Rodinka

39%
Rodinka
Plakát traileru
Sympatické na tomto setkání je, že dnešní RODINKA „zdědila“ originální smysl pro legraci, milou ujetost, zálibu v ztřeštěných nápadech i schopnost tolerance a že jde pořád o malou komunitu lidí, kteří se mají rádi a pro které je rodina a vzájemná soudržnost na prvním místě. Stejně jako kdysi, i dnes je centrem dění RODINKY hala a kuchyně, kde se scházejí a řeší s humorem sobě vlastním všechny trable a legrační i vážnější kolize, prožívají krásné rodinné chvíle… Nebo, a to je novinka, scházejí se v zimní zahradě, kterou Zdeněk přetvořil na „tropy“. Pěstuje zde orchideje, které by mu záviděl i slavný detektiv Nero Wolf.  Rodinné porady v tropech mají většinou tak trochu tajnůstkářský ráz. Právě tady rodinná rada řeší třeba problém: Jak se zbavit hodné, ale příliš zvědavé sousedky? Budou to tedy opět setkání, která nabídnou chvíle nabité pozitivní energií a rodinnou pohodou. Jak zplodit potomka? Kdo vyprávěl malé Daisy pohádky o Zelené Karkulce, Hodných jezinkách či Odbarvené zlatovlásce? Jak dopadli Zdeněk a Káča na tanečních kurzech pro pokročilé? Proč se Andulka schovává před tchýni? Jaký poklad zanechala Babička rodince? Proč Pavle mizí z pračky ponožky? Kdo je Míša a jak se vloupala k rodince? Jak se stal Pavel zámeckým pánem? Proč se rodinný pes jmenuje Alarm? Jaké štědrovečerní překvapení připravil pro rodinu „raubíř“ Petr? Kdo „zamordoval“ vánoční kapry?... To je jenom několik málo dějových motivů, o nichž se více dozvíte ve filmu…Pete69
Pete69
30 857 bodů
3.5
Nevtipná komedie, spíše by se dalo říct výron nevtipných scének a přehraných situací. Tohle se opravdu velmi nepovedlo.
hrumsrt
hrumsrt
9 582 bodů
0
Udělat to opačně, tedy nejprve seriál, tak bych pochopil, že jde o klasickou formuli, kdy jde o "třešničku" divákům. Takhle z toho vzniklo jedno naprosté utrpení. Navíc to má takový odporný filtr, který ve mě budí dojem, že i před 50 lety měli černobílé filmy lepší barvy. Pokud to mělo nějaký vtip, já ho teda nenašel. Mají to ti starší herci zapotřebí?! Je mi trapně za tvůrce, že něco takového, kdy vzniklo.. 0%!
bmagic
bmagic
567 bodů
6
Zajímavý nápad zasnít se, kam by za po 40 letech došla tehdy černobílá rodinka včele s nezapomenutelnou M.Rosůlkovou. Ale i když se režie chopil skvělý a prověřený Dušan Klein, výsledek je rozporuplný. Atmosféru rodinky se podařilo jakžtakž zachovat, doplnit novými postavami už bylo těžší. Ale hravost Fan Vavřincové se vytratila. Ale díky aspoň za pokus.

Dodatečné informace

Původní název:
Rodinka (více)
  • Česká republika Rodinka
Premiéra v ČR:
9. 12. 2010
Distributor:
Falcon
Země původu:
Česká republika
Ocenění:
Žádná ocenění