Perfect Sense (Velká Británie, originální název)
Velká Británie Velká Británie
Německo Německo
Dánsko Dánsko
Irsko Irsko
Švédsko Švédsko
92 minut

Žánry

:
Drama, Romantický, Sci-fi, Katastrofický
Motto: Neobyčejné skloubení melancholie a romantiky. Moderní love story.

Obsah

:
Zatímco Susan a Michael objevují nové a nepředvídatelné hluboké city, lidé na celém světě se začínají cítit divně, jako by něco ovlivňovalo jejich emoce. více »« méně

Režie

:
David MacKenzie

Scénář

:
Kim Fupz Aakeson

Herci

:
Eva Green Ewan McGregor Connie Nielsen Denis Lawson Stephen Dillane ...
Premiéra: 2. 2. 2012
Distributor: Film Europe
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Dokonalý smysl. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Dokonalý smysl myslíte! K 4. červenci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28028 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Dokonalý smysl


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  29. 12. 2015
  Sheldon (16016 bodů)

  Tomuhle filmu se nedá upřít originalita a skvělí herci, každopádně nic tak depresivního jsem už hodně dlouho neviděl. Hodně smutné, hodně netradiční a chce to vstřícnou náladu. Přesto hodnotím vysoko.

 • 75%
  0
  0
  28. 12. 2018
  evismaior (4252 bodů)

  Námět jako takový (postupná ztráta jednotlivých smyslů v pořadí chuť, čich, sluch a zrak, které vždy předcházela zřejmě nákazou vyvolaná osobní krize každého člověka - deprese, strach, hlad, zuřivost, nenávist a nakonec i láska) mi přišel zajímavý a nebylo špatné ani to, že jsme ho neprožívali jako světovou epidemii (byť bylo zjevné, že celý svět do toho zatažený opravdu je a nechyběly realisticky pojaté náznaky toho, jak se s tím vším lidstvo pokouší vyrovnat), ale jako součást rodícího se vztahu dvou lidí. Ewan McGregor i Eva Green jsou výborní charismatičtí herci, kteří dokážou zaujmout, bohužel ale spíš každý sám o sobě. Nějak jsem jejich vztahu nedokázala uvěřit. Do toho tvůrci přimíchali náznaky možných příčin epidemie (životní prostředí, terorismus, válečný akt) a pár existenciálních otázek a je z toho film, který zaujal, ale podruhé o vidět nemusím.

 • 75%
  0
  0
  8. 10. 2014
  Petrson (4102 bodů)

  Vynikající námět, který v evropském pojetí zpracování ( ne us sci-fi ) byl uchopen za správný konec. Pomalejší tempo, nic neuspěcháno, vše v klidu vysvětleno a hlavně nepřevysvětleno:). Nečekejte akční scény ( nabízí se na první dobrou ), ale hlubší sondu do principů naší existence, osekání základních principů bytí na holou podstatu. Originální sci-fi, která vybočuje z průměru a nechává dlouhý dozvuk na přemýšlení. Stačilo málo a byl by to opravdu vynikající film. Některé moralistní linky ( houslistka ) a momenty byly prostě navíc. Stejně jako pár nelogičností.

  • námět, zpracování dokument-film
  • neodpustím si, že by z tohoto skvělého námětu, příběhu, šlo dostat ještě více
 • 95%
  0
  0
  21. 12. 2013
  rockystar (2860 bodů)

  To je tak skvělý námět... Silný zážitek a skvělé herecké představení. Film jsem sledoval jako v transu od začátku do konce. A na konci jsem asi ještě pět minut jen seděl a koukal s tlamou dokořán. Opravdu síla... AŽ z toho šla husí kuže.

 • 80%
  0
  0
  23. 11. 2012
  farb (2063 bodů)

  Silný. Opravdu silný divácký zážitek, natočený pomalým a depresivním stylem, který diváka skutečně zasáhne. Často je tu zmiňována Soderberghova Nákaza, která ovšem nemůže být Mackenzieho filmu vzdálenější, protože byla až příliš divácky odtažitá a sterilní. Zde se ovšem, díky času věnovanému ztrátě každého smyslu a předcházející emocionální reakci, může divák dokonale vcítit do hrdinů a do pocitů, které prožívají. A tohle všechno je rámováno intimním milostným příběhem dvou veskrze obyčejných lidí, na kterých je díky jejich profesím (epidemioložka a kuchař) rozsah pandemie ještě patrnější. A když se všechno, po působivých pasážích a (nenásilných, neotravných a stravitelných) zjištěních, že život má smysl, i když něco ztratíte (apod.), sejde v působivém závěru, tak budete z kina odcházet nejen dojatí, ale i s pocitem, že jste právě viděli něco skutečně originálního. 8/10.

Hodnocení a recenze Dokonalý smysl

75 76 ?
jak hlasovat?
 • Mrykodaj 90%
 • Honza 13 80%
 • mims 90%
 • tereza-kronbergerova 0%
 • Mikik4444 90%
 • Blatouch72 90%
 • evismaior 75%
 • yorba 75%
 • cerfik 100%
 • Arthur Logoff 70%
všechna hodnocení (67)