Román pro ženy

66%
Román pro ženy
Plakát traileru

Román pro ženy patří k nejoblíbenějším titulům Michala Viewegha, bezpochyby nejpopulárnějšího českého spisovatele současnosti. Knihy se dosud prodalo více než osmdesát tisíc výtisků a s dobrým ohlasem vyšla také chorvatsky a německy, podepsána je smlouva na vydání v Itálii a chystají se překlady do několika dalších jazyků. Žánrově lze film charakterizovat jako inteligentní romantickou komedii, založenou na originální situační komice, vtipných dialozích a jímavém lidském osudu. Román pro ženy je jemně groteskním příběhem dvou žen: dvacetileté Laury (Zuzana Kanócz), která pracuje v redakci dámského týdeníku Vyrovnaná žena, a její ovdovělé matky, tlumočnice a překladatelky Jany (Simona Stašová). Obě ženy hledají toho pravého a stále se jim to nedaří. Jana, která kdysi chodila s jedním Čechem, a proto "typické" Čechy upřímně nesnáší, marně hledá svého vysněného cizince a útrpně odolává tragikomické dvornosti dobráckého souseda Žemly (Miroslav Donutil). Laura se po dvou vztazích (s lektorem angličtiny a mladičkým prodavačem mobilních telefonů ) zamiluje do čtyřicetiletého Olivera (Marek Vašut), který je zaměstnán coby kreativec v reklamní agentuře. Výchozí zápletkou celého filmu je fakt, že Oliver byl před dvaceti lety velkou láskou Lauřiny matky, jinými slovy oním "typickým" Čechem...
Brenan88
Brenan88
47 026 bodů
4
Snímek je určený spíše dámám,ale i já jsem se občas docela pobavil. V rámci možností bych tento český snímek nazval solidním. Příběh je průměrný a plný klišé,ale vše to zachraňuje dobré herecké obsazení. Hlavně Simona Stašová a Marek Vašut zde předvádí nadprůměrný výkon.
Pete69
Pete69
28 848 bodů
7
Ale jo, romantika, humor o který se postaral zejména Marek Vašut na vrcholu svých sil. Příběh neztrácí na síle ani dnes a lze se na to dívat opakovaně. V době vzniku se mi film líbil a jak uzrál, tak se mi líbí ještě víc a nezbývá, než si povzdechnout nad kvalitou dnešních komedií.
Fingon
16 886 bodů
8
Skoro se stydím říct, že se mi to líbilo mnohem víc, než jsem čekal. S Rafťáky asi největší překvapení poslední doby.

Dodatečné informace

Původní název:
Román pro ženy (více)
  • Česká republika Román pro ženy
Premiéra v ČR:
14. 4. 2005
Země původu:
Česká republika
Přístupnost:
15+

Podobné