Salmon Fishing in the Yemen (Velká Británie)
Velká Británie Velká Británie
107 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Romantický

Obsah

:
Dr. Alfred Jones má mnoho důvodů ke spokojenosti. Přesto má pocit, že mu v životě něco chybí. Nečekaně je požádán, aby se zapojil do bláznivého projektu, více »« méně

Režie

:
Lasse Hallström

Scénář

:
Simon Beaufoy Paul Torday

Herci

:
Amr Waked Emily Blunt Tom Beard Catherine Steadman Tom Mison ...
Premiéra: 3. 5. 2012
Distributor: Forum Film CZ

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  29. 12. 2015
  Sheldon (11382 bodů)

  Tenhle film se mi moc líbil už v kině a líbil se mi i na podruhé. je to v podstatě dost věrohodné a dokonce se to v řadech ohledů zakládá na pravdě, přestože to tvůrci nepřiznali. Skvělé a sympatické herecké obsazení, hořký humor a sympatické romantické duo. Prostě fajn limonáda.

 • 65%
  0
  0
  30. 5. 2014
  bidlobox (3777 bodů)

  Na tenhle film jsem se podíval, protože ho chtěla vidět manželka, tak aby se nedívala sama. :) A až do konce jsem to dokoukal asi kvůli roztomilým úsměvům Emily Blunt, protože je to tuctová komedie s lehce dramatickým ekologicko-sociálním podtextem, kde ekologickou část obstárávají ti lososi v Jemenu a sociální část jednak autistická postava Ewana McGregora (ano, rain man trochu jinak), jednak ekoteroristé a sociální diverzita obecně. Kdyby alespoň nešlo o komedii s typem humoru, kde se jaksi automaticky počítá s účastí díváka (smile, pls!), hodnotil bych o pár procent výš.

 • 75%
  0
  0
  31. 10. 2015
  evismaior (3383 bodů)

  Půvabný filmík s roztomile introvertním rybím vědcem Ewanem McGregorem, půvabnou Emily Blunt, která bojuje s rozporem mezi city ke zmizelému vojákovi a svému novému kolegovi z lososího projektu a Kristin Scott Thomas, která jako protřelá tisková mluvčí v projektu lovu lososů v Jemenu, který financuje úchvatně bohatý šejk a milovník rybolovu, spatřuje způsob, jak podat o situaci na Blízkém východě pro změnu taky nějaké dobré zprávy. Velmi příjemá zábava!

 • 75%
  0
  0
  11. 12. 2012
  Sunny5 (3178 bodů)

  Hezky se na to kouká, herci jsou velice příjemní a na řadě míst se i dost nasmějete. Už jen ten nápad ze samotného názvu filmu, totiž vybudování řeky a následný lov lososů v Jemenu v sobě skrývá spoustu zábavných momentů. Má to vše pouze jednu chybu, nemám nejmenší chuť ani motivaci se k tomuto filmu někdy vrátit a už si ani moc nepamatuju, co se mi na něm líbilo. Je to prostě film na jedno shlédnutí, při kterém se sice nudit nebudete, ale ani nezanechá hlubší dojem.

 • 75%
  0
  0
  22. 3. 2016
  Ombak_Penari (2735 bodů)

  Slabší hodnocení mě překvapuje, protože to patří určitě k tomu lepšímu z Hallströmovy tvorby. Opět zavání romantickým kýčem, opět pracuje s omalovánkovým příběhem a prostředím a postavami jak z leporela, ale je to zábavné, plné dobrých fórů a hlavně to klasicky zahřeje na duši. Samozřejmě s klasickým poselstvím "Kašlete na civilizační války a praštěnou kariéru a oddejte se ideálům!". Perfektní pro pohodový večer s vínem.

 • 80%
  0
  0
  6. 11. 2014
  salisbury (965 bodů)

  Milý příběh jehož náplní je bláznivý nápad zakládající se na stvoření něčeho nemožného. Někdy nám může chůze po bláznivé cestě přinést víc než život v normálnosti. Je dobré občas se nechat unést i třeba proti dravému toku řeky skákaje přes hřbety kolem letících lososů. Vždy bývá těžší budovat než bořit a v tomto případě se povedl vybudovat velmi příjemný příběh pln nadějné víry v uskutečnění bláhového snu.

 • 90%
  0
  0
  6. 1. 2015
  Brcolka (825 bodů)

  Velmi příjemná oddychovka. Když se najdou ti správní lidé se správným úmyslem vybudovat něco nemožného tak jde všechno. Koneckonců bez takových lidí bych neseděl za touhle mašinkou a nekomentoval bych film, který by nikdo nenatočil a já bych ho neviděl.
  Cokoliv si dnes dokážeme představit a někdo bude říkat, že to není možné, tak ať si počká pár let na někoho kdo to uskuteční a udělá možným.

 • 55%
  0
  0
  7. 1. 2016
  Gvendolina (149 bodů)

  Tenhle film mě hodně zklamal, ačkoliv potenciál tam byl - v hercích, námětu, prostředí... Každopádně dohromady to nemělo takovou sílu, jak bych si představovala, ale na zpříjemnění večera rozhodně dobré. :)

68 74 ?
 • Trable 80%
 • NyanBunny 80%
 • Arnarmo 70%
 • Riverdon 60%
 • Jarusu 65%
 • Ombak_Penari 75%
 • Gruman 50%
 • Elizabett 55%
 • lucyky 70%
 • Gvendolina 55%
všechna hodnocení (69)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

18. místo z 43 v žebříčku uživatele wop

„Spící hit, o kterém jsem až do jeho premiéry prakticky nic neslyšel, ale který mě jak obsazením, tak trailerem přesvědčil o tom, že málokterý letošní film bude...”

Sdílet tuto stránku:

Partneři: