La migliore offerta (Itálie)
« další názvy »
Itálie Itálie
124 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Romantický
Motto: Láska ke kráse může být zničující.

Obsah

:
Virgil Oldman (Geoffrey Rush) je světově uznávaný znalec v oblasti výtvarného umění a starožitností. Ve svém osobním životě je však uzavřeným samotářem více »« méně

Režie

:
Giuseppe Tornatore

Scénář

:
Giuseppe Tornatore

Herci

:
Geoffrey Rush Jim Sturgess Sylvia Hoeks Donald Sutherland Philip Jackson ...

Podívej se na Nejvyšší nabídka online!

Premiéra: 12. 9. 2013
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Nejvyšší nabídka. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Nejvyšší nabídka myslíte! K 7. prosinci 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27817 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Nejvyšší nabídka


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  21. 5. 2017
  Sheldon (15985 bodů)

  Moje třetí setkání s režisérem Tornatorem a opět mě nezklamalo. nejvyšší nabídka je pro mě o to cennější, že se pohybuji v prostředí aukčního trhu, takže mě to moc zaujalo i z jiného hlediska, než filmového. Každopádně příběh je to zajímavý, napínavý, nepředvídatelný, plný zvratů a za Prahu velké plus!

 • 85%
  0
  0
  30. 5. 2016
  lamps (14789 bodů)

  Tak na téhle italské delikatese jsem si vyloženě pošmáknul. Máme tu jednak lahodný, emocionálně pestrý příběh o výrazných charakterech, které svým vystupováním stupňují naší zvědavost a výrazně čeří jedinečnou atmosféru tajemna a tabu, a jednak naprosto výtečnou, po psychologické stránce zcela věrohodnou režii, která servíruje divákovi všechny dramatické zvraty opravdu maximálně chutným a vybraným způsobem. Plus herecká exhibice Geoffreyho Rushe, pohledný dezert v podobě Sylvie Hoeks a krásné pražské zakončení, které snad světovým filmařům opět připomene, kde že mají podobně silné a podmanivé příběhy natáčet. A musím zahanbeně přiznat, že unesen krásnou formální stránkou jsem na tu dle většiny "triviální a předvídatelnou" pointu dlouho ani nepomyslel... Mňam.

 • 95%
  0
  0
  25. 10. 2019
  Jana Květoňová (6093 bodů)

  To je "bomba" ten film. A naprosto excelentní Geoffrey Rush. Zjistila jsem, že ta nóbl restaurace Night and Day v Kozí ulici v Praze byla pro potřeby filmu vybudovaná z rovněž již neexistující pivnice U Milosrdných, kdysi vyhlášené. Tuto pivnici nahradila v roce 2013 michelinská restaurace Field. Každopádně velké překvapení! A ty dějové zvraty neskutečné! A přitom to dávalo smysl: veteš zůstane veteší, ale prchavá chvíle prožitku zůstává. A rovněž že když se zamiluje postarší muž, je to obvykle pošetilé, až směšné, a ve většině případů to nedopadne dobře. Každopádně je to nadprůměrné dílo se skvělou kamerou Fabia Zamariona a hudbou Ennia Morriconeho. Film je poměrně dlouhý, ale stejně dlouho pak v divákovi přetrvává ten fantastický zážitek z nevšední podívané. Samozřejmě klobouk dolů před Giuseppem Tornatorem.

 • 40%
  0
  0
  24. 5. 2015
  p.a.douch (5222 bodů)

  Neuvěřitelná historie, neuvěřitelní lidé, jejich neuvěřitelné jednání = neuvěřitelný film. 2 hodiny o ničem. Škoda herectví Rushe a Sutherlanda. Inspektor Japp nám taky pěkně sešel. Sturgess byl slizkej a Hoeksové postava celkem nesympatická (žádnej důvod k tomu jí pomáhat). Není to úplná ztráta času, ale že bych bez tohoto dílka nemohl žít se řici nedá. Sutherland by už neměl takhle plýtvat časem.

 • 60%
  0
  0
  22. 7. 2016
  limeta (4786 bodů)

  Geoffrey Rush byl příslibem a tahákem, ale zklamání a pro mě zbytečný film.

 • 70%
  0
  0
  28. 12. 2018
  evismaior (3807 bodů)

  S tímhle snímkem jsem měla problém, že jsem celou dobu nevěděla, co si o něm mám vlastně myslet. Skvělá kamera, hudba mistra Morriconeho, působivé kulisy, prostředí aukcí, to vše mě velmi zaujalo. A moc se mi líbily všechny postavy, jenže to je právě ten problém, protože mě se líbily takové, jaké byly dejme tomu v první půlce filmu - odtažitý Virgil Oldman (přesvědčivý Geoffrey Rush), který je ochotný se dotknout bez rukavic jen svých milovaných ženských portrétů, tajemná Claire nevycházející ze svého pokoje (už je mi jasné, proč někoho napadlo obsadit Sylvii Hoeks do role Luv v Blade runner 2049), Virgilův starý přítel a kumpán při podvodech Billy (Donald Sutherland) a mladý přítel Robert, který se vyzná ve strojcích i v ženách (Jim Sturgess). Jenže pak začalo být zřejmé, kam dějová linka směřuje, a stejně tak bylo jasné, že takhle snadné to hlavní hrdina mít nebude. Což se nakonec potvrdilo a mě to... zklamalo. Ne že bych v tomhle vztahu očekávala happyend (no a koneckonců úplně škodný z toho Virgil nevyšel;-)), ale rozmotání zápletky mi připadalo takové dějově poněkud laciné. Ale v každém případě škoda, že pražská Pivnice u milosrdných nemá tyhle zajímavé interiéry:-)

 • 85%
  0
  0
  30. 5. 2014
  bidlobox (3796 bodů)

  Působivý a v závěru docela překvapivý film, jehož hlavní role se s naprostou graciózností zhostil Geoffrey Rush, kterému neméně přesvědčivě sekunduje Jim Sturgess a Donald Sutherland. S obsazením Claire už jsem tak moc spokojený nebyl, ale budiž. Příjemný byl odkaz na Prahu, škoda, že ona "hodinová" restaurace už neexistuje. Nebo vlastně nikdy neexistovala?

 • 85%
  0
  0
  9. 12. 2015
  rkotvald (3156 bodů)

  Řemeslná nádhera, která kloubí všechny profese filmového průmyslu v nejvyšší kvalitě. Tornatore sám skvěle zrežíroval svůj výborný scénář, Fabio Zamarion zase dokáže krásně pracovat s obrazem, Ennio Morricone a jeho hudba nevtíravě proplouvá v pozadí a Geoffrey Rush, ten jeho Virgila a jeho přerod a postupně větší a větší závislost na neznámé dívce vystihl naprosto dokonale. Ale hlavně a především vyvrcholení celého snímku, to byla naprostá nádhera, zdrcující a o to víc skvělá.

 • 100%
  0
  0
  14. 9. 2013
  harry456 (2436 bodů)

  Výborně zfilmovaná šaráda...které dominuje skvělý herecký koncert Geoffrey R., naposledy exceloval takto v Záři. Přesto k 100% hodnocení chybí nezvládnutá přeměna podvodnice, kdy každý, kdo máme ponětí o psychiatrii, kterou trpí, nemůže nevidět nelogickou změnu chování. Po letech strávených v uzavřené místnosti se těžko bude chovat tak, jak napsal scénárista. Tento film stojí za to ho vidět.

 • 70%
  0
  0
  3. 9. 2016
  lucyky (1353 bodů)

  První půlka je moc povedená, zákoutí aukčních síní, cit pro uměni, vše tu najdete, ale pak to nějak ztrácí své kouzlo. Jak už tu bylo řečeno, druhá půlka je dost předvídatelná. A taky Geofrey Rush jako milovník? to mi moc nešlo dohromady.

 • 90%
  0
  0
  6. 3. 2015
  Teresie (1107 bodů)

  Tak tohle bylo překvapení. Až nečekaně dobré překvapení. Takhle by měl vypadat film

 • 70%
  0
  0
  18. 2. 2014
  tamura (763 bodů)

  Škoda, přeškoda, že Tornatoremu nejde tak bravurně scenáristická profese jako režie! Chybělo tak málo, aby tenhle film byl mimořádně dobrý, až hitchcockovských kvalit! Film o licitátorovi, který se zamiluje do tajemné klientky, je mistrovsky obsazený (G.Rush si roli evidentně užíval), vila, ve které se příběh odehrává je Tajemstvím sama o sobě, příběh běží, že se tetelíte blahem a pokud si film nechcete zkazit, nedívejte se na zhruba posledních deset minut. Je to ale jako by vám někdo říkal, abyste se nedívali do té poslední zakázané komnaty. Zatímco v mýtické komnatě vás čeká úžas a napětí, tady jakoby na monumentální plátno renesančního mistra někdo vylil plechovku s fialovou barvou. Škoda. Kvůli G.Rushovi a prostředí vily ovšem film stojí za podívání. Moc se mi líbila i postava ztvárněná Jimem Sturgessem!

 • 80%
  0
  0
  16. 11. 2014
  patrick-sarin (438 bodů)

  Tradičně dechberoucí Tornatore a Geoffrey Rush jakbysmet.

 • 0
  0
  2. 4. 2014
  KatkaKK (100 bodů)

  Vypadalo to líp, než to skončilo... Prostě z výborného nápadu se stala fraška a kouzlo se vytratí...

Hodnocení a recenze Nejvyšší nabídka

78 77 ?
jak hlasovat?
 • Mrykodaj 70%
 • what is in the box 95%
 • Jana Květoňová 95%
 • tomas14 75%
 • xjane 90%
 • evismaior 70%
 • Schneefee 80%
 • ZARaz 85%
 • Mondyes 100%
 • PRINC180 70%
všechna hodnocení (94)

V žebříčcích uživatelů

9. místo z 16 v žebříčku uživatele sporkaska
334. místo z 383 v žebříčku uživatele Psisko59