt. Bravo.
Cettlovka
5 032 bodů
10
Jelikož tuto dobu ve filmu i v knihách vyhledávám, nemohla jsem se dočkat jeho uvedení do kin. Úplně mne nadchlo to "jiné" pojetí tohoto zlého období. Jana Plodková, dříve pro mne neznámá, se mi velmi líbila a tolik(netuším proč)neviditelný Marek Daniel taktéž. K tomu navrch skvělá hudba od Midi lidi a už je film mezi mými nejoblíbenějšími.
Harapes
Harapes
4 982 bodů
10
Nevšední český film,který dokazuje všem ostatním tvůrcům českých filmů,že se dá natočit velmi kvalitní film i v české zemi za účastí ne tak tolik moc známých herců.Vynikající hra s kamerou,vynikající střih a zajímavé animace s připomenutím toho,jak to u nás kolem roku 1939 vypadalo.I za tak malé peníze se dá natočit tak úchvatný a silný příběh,gratuluji tvůrcům i hercům....a zaslouženě 6 Českých lvů.
kilby1989
kilby1989
4 397 bodů
6
Musel jsem na to koukat na třikrát. Obyčejnější film jsem snad ještě neviděl. Celkově na tom ani není nic co by se dalo kritizovat, ale prostě je to nuda bez špetky nápadu a originality. 58%