Salmon Fishing in the Yemen (mezinárodní název)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
107 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Romantický, Adaptace knižní, Romantická komedie

Obsah

:
Dr. Alfred Jones má mnoho důvodů ke spokojenosti. Přesto má pocit, že mu v životě něco chybí. Nečekaně je požádán, aby se zapojil do bláznivého projektu, více »« méně

Režie

:
Lasse Hallström

Scénář

:
Simon Beaufoy Paul Torday

Herci

:
Amr Waked Emily Blunt Catherine Steadman Tom Mison Ewan McGregor ...
Premiéra: 3. 5. 2012
Distributor: Forum Film CZ
Jste na stránce filmu Lov lososů v Jemenu. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Lov lososů v Jemenu myslíte! K 2. únoru 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28310 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Lov lososů v Jemenu


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  29. 12. 2015
  Sheldon (16046 bodů)

  Tenhle film se mi moc líbil už v kině a líbil se mi i na podruhé. je to v podstatě dost věrohodné a dokonce se to v řadech ohledů zakládá na pravdě, přestože to tvůrci nepřiznali. Skvělé a sympatické herecké obsazení, hořký humor a sympatické romantické duo. Prostě fajn limonáda.

 • 75%
  0
  0
  31. 10. 2015
  evismaior (4254 bodů)

  Půvabný filmík s roztomile introvertním rybím vědcem Ewanem McGregorem, půvabnou Emily Blunt, která bojuje s rozporem mezi city ke zmizelému vojákovi a svému novému kolegovi z lososího projektu a Kristin Scott Thomas, která jako protřelá tisková mluvčí v projektu lovu lososů v Jemenu, který financuje úchvatně bohatý šejk a milovník rybolovu, spatřuje způsob, jak podat o situaci na Blízkém východě pro změnu taky nějaké dobré zprávy. Velmi příjemá zábava!

 • 65%
  0
  0
  30. 5. 2014
  bidlobox (3802 bodů)

  Na tenhle film jsem se podíval, protože ho chtěla vidět manželka, tak aby se nedívala sama. :) A až do konce jsem to dokoukal asi kvůli roztomilým úsměvům Emily Blunt, protože je to tuctová komedie s lehce dramatickým ekologicko-sociálním podtextem, kde ekologickou část obstárávají ti lososi v Jemenu a sociální část jednak autistická postava Ewana McGregora (ano, rain man trochu jinak), jednak ekoteroristé a sociální diverzita obecně. Kdyby alespoň nešlo o komedii s typem humoru, kde se jaksi automaticky počítá s účastí díváka (smile, pls!), hodnotil bych o pár procent výš.

 • 75%
  0
  0
  11. 12. 2012
  Sunny5 (3178 bodů)

  Hezky se na to kouká, herci jsou velice příjemní a na řadě míst se i dost nasmějete. Už jen ten nápad ze samotného názvu filmu, totiž vybudování řeky a následný lov lososů v Jemenu v sobě skrývá spoustu zábavných momentů. Má to vše pouze jednu chybu, nemám nejmenší chuť ani motivaci se k tomuto filmu někdy vrátit a už si ani moc nepamatuju, co se mi na něm líbilo. Je to prostě film na jedno shlédnutí, při kterém se sice nudit nebudete, ale ani nezanechá hlubší dojem.

 • 75%
  0
  0
  22. 3. 2016
  Ombak_Penari (2762 bodů)

  Slabší hodnocení mě překvapuje, protože to patří určitě k tomu lepšímu z Hallströmovy tvorby. Opět zavání romantickým kýčem, opět pracuje s omalovánkovým příběhem a prostředím a postavami jak z leporela, ale je to zábavné, plné dobrých fórů a hlavně to klasicky zahřeje na duši. Samozřejmě s klasickým poselstvím "Kašlete na civilizační války a praštěnou kariéru a oddejte se ideálům!". Perfektní pro pohodový večer s vínem.

 • 80%
  0
  0
  6. 11. 2014
  salisbury (1101 bodů)

  Milý příběh jehož náplní je bláznivý nápad zakládající se na stvoření něčeho nemožného. Někdy nám může chůze po bláznivé cestě přinést víc než život v normálnosti. Je dobré občas se nechat unést i třeba proti dravému toku řeky skákaje přes hřbety kolem letících lososů. Vždy bývá těžší budovat než bořit a v tomto případě se povedl vybudovat velmi příjemný příběh pln nadějné víry v uskutečnění bláhového snu.

 • 90%
  0
  0
  6. 1. 2015
  brcolka (1045 bodů)

  Velmi příjemná oddychovka. Když se najdou ti správní lidé se správným úmyslem vybudovat něco nemožného tak jde všechno. Koneckonců bez takových lidí bych neseděl za touhle mašinkou a nekomentoval bych film, který by nikdo nenatočil a já bych ho neviděl.
  Cokoliv si dnes dokážeme představit a někdo bude říkat, že to není možné, tak ať si počká pár let na někoho kdo to uskuteční a udělá možným.

 • 55%
  0
  0
  7. 1. 2016
  Gvendolina (149 bodů)

  Tenhle film mě hodně zklamal, ačkoliv potenciál tam byl - v hercích, námětu, prostředí... Každopádně dohromady to nemělo takovou sílu, jak bych si představovala, ale na zpříjemnění večera rozhodně dobré. :)

Hodnocení a recenze Lov lososů v Jemenu

69 74 ?
jak hlasovat?
 • haladovh 90%
 • Mikik4444 75%
 • petr-jakes 80%
 • dav.bal 70%
 • cerfik 80%
 • homedo 65%
 • Had 85%
 • Trable 80%
 • NyanBunny 80%
 • Arnarmo 70%
všechna hodnocení (76)

V žebříčcích uživatelů

18. místo z 43 v žebříčku uživatele wop

„Spící hit, o kterém jsem až do jeho premiéry prakticky nic neslyšel, ale který mě jak obsazením, tak trailerem přesvědčil o tom, že málokterý letošní film bude...”