The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (USA)
« další názvy »
USA USA
115 minut

Žánry

:
Fantasy, Romantický, Adaptace knižní, Blockbuster, Gotický, Série/Franchise, Teenagerský
Motto: Finále bude nesmrtelné

Obsah

:
Závěrečná část světoznámé upírské ságy nás naposledy zavede do světa, kde upíři a vlkodlaci bojují nejen o svou lásku, ale i o vlastní životy. Novorozená více »« méně

Režie

:
Bill Condon

Scénář

:
Stephenie Meyer Melissa Rosenberg

Herci

:
Kristen Stewart Robert Pattinson Taylor Lautner Ashley Greene Nikki Reed ...
Premiéra: 15. 11. 2012
Distributor: Bontonfilm
DVD: 20. 3. 2013
Jste na stránce filmu Twilight sága: Rozbřesk - 2. část. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Twilight sága: Rozbřesk - 2. část myslíte! K 24. říjnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27783 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 45%
  0
  1
  2. 12. 2017
  Brenan88 (43962 bodů)

  Celá tahle upíří série je pro mne těžko stravitelná. Herci jsou vesměs příšerní,furt se zde chodí bez trika,příběh je hloupý,ale ta závěrečná bitva nebyla úplně marná. Nasnímaná byla dobře a navíc byla správně brutální. Jenže to co nasleduje hned po ní mne vrátilo pevně na zem,abych si uvědomil,že vlastně sleduji pohádku pro dospělé a v pohádkách se přece neumírá.

 • 60%
  0
  0
  19. 3. 2021
  martin-mickey-stusak (23918 bodů)

  Zatímco předchozí první část čtvrtého příběhu pojednávala o událostech v době těhotenství Belly, v této druhé části se dítě narodí, krapet povyroste a je snaha její existenci za každou cenu obhájit. A opět je i snaha o epos za použití dějství, které by vystačilo a na daleko kratší stopáž. Režisér Bill Condon však tentokrát celý dějový koncept pojal více uvolněně, takže co se týče napětí, a vůbec celkové atmosféry, se bohužel šlo o nějaký ten stupínek dolů. A je to škoda, neb konec měl být nadevše velkolepý a to hlavně v rámci emočního vypětí. Co se týče vývoje, charakterově nejvýraznější je Bella, která už není naivní dospívající holčičkou, ale v podstatě již mladou ženou odhodlanou bojovat nejen za své dítě, ale i za své ideály a za to, co miluje. Nejdelší scéna je o vyjednávání a přesvědčování, která by si rozhodně zasloužila daleko větší dramatizaci a napětí. Takto se jen ponuře opakuje dojem zbytečné natahovanosti, které absolutně nic nepřináší. Po předchozím díle tedy zklamání, které jen vyvolalo dojem, že je rozdělení do dvou filmových dílů naprosto zbytečné a že se tak stalo jen kvůli většímu výdělku z kin.

 • 50%
  3
  0
  8. 8. 2017
  JosefTomas (7659 bodů)

  Mít to o chlup lepší scénář, lepší herce a vyšší rating, tak je to na potlesk. Takhle to je jen tuctové zakončení pro puberťáky (ne všechny, samozřejmě), které ukončilo jednu moc dlouhou sérii filmů, při který holky řvaly a měly orgasmy, kluci protrpěli několik hodin a rozumní lidé jen nevěřícně kroutily hlavou, co lze ještě udělat, či co už se stalo s touto značkou. PS: Velká pochvala Condona, co ten dokázal udělat s posledními díly je chvályhodné, vzhledem k tomu, jaký měl špatný scénář.

 • 50%
  0
  1
  14. 11. 2012
  Tom Hardy (5182 bodů)

  Nenávist, kterou fenomén zpravidla vyvolává, bude tentokrát hodně umělá. Tady už nejde objektivně mluvit o nějakém extra průšvihu. Prostě průměrná fantasy pro teenagery, která si navíc trochu vypůjčuje z X-Menů, což z ní dělá pro pánské publikum zcela jasně nejstravitelnější díl série. Tradičně ubližují tupé dialogy, nucená romance, nechtěně vtipné situace, opravdu špatné triky (vládne malá Renesmee) a závěrečné (samo o sobě velice solidní) bitvě nesluší nízká krvavost (když se utrhne hlava, působí totální absence krve - ač předlohou podložená - prostě absurdně). Díky svižnému ději jsem se ale téměř nenudil a chvílemi dokonce dobře bavil. Bill Condon je zatraceně šikovný krejčí a je jen jeho zásluhou, že "pětka" většinu času docela funguje.

 • 90%
  1
  0
  22. 11. 2012
  VitvarJane (4474 bodů)

  Nejočekávanější film tohodle měsíce byl velmi zajímavý. I přesto, že jsem četla všechny knihy, posouzení filmařů a samozřejmě pokus natáhnout tento film co nejdéle, což se vlastně očekávalo, byla jsem překvapená a snad bych se nebála použít slovo uhranutá. Až na extrémně dlouhé prvotní titulky a trochu moc přepočítačovanou Renesmé v miminkovském pojetí, mě film překvapil. Samozřejmě ten souboj, byl trochu nedomyšlen, ale celé kino, se tomuto okamžiku zasmálo. Hudebně i dějově prostě skvělé zakončení trilogie, a nebojím se říci, že je to s předposledním dílem opravdu dokonalé popsání knihy.

 • 60%
  0
  0
  18. 11. 2012
  Petrson (4047 bodů)

  Tak jsem byl vlastně překvapen, protože jsem "musel" dát i některé předešlé ( pro mne málo snesitelné ) díly s mládeží a tento závěrečný byl najednou trochu jiný. Sem tam jsem se zasmál nechtěným vtipům, chvilkami jak milostná telenovela, ale mělo to alespoň spád. Legrační scény v bytech, modní přehlídky svetříků, košilek, už stačili jen cenovky. Trochu se člověk ztratí, pokud nezná perfektně ságu, kdo, kdy koho může zabít, jaká jsou pravidla a kdo je kdo. Na druhou stranu musím ocenit závěrečnou bitvu, vybudování konfliktu, vyhovovala mi nadsázka bez krve a i závěrečný fór v bitvě. Po dlouhé době jsem viděl přehlednou bitvu, kde vím, co se dělo a měla vlastní jasné mikro příběhy, což oceňuji. Přemýšlel jsem jestli 50% nebo 60%, ale vzhledem k předešlým dílům je na místě jasný vzestup, jen škoda, že jako by se šetřilo na větší záběrové epice, tricích.

 • 40%
  0
  1
  5. 2. 2018
  FilipusMuff (4014 bodů)

  haha, královské finále, který jen tak nikde neuvidíte...
  proč proboha někdo musí vytvářet takovýhle filmy.. :(((

 • 60%
  0
  1
  14. 7. 2016
  evismaior (3806 bodů)

  A ani ve druhém dílu se toho překvapivě nestane mnoho. Bella se promění, dítko roste, upíří rada starších s tím má problém a pak se tam nabalí spousta nejrůznějších upírů ze všech světa stran a vše spěje k vyvrcholení celé ságy. Vcelku kvalitní zpracování vcelku průměrné knihy. Mohlo to dopadnout mnohem hůř.

 • 100%
  1
  1
  5. 6. 2012
  roque (2919 bodů)

  Už se těším. Snad se jim ten konec povede a bude to pěkný závěr celé ságy. :)

 • 100%
  0
  3
  6. 6. 2018
  nikol125 (2767 bodů)

  Nemám co dodat ;)

 • 60%
  0
  0
  21. 4. 2013
  harry456 (2435 bodů)

  Twilight saga: Rozbřesk 2.část
  Děj se odehrává po Beliině tzv.znovuzrození. Film na mě působil jednoduchou atmosférou, ačkoliv mnohdy jsem hercům jejich osobitost nevěřil s výjimkou Belly(Kristen Stewartová), která je velice talentovaná herečka a roli Belly Cullenové zvládla na jedničku .Už od první chvíle filmu mě nejvíce zaujaly její neohroženost, která všechny na place triumfovala.Ale musím podotknou, že v první části mě spíš nudila než zaujala.Vůbec nejhůře hraje jednu z hlavních postav Edwarda (Robert Pattinson), kterého možná znáte i z Harry Potter a Ohnivý pohár, kde ztvárnil Cedrica Diggorryho, tuto roli celkem zvládl, ale v Twilight saga je jeho hraní místy až nudné . Jacobovi(Taylor Lautner) jsem také občasné scény jeho hraní věřil, ale něco tam přece jen chybí.
  Ve filmu se mi líbila bitva mezi Cullenovými s jinými klany proti Volturovým(jakoby). Konečně nějaká snaha o akčnost.

 • 75%
  1
  0
  7. 5. 2017
  Rabadi (2256 bodů)

  Pro mě zklamání, jakým způsobem zahrála Kristen svoji proměnu, chování poté. Výkon ostatních herců byl očekávatelný, nikdo nepřekvapil ani nezklamal. Jediné zajímavé na celém filmu byla bitva, ta opravdu stála ze zhlédnutí. A samozřejmě jsem ráda, že to dobře dopadlo.

 • 60%
  1
  0
  13. 4. 2020
  tomlery (2141 bodů)

  Čekat pět let na pořádné natočený díl mi přijde hodně předražené, ale když to tak tvůrčí chtěli. Chápu, že se drželi knižní předlohy, přesto nechápu, proč poslední díl museli rozdělit. V tomto roce to docela letělo - kdo od koho tento nápad okopíroval? Herecké výkony jsou stále stejné, a ač je Bella konečně upírem a má dítě, stejně se tváří pořád stejně zoufale. Jako by se vůbec ani po těch letech nikdo z nich nenaučil pořádně hrát. Vážně všechny ty díly prošly produkcí? Jak říkám, aspoň ten poslední díl se vyvedl.

 • 70%
  0
  0
  27. 11. 2014
  Larrysbride (2069 bodů)

  Osobně se považuji za obrovského odpůrce filmového spracování celé této nechvalně známé ságy, avšak s druhou částí Rozbřesku na mne čekalo nečekané (až děsivě nečekané) překvapení. Pomenu-li tedy nudný a (hodně) patetický začátek a fakt, že upíři holt stále září jak světlušky v noci, Rozbřesk se stal z dětinské nesnesitelné slátaniny překvapivě přijatelnou romantickou podívanou s nádherným soundtrackem a hodně nevyzpytatelnou (pro děti ne zas tak vhodnou... ehm...) bojovou scénou.

 • 100%
  1
  0
  29. 11. 2012
  karlik4801 (1940 bodů)

  Kvalita jde vidět, opravdu si dal režisér záležet. Převrat, zvrat, i akce, romance. Mělo to víc než jsem očekával. Vážně jsem se nasmál a pobavil celým filmem. Konec překvapil. Stejné herecké výkony jako v předešlých dílech. Nejkvalitnější díl celé série. Ještě že jsem šel na půlnoční premiéru, nelituji toho, vůbec.

 • 25%
  0
  1
  31. 1. 2013
  psico (1667 bodů)

  Hmmm ... Doufám že to tu zlatou malinu vyhraje.

 • 100%
  1
  0
  4. 12. 2012
  Pavlína81 (1570 bodů)

  Naprosto dokonalý závěr.Bála jsem se jak to režisér zvládne ale bylo to zbytečné. Samozřejmě některé efekty nebyli uplně dokonalé,hudby bylo někdy až moc ale jinak do sebe vše krásně zapadalo.Konec sice trošicku upravily ale i to bylo naprosto perfektní.Hercům bych take nemohla nic vytknou i mě pobavily.Za mě 100procent.

 • 0%
  0
  2
  25. 9. 2012
  brbla666 (1527 bodů)

  viděl jsem kousek ale je to hrozná volovina.

 • 45%
  0
  1
  17. 4. 2016
  brcolka (1039 bodů)

  Film ve kterém se vůbec nic neděje stajně tak jako i ve všech ostatních. Až na konci je trocha akce ale tak krátce že se člověk ani nestihne trochu vzrušit. Trapné pohledy Pattisona a věčné olizování Kristen mě nebaví. A navíc tam fakt ani podle mě není žádný příběh který by film provázel

 • 100%
  1
  0
  15. 11. 2012
  Medúska (946 bodů)

  Fanouškové ságy - na nic nečekejte a jděte do kina, závěr se vám bude určitě líbit. "Nová" Bella je úchvatná, silná a sebevědomá. Příběh je napínavý a konec vás rozhodně překvapí. Opět krásná hudba.

 • 70%
  1
  0
  25. 5. 2014
  Ciiiri (942 bodů)

  Celkem slušný konec. Přesto průměrný film s upírama, ale zajímavě zpracovanými.

 • 45%
  0
  1
  1. 8. 2014
  marvan (546 bodů)

  Nebýt dcery, tak se o upíry nezajímám...

 • 25%
  0
  1
  30. 11. 2012
  HardMovie (470 bodů)

  No nevim. I přes to vykrádání xmenů mi to pořád přijde jako hovadina pro menstruující holčičky. Sorry ladies, mám jinej vkus.

 • 55%
  0
  1
  27. 6. 2013
  Annie555 (353 bodů)

  Kdybych měla říct který film z této série byl nejlepší byl by to tenhle. Příchod nových postav udělal menší průvan v zatuchlým ději. Scéna souboje - který je bohužel jen vymyšlený, je nelepší scéna filmu, vlastně jediná dobrá. Spousta novinek v celkem tradiční sérii - jen Kristen drží tradici, je děsná jako všude jinde.

 • 100%
  1
  0
  28. 10. 2014
  Petra8619 (305 bodů)

  Obdivuji, jak celý rok se podařilo utajit pokračování tohoto dílu. Super díl. Nádherný konec. Nádherná hudba.

  • Za vše mluví, že píseň z tohoto filmu absolutně ovládla z 80% české svatby. Každá lepší nevěsta tuto píseň měla na nástup nevěsty, na první tanec či na videu.
  • 35%
   0
   1
   1. 3. 2017
   daisyna (279 bodů)

   Jsem fanynka knih s touto tématikou, některé díly této ságy byly hezky i obsáhle udělané, ale u některých dílů jsou velké nedostatky. Zde se mi moc nelíbílo digitální dítě. Ale jinak obsahově celkem hezky zpracovane.

  • 75%
   0
   0
   1. 3. 2017
   AryaCZE (252 bodů)

   Ale jo, já se na to ráda podívám zas a klidně znovu. ;-) Není naškodu, se sem tam zasnít a nechat unést vizuální oddechovkou s romantickými prvky. Která žena by nechtěla mít občas vedle sebe gentlemana a hrdinu? :)

   • velmi efektní a nevyzpytatelná závěrečná bitva
   • nechtěné vtípky
   • hudba
   • 100%
    1
    0
    23. 11. 2013
    lenka234567 (249 bodů)

    best díl fakt upe úžasněj a není co dodat................................................................................................................................................................................................................................................................................=D =D =D =D =D =D =D =D =D

   • 55%
    0
    0
    1. 3. 2017
    KarlosPHA (199 bodů)

    Tak jsem u toho strávil svůj drahocený čas a klasika zjistil, že to není nic pro mě.
    Nebude tím, že horory a zatuchliny nemám rád, ale tím, že to prostě nesedlo.
    Předchozí íly jsem neviděl a to taky rozhodně udělalo svoje.
    Tak že hledám nějakou super komedii, protože to je moje.

   • 75%
    0
    0
    7. 1. 2014
    navrc.007 (189 bodů)

    Poslední a dle mého názoru povedené ukončení tak našlapaného příběhu. Velice povedený díl stejně jako předešlé filmy. Vynikající výkon herců a hudba nemá chybu :-)

   1 2 3 dalsi posledni
   63 45 ?
   jak hlasovat?
   • Crreed 15%
   • martin-mickey-stusak 60%
   • Miňonka 40%
   • michal-smid 100%
   • linda-brcakova 10%
   • jaroslav-nemec 70%
   • tomlery 60%
   • mims 60%
   • MaxCZ 100%
   • Speedyxxx 65%
   všechna hodnocení (262)

   V žebříčcích uživatelů

   1. místo z 4 v žebříčku uživatele LiushKa
   2. místo z 303 v žebříčku uživatele MIRKA DOLEJŠOVÁ
   5. místo z 7 v žebříčku uživatele arca
   28. místo z 29 v žebříčku uživatele Janninna
   44. místo z 144 v žebříčku uživatele alexandra-kralova
   139. místo z 164 v žebříčku uživatele VitvarJane
   174. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo
   14. místo z 33 v žebříčku uživatele Petra8619