Prezident v pořadí

74%
Prezident v pořadí

Po útoku na Bílý dům se nevýznamný člen kabinetu (Kiefer Sutherland) stává prezidentem, protože nikdo jiný nepřežil.

RedRose
5 159 bodů
8
První série je skvělá! Chytne a nepustí až do poslední epizody. Výborně vybalancované prezidentování s vyšetřovací linkou a je to fajn. Bohužel tohle vybalancování se od druhé série nedaří naplňovat a je tam hlavně politikaření a vedlejší linky s vyšetřováním jsou zajímavé o mnoho méně a méně často, ale stále je to ještě nadprůměr. Ale ve třetí sérii, ze které úplně bez vysvětlení zmizela řada postav (pro ty co neví, třetí řadu točil Netflix, o rok později a kompletní obsazení asi už nedali dohromady), vyšetřování už není ani zajímavé, ani nijak relevantní k dění v bílém domě. Je to doplněno o dobové korektní kvóty, takže najednou se vynořilo potřebné spektrum postav přátel duhové vlajky! A kromě toho se děj více-méně zvrtl v chaotické podání předvolební kampaně a to už zajímavé nebylo skoro vůbec... /// první série 78%, druhá série 57%, třetí série 42%
Pasadenka
Pasadenka
1 223 bodů
7
Skvěle rozehraný seriál se zajímavým pozadím. Kombinace silného idealistu, který se shodou okolností dostane k moci ve spojení s velkou konspirací. Pracovní drama propojené s tím rodinným. Velebení presidentského úřadu nad rámec osoby, která jej zastupuje.

Styl je podobný, jako u Paní ministryně, ale víc temnější a špionážnější. Co mě pak mrzelo bylo takové urychlení některých dějových linek a nabalování dalších a dalších konspirací. Přišlo mi, že scénáristé už úplně nevěděli kudy kam.

Seriál se však nebál postoupit ještě dál a ve zkrácené třetí sérii nám dal nečekaně silný konec, který musím rozhodně ocenit. Co však oceňuji méně je kolísavá kvalita epizod. Začátek a konec je však brilantní. Na ty mocenské hry je pak lepší Dům z karet (který je i o poznání temnější 🙂)

Dodatečné informace

Původní název:
Designated Survivor (více)
  • USA Prezident v pořadí
  • USA Designated Survivor
  • USA Sobrevivente Designado
  • USA Sucesor designado
  • USA Последний кандидат
Premiéra v ČR:
22. 9. 2016
Distributor:
Netflix
Země původu:
USA
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch