White House Down (USA)
« další názvy »
USA USA
137 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Thriller

Obsah

:
Režisér slavných akčních velkofilmů Roland Emmerich nás tentokrát zavede do Bílého domu. Mezi turisty podnikající prohlídku sídla amerického prezidenta více »« méně

Režie

:
Roland Emmerich

Scénář

:
James Vanderbilt

Herci

:
Channing Tatum Jamie Foxx Maggie Gyllenhaal Jason Clarke Richard Jenkins ...
Premiéra: 18. 7. 2013
Distributor: Falcon
DVD: 20. 11. 2013

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  7. 3. 2017
  Brenan88 (32435 bodů)

  WoW tak to Emmerich opět dokázal a natočil podívanou plnou Booom a prááásk a ratatatata. Prostě akční podívaná jak má být s perfektním hereckým obsazením v čele se skvělým Čendou Tatumem,který se pro mě vyvinul od dob prvního Let's Dance a Super náhradníka takovým směrem,že už ho řadím mezí své a oblíbence. Letos jsme měli možnost vidět dva útoky na bílej dům a já můžu s klidným srdcem říct,že White House Down je jasný výherce.

 • 70%
  0
  0
  22. 1. 2014
  muzz (17585 bodů)

  Nedostal jsem v tom filmu nic z toho, co jsem očekával. Jen profesionálně odvedená režie a průměrné herecké výkony, které vxpadaly, jako kdyby si odskočili na pár dní od jiného roztočeného filmu. Průměrná akční pikovina, která pobaví, ale že by to byl kvalitní film, o kterém si budeme povídat ještě po letech, to tedy ne. 70 bodů jen za dobrý nápad! :)

 • 60%
  0
  0
  10. 4. 2015
  sabule (13026 bodů)

  Slušnej akčňák,ale čekal jsem od toho trošku víc a zdálo se mi to až moc přehnaný.

 • 80%
  0
  0
  12. 9. 2015
  martin-mickey-stusak (11817 bodů)

  Snímek konkurující stejně zaměřenému počinu ´Pád Bílého domu´ se velmi věrně nese v duchu bezkonkurenční ´Smrtonosné pasti´. Když se však podíváme na počátek příběhu, hodně to připomíná film ´Náhlá smrt´. Spousta patosu a klišé, ohromné hrdinství a vlastenectví, zrádci všude tam, kam se člověk podívá a do toho všeho jeden človíček, který s vervou sobě vlastní a ohromnému rachotu zbraní všemu udělá přítrž. Tohle všechno bylo in v 90.letech a tak je nadmíru jasné, že tu nic originálního naprosto není. Po těch všech přehnaně efektových akčňácích z poslední doby to však není ani na škodu. Velmi jednoduchý děj a přemíra akčních scén tak slibuje starou dobrou akční popkornovou zábavu, která tu už opravdu chyběla. Nelze pominout porovnání se zmíněným konkurenčním snímkem a dá se říci, že tento přeci jen dopadl o něco lépe. Roland Emmerich zkrátka opět nezklamal.

 • 75%
  0
  0
  18. 7. 2016
  lamps (10414 bodů)

  Nevím co si Emmerich představuje pod pojmem prezidentování, ale rozhodně to nebude jen nudné papírování a moře rutinních schůzek. Ale právě jeho jedinečný přístup, který umožní skupině teroristů během deseti minut kompletně obsadit nejstřeženější budovu světa a podle potřeby udělá akční hrdiny ze všech zúčastněných prezidentem počínaje a jedenáctiletou holčičkou konče, přidal opět celé podívané ohromně na zábavnosti a probudil v myslích žánrových příznivců tak trefný pocit deja vu, o jaký se v posledních letech stará už jen parta jistých postradatelných týpků. Co na tom, že je film přecpaný stokrát viděnými klišé stejně jako The Rock steroidy, když vše je záměrně vedeno s takovým nadhledem a natočeno natolik zkušeně a sympaticky? Navíc herci si své role viditelně užívají a pan režisér si dělá každým vyprázdněným zásobníkem stejnou radost, jako kdyby měl být jeho poslední. Rozhodně mě udivuje kritická recenze s Cinemy, kde to WHD opravdu pěkně schytal. Pan redaktor asi není dostatečný gurmán. :D

 • 60%
  0
  0
  11. 12. 2017
  Pete69 (5146 bodů)

  Tohle se mi příliš nelíbilo. Na mě až moc americké.

 • 85%
  0
  0
  19. 7. 2013
  Tom Hardy (4008 bodů)

  Nečekal jsem nic a dostal takřka všechno. Nebýt nízkého ratingu, neměl bych de facto za co strhávat body. Ano, je to hrozně oldschool, vrcholně zapracovala nostalgie a všechno už jsme viděli jinde. Ale tak čistou žánrovku, která by podobně důsledným způsobem zpracovala své téma, to už jsem neviděl léta. White House Down je film propadlý časem - ukázka toho, jak se točilo počátkem devadesátých let. Uvědomělý záporák se zábavnými poskoky, opravdu vtipné vedlejší postavy, hláškující a zranitelný hrdina, sázka na fyzickou akci a žádné zbytečné kejkle okolo. Lebedil jsem si a zamáčkl slzu pri představě, že je to příběh Johna McClanea Jr.. Tatumovi bych ho věřil bez zaváhání. Jedno z nejpříjemnějších překvapení letošního roku a pro mě osobně dost možná nejlepší klon/nástupce klasické Smrtonosné pasti.

 • 95%
  0
  0
  14. 9. 2013
  harry456 (2429 bodů)

  Spolu s ID Emmerichův nejlepší snímek a zároveň nejsnesitelnější Tatum ve své herecké kariéře. Šlape to podle devadesátkové šablony a je to stejně osvěžující, jako si dát v těchto horkých dnech řádně vychlazené Mojito. A co jsem považoval za obrovskou devizu, byl výběr záporáků. Ten neměl chybu a Jason Clark jako terorista Stenz, no to byla lahůdka.

 • 95%
  0
  0
  25. 7. 2013
  beseda (1864 bodů)

  Tak tohle jsem si opravdu užil! Už dlouho jsem neměl takový příjemný pocit po návštěvě kina. Čekal jsem katastrofu, ale ona to katastrofa opravdu nebyla :-) ... Naštěstí to tvůrci nepojali jako vážně míněný katastrofický velkofilm. Přesně vyvážený poměr napětí i humoru. Některé scény z vládní americké byrokracie mohly působit až absurdně, ale popravdě řečeno, mi to dost připomínalo dění v mém zaměstnání (takže nebudu raději komentovat). Každopádně nutno vidět v kině - hromadný zážitek s ostatními diváky je (až nakažlivě) žádoucí! :-) Mé hodnocení: 95%.

 • 100%
  0
  0
  12. 10. 2013
  krakenvalo (1406 bodů)

  No ja som čakal že to bude podobne ako Pád Bilého domu ale dočkal som sa viac je to lepšie ako Pád Bilého Domu je to aj humorne a sem tam tie ich dobre reči ktore aj rozosmeju fakt dobrý film :-)

 • 70%
  0
  0
  24. 4. 2014
  VasaFlasa (1395 bodů)

  Celkem vtipná záležitost a divák tenhle film musí brát s hodně velkým nadhledem.

 • 70%
  0
  0
  10. 8. 2014
  jvempire (1178 bodů)

  Povedená akční podívaná.

 • 80%
  0
  0
  29. 4. 2014
  Jakub.Selesi (1158 bodů)

  Před puštění jsem si od filmu mnoho nesliboval, ukázalo se to jako omyl, film je povedený, vtipný a velmi napínavý...
  Někdy ale mi to logika nebrala, konec filmu byl až moc odbytý, jako kdyby scénáristům došly nápady a potřebovaly to rychle ukončit...

  Nejvíce jsem se zasmál u scénky kdy prezident ztratil kulomet, ta je velmi vtipná...

 • 85%
  0
  0
  20. 11. 2013
  michaela159 (1039 bodů)

  Nová Smrtonostná past. Velmi dobře řemeslně odvedená práce. 20 let zpátky by to bylo na plný počet. Skvěle to vybralo zaběhlá klišé, díky tomu hodnotím vysoko a díky tomu taky nemůžu jít výš. Rozhodně to bylo milé překvapení. Film jsem si užila.

 • 70%
  0
  0
  14. 2. 2016
  Peter12 (819 bodů)

  Biely dom je v kurze. Každí ho chce zničiť,a týmto by sa to aj podarilo keby nebol nablízku policajt J.Cale(CH.tatum). Veľmi prepracovane vizuálne efekty,robia s tohoto filmu dobrý filmový zážitok ale aj má veľmi prehľadný dej.Za par minút viete,kde sa bude uberať tento film a kto je záporak. Je film útok a pád bieleho domu.Viem si tam predstaviť B.Willisa..J.McClane z vnučkou by išli do bieleho domu na prehliadku,vzápätí by biely dom napadli teroristi,a koniec si domyslite.Ten film by sa volal, Pasca v Bielom dome.

 • 80%
  0
  0
  2. 5. 2014
  Yancl (756 bodů)

  Co čekat od pana režiséra R. Emmericha ? Velkolepou akci plnou digitálních efektů, porci (ne)pochopitelných scén a především hromadu filmové zábavy lahodící lidskému oku. A dá se říct, že splnil veškerá očekávání, poněvadž 'WHITE HOUSE DOWN' je film nastavený přesně tak, aby se prostě filmovým fanouškům nějak líbil. Dle tváří a jmen i poměrně slušně obsazeno a "Rambo" v podobě Ch. Tatuma výborně funguje (dokonce i uvěřitelně hraje). Zjednodušeně řečeno, vše tam bouchá, každej na každyho střílí, občas proletí nějaká ta raketa, hacker hackuje o sto šest, dokonce i rally s prezidentskou limuzínou ... když to vše člověk vezme z nadsázkou, tak se film bude líbit. Mně se líbil, výborně jsem se pobavil a i když mě občas zlobila nepochopitelná logika tisíce vystřelených ran a nula trefených cílů, ve výsledku to má svůj šmrnc.

71 69 ?
 • SNCIS 60%
 • Frankiena 75%
 • Pete69 60%
 • lucyky 65%
 • Brenan88 75%
 • Liboul 75%
 • MartyBanan 75%
 • Arnarmo 65%
 • ballrog 45%
 • Tino 80%
všechna hodnocení (122)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: