Mystic River (USA)
« další názvy »
Austrálie Austrálie
USA USA
138 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Mysteriozní, Thriller
Motto: Pohřbíváme naše hříchy, protože se chceme očistit ...

Obsah

:
Jimmy Marcus (Sean Penn), Sean Devine (Kevin Bacon) a Dave Boyle (Tim Robbins) jsou přáteli už od dětství. Jejich poslední setkání však není příjemné. více »« méně

Režie

:
Clint Eastwood

Scénář

:
Brian Helgeland Dennis Lehane

Herci

:
Sean Penn (I) Tim Robbins Kevin Bacon Laurence Fishburne Marcia Gay Harden ...
Přehrát online O2
Premiéra: 27. 11. 2003
DVD: 18. 8. 2004

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  1
  0
  16. 8. 2017
  Brenan88 (40163 bodů)

  Původně jsem dal "jen" 95 %,ale musím to zvednout na rovných 100%,protože tento snímek považuji za absolutní skvost. Clint je pro mne absolutní špička v oboru a Tajemná řeka je jeho stěžejním snímkem. Scénář je totální dokonalost ve které jsem nenašel jedinou chybu. Charaktery postav jsou vykreslené do sebemenších detailů, Clint naordinoval solidní tempo vyprávění,které s blížícím se finále nutí diváka skoro nedýchat. Dialogy jsou přesvědčivé a herci geniální. Pro mne jsou samozřejmě největšími tahouny Sean Penn a Tim Robbins,kteří zde předvádějí dech beroucí výkon. Hned jsem dostal chuť si snímek znovu pustit.

 • 95%
  1
  0
  6. 1. 2015
  Psisko59 (32528 bodů)

  Vynikající krimiromán Dennise Lehana (do češtiny přeložil Robert Křesťan) volal po zfilmování. Eastwood ctil všechny přednosti předlohy a Timu Robbinsovi dal po Vykoupení z věznice Shawshank další šanci na skvěle propracovaný, tentokrát tragický lidský charakter. Robbins příležitost nepromarnil a Sean Penn s Kevinem Baconem byli skvělými sekundanty. Paráda ...

 • 80%
  0
  0
  7. 10. 2016
  lamps (13884 bodů)

  Lidské emoce od lásky až po čirou nenávist opět fungují Clintovi na jedničku, ale tentokrát to není ani tak zásluha jeho, jakožto spíše všech excelentních herců, kteří rozehráli natolik atmosférickou a až mrazivě trpělivou partii, že u depresivního finále se mi chtělo křičet a rychle ze sebe všechno setřást. Bohužel, působivá a jednoduchým střihem orámovaná psychologická linie se až příliš bije o pozornost s detektivní zápletkou, která vyznívá tak trochu do prázdna a nemá v konečném součtu pro film tak zásadní význam, jak četnost všech výslechů a získávání nových stop může naznačovat. Kromě zmíněného finále tu navíc schází více vow-sekvencí, které by se nám trvale vryly do paměti a jimiž Eastwood ve svých vrcholných dílech většinou nešetří, a tak nezbývá než znovu vyzdvihnout Seana Penna a Tima Robbinse, bez nichž by to tentokrát zkrátka nebylo úplně ono - Clint ale zřejmě dobře věděl, koho obsadit :))

 • 70%
  0
  0
  12. 12. 2018
  JosefTomas (6504 bodů)

  Musím to vlnu chvály trochu srazit níž, přestože se chyby hledají velmi těžko. Hlavní problém tkví ale převážně v tom, že scénář je velmi nevyvážený a prvních 40 minut je místy utahaný. A nebýt špičkových herců a režie, výsledek by byl stěží poloviční. Po finále má ale málo kdo remcat, protože je tak psychologicky vyhrocené, že jen s těží se může člověk nudit. Bohužel to nedokáže zachránit zbytek filmu a já se nakonec přikláním k té vyšší číslovce.

 • 100%
  0
  0
  17. 3. 2013
  výfuk (2964 bodů)

  Co říct o Tajemné řece. Když jsem viděl prvních patnáct minut v televizi myslel jsem si, že se Eastwood asi zbláznil. Nezbláznil. Po shlédnutí celého filmu mi došlo, že Eastwood sáhl po dramatu, které má hodně napínavý prvek krimi a psychologického. Film se v podstatě stále točí kolem jediné otázky, a to "jaké by to bylo kdybych do auta nastoupil já. Je mi trochu líto, že se Oscary museli dělit mezi tak mistrovská díla jako Pán prstenů a Tajemná řeka.
  Ať je to tak nebo tak, po shlédnutí celého filmu vím jistě jedno: kdyby Eastwood film neudělal, svět by přišel o neuvěřitelný a dokonalý film!

 • 60%
  1
  1
  4. 3. 2016
  Ombak_Penari (2754 bodů)

  Kriminálkou bych to v podstatě ani úplně nenazval, protože kriminální zápletka spíš slouží k rozehrání psychologie hlavních postav, k připomínce starých událostí a nakonec i tahaní kostlivců ze skříně. Případ samotný je celkem jednoduchý a ve své podstatě i nudný. Hlavní postavy a drama mezi nimi mi také ale nepřišly až tak brilantní a silné aby mě to odrovnalo. Za mě spíš průměr, nic, na co bych si za čas vzpomněl.

76 ? ?
jak hlasovat?
 • mims 80%
 • dav.bal 70%
 • Mikik4444 100%
 • petr-sedivec 100%
 • JosefTomas 70%
 • Kim6 50%
 • Cipinho 85%
 • Vigo69 65%
 • Jan Hans 80%
 • Mondyes 100%
všechna hodnocení (88)

V žebříčcích uživatelů

2. místo z 4 v žebříčku uživatele výfuk
6. místo z 6 v žebříčku uživatele Brenan88
9. místo z 383 v žebříčku uživatele Psisko59
20. místo z 21 v žebříčku uživatele Hare77
102. místo z 172 v žebříčku uživatele Had
Sdílet tuto stránku: