Sám doma 5: Vánoční loupež

25%
Sám doma 5: Vánoční loupež
Sám doma 5: Vánoční loupež

Catherine  Baxterová získala lepší práci, a tak se celá Baxterova rodina přestěhovala z Kalifornie do Maine. Catherinin manžel Curtis nemá s přestěhováním žádný problém, ale děti, syn Finn a dcera Alexis, nejsou vůbec nadšené. Finn tráví hodně času u počítačových her a Alexis má stále sluchátka na uších. Catherine s Curtisem se snaží, aby si děti na nový domov rychle zvykly. To se jim zatím moc nedaří, ale aspoň přimějí Finna, aby šel ven a skamarádil se synem sousedů Masonem. Finn se od Masona dozví, že v jejich domě prý straší duch gangstera, který tam byl kdysi zabit, a hned to řekne rodičům, protože se začal bát. Než odjede s rodiči a sestrou koupit vánoční stromeček, nalepí papírek na dveře od sklepa, aby se ujistil, že duch po domě nechodí. Když se vrátí, papírek není na svém místě. Finn varuje rodiče, že po domě někdo chodil, a stále tvrdí, že je tu duch. Catherine s Curtisem si myslí, že si Finn vymýšlí, aby se vrátili zpět do Kalifornie. Nikdo z rodiny netuší, že v jejich domě byli lupiči, kteří se hodlají ještě vrátit. Někde v domě je totiž schovaný vzácný obraz...
Rodina je pozvána na vánoční večírek k panu Carsonovi, ale děti stávkují a Catherine s Curtisem jedou nakonec na večírek bez dětí. Finn pak požádá Alexis, aby s ním šla do sklepa, kam se mu zakutálela baterie do herní konzole. Ve sklepě objeví tajné dveře do trezoru. A záhy zjistí, že se do domu chystají lupiči...(TV Prima)
Brenan88
Brenan88
47 089 bodů
0.5
Pátý díl tuhle známou sérii pohřbil hluboko pod zem.Jedná se o parazitující paskvil na skvělých prvních dvou dílech,který si nezaslouží místo ve světě filmu a ani ve zdejší databázi. Jediné co dávám tvůrcům za plus je nepoužití jména Kevin McCallister,protože ten je jen jeden a to Macaulay Culkin. 5% dávám i za docela slušné obsazení lupičů,tedy hlavně za Eddieho "Krabáka" Steeplese a Malcolma McDowella.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
28 519 bodů
2
Tento snímek je názorným příkladem toho, jak to může dopadnout, když chce televizní stanice ušetřit na vysílacích právech kvalitního filmu a raději natočí podobný snímek svůj. A co hůř, ještě to považuje za volné pokračování. Ano, už zase. 'Sám doma' tedy po páté a zcela bez logiky. On totiž je zavádějící už ten název, neboť hlavní hrdina příběhu, tentokrát nějaký Finn, sám doma vůbec nebude. Sám bude pouze vymýšlet a klást různé pasti na zlotřilce snažící se dostat do domu. A to je vše. I když se jedná o vánoční film, vánoční atmosféra z toho vůbec nevyvěrá. Zábava absolutně žádná. Jen křeč a nevýraznost něčeho podivného. Stále platí, že opakovaný vtip už není vtipem a tady to neplatí dvojnásobně, ale již trojnásobně. Na zkažení divácké chuti po zábavě a vánoční romantiky je tento televizní počin skutečně plně dostačující.
filmfanouch6
filmfanouch6
12 644 bodů
0
Tak jo. Jestli jsem u čtyřky říkal: to je hnus velebnosti tak tady řeknu: To je smrt velebnosti. Tohle vlastně vůbec není pokračování je to o nějakým Finnovi který není sympatický a rozhodně nemá důvod být hlavním hrdinou filmu který trvá 88 minut. Tahle série prostě měla skončit v New Yorku s Culkinem, Peskim a Sternem.

Dodatečné informace

Původní název:
Home Alone: The Holiday Heist (více)
  • USA Sám doma 5: Vánoční loupež
  • USA Home Alone: The Holiday Heist
  • USA Allein zu Haus: Der Weihnachts-Coup
  • USA Holiday Heist - Mamma, ho visto un fantasma
  • USA Home Alone 5: Alone in the Dark
  • USA Maman, la maison est hantée !
  • USA Sám doma 5: Vianočná lúpež
  • USA Solo en casa 5
Země původu:
USA, Kanada
Rozpočet:
11 mil. USD
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné