A Good Year (USA)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
USA USA
117 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Romantický
Motto: Každý jednou dospěje... možná.

Obsah

:
Film DOBRÝ ROČNÍK, při jehož natáčení se proslulý režisér Ridley Scott (Gladiátor) podruhé sešel s oscarovým hercem Russellem Crowem, vypráví příběh londýnského více »« méně

Režie

:
Ridley Scott

Scénář

:
Marc Klein Peter Mayle

Herci

:
Freddie Highmore Albert Finney Russell Crowe Rafe Spall Archie Panjabi ...
Přehrát online O2
Premiéra: 7. 12. 2006
DVD: 15. 4. 2007

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  1
  20. 10. 2015
  Sheldon (9821 bodů)

  Russel Crowe má charizmatu, že z něj divačky nespustí oči a ve vedlejších rolích zaujme celá řada neokoukaných tváří, které se za uplynulé roky dostaly do hledáčku diváků díky řadě úspěšných titulů. Film Dobrý ročník je ideální podívanou na sychravé odpoledne. Snímek vznikl v Americko-Britské koprodukci, komerčně byl v době svého uvedení do kin neúspěšný, ale zraje jako dobré víno.

 • 80%
  0
  0
  17. 5. 2016
  lamps (7557 bodů)

  Takhle se pozná kvalitní režisér. Scott nám tu totiž (a zdaleka ne poprvé) ukázal, že mu nedělá žádný problém přeorientovat se od blockbusterových rozpočtů i výdělků, velkých historických námětů a megalomanské výpravy na menší příběh o skutečných lidech, kteří pravda prožívají poněkud nevšední chvilky, ale přesto jim můžeme všechno stoprocentně uvěřit. Dobrý ročník je právě takový lidský příběh, který pohladí po duši svou pohodovou, někdy až blahodárnou atmoškou prosluněných vinic, noblesním britským humorem a především herectvím Russella Crowa, které není o nic horší než v Gladiátorovi nebo Čisté duši. Příběhově se pravda nejedná o nic mimořádného a spíše se jen čeří voda otřepaného námětu o morální nápravě vlivem krásného prostředí plného ještě krásnějších vzpomínek, ale tím více si cením práce Scotta, který opět dokázal do poslední kapičky vyždímat jak výkon Crowa, tak tentokrát i všechno zralé víno z lehce trouchnivějícího a už takřka vyprázdněného skladu.

 • 90%
  0
  0
  25. 11. 2012
  kedl (6341 bodů)

  Scottova verze,jak láska zvítězí nad pokrytectvím, sobectvím a samozřejmě penězi!!Nezapomenutelné.

 • 100%
  0
  0
  11. 6. 2014
  cerfik (5822 bodů)

  Do tohohle filmu jsem se zkrátka zamiloval, viděl jsem ho již dříve a chyběl mi v hodnocení, teď jsem na něj znovu narazil a musím mu přiznat zázračné kouzlo, které se neztrácí ani po opakovaném shlédnutí. Je vidět, že efekty a obří výprava a rozpočet kvalitní snímek nezaručují a to ani u mistra oboru ve vizuálních hrátkách, kterým Ridley Scott bezesporu je. Pro mě jeden z jeho nejoblíbenějších filmů, který mě chytil za srdce.

 • 80%
  0
  0
  6. 8. 2015
  p.a.douch (4418 bodů)

  Nejsem moc velkej fanda Russella Crowa, ale v tomhle filmu mě bavil. Jeho kapitalista byl zahranej s citem. Vůbec herci v tomhle filmu rozhodně zaujmou dobrým výkonem. Jih Francie je krásnej, život tam plyne poklidně a atmosféra se přesunula i do filmu. Ridley Scott je skvělej režisér a zvládá jakýkoli druh filmu. Jak vidno komedie mu jdou.

 • 80%
  0
  0
  7. 12. 2015
  rkotvald (2808 bodů)

  Svěží vánek z Provence na jedno proluftnutí. Russel Crowe si očividně dost užil roli hajzlíka, kterému vrazí sirky mezi víčka návrat na vinici, kde prožíval jako kluk nejlepší období svého života. Plus nachází lásku svého života. Ejch, no pravda nic nového pod sluncem nebýt velice hezké kamery a pohody, která ze snímku číšela. Nedá mi to nesrovnat s tématicky podobným Bottle Shock (Víno Roku), kdy Dobrý Ročník vychází jako vítěz příběhovou celistvostí a o dost šťastnější rukou, co se týče obsazení. Ale stejně se nemůžu zbavit jisté pachuti vědom si jména pana režiséra, na jehož poměry mi to přijde až moc průměrné a z hlavy rychle vyprachavší.

 • 90%
  0
  0
  23. 11. 2012
  farb (2051 bodů)

  Dobrý ročník - cestovka Ridleyho Scotta uvádí.... Neskutečně feel good výlet napříč prosluněnou francouzskou vinicí s prvotřídním doprovodem - Charismatický Russell Crowe, výtečný Albert Finney, půvabná Abbie Cornish a hlavně francouzká bohyně Marion Cotillard. Jinými slovy - Dokonalé dovolenkové lákadlo, kterému pravidelně podléhám se stejnou radostí a intenzitou.

 • 80%
  0
  0
  27. 5. 2015
  lukas (844 bodů)

  Tenhle film neomrzí ani na podesáté. Vtipná romantika pro všechny lidi z Marsu, Venuše, Země ;-)

77 77 ?
 • david-cerny 90%
 • bohhous22 80%
 • Nosnica 80%
 • Sheldon 90%
 • Arnarmo 70%
 • ballrog 50%
 • sasanka 85%
 • JanTung 75%
 • RoCo 65%
 • adam-ski-petr 80%
všechna hodnocení (92)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: