Ender's Game (USA)
« další názvy »
USA USA
114 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
Motto: Je to ještě hra?

Obsah

:
Sci-fi podle slavné stejnojmenné knihy. Ender je jako nadané dítě cvičen s ostatními podobně zázračnými dětmi na takzvané vojevůdce. Ve speciální akademii více »« méně

Režie

:
Gavin Hood

Scénář

:
Orson Scott Card Gavin Hood

Herci

:
Abigail Breslin Harrison Ford Ben Kingsley Hailee Steinfeld Asa Butterfield ...
Premiéra: 31. 10. 2013
Distributor: Bontonfilm
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
  • 80%
    0
    0
    12. 3. 2016
    martin-mickey-stusak (10530 bodů)

    Opět je tu mimozemská invaze, jakási armáda, ultramoderní zbraně a chlapec s perspektivy být nejlepším velitelem. Ano, jedná se o chlapce, což značí, že tentokrát se jedná o ryze dětský sci-fi příběh. A ten je vcelku zajímavý, dramatický, vizuálně melancholický. Konec krapet překvapuje. Jakoby to celé najednou dávalo zcela jiný smysl. Efekty už nijak nepřekvapí. U takového dějství už prostě musí být na té nejvyšší možné úrovni, jinak by to nemělo vůbec žádný smysl. Přesto se nejedná o něco, co by mohlo utkvět v paměti diváka a stát se sci-fi klasikou. Je to právě dáno hlavně tou neoriginálností a vůbec pošetilostí celé struktury příběhu, byť je natočen velice dobře.

  • 60%
    0
    0
    16. 11. 2014
    bidlobox (3775 bodů)

    Asa Butterfield mi sedl jako Hugo Cabret, ale tady je mi vyloženě protivný, stejně jako někteří další dětští představitelé. Ani Harrison a Kingsley mě v tomto filmu nezaujali, nepochopil jsem ani, jak funguje bitevní simulátor a rovněž téma filmu mě minulo, knihu bych asi nečetl. Chybí mi tu to hlavní: uvěřitelnost.

  • 65%
    0
    0
    14. 3. 2014
    Petrson (3212 bodů)

    Výborný nápad, prostě skvělý námět, průměrné zpracování a bystřejší pochopí už po polovině filmu o co jde. Samotný konec za koncem:), ještě dokáže překvapit. Kdyby se film nebál držet více psychologické roviny, vnitřního rozpolcení teenagera (v knize ještě děti), mohlo to být lepší. Jenže každý autor to udělá po svém a lehká povrchnost, nevýpravné zpracování hodné roku 2014 z filmu dělá také rozpolcený snímek. Chci výpravné sci-fi s jednoduchým příběhem, nebo možnost rozkrýt hloubku nejen dětské duše? Ani pro děti, ani pro dospělé, prostě někde v polovině, ale poselství film rozhodně má, i když je vlastně plochý.

    • námět, poselství, postava Endera Wiggina je čitelnější než ostatní
    • forma zpracování, prokreslení postav je ploché, nevtáhnou do děje
  • 55%
    0
    0
    3. 12. 2015
    evismaior (3148 bodů)

    Scifi s Harridonem Fordem a Benem Kingsleyem - to zní vysloveně dobře - kdyby ale nehráli pouze učitele dětí připravovaných na konečnou válku s jakýmisi mimozemskými termity. Větší část filmu tam ale jenom typově nezajímaví dětští hrdinové lítají v beztížných simulátorech v nácviku jakýchsi taktických situací (které v reálné bitvě nevím, jak by jim mohly pomoci) a řeší si mezitím svoje osobní problémy včetně potřeby vymezit se proti dalším dětským spolubojovníkům. Nějak jsem nepochopila tu výhodu, kterou by měli skýtat právě dětští bojovníci oproti zkušeným dospělým. Byť uznávám, že s tou ne tak úplně simulací na závěr to byl parádní, byť již nějakou dobu předtím předvídatelný nápad.

  • 75%
    0
    0
    10. 12. 2015
    rkotvald (2808 bodů)

    Hodně dobré vesmírné sci-fi. Knižní předlohu jsem nečetl, ale po shlédnutí filmu mám velké nutkání se do ní pustit. Ani nevím, co Enderově hře vytknout. Děti jako hlavní hrdinové mi nevadily. Spíš jsem si zpočátku nemohl zvyknout na Harrisona Forda. Ale po půlhodině mi přestal vadit a vlastně se mi jeho herecké podání i líbilo. Příběh je hodně parádní a šťavnatý, stejně tak i vizuál. Dětské herecké výkony taky v pohodě. Pro mě téměř všichni neznámí, což ale beru jako plus v tomto případě. Tohle sci-fi jsem si jednoduše užil se vším všudy.

  • 70%
    0
    0
    5. 2. 2016
    Ombak_Penari (2732 bodů)

    Film rozhodně patří do rodiny inteligentních scifi filmů, ale úplně za srdce mě to nevzalo. Děj se dá celkem snadno domyslet až téměř do konce, takže jsem během sledování filmu ze všeho nejvíce postrádal nějaký výraznější dějový zvrat. Jinak je ale na místě chvála za herecké výkony většiny zůčastněných, především samozřejmě Asu Butterfielda v titulní roli. za zmínku stojí i podmanivý hudední doprovod.

  • 75%
    0
    0
    29. 4. 2014
    Jakub.Selesi (1157 bodů)

    Je to parádní film, mnoho bezvadný efektů a v originále i pěkné pokoukáníčko, velmi se mi ale nelíbil konec, proto jen 75%...

  • 80%
    0
    0
    21. 11. 2013
    michaela159 (1036 bodů)

    Enderova hra je parádní film, který bude bavit, jak děti i dospělé. Film působí dojmem Hvězdných válek a je zábava se na něj koukat. Vizuální stránka je skvělá a mnohdy budete postavám závidět. Herecké obsazení je dobré až na výjimku (myslím Bena Kingsleyho). Děj vás může ke konci i dojmout, takže ti, co jsou u každého pěkného filmu dojati, vezměte si s sebou papírový kapesník.

  • 65%
    0
    0
    14. 3. 2014
    tamura (683 bodů)

    Věřím, že kniha je určitě vrstevnatější a tohle je pouze něco jako výpisek do školního čtenářského deníku, nicméně poctivého žáka, který ví, o čem kniha je a jak vysvětlit její obsah těm, co zatím to potěšení neměli. Pro mě osobně je zcela klíčový závěr, nikoli s ohledem na pointu, jako spíše na její důsledky a reakci hlavní postavy.

  • 90%
    0
    0
    20. 5. 2014
    uge (410 bodů)

    Překvapivě víceplánové, skvěle zahrané, technicky úchvatné, škoda mírné uspěchanosti, díky které film občas působí nepříjemně povrchně.

  • 35%
    0
    0
    11. 3. 2014
    TemnýProrok (336 bodů)

    Pro mne velké zklamání. Konec snímku pro mne zničil celkové vyznění filmu. Proto za mne pouze 35%

  • 60%
    0
    0
    11. 3. 2014
    Prcek008 (322 bodů)

    Patřím k těm, jež jsou knihou poznamenáni a celou dobu ve mě hlodala myšlenka: Věděl bych vůbec o čem film je, kdybych jí nečetl? Příběhová kastrace je zde vidět opravdu na každém rohu, od zredukování snad stovky bitev na dvě, až po kompletní vynechání pozemské linie. Postavy si k vám nestihnou najít cestu a tak s nimi můžete v závěru stěží soucítit tak jako v knize. Na druhou stanu, v detailech je film velice přesný, sci-fi scény jsou pěkně natočené a díky tomu je film relativně stravitelný. Pokud se tedy adaptace někomu líbila, určitě doporučuji knihu přečíst.

  • 85%
    0
    0
    14. 12. 2014
    SoulMan (234 bodů)

    Země je napadena mimozemskou civilizací a jen s velkou dávkou štěstí, miliony mrtvých a hrdinstvím jednoho velitele se jí podaří ubránit. Proto vznikne tréningové centrum, kde se z dětí mají stát perfektní vojáci a velitelé. Film se točí kolem Endera, který v akademii převyšuje inteligencí a empatií všechny ostatní a tak je vybrán aby vedl invazi a definitivně tak odvrátil ohrožení lidstva. ....pokud chceš svého nepřítele porazit je potřeba ho nejdříve pochopit....pokud ho však skutečně pochopíš musíš si ho zamilovat :) ....rozhodně zajímavá scifi utopie která se snaží skutečnost uchopit z různých perspektiv

  • 0
    0
    30. 1. 2015
    Mysh (55 bodů)

    Příjemné překvapení po všech stránkách! Harrison Ford je prostě Harison Ford... A 3d zobrazení kosmické bitvy ve VR - MOOOC se mi to líbilo :-) 89%

71 68 ?
  • Filmokolik 75%
  • Mihall 80%
  • jarv 70%
  • Akarot 70%
  • Brenan88 65%
  • Cechulda 90%
  • Liboul 80%
  • Metrofil1 50%
  • Sáček 60%
  • Nosnica 75%
všechna hodnocení (117)
jak hlasovat?

V TV

V žebříčcích uživatelů

69. místo z 103 v žebříčku uživatele filamubobes
Sdílet tuto stránku:

Partneři: