Kill Bill: Vol. 2 (USA)
« další názvy »
USA USA
137 minut

Žánry

:
Akční, Krimi, Thriller, Film Noir, Kultovní
Motto: Přežila svou smrt ve svatební den i čtyři roky kómatu. "Nevěsta" se vydává završit krvavou pomstu.

Obsah

:
Svatební obřad bývalé členky Komanda Zmijí Zabijáků, Černé Mamby, změnil její pomstychtivý ex-milenec Bill s bývalými kumpány v krvavý masakr. Těhotná více »« méně

Režie

:
Quentin Tarantino

Scénář

:
Quentin Tarantino Uma Thurman

Herci

:
Vivica A. Fox Ambrosia Kelley Michael Parks James Parks Jonathan Loughran ...
Premiéra: 22. 4. 2004
DVD: 11. 10. 2004
Jste na stránce filmu Kill Bill 2. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Kill Bill 2 myslíte! K 23. červnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27670 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  23. 7. 2017
  Brenan88 (43165 bodů)

  Opět skvělý Tarantino! Druhým dílem posunul laťku ještě o kousek dál a perfektně tak (prozatím?) uzavřel tenhle příběh. Opět nás čekají vizuální orgie plné nezapomenutelných dialogů. Herci stejně jako v prvním díle výborní. Tahle krvavá pomsta mne prostě hodně baví.

 • 80%
  0
  0
  25. 1. 2015
  muzz (18020 bodů)

  První shlédnutí mne nechalo dost chladným. Tarantinova posedlost zfilmovaným komiksem je dost nepochopitelná, proházení jednotlivých epizod v čase taky nemusí skousnout každý. Ale po čase jsem si uvědomil, že jednotlivé detaily do sebe super zapadají a film (oba díly je třeba brát jako jeden film) je prostě skvělý. Líbí se mi pokaždé víc a víc. Bonusem je pak krásná Lucy Liu.

 • 100%
  0
  0
  28. 11. 2015
  Sheldon (15962 bodů)

  Kill Bill vol. 2. začíná před masakrem. Nevěsta se jde podívat ven, aby uviděla člověka, co hraje na flétnu, je jím Bill (David Carradine). Konečně ho vidíme. Je to muž s uhrančivým hlasem a exotickým vzezřením. Z Billa hned cítíme něco velmi nebezpečného, což se nám po chvíli potvrdí, když se před kostelem objeví čtyři zabijáci. Poté příběh pokračuje, když musí Nevěsta vyřídit Budda (Michael Madsen), což je Billův bratr a poté i Elle Driverovou, zabijáka s jedním okem (Darryl Hannah). A přitom ještě v tradici kung - fu žánru musíme absolvovat pro další vyprávění zcela nezbytný výcvik u mistra Pei-Meie (Gordon Liu). Ve finále se pak Nevěsta dostane do rezidence, kde bydlí Bill. A přichází na řadu to, co slibuje název filmu - Kill Bill.
  Troufám si tvrdit, že Kill Bill je naprosto výjimečný film, který diváka usadí svým vizuálním stylem a pokud přistoupí i na suverénní autorské myšlenky Quentina Tarantina, může se stát i jednoznačně kultovním filmem. Má totiž všechny potřebné atributy - příběh, akci, stylovou hudbu a potřebný nadhled. Film si na sebe slušně vydělal, takže se Tarantino opět nepohřbil do stínu Pulp Fiction, jak by mu celá řada jeho odpůrců přála. Film slavil velké úspěchy u generace, kterým je film určený a to na MTV Movie Awards.

 • 85%
  1
  0
  29. 10. 2018
  lamps (14711 bodů)

  Neskutečné, jak ta pomsta najednou voní jinak. Fyzičtěji, lidštěji, trpělivěji. Vol. 1 a 2 by dle mého sice nejlépe fungovaly jako jeden opulentní tříhodinový biják, protože mi stále tak trochu uniká smysl rozdělení na dvě tak formálně odlišené části, ovšem dvojka už je mnohem blíže scénáristické exhibici zbožňovaného frajera, který dokáže udělat z jednoduché premisy cinefilně nepředvídatelný a zároveň, jakkoli bizarně, i lidsky hluboký příběh. Jestliže jsem jedničku nazval pornem pro geeky, dvojka bude spíše geekem pro porno - Quentin si bere tradice westernů, kung-fu, pokleslých revenge filmů a dalších důvěrně známých vypravěčských vzorců, jež ale obohacuje svým nenapodobitelným momentem překvapení, který je tu absolutně náhlý a šokující, tu předznamenávaný v pečlivě vystavěných dialozích. Hlavní hrdinku nechává trpět a tentokráte ji nestaví proti bojovým strojům, ale lidem, kteří si možná svou minulost vyčítají. Velká škoda, že Tarantino to s lidskými emocemi moc neumí - jeden z klíčových zvratů prozrazuje už v závěru jedničky, takže jinak brilantní hru s překvapením oslabuje, a také dialogy s Billem, jednou z jeho nejzajímavějších postav vůbec, jsou napsány hlavně pro diváky, nikoli pro vnitřní vyvrcholení. Dvojka stojí nad jedničkou přemýšlivějším uspořádáním kapitol a kvalitnější prací s postavami, jejichž osudy se nádherně proplétají, aniž by si někdo na první díl vůbec vzpomněl, ale pořád je příliš zahleděná do vlastní sebeuvědomělosti na to, abych při závěrečných titulcích padnul na zadek a zatlačoval slzu.

 • 55%
  0
  0
  25. 10. 2017
  Danny F. (11130 bodů)

  Krvavá nevěsta je zpět. Lepší děj. Opět za Umu a Quentina a pěkné akce.

 • 85%
  3
  0
  2. 1. 2017
  JosefTomas (7177 bodů)

  Víc Quentin, míň Hongkong. Jakoby Tarantino točil úplně jiný film. Nápad film rozdělit na dva tak dává větší smysl a jedná se vlastně o stejně dlouhý epilog, který v lecčem první část překonává.

 • 50%
  0
  0
  29. 3. 2018
  SNCIS (6517 bodů)

  "Vypadalo to, že jsem mrtvá, co? Tak to jsem nebyla. Ne že by tu nebyla snaha, to vám povím. Ta poslední Billova kulka mě uvrhla do kómatu. Do kómatu, ve kterým jsem měla zůstat čtyři roky. Když jsem se probrala, propukl, slovy filmové upoutávky, "běsnící vír odplaty". Běsnila jsem a vířila a dostalo se mi krvavé odplaty. Zabila jsem už sakra hodně lidí, než jsem dospěla sem. Ale čeká mě ještě jeden. Ten poslední." Nebejt dvojky, tak ani pořádně nevím, o čem byla jednička. To je fakt, nicméně stačí to? Film tvoří: 85% kecy, 5% akce a 10% závěrečné titulky. Souboj s jednookou blondýnou trvá 2 minuty a hlavní souboj s Billem asi 30 sekund. "Paj Mej tě naučil techniku pěti bodů a puklého srdce?" Celá část s Paj Mejem a to, jak vyleze Uma z hrobu působí komicky. Pochválím soundtrack a herecký výkon Thurmanové. Jinak je to dost slabší než jednička. - 50%.

 • 70%
  0
  0
  18. 11. 2012
  kedl (6367 bodů)

  Vol. 2 je nafouklá dialogová estráda.Škoda, že Quentin neponechal Kill Billa jako jeden film, mohli jsem si užít 2,5 hodinovou jízdu pomsty, takhle jsme dostali akorát nafouklou bublinu, která je ..ehm o ničem.

 • 65%
  0
  0
  30. 11. 2012
  VitvarJane (4474 bodů)

  Kill Bill 2 není tak skvěle provedený jako jednička, ale i přesto bych ho natolik neodsuzovala. Quentin to trochu přepískl, i přesto pointa, která vychází už z jedničky je dopracovaná do velkolepého konce.

 • 100%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3334 bodů)

  * Quentin Tarantino-režie,* Uma Thurman-herecký výkon,* Quentin Tarantino-scénář,* vše odehrávající se kolem karavanu + pohřbení zaživa,* zašlápnuté oko. = ***** 5 hvězdiček! V Kill Bill 1 jsem psal komentář k celkovému skvostu obou Tarantinovek. 100%

 • 80%
  0
  0
  19. 5. 2013
  výfuk (2968 bodů)

  Srovnávat jedničku s dvojkou je jako srovnávat hrušky a jablka. Hned po jedničce jsem se pustil do dvojky a byl jsem v té krvavé náladě a zde to bylo něco úplně jiného (je fakt, že ta část s okem byla trochu brutální, ale to je tak všechno). Spíše šlo o osvětlení jedničky, což bylo taky dobré, ale no... bylo to obrovská změna vůči jedničce.

 • 70%
  0
  0
  5. 5. 2013
  harry456 (2435 bodů)

  Quentin Tarantino nám naservíroval další skvělou krvavou nálož.

 • 90%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2010 bodů)

  ,,Those of you lucky enough to have your lives, take them with you. However, leave the limbs you've lost. They belong to me now." Klišé neklišé, Kill Bill (beru v potaz oba dva díly) je mou absolutně nejoblíbenější tarantinovkou. Ne snad kvůli té žoviálně ujeté brutalitě a hroudě stylových bojových scén, ale protože Kill Bill se od ostatních Quentinovo filmů odlišuje svým velice osobním příběhem, hlavní hrdinkou, ke které si divák během její cesty vybuduje blízký vztah, plus ta samotná její cesta má hrdinský nádech. A to finále - učiněná skromná velkolepost. Navíc filmy o pomstě jsou prostě boží. Přehnaně vtipné zvukové efekty, skvělá práce s kamerou, plus ten soundtrack... Málokdo ví, že většina nezpívaných hudebních tracků obou filmů jsou převzaté soundtrackové pasáže z klasik 70. let, především z westernů, na kterých dělal Morricone. A Tarantino si s nimi zablbnul mistrovsky. Díky nim se mu podařilo vytvořit opravdu unikátní a jedinečnou atmosféru, kterou se mu od té doby už zatím nikdy nepodařilo napodobit. Už jen tou žánrovou odlišností obou dílů je Kill Bill zážitek, na který se prostě nezapomíná. Obzvlášť pak díl druhý, který je jeden z nejlepších snímků, co jsem kdy v životě viděl. Btw, Budd je nejlepší postava. Jeho scéna s Billem, kde s ním polemizuje o tom, že Nevěsta si svou pomstu zasluhuje, ale i přesto se od ní nenechá odkrouhnout, z něho rázem dělá jednoho z nejlidštějších a nejzajímavějších padouchů, co jsem kdy ve filmech viděl. Ale sráč to je tak jako tak, to je jasné.

 • 70%
  0
  0
  5. 5. 2013
  karlik4801 (1939 bodů)

  Vol. 2 už není tak drsný, ale spíš víc osobitý. Nevěsta více prožívá celou tu ztrátu a utápí se ve svém životě. Parádní souboje, styl japonských filmů. To salto z postoje na meči, takovéhle filmy jsem vždy odsuzoval, u Tarantinova Kill Billa jsem se mohl ale zbláznit. Pak skvělá bojová scéna s vyjmutím oka. Tyhle neobvyklé filmy diváci přímo žerou a já i po konci měl furt hlad. Doufám, že někdy vznikne Vol. 3.

 • 80%
  0
  0
  16. 12. 2012
  psico (1667 bodů)

  Vyvrcholení tarantinova filmu se povedlo,já jsem byl spokojený a oba díly jsem sfoukl hned po sobě ;)

 • 75%
  1
  0
  21. 12. 2012
  bafik (708 bodů)

  kill bill to zasej zabyl

 • 90%
  0
  0
  1. 10. 2019
  Llucinka (410 bodů)

  Parádní zakončení. Dlouhá cesta k pomstě zastřelené nevěsty končí a já tleskám ve stoje. Tohle je prostě promyšlený příběh plný krve, drsných hlášek a padouchů. Moc se mi líbil Bill. To byl sice největší h*jzl, ale pořád charizmatický. Obsazením Davidem Carradinem udělal Tarantino z Kill Billa epický zážitek.

 • 80%
  0
  0
  18. 5. 2014
  Annie555 (353 bodů)

  Přestože se mi jednička líbí mnohem víc, dvojka vysvětluje celý příběh, odkrývá všechny záhady, proto ho pokládám za dobrý film. Průběh celého filmu není tak precizně propracovaný, jako to bylo u prvního filmu, ale přesto finále celého filmu je skvělé, poslední Billovi kroky stojí opravdu za to.

 • 80%
  0
  0
  1. 10. 2019
  ales-kralik (101 bodů)

  Ne tak dobré jako jednička (i slabší soundtrack, méně úžasných scén), nicméně je to jeden z prvních filmů, kdy byl film rozdělen na dva (poté se to stalo téměř pravidlem, zejména u posledních dílů sérií) a tady to dává smysl, lepší než kdyby to bylo kratší.

 • 85%
  0
  0
  14. 8. 2017
  maroo77 (96 bodů)

  Tak dvojka se mi líbila rozhodně vícero než jednička a tak jak jsem nadával na neučesanost jedničky, tady jsem byl spokojen. Celkový nádech do westernu se totiž Quentinovy podařil na jedničku a až na (dle mého názoru) ujetou scénu s dítětem před finální zabijačkou se mi film opravdu líbil.

 • 95%
  0
  0
  17. 5. 2014
  ondrej-jelinek (78 bodů)

  A ta 2 bila taky super , nejlepsi bila ta daryl ale nejlepsi bil konec .

 • 85%
  0
  0
  14. 7. 2017
  r.tec (60 bodů)

  Druhý díl je výrazně lepší než jeho předchůdce. Lepší atmosféra, chytré dialogy s pointou, emoce, motivace postav, prostě drámo jek se sluší a patří. Velmi dobrý film se spoustou černého humoru, který však absolutně neladí se svým předchůdcem, jenž vypadá spíš jen jako nudný, prázdný trailer na díl druhý. Takto vznikl značně rozpačitý flák, jehož části k sobě vůbec nesednou - a dokonce, dovolím si tvrdit, jsou určeny pro docela odlišný druh diváka. Paskvil, který svým roztržením hodně utrpěl. Jako dvou a půl hodinový film by obstál mnohem líp. PS: A kde je vlastně ten Tarantinem slibovaný nejlepší akční film všech dob?:-))

78 ? ?
jak hlasovat?
 • JosefTomas 85%
 • Crreed 85%
 • Lípa 95%
 • Lucy Lu 55%
 • InJo 90%
 • Dany Jones 100%
 • mims 100%
 • iluzion 90%
 • Speedyxxx 55%
 • Sandrastekla 100%
všechna hodnocení (224)

V žebříčcích uživatelů

6. místo z 9 v žebříčku uživatele výfuk
12. místo z 12 v žebříčku uživatele Dellanir
15. místo z 16 v žebříčku uživatele l_ukas
30. místo z 38 v žebříčku uživatele Kirra Darkness
32. místo z 68 v žebříčku uživatele evismaior
42. místo z 62 v žebříčku uživatele xRoberto
50. místo z 155 v žebříčku uživatele dav.bal
58. místo z 119 v žebříčku uživatele pantak
63. místo z 86 v žebříčku uživatele divid.jh
76. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo