Prvních 100

79%
Prvních 100

The 100 je americký post-apokalyptický televizní seriál vysílaný od roku 2014 stanicí The CW. Seriál je založen na stejnojmenném knižním originále, který řeší stav Země 97 let po nukleární válce. Zdá se, že jedinými přeživšími jsou lidé na orbitální vesmírné stanici, ale všem dochází kyslík.... Autorkou knihy je Kass Morganová.

blazma
blazma
4 928 bodů
10
Strašně dlouho jsem čekal na seriál s postapokaliptickou tématikou, který by mě zaujal natolik jako tohle. Všechno, naprosto všechno mě tady bavilo, pokaždé co skončila jedna epizoda, byl jsem natěšený a plný napětí jsem čekal na další díl. Zkrátka a jednoduše fantazie. Mělo to své slabé místa, to nepopírám, shrnout to ve zkratce Třetí řada mě dostala ze všech nejvíc a dle mého je nejlepší, to budování atmosféry tady prostě vyvrcholilo naprosto nejlépe. Jenže to byl i problém, jako by už pak došli nápady, protože 4 a 5 řada měli ten stejný problém jen v jiném kabátě, 6 a 7 řada už přešla z postapo. atmosféry do kompletního scifi žánru. Nic to však nemění na tom, že je to po dlouhé době seriál, který mě naprosto ohromil i přes své nedostatky.
petra-satkova
4 740 bodů
6
Mé největší guilty pleasure. Kdyby mi někdo během prvních tří dílů řekl, že si The 100 dám jednou do top 10, řekla bych mu, že je blázen. Seriál na svém počátku opravdu působil jako další typický teen seriál od stanice CW, čili hezké tvářičky, hloupé dialogy a vztahová dramata. Jenže tvůrci od toho všeho po chvíli upustili, uvědomili si potenciál a stvořili nejtemnější a pro mě nejlepší seriál na CW za dlouhá léta. Nebojí se odstranit kohokoliv a hlavně v seriálu neexistují dobré, nebo záporné postavy. Toho si na seriálu vážím nejvíce. Samozřejmě, The 100 nepatří mezi nejchytřejší seriály, ale ani si na to nehraje. Logické kiksy jsou na každém kroku, jenže já si v současné době snad žádný seriál tak neužívám. A vždy jak o The 100 mluvím, nezapomenu použít spojení "guilty pleasure". A vy žádné takové nemáte? 1.série: Pokud vydržíte první tři díly, můžete být velice překvapeni. Série hodně těžila, že měla jen 13 dílů, takže nebyl čas na výplňové díly. S odstupem času dokážu toto sérii ocenit ještě více. 2. série: Tohle byla jízda od začátku do konce, tady tvůrci ukázali, že se skutečně nebojí zabít hlavní postavy a diváci se tak o své oblíbence mohli začít opravdu bát. Právě touto sérií se The 100 dostal nad všechny CW seriály. 3. série: Tady se tvůrci snažili o takové menší GoT. Hlavní postavy umírají jak na běžícím páse, spousta dalších přibude a příběh už se stává komplikovanějším, bohužel někdy zcela zbytečně. Nepochybuji o velkých ambicích tvůrců, ale zkrátka jejich tvůrčí schopnosti na to ještě nestačí. Stále jsem si to však nepřestala užívat. 4. série: Ano, ta hlavní premisa této série je logicky úplně mimo, ale čert to vem, tvůrci téma konce světa dokázali řádně využít. Roli záporáka tentokrát hrála příroda, hrdinové byli postaveni před nemožné volby, neexistovalo dobré, nebo špatné řešení. A to finále! To už byla jen třešnička na dortu. 1. série: 70%, 2.série: 90%, 3. série: 80%, 4. série: 90%, 5. série: 50%, 6. série: 70%, 7. série: 30% - bohužel, celý seriál začal značně upadat po čtvrté sérii, šestou jsem si ještě užila, ale finálová řada byla tak děsná, že musím snížit i celkové hodnocení seriálu. Je to škoda.
Zbyndex
Zbyndex
3 611 bodů
6
Pilot a prvotní díly dávaly trochu více naděje, než bylo následně naplněno. Nebál jsem se dát 4 hvězdy rozjíždějícímu se projektu stanice CW. Ale už jsem trochu vystřízlivěl z toho počátečního "úžasu". Upadá to do průměru a míří směrem, který se mi vůbec nelíbí. Přijde mi to jako točené pro teenagery, na což nejsem moc zvědavý. Čekal jsem řežbu a boj o život, tohle je takové opižláváníčko. Chybí mí tam i některé prvky sci-fi, ale to už bych chtěl asi moc, takhle to je za 50%.


Dodatečné informace

Původní název:
The 100 (více)
  • USA Prvních 100
  • USA The 100
  • USA The Hundred
Premiéra v ČR:
1. 11. 2021
Země původu:
USA
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch