Island, The (USA)
« další názvy »
USA USA
130 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Sci-fi, Thriller

Obsah

:
Je polovina 21. století a Lincoln Six-Echo je obyvatelem obrovského obytného komplexu. Stejně jako všichni ostatní, kteří se v tomto ostře střeženém prostředí více »« méně

Režie

:
Michael Bay

Scénář

:
Alex Kurtzman Roberto Orci Caspian Tredwell-Owen

Herci

:
Ewan McGregor Scarlett Johansson Djimon Hounsou Sean Bean Steve Buscemi ...

Podívej se na Ostrov online!

Premiéra: 1. 9. 2005
Distributor: Warner
DVD: 8. 2. 2006
Jste na stránce filmu Ostrov. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Ostrov myslíte! K 23. lednu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27869 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Ostrov


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  23. 2. 2017
  martin-mickey-stusak (24621 bodů)

  Základní kostra děje je převzata z polské sci-fi komedie ´Sexmise´. I tam žila určitá komunita v podzemním městě, protože ovzduší na povrchu planety bylo kontaminováno a i odtud se dva hrdinové pokusili o útěk, neboť měli být používáni jako pokusní králíci. Jak to dopadlo víme. A tady je to obdobné, jen jde o něco jiného. Skoro se divím, že tvůrci nenatočili remake. Snímek je rozdělen na dvě poloviny. První je o životě v podzemí a druhá se přesouvá na zem a mění se ve zběsilou akční jízdu, jakou umí jen Michael Bay. Futuristický obraz města jak vystřižený ze slavného snímku ´Metropolis´. Dějství o útěku a nahánění uprchlíků tu už bylo nesčíslněkrát, ale tady je to přeci jen na trochu jiné rovině. Michael Bay tu zopakoval dálniční automobilovou honičku, jakou nám představil již ve snímku ´Mizerové 2´. Rychlé, efektivní, dechvyrážející. Takhle to prostě umí natočit jen on. Příběh má v sobě také určité poselství, ale záleží, jak se k tomu divák postaví. Jedná se tedy o popkornovou akční jízdu s neoriginálním námětem, ale zato s novým příběhem. A je to vskutku jízda.

 • 80%
  0
  0
  18. 11. 2018
  Pete69 (17982 bodů)

  Hodně zajímavý a děsivý scénář. Na filmu vevidím nic extra z hlediska hereckých výkonů, prostředí, efetků, ale to hlavní co mě na filmu zaujalo je příběh. Jak blízko je lidstvo k naklonování člověka, jak pravdivé může být brzy to, to co ukazuje film. a to je hlavní poselství žánru SCI-FI. Film splnil moje požadavky a užil jsem si ho.

 • 70%
  0
  0
  29. 12. 2015
  Sheldon (16004 bodů)

  No, dvě slova - Michael Bay. Ačkoli se do toho šlape, pořád to prostě není ono a přitom herci hrají dobře. Ale akce je taková nijaká, prostě mě to nechytlo.

 • 60%
  0
  0
  14. 12. 2017
  Danny F. (11136 bodů)

  Pěkný film. Zajímavý. Živý. Dějově solidní.

 • 80%
  0
  0
  1. 12. 2012
  VitvarJane (4477 bodů)

  Film o tom, jaké by to mohlo jednou být. Příběh o lidech, kteří jsou vypěstovaní pro normální lidi, aby si z nich mohli například vzít nějaký orgán či tak. Velmi poutavá myšlenka, která mě nenechala oddechnout si po celý film. Krásné zpracování, nádherné triky...

 • 75%
  0
  0
  17. 11. 2016
  evismaior (3926 bodů)

  Zápletka spočívající v tom, že si kdesi v budoucnosti boháči pořizují své klony kvůli náhradním orgánům a samozřejmě se dřív nebo později musí začít řešit to, že ty klony jsou také vlastně lidé, není nikterak převratná, jakož ani děj filmu. Ale má to celkem spád a hlavním kladem je obsazení Ewana McGregora a Scarlett Johansson do hlavních rolí takového novodobého naklonovaného Adama a Evy.

 • 75%
  0
  0
  20. 1. 2013
  bidlobox (3796 bodů)

  Film měl u mě tu drobnou nevýhodu, že jsem ho viděl asi rok po Never Let Me Go, který se zabýval podobným tématem, pojatým jinak. Toto byl snímek s úplně jinou páteří, pro jiného diváka, prostě typický film Michaela Baye s odsípající akcí, všudypřítomnými výbuchy a líbivými tvářemi. Ale abych byl spravedlivý, nutno říct, že na Scarlett Johansson se dobře dívalo, divačky zase jistě ocenily šarm Ewana McGregora a Seana Beana a nezklamal ani Djimon Honsou a Steve Buscemi.

 • 95%
  0
  0
  5. 5. 2013
  karlik4801 (1940 bodů)

  Tohle je epický film! Ta nápaditost každého detailu, každý krok v ději dostane po chvíli vysvětlení, které dostává další plus. Scénář, který je fantastický tu také dostal roli. Ale to největší blaho pochází od zápletky, která už je sama o sobě strhující. Je tu zase něco nového a tak dobře provedeného. Klony, které nemají myslet, myslet začnou a od toho se začíná odvíjet epika. Viděl jsem jiný pohled na myšlení postav. Ewan McGregor a Scarlett Johansson odvedli skvělou práci, jejich postavám se věřil každé slovo a každý krok. A impozantní hudba filmu dodala švih. Také konec je nezapomenutelný. Jsou filmy, kterým sluší aby postavy zemřeli, nebo aspoň jeden z páru. Tady jsem ale chtěl aby hlavní pár přežil, že to tady bude vypadat dobře. A dostal jsem to. A na úplném konci ohlédnutí Alberta Laurenta je sice malý akt, ale já jsem nad takovým malým detailem žasnul. Jsem opravdu nadšený, takhle má vypadat zajímavé a nabitě akční sci-fi.

 • 90%
  0
  0
  9. 12. 2012
  Pavlína81 (1571 bodů)

  Vcelku zajímavé.

 • 100%
  0
  0
  29. 4. 2014
  Jakub.Selesi (1166 bodů)

  Film, který má zajímavou myšlenku i pointu, napaditost scénaristům doslova neznala mezí, nadherné počítačové triky a zpracování... Město budoucnosti, vypadalo opravdu velkolepě, jen bych v něm žít nechtěl, spíše mě přitahují ty pouště a samota...

  • výprava
  • počítačové effekty
  • zvuk
  • příběh
  • konec (trochu předvídatelný)
 • 90%
  0
  0
  2. 1. 2013
  Medúska (946 bodů)

  Akční podívaná, která nezklame. Dvěma hlavním hrdinům musí člověk fandit ať chce nebo ne. Poutavé a dojemné.

 • 55%
  0
  0
  23. 5. 2016
  michal-bernard (565 bodů)

  Velké zklamání ukázka vypadala celkem zajímavě, aké film bohužel už tolik ne. První hodina však byla opravdu výborná, zajímavá a hlavně s celkem zajímavou myšlenku. Ale poté co se hlavní hrdinové dostali ven to vypadalo jako kdyby se náhle změnil režisér a bohužel se vrátil náš starý známí Bay. Začali velmi nudné a špatně natočené honičky a podobné blbosti, které bohužel film úplně zbytečně shodili. A konec filmu taky filmu moc nepomohl. Alespoň, že McGregor a Scarlett Johansson byli opravdu skvělí. Velká škoda je taky hudby, která měla zajímavý nádech, bohužel nic víc. Co z toho plyne? Sean Bean se snad nikdy nedozije konce filmu a Bay bude už navždy jen a pouze akční režisér.....55%.

 • 95%
  0
  0
  9. 6. 2016
  mausis (370 bodů)

  Skvělé akční zpracování nápadu, který byl pro mne nový. Podkreslený strhující hudbou,zpomalené záběry v akci jsou impozantní. Divák si zde přijde na své, ať už je to napětí, romantika a zvraty, od začátku až do konce je vtažen do příběhu.A když fandíte postavě a děj se ubírá tím správným směrem, pak je to dokonalá podívaná, která rozhodně stojí za to.

  • scénář
  • hudba
  • obsazení
  • efekty a výprava
  • 80%
   0
   0
   20. 11. 2013
   Annie555 (353 bodů)

   Film má velice zajímavou myšlenku, ptám se sama sebe jestli k něčemu takovému jednou dojde. Doufám, že ne. Film má rychlý spád, netáhne se, Ewan McGregor a Scartlett Johanson skvěle hrají dva neznalé v cizím světě. A Sean Bean ten trochu ukazuje budoucí směr filmu, protože co by to bylo za film, ve kterém by, jak už má ve zvyku, neumřel.

  • 80%
   0
   0
   7. 4. 2016
   speedy009 (260 bodů)

   Film vo mne nechal pozitívny dojem, či už dobrými hereckými výkonmi, tak aj časou líniou. Film nenudil, mal myšlienku a zaujímavé rozuzlenie. Kto má rád filmy, kde pointu pochopí až v záverečných častiach minutáž, určite týmto filmom neurobí krok vedľa. Človek o tom v podstate rozmýšľa aj dlhšie po skončení filmu.

  • 95%
   0
   0
   2. 4. 2014
   d4necek (198 bodů)

   na tenhle film se koukám rád a opakovaně nějak si u něj odpočinu :) od reality.

  • 90%
   0
   0
   26. 6. 2019
   lukas-gajdos (168 bodů)

   Film se snaží být nadčasový, aneb myšlenka klonů, kteří nevědí nic o životě, jsou vychovávané jako prasata na porážku, až jednou jeden McGregor začne chápat o co jde, uteče a v normálním životě se snaží žít a najít řešení, jak tuhle korporaci zničit a zachránit všechny klony. Film má výborné herecké výkony, skvělou kameru a bravůrní režii, Michael Bay je prostě jednička.

  • 80%
   0
   0
   14. 5. 2019
   Nikola Jana K. (61 bodů)

   Při zvažování výběru mezi sci-fi akčními filmy nelze než jen doporučit snímek Michaela Baye Ostrov, ve kterém jsou dvěma ústřední postavy Ewan McGregor a Scarlett Johannsonová, kteří byli, ačkoli to sami neví, uměle vytvořeni jako kopie svých bohatších originálů a kvůli uchování jejich zdraví jsou drženi v jednom komplexu, kde jsou odsouzeni k životu v nevědomosti, iluzi a jediné touze a to dostat se na ostrov, který byl jako jediný zachráněn před kontaminací Země. Zajímavě pojatý děj je i přes některá klišé a až velké náhody poměrně vhodně uchopen i zpracován a mohl by pro lidstvo do budoucna představovat jednu z hrozeb při jeho postupném vývoji.

  • 85%
   0
   0
   10. 4. 2014
   ruzena-burianova (16 bodů)

   Moc se mi to líbilo.Byl to velmi akční film se spoustou efektů se zajímavými postavami.

  Hodnocení a recenze Ostrov

  75 67 ?
  jak hlasovat?
  • Mikik4444 100%
  • Psychotronix 40%
  • InJo 75%
  • Aneta132 80%
  • misec 100%
  • mims 80%
  • Speedyxxx 80%
  • Sandrastekla 100%
  • petr-sedivec 70%
  • homedo 80%
  všechna hodnocení (172)

  V žebříčcích uživatelů

  35. místo z 145 v žebříčku uživatele Angelus
  298. místo z 303 v žebříčku uživatele MIRKA DOLEJŠOVÁ
  554. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo