After Earth (USA)
« další názvy »
USA USA
100 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
Motto: Nebezpečí je skutečné, strach je však otázka volby.

Obsah

:
Následkem nouzového přistání se stanou teenager Kitai Raige a jeho slavný otec Cypherem trosečníky na Zemi, tisíc let po katastrofě, která lidstvo donutila více »« méně

Režie

:
M. Night Shyamalan

Scénář

:
Gary Whitta M. Night Shyamalan Will Smith

Herci

:
Jaden Smith Will Smith Sophie Okonedo Zoë Kravitz Glenn Morshower ...
Premiéra: 13. 6. 2013
Distributor: Falcon
DVD: 16. 10. 2013

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 30%
  1
  0
  7. 3. 2017
  Brenan88 (23239 bodů)

  Možná kdyby si na začátku zlomil obě nohy ten smrad a děj filmu by tak ležel na Willovi výsledek by byl mnohem lepší. S takovou se jedná o celkem stravitelnou sci-fi,která zcela zašlapala do země veškerý svůj potenciál tím že vsadila na špatného koně v podobě Jadena Smitha. Po vizuální stránce se filmu nedá nic vytknout,ale k čemu to,když všechno ostatní je na nic. M. Night Shyamalan se v posledních letech nepředvedl s ničím pořádným a Po zániku země ho rozhodně nekatapultuje mezi špičku,ba naopak ho to sráží.

 • 50%
  0
  0
  13. 8. 2016
  lamps (7557 bodů)

  Žádný megaprůšvih se určitě nekoná a rodina Smithů se o práci zatím bát nemusí, ale o čem to vlastně bylo? O rozpadajícím se vztahu čestného generála a jeho dospívajícího syna? O nezdolné lidské vůli a boji s dosud nepoznaným strachem? O reálné katastrofické vizi, která má lidi varovat a poučit?.... Přestože Vesnice mi jde vyloženě proti srsti, k Shyamalanovi chovám určitou úctu za to, že si točí filmy podle svého, že nekopíruje nic od ostatních a dokáže vytvořit naprosto specifickou a podmanivou atmosféru. Jenže to všechno mi tady úplně chybělo, to Shyamalanovské kouzlo se vytratilo společně s navýšením rozpočtu a vizuálních efektů a nejenže to celé vyznělo v absolutní NIC, ale ta americká pachuť v každém dialogu a rádoby velkolepost akčních scén a všech velkých myšlenek mě ještě vydatně znechutily. Navíc plačící Jaden je méně uvěřitelný než střízlivý Zeman a Will pořád jen sedí, tváří se drsně a ve své roli je vyloženě uvězněný. Ale i přes ten příval kritiky musím uznat, že alespoň napoprvé se u toho dá docela bavit a pokud vypnete mozek, nudou se rozhodně neukoušete ...- aneb Z Shyamalana se stal rutinní digitální režisér.

 • 20%
  0
  0
  7. 8. 2015
  p.a.douch (4409 bodů)

  No hrůza. Těch 20 procent je vlastně už ani nevím za co. Asi že jsem to přežil. Otec Smith se chce asi postarat o synovu kariéru, ale tímhle filmem mu moc nepomohl. Shyamalan tenhle film vůbec nezvládl a protože ho moc nemusím, ani mě to nemrzí. Škoda jen ztráty času při sledování tohoto filmu.

 • 30%
  0
  0
  25. 10. 2013
  Petrson (3212 bodů)

  Pár zajímavých počítačově složených přírodních záběrů, neuvěřitelné dialogy, scénář, režie, herecké výkony, dekorace. Jeden shrnující zážitek mi v paměti utkvěl: a to sedačky ve vesmírné lodi, na kterých se na první pohled ani nedá sedět a následuje věta ve smyslu, teď spi, máme před sebou osm hodin letu. Udělat dobrý film je asi těžké, stejně jako udělat dobré vesmírné sedačky. Smith je jinak v jiných filmech dobrý herec.

 • 30%
  0
  0
  10. 12. 2015
  rkotvald (2808 bodů)

  Průměr, slovíčko které vystihuje všechno. Průměrný předvídatelný příběh, který Vás opravdu nepřekvapí, ani nemá snahu. Průměrná režie postrádající jakékoliv nápady. Průměrné ústřední duo otec-syn. Technicky průměrné triky a tak by se dalo pokčovat až k poslední složce filmu, jenže od Smithů se přeci jenom čeká víc než jen průměr.

 • 40%
  0
  0
  14. 9. 2013
  harry456 (2428 bodů)

  Jaden Smith nasadí v úvodu filmu zarputilý pohled, při kterém má na čele víc vrásek než jeho otec, a neshodí ho do závěrečných titulků, zatímco Will Smith se stejnou vytrvalostí prezentuje výraz "umírám a trpím". Ke své obrovské smůle není After Earth tak blbé, aby bylo zábavné; je jen nudné, nezajímavé a neoriginální. Po dlouhé době film, během jehož sledování jsem v kině ubíjela nudu počítáním žárovek na stropě, hledáním všech nouzových východů a sledováním času na hodinkách.

 • 70%
  0
  0
  27. 11. 2014
  Larrysbride (1831 bodů)

  Shyamalan je vizionář a jeho díla s sebou přináší značnou dávku nadčasovosti, což někomu nemusí sednout, a proto se nedivím rozpačitým hodnocením, které se u jeho filmů objevují ještě dlouho po vydání. Shyamalan má svůj styl, má svou zprávu, kterou chce prostřednictvím svých snímků sdělit a kašle na to, jestli to je zrovna v Hollywoodu in, nebo ne. Jistě že scénář After Earth by se dal opravit a některé dialogy zabrousit, čímž by se vyvaroval značnému patosu, kterým snímek oplívá, ale i tak jednoduše nemohu dát méně jak 70%. Zřejmě mám pro toho Inda prostě slabost...

 • 70%
  0
  0
  16. 10. 2013
  Pavlína81 (1552 bodů)

  Tak tady nevím co napsat Smithe mám ráda takže tady film má jedno plus ale film jako celek mě zklamal.

 • 50%
  0
  0
  6. 10. 2013
  Jiřík54 (1420 bodů)

  Musím říct, že po filmech Já, robot a Já, legenda jsem se na další opus s Willem Smithem hodně těšil. Bohužel zázrak se nekonal a moje nízké hodnocení je hlavně díky naprosto hrozným hereckým výkonům otce a syna Smithových a scénáři, který je průhledný od začátku až do konce a vlastně se ani nemáte na co těšit. Ano, efekty v mezích možností působivé, začátek dobrý rozjezd, ale pak to vše spadlo někam hluboko, odkud se to již nestačilo do konce filmu vyhrabat. Bohužel. Jak říká staré české přísloví "Není každý den posvícení".

 • 5%
  0
  0
  12. 3. 2014
  VasaFlasa (1386 bodů)

  M. Night Shyamalan jde kvalitně čím dál tím rychleji dolů. U jeho posledního filmu Poslední vládce větru jsem měl pocit, že už je na úplném dně, ale dokázal překvapit, že tam ještě nebyl tím, že natočil Po zániku Země. Will Smith byl jeden z mých oblíbených herců. Po tohle filmu už není.

 • 25%
  0
  0
  19. 6. 2013
  michaela159 (1036 bodů)

  Nuda, všude hlásí, že se film odehrává tisíc let v budoucnosti a ukazují mapy jak dopadnou kontinenty za tisíc let, ale ve filmu Po zániku světa je jen pustá džungle. Hlavní postavy jsou nesympatické, scénář postrádá to svoje ,,WOW," a myslím, že to režisér neměl ani zfilmovat, i když skoro celý film režíruje spíše Will Smith než M. Night Shyamalan, který je tam jen tak nanic.

 • 40%
  0
  0
  18. 2. 2016
  Peter12 (818 bodů)

  Primitívny film z veľmi zlým hercom v hlavnej úlohe(J.Smith). Neveril som mu, že by to mohol zvládnuť. Keby ho nechali v parku samého, tak by bol posratý a nie v takomto prostredí. Vôbec ma nebavil inokedy skvelí W.Smith ale zas musím uznať, že v tomto filme sa nemal ani ako prejaviť. Celkový dojem z filmu je , že strašne som sa nudil. Kto ho nevidel mala rada na zaver môjho komentáru: Ani ho nepozerajte, naozaj sa to neoplatí. Radšej si pozrite Ja Legenda a tejto sprostosti sa radšej vyhnite.

 • 45%
  0
  0
  4. 5. 2014
  Yancl (701 bodů)

  Nemastné, neslané, nekořeněné, nezáživné ... a neuspokojivé. Bohužel, nový Shyamalanův snímek neobsahuje téměř žádné působivé pozitiva, které v dnešní obsáhlé filmografii tvoří kvalitní film. Už samotný námět je takový nějaký, vlastně pouze vypráví menší dobrodružství syna a otce, nikoli konec světa, jak by neznalý divák čekal z názvu. Dále by člověk čekal, že W. Smith potáhne celé tohle scifko, ba naopak jen po celé dějství leží a mluví. Jako herec je mi velmi sympatický, ale tady to kapánek podělal .. nebyl tak sebejistý, občas přehrával. "After Earth" je v podstatě rolí jeho syna, ve které si nevedl vyloženě zle, ale nebyla to žádná pamětihodná role. Audiovizualizace je OK, ale kam se podělo údajných 130 mega z rozpočtu, to je mi záhadou. Viděl jsem hromadu levnějších filmů, které vypadaly o dvě třídy lépe, tak nevím. Jednotlivé scény jsou koukatelné, zajímavé .. občas i něco proběhne .. místy zamrazí i temnější atmosféra, ale jako celek to nefunguje.

 • 55%
  0
  0
  25. 11. 2013
  tamura (683 bodů)

  Shyamalan to nemá snadné. Jako všichni režiséři, kteří začínají svými nejlepšími filmy a pak to s nimi jde s kopce. Když jsem viděl Stalo se, říkal jsem si - navzdory tomu, jak byl film komerčním propadákem a jak ho utřela kritika - že zase svítá na lepší Shyamalanovy časy, že zase hledá filmové metafory a přemýšlí nad hlubšími tématy, ale Poslední vládce větu mě rychle vrátil na zem. After Earth je tak trochu jako kdyby přišla rodina Smithových do studia a řekla - "Hele, máme prima námět na film a chceme někoho, kdo to umí natočit a nebude do toho moc kecat." A studio řeklo - "No Shyamalan, ten je zoufalej a natočí cokoli." Moc bych si přál, aby to nebyla pravda. Aby nerezignoval a netočil filmy, které akcentují jen vizuální efekt nebo efektní vizuál a zbytek se plahočí tak trochu bokem, než to chcípne a všechny to zajímá asi jako Donalda Trumpa problémy Třetího světa...

 • 40%
  0
  0
  7. 6. 2013
  Waters (591 bodů)

  Přesně to, co jsem vidět nechtěl. Prázdný scénář, špatná režie, matný herci a blbý triky. Shyamalan už se zřejmě nezachrání. Leda ten Vyvolený 2 s Willisem by to mohl vytáhnout. Tohle je každopádně smutnej vývoj kdysi geniálního režiséra.

 • 40%
  0
  0
  8. 4. 2015
  Dzany (407 bodů)

  Jaden neví a netuší. Svést na slávě svého otce umí každý.

 • 75%
  0
  0
  31. 7. 2014
  jarousek1981 (252 bodů)

  Hezký sci-fi snímek, který jsem si pořídil i na blu ray.

 • 25%
  0
  0
  6. 4. 2016
  starskyxaj (93 bodů)

  nečekal jsem že to bude takoví propadák , hrůza !

 • 65%
  0
  0
  10. 4. 2014
  vlastimil-burian (60 bodů)

  Velmi zajímavý film. Klobouk dolů. Doporučuji všem.

 • 0
  0
  17. 6. 2013
  Micuda98 (37 bodů)

  Podle mě není překlad správný, Země nezanikla jen na ní nejsou lidé...

54 44 ?
 • misec 55%
 • Mihall 70%
 • jarv 70%
 • Riverdon 50%
 • Akarot 85%
 • Brenan88 30%
 • ballrog 70%
 • Nosnica 55%
 • Kenoth 55%
 • Arnarmo 35%
všechna hodnocení (117)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

Sdílet tuto stránku:

Partneři: