Česká republika Česká republika
150 minut

Žánry

:
Drama, Historický
Motto: Tatiana Vilhelmová a Klára Issová v dramatickém příběhu dvou krásných mladých žen na pozadí kruté a nebezpečné doby protektorátu. Dvoudílný televizní film.

Obsah

:
Ačkoliv příběh začíná téměř idylicky, na sklonku roku 1941, předčasnou oslavou Silvestra, s falešným zdáním, že vše je stále v pořádku, a dvě krásné mladé více »« méně

Režie

:
Jiří Strach

Scénář

:
Lucie Konášová Josef Konáš

Herci

:
Klára Issová Tatiana Vilhelmová Jiří Dvořák David Švehlík Ivan Trojan ...
Přístupnost: Mládeži přístupno

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 50%
  0
  0
  29. 5. 2016
  martin-mickey-stusak (15371 bodů)

  Hrdina protinacistického odboje a velitel skupiny ´Silver A‘ Alfréd Bartoš jako arogantní sexuální mašina? Jestli to byl pokus o vnesení romance mezi Alfrédem Bartošem a Táňou Hladíkovou, tak tedy hodně blbý. Doslova se jedná nejen o zesměšnění této osoby, ale přímo i o jeho zneuctění. Čím si to zasloužil? Jiří Strach celý příběh pojal pro ČT pochopitelně zcela televizně a nutno uznat, že po režijní stránce odvedl kus poctivé práce. Ale co ten scénář? Co to tam jsou za nesmysly? Co se týče hereckých výkonů, nelze nikomu nic upřít. Atmosféra je spíše hodně jednoduchá bez sebemenšího napětí či nějaké ponurosti. O akci se dá hovořit až na konci celého dějství, ale to viditelně jen z nutnosti, neboť bez toho by to už skutečně nešlo. Bez té romance to jinak není nijak špatný příběh, ale zasloužil by se ještě daleko více zpracovat. Obsahuje spoustu zbytečně natahovaných sekvencí a naopak mnoho věcí není dotaženo do konce. Zbytečná je i tak dlouhá stopáž, což vedlo k rozdělení na dva díly. Těžko říci proč tohle vlastně vzniklo. Všichni účastníci operace ´Silver A´ si zaslouží daleko lepší film.

 • 40%
  0
  0
  16. 11. 2017
  Pas (6117 bodů)

  Blíží se konec roku 1941, jednotky Wehrmachtu stojí u Moskvy a v zasněžené krajině v okupovaném Protektorátu Čechy a Morava se snášejí z oblohy Českoslovenští parašutisté.Exilová vláda v Londýně se konečně rozhodla podpořit domácí odboj v rámci plánované akce která bude mít za několik měsíců drastické vyústění.Dramatické události těchto let samy o sobě nabízejí silný příběh , kterého však po hříchu ve filmu až tolik není. Tvůrci šli cestou vykreslení postav manželských i jiných trojůhelníků ,lásky, zrady ,vášně, chtíče naroubované na čas okupace , kdy hlavní postavy jako by si neuměly uvědomit závažnost svého až naivního jednání které neohrožuje pouze je samotné ale i řadu dalších lidí.Po událostech z 27. května 1942 a likvidaci kata českého národa teror vrcholí.Po zradě slabošského prospěcháře Čurdy nabírají věci rychlý spád a zatýkání nebere konce. To už jsou obecně známé informace , z tohoto pohledu zde však chybí informace o osudu obce Ležáky která byla vyhlazena jako odplata za ukrývání vysílačky "Libuše" členem skupiny Silver A četaře Jiřího Potůčka.Snímek zručně natočený s dobovou atmosférou i celkem věrnými kulisami těchto let. Herecké obsazení i výkony kvalitní až na přehrávající Vilhelmovou a ještě více přehrávajícího Dvořáka.Celkově dvě hvězdy i když se dalo určitě z filmu i příběhem vytáhnout podstatně víc.

 • 70%
  0
  0
  15. 6. 2009
  Siddharta (1617 bodů)

  Na televizi se dá říci, že se jedná o výjímečnou věc, alespoň v českých podmínkách...

 • 100%
  0
  0
  17. 12. 2015
  czech-movie (1472 bodů)

  Jeden z nejlepších počinů v české televizi po roce 89. Mistrovsky odvedená práce režiséra Jiřího Stracha a všech herců. V tomto dvojdílném filmu jsem nenašla jedinou věc, která by mi tam neseděla.

 • 100%
  0
  0
  5. 12. 2014
  strachovka (824 bodů)

  Dobře zvolené a spracované téma, skvěle obsazené postavy, které jsou vynikajícně zahrané. A v neposlední řadě, celkově výborně odvedená práce režiséra. Přesně toto je Operace Silver A. Ironická slunečnice na konci, dodává celému snímku šťavnatou tečku a já téměř pokaždé, když tento snímek vidím, žasnu. Bravo pane Strachu!!!

78 ? ?
jak hlasovat?
 • ZARaz 90%
 • marus 0%
 • radek svadla 65%
 • Had 70%
 • Lenusenak 90%
 • Pas 40%
 • bohhous22 90%
 • majki 80%
 • Mikik4444 80%
 • Arthur Logoff 70%
všechna hodnocení (84)

V žebříčcích uživatelů

2. místo z 4 v žebříčku uživatele anti.rybka
3. místo z 9 v žebříčku uživatele guestka
7. místo z 31 v žebříčku uživatele AidaHappy
21. místo z 33 v žebříčku uživatele limeta
43. místo z 43 v žebříčku uživatele lenka-nejezchlebova
3. místo z 14 v žebříčku uživatele MarketaStara
Sdílet tuto stránku:

Partneři: