Pusinky

58%
Pusinky
Plakát traileru
Road movie o letním putování tří dívek Išky, Karolíny a Venduly, které si chtějí užít poslední prázdniny po maturitě. Vydávají se bez svolení rodičů na cestu do Holandska, kde mají domluvenou brigádu. Jejich plány jim však trochu kazí Išky mladší bratr Vojta, kterého jsou nuceny vzít s sebou. Ještě se ani nedostanou za hranice a už musí čelit mnoha překážkám. Kromě toho také objevují sexuální orientaci Išky, která Karolíně vyzná lásku. Dívky tak na své cestě plné dobrodružství vyzkouší alkohol, sex i lehké drogy a na konci se každá vydává svým vlastním směrem. Tento debutový snímek Karin Babinské z roku 2007 jako jeden z prvních otevřeně řeší téma lesbické orientace vyhrál na filmovém festivalu Finále Plzeň cenu Zlatý ledňáček za nejlepší film.Brenan88
Brenan88
47 099 bodů
3
Další z řady českých filmů,který musím hodnotit negativně. Film se sice snaží být syrový a realistický,ale v naších končinách to neumíme dotáhnout do konce a výsledek je pak spíše rozpačitý. Babinská všechny témata sice pěkně rozkresluje,ale když přijde na lámání chleba,tak zvolní tempo a neukáže to v reálné podobě. Tohle je pro mne největší slabinou filmu.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 397 bodů
6
Je docela otravné sledovat tři husy v neustálé konfrontaci, ale když přistoupím na to, že hrdinky husy být mají, tak to vlastně najednou začne dávat smysl. Ten film je v první řadě krok správným směrem. Možná to úplně nevyšlo, ale to se u debutů stává.
kunafix
kunafix
20 042 bodů
8
No teda, ta zrzka to je fakticky pusinka. A sympaticky pořád chlastají víno. Nějak mě už ze začátku napadlo, že do toho nějak bude zapletená homosexualita žen. To mě trochu zklamalo, protože takovejch filmů už jsem viděl dost (o členovi party, kterej jede po svým kámošovi). Na štěstí tohle vyznělo docela jinak, dobře, lesbicky. Ženská nahota byla pojatá hezky přirozeně, ne nuceně jako v americkejch nebo jinejch filmech. Nevím, jestli se holky při natáčení styděly, ale jestli jo, tak se nemají za co stydět, moc jim to slušelo. A kormě toho, viděl jsem zatím nejpřesvědčivější ožraleckej výstup v českým filmu (v té hnusné knajpě s flaškou Malibu).

Dodatečné informace

Původní název:
Pusinky (více)
  • Česká republika Pusinky
  • Česká republika Buziaczki
  • Česká republika Demoiselles
  • Česká republika Dolls
  • Česká republika Habcsókok
  • Česká republika Κούκλες
Premiéra v ČR:
5. 4. 2007
Distributor:
HCE/Falcon
Země původu:
Česká republika
Přístupnost:
15+
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch