The Next Three Days (USA, originální název)
« další názvy »
USA USA
122 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Romantický, Thriller, Remake
Motto: Není nic nebezpečnějšího, než člověk, co nemá co ztratit

Obsah

:
Remake francouzského filmu Nevinná z roku 2008. Laura (Elizabeth Banks) je obviněna z vraždy a odsouzena na 20 let. Její manžel John (Russell Crowe) je více »« méně

Režie

:
Paul Haggis

Scénář

:
Paul Haggis

Herci

:
Russell Crowe Elizabeth Banks Liam Neeson Jonathan Tucker Remy Nozik ...
Premiéra: 20. 1. 2011
Distributor: Bioscop
DVD: 15. 6. 2011
Jste na stránce filmu Tři dny ke svobodě. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Tři dny ke svobodě myslíte! K 24. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28344 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Tři dny ke svobodě


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  2. 4. 2016
  martin-mickey-stusak (27058 bodů)

  Když opomenu naprosto otřesný dabing, nevyznívá tento remake francouzsko-španělského filmu pod českým názvem ´Nevinná´ zase až tak špatně. Je sice tempem krapet pomalejší, než může být očekáváno, ale je zase všemu dán patřičný prostor a náležitý rozsah. Příběh je o tom, jak jednoduché je stát se podezřelým, zatčeným a odsouzeným. Očekávaná spravedlnost když je náhle slepá, bezmocnost a beznaděj nutí člověka k jedinému. Občas se tu některé scény vyjeví jako nucené a rádoby obdařené, ale v zájmu dramatičnosti a obsahovosti děje to zřejmě bylo nezbytné. I tak snímek poukazuje na problematiku, která se může stát každému a všude. Russell Crowe opět ve vynikající formě, který tomu dává tu patřičnou šťávu. Proč ale proboha v českém dabingu tak hluboký hlas? Skoro jsem měl dojem, že obživl Miroslav Moravec. Hlas k Russellovi naprosto nehodící.

 • 85%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (16048 bodů)

  O.K. Filmu by se dalo pochopitelně i něco vytknout. Postava malého Dannyho je poněkud kýčovitá a jeho herecký představitel má po většinu filmu slzy na krajíčku, i když by se měl podle scénáře smát. Někdy je lepší nevědět, co režiséři pro dobro scény zkouší. Russel Crowe je nám většinu snímku předkládán jako citlivý hrdina a v některých závěrečných sekvencích připomíná chladnokrevností starého dobrého Ramba. Některé postavy vyznívají poněkud do ztracena, ale nikdy to neotravuje nebo nezdržuje. Všechny uvedené výtky jsou zkrátka v normě běžného hraného filmu, kterého považuji za dobrý natolik, abych ho chtěl v budoucnu vidět určitě ještě jednou.

 • 75%
  0
  0
  2. 1. 2018
  lamps (14934 bodů)

  Efektní mainstreamová jízda, která jedno z nejnechutnějších hollywoodských klišé - vše se šťastně vyřeší na několika frontách v poslední možný okamžik - adaptuje tak šikovným a svěžím způsobem, že se opravdu rádi necháme strhnout. Navíc tatík Crowe je jako tradičně úžasný tahoun a Dannymu Elfmanovi se povedlo složit výborný soundtrack...

 • 70%
  0
  0
  1. 11. 2014
  headhunter (10287 bodů)

  Už dlouho se mi nestalo, že by se mi remake něčeho líbil více, než originál (a to dokonce francouzský originál). Russel je prostě charismatičtější (naopak Diane Kruger se mi líbila více než Banks). Sice nechápu remaky s dvou letým odstupem, možná proto jsem se na něj podíval až teď, ale bavil jsem se a kupodivu, během filmu, jsem nesrovnával... to přišlo až pozdějc :-)*

 • 80%
  0
  0
  12. 1. 2019
  JosefTomas (8957 bodů)

  Určitě to Haggis umí s větší důsledností i osudovostí. V čem ale nikdy nepoleví (a nezklame) je propracovanost. Není to sice tak promyšlené, jako Crash, ale ono ani nemusí být, protože Haggis do toho jde se vší silou a vytrvalostí jako vždycky. Jen to ze začátku trochu drhne, protože se hraje spíš na notu dramatu a pomalého plynutí. Jenže, jakmile takzvaná "příprava" pomine, Haggis nasadí takové tempo a poslední hodina je plná adrenalinu i napětí, že si člověk nemá šanci vydechnout. Proto těch 80% a zřejmě můj osobní favorit. :)

 • 100%
  0
  0
  22. 12. 2014
  cerfik (7520 bodů)

  Russell Crow se u mě jako herec vyšplhal na úplný vrchol, je to taková radost se na něj dívat, kdaž má opravdu co hrát a tady má vážně prostor ohromnej. Tenhle film mi vyrazil dech a musím říci, že jsem dlouho neviděl tak skvělej scénář v tak nádherný akci. Ty postavy jsou tak živý a mnohovrstevnatý, že líp se to udělat nedalo, skvost.

 • 70%
  0
  0
  18. 1. 2011
  Tom Hardy (5313 bodů)

  Nijak objevná, ale docela chutná žánrovka o jednom osudovém rozhodnutí, které vše změní. Nechybí tomu šmrnc filmů "s velkým plánem", Russell Crowe je megasympaťák i s porcí kil navíc a gradace tu celkem funguje (dokonce jsem si chvílemi nebyl jistý, jak to s hrdiny dopadne, což považuji za veliké plus). Mínus ovšem za to, že Haggis popřel to, co z Crash udělalo veliký film - hrdinové jsou extrémně vyhranění a bez dramatických dozvuků. Strohé rozložení na černé a bílé figurky, kdy je hodným přáno a zlým nikoli, je velikým zklamáním. Stejně tak je úplně zbytečná finálová koláž, která by hrozně moc chtěla rozechvět zvon emocí, jak tomu bylo u Crashe, ale na to jsou zdejší postavy příliš povrchně rozkreslené. Coby milá upomínka na klasické thrillery 80. let to celkem funguje. Nic víc v tom ale není. P.S. Takhle NEvyužít Liama Neesona je ohromná škoda (což se ale dá vlastně napsat o každém známějším herci v tomhle filmu, jediný Crowe má nějaký charakterový prostor).

 • 70%
  0
  0
  24. 6. 2011
  Petrson (4137 bodů)

  70% za druhou polovinu filmu a čekal jsem do poslední chvíle, jak to vlastně všechno je, což bylo zajímavé sledovat. U první poloviny filmu jsem zvažoval, zda-li nebudu přetáčet. Děj musí člověk brát s nadhledem a nečekat od významných epizod souvislosti, ani jak se sem tam něco posunulo, či vyšlo a nevyšlo. Možná remake neschroupal správně vše, co bylo ve francouzském originálu Nevinná z roku 2008. Ten si dám, abych mohl porovnat, co Hollywood dělá jinak :).

 • 80%
  0
  0
  23. 11. 2012
  farb (2064 bodů)

  Už dlouho jsem v kině nezažil ten pocit nejistoty, jak to s hrdniny dopadne, a co na ně čeká za dalším rohem. Díky za to! 8/10

 • 90%
  0
  0
  20. 2. 2017
  voleman (927 bodů)

  Napínavý film se skvělím Russellem Crowem. Tenhle film se mi prostě líbil, byl jsem z něho velmi mile překvapen a s chutí si ho přehraji znovu. Původní film, podle kterého tento snímek vznikl jsem sice neviděl, ale napínavá atmosféra a skvělé tempo tohohle filmu docílí toho, že se při něm ani na chvilku nenudíte. Pro mne jeden z nejlepších krimi thrillerů nového tisíciletí. Dobrá režie, dobře vybraní herci a dobrý příběh znamenají to že tomuhle filmu dávám 90%.

 • 75%
  0
  0
  14. 10. 2022
  tindersticks (610 bodů)

  Milá žánrovka, ve které leccos skřípe a kromě Russela Crowea nikdo nestojí za větší zmínku, ale vlastně to nevadí. Scénář dovede vzbudit napětí a přirozeně působící Crowe sám film v pohodě utáhne a to je to nejdůležitější. Typický film pro muže, který zůstal večer sám doma, na spaní brzo a chce tedy z křesla jesště dvě hodiny sledovat někoho, kdo se rve za spravedlnost.

Hodnocení a recenze Tři dny ke svobodě

75 72 ?
jak hlasovat?
 • Hellboy 70%
 • tindersticks 75%
 • InJo 80%
 • Evianka 85%
 • Mikik4444 80%
 • Mrykodaj 65%
 • Dany Jones 80%
 • Renfield 75%
 • Reacherjack2016 80%
 • Crreed 80%
všechna hodnocení (111)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 21 v žebříčku uživatele motolka
25. místo z 43 v žebříčku uživatele zdenekcobra