Carrie (mezinárodní název)
« další názvy »
USA USA
100 minut

Žánry

:
Drama, Horor, Adaptace knižní, Gotický

Obsah

:
Hrdinkou filmu je nesmělá dívka Carrie Whiteová, která je terorizována pološílenou matkou, náboženskou fanatičkou, a pro svůj vzhled a zakomplexovanost více »« méně

Režie

:
Kimberly Peirce

Scénář

:
Lawrence D. Cohen Roberto Aguirre-Sacasa Stephen King

Herci

:
Julianne Moore Chloë Grace Moretz Gabriella Wilde Portia Doubleday Alex Russell ...
Premiéra: 17. 10. 2013
Distributor: Forum Film CZ
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Carrie. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Carrie myslíte! K 1. prosinci 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27297 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 25%
  0
  0
  6. 3. 2017
  Brenan88 (41124 bodů)

  No pro začátek musím říct,že verzi z roku 1976 jsem neviděl a proto nemám s čím porovnávat. Tak či tak byl film úplně mimo mé smyslové chápání. Dlouho se mi nestalo,aby mi z nějakého filmu bylo tak zle jako z Carrie. Hodně tomu pomohl výkon Julianne Moore,která zahrála víc než dobře a patří snad mezi jediné pozitíva,které mohu na filmu vyzdvihnout. Pro mě je tímto kapitola Carrie uzavřená a na originál si raději také nechám zajít chuť.

 • 65%
  0
  0
  7. 11. 2015
  Psisko59 (32686 bodů)

  Remake staršího stejnojmenného amerického filmu (Carrie, 1976, režie Brian de Palma) se Sissy Spacekovou v hlavní roli. Zatímco v původním snímku jednoznačně dominovala titulní hrdinka, v remaku je to herecký koncert dominantní matky v podání Julianne Moore, jíž chvílemi stíhá sekundovat Chloe Grace Moretz jako Carrie, ale spíš v poloze deptané outsiderky než mstícího se monstra. Souhlasím s Tomem Hardym - konec oproti originálu zbytečně vyměkl.

 • 70%
  0
  0
  8. 9. 2017
  Sheldon (15949 bodů)

  Brian De Palma a jeho adaptace zůstala nepřekonána, přesto bych nebyl k této verzi až tak přísný. Slušná režisérka, skvělé herecké výkony ženských představitelek. Co mi tam chybělo, bylo to včem původní Carrie, tak uspěla, ta vystrašenost a nevinnost hlavní představitelky v kontrastu s posměváčkovstvím, které u nevyzrálého člověka může vést k tragédii.

 • 70%
  0
  0
  20. 7. 2018
  Pete69 (12496 bodů)

  Toto zpracování Carrie mě vůbec neurazilo. Dnešní doba umožila propracovat efekty daleko lépe než v původní verzi,která je ale o to hlubší a autentičtější. Příběh mě fascinuje, takže jsem přehlédl některé typické americké prvky dnešní doby a rozhodl se film ocenit na 70%.

 • 60%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (11124 bodů)

  Povedený remake. Ovšem originál je vždy originál.

  • děj
  • efekty
  • hlavní hrdinka
  • 50%
   0
   0
   28. 12. 2014
   kedl (6366 bodů)

   Je škoda, že Chloë mezi těmi svými šestadvacetiletými spolužáky, vypadá jako adolescent. Nic proti Chloë nemám, mám jí rád, ale koho proBoha napadlo jí tam protlačit, když nemůže nic ukázat? V takových filmech ty kozy musí prostě lítat, což ale tady nehrozí, jelikož to točila nějaká feministka. Bejt Carrie v rukou nějakého slušného řemeslníka, mohlo z toho být nadprůměrné pokoukání, takhle jen 5/10.

  • 50%
   1
   0
   20. 10. 2013
   Tom Hardy (4933 bodů)

   Nerad bych byl nepříjemnější, než je třeba. Tenhle film si totiž (navzdory nálepce "remake") hate nezaslouží. Herci fajn, Moretz na roli sice příliš hezká, ale v rámci možností se s ní poprala se ctí. Moore to (vzhledem k jednosměrnosti scénáře) uhrála nejlépe, jak to šlo. Ale co ten scénář a režie? Scénář přes kopírák (ne, aktualizace s mobilem to nezachrání) a režie stejně nenápaditá. Od Peirce bych čekal cokoli, jen ne to, že udělá podobně otrocký přepis, jako kdysi Gus Van Sant Psychem. Člověk by byl asi i smířlivější k takovému pohodlnému přístupu, kdyby bylo finále stejně syrové, jako u De Palmy. Jenže místo děsivého skoromonstra se Carrie ukáže být de facto spravedlivým andělem pomsty. No budiž. Aspoň jedna změna. Celek má nicméně docela tempo, nuda se dostavuje minimálně, zmínění herci dělají, co mohou a sem tam se filmu nedá upřít atmosféra. To mi ve výsledku dává neutrálních 50%. Navíc původní film už dnes zdaleka tolik netáhne (jeho jatka působí spíše jako roztomilé retro), takže nová verze jistý smysl má.

  • 70%
   0
   0
   14. 1. 2014
   saboter (3552 bodů)

   Reinkarnace jsou dotkrát špatnější než originál jen spár vyjímkami ale z traileru to nevypadalo špatně a že přinese něco nového to se ne tak stalo už to neni ani první reinkarnace a tak se příběh nezměnil Moretz to zvládla dobře ale je moc hezká na roly Carrie a Moore je velmi dobrá jako Moretz ale čekáte eště něco většího na večírku ale nic se velkého nestane. Ale hodnocení dávám tolik jenom kvůly tomu že příběhově dobrých a hytlavých hororů podstatně ubývá.

   • příběh
   • herci
   • atmosféra
   • nic nového
   • nuda ze začátku
   • podivně neepický konec
  • 50%
   0
   0
   19. 4. 2016
   rkotvald (3153 bodů)

   Pro chvilku štěstí by snad i vraždila aneb proč na mě ta holka celou dobu tak tupě zírá??!! Čert vem, že je Carrie remake, ale z tohohle filmu už od samého úvodu vyloženě cítíte, jak se bezmála dětinsky těší na předepsaný kultovní finále. V důsledku toho se první 2/3 vlastně snaží jen tak z povinnosti prolítnout. Nechápu to, Kimberly Peirce už dokázala sugestívně rozbrečet kluky, ale tady jako by jí studio tlačilo devítimilimetrovým tamponem mezi lopatky. Proč musí být sarkra všechno poplatný dílčím možnostem digitálu, když jako celek je to naivní, místy směšný, bez atmosféry, která ani nedostává šanci vzniknout, natož fungovat? Carrie vlastně vůbec není ústředním motivem, jen takovej maňásek, prostředník k naplnění paranormálních skečů kolem. Že se pak zdá být Chloë Moretz spíš vyjukaným retardem než telepatem, že jindy skvělá Julianne Moore okatě přehrává, to už jsou jen důsledky výše zmíněného.

  • 95%
   0
   0
   30. 5. 2018
   Rabadi (2254 bodů)

   V hlavní roli vyspělá Chloe, moc se jí role povedla. Dílo se nicméně moc neliší od původní podoby z roku 1976. Všechny nás jistě emočně zasáhne příběh malé dívky, kterou tyranizuje její matka a způsobí jí to, že je všemi vnímána jako absolutní looser.

  • 100%
   0
   0
   2. 4. 2014
   kendzi (1095 bodů)

   Knížku jsem sice nečetl, ale filmove zpracování se mi velice libilo

  • 55%
   0
   0
   18. 2. 2016
   Peter12 (810 bodů)

   Niekto v Hollywoode nemal čo robiť,tak si listoval vo svojej filmotéke,a zbadá film Carrie z 1976 a už to mam urobíme remake.Aspoň nemusíme nič vymýšľať.Bude sa odohrávať v súčasnosti,Carrie bude hrať sympatická herečka a rolu matky dáme známej herečke,musí tam byt aj par trikov a film je na svete.Nevadí že je to verná kopia originálu,to je skoro 40rokov od originálu to si nebude nikto pamatovať.Ale pamatáme.Neviem čo je na tomto filme horor,podla mňa dráma s prvkami thrilleru.Pomaly 70min.som sa nudil,a ta scénka na plese už som čakal že konečne niečo príde a nič.Ako som písal pred tím Grace Moretz je sympatická herečka a hrať určite vie,ale tu ma vobec nepresvedčila.J.Moore ako fanatička bola posobivá aj keď v tejto roli sa nedá ani čo pokaziť.Myslel som si,že aj keď je to remake tak tvorcovia vymyslia niečo iné od originálu,ale nie.Škoda

  • 70%
   0
   0
   5. 1. 2014
   Fanin (590 bodů)

   On to vlastně není špatný film. Právě naopak jenže jet přes kopírák není dobré. Ale zase se musí nechat, že některé scény jsou propracovanější. Finále není krátké ani nic takového jak tu někteří píší. Nešťastný je ovšem výběr hlavní představitelky, teda ne, že by Moretz hrála špatně to tedy opravdu ne, ale na tuto roli je až moc pěkná.

  • 100%
   0
   0
   11. 12. 2013
   Percabeth (454 bodů)

   Když jsem to ještě pořádně neznala, řekla jsem si, to bude takový ten nudný film, který bych mohla strčit na 10 místo a hned bych na to zapomněla. Jenže, tady mě něco prostě táhlo a já jsem se na to musela podívat. A tak jsem to zkoukla v kině a velice mě to potěšilo. To jsem ještě neviděla, že by někoho polili prasečí krví. A to mě ještě více zaujalo. Jsem ráda, že jsem na tom byla. Další suprový zážitek ;)

  • 20%
   0
   0
   3. 9. 2015
   EvieJJ (145 bodů)

   Naschvál jsem chtěla srovnat obě verze. Hraní, které se do tohoto filmu nehodilo, vyumělkované ksichty, nuda nuda šeď šeď. Nepotěšilo a to jakože vůbec. Škoda času a škoda investovaných peněz.

  • 0
   0
   7. 4. 2015
   Host
   Host

   Kniha super, King je a zůstane králem hororu!! První filmové zpracování bylo trošku zklamáním. A další...nic nezachrání ani krása představitelky hlavní role.Uff. Doufám, že Stephen moc nechodí do kina a nestahuje!

  63 48 ?
  jak hlasovat?
  • P.T. 100%
  • mims 40%
  • mirek-siml 85%
  • Sandrastekla 45%
  • Philotes 35%
  • Riverdon 55%
  • Pete69 70%
  • wodmint 60%
  • Jan Hans 45%
  • Rabadi 95%
  všechna hodnocení (92)

  V žebříčcích uživatelů

  4. místo z 7 v žebříčku uživatele Fanin
  10. místo z 12 v žebříčku uživatele Percabeth