Co se vlastně stalo

56%
Co se vlastně stalo
Stárnoucí hollywoodský producent Ben se potýká s problémy jak v osobním, tak pracovním životě. Jeho poslední film se při zkušební projekci nesetká s velkým úspěchem, zejména u šéfky studia Lou, která hrozí, že film stáhne z festivalu v Cannes, pokud Ben neudělá jisté změny. Do toho Ben zjišťuje, že jeho současná žena má aférku s jeho bývalým kolegou a scénáristou Scottem. Když Ben nakonec souhlasí a upraví snímek podle návrhů Lou, odlétají oba i s režisérem Jeremym do Cannes. V tu chvíli však Ben netuší, že Jeremy opět udělal ve scénáři jisté změny... V komediálním dramatu režiséra Barryho Levinsona, ve kterém se nechal inspirovat autobiografickou knihou hollywoodského producenta Arta Linsona, si zahraje mnoho hvězd jako Robert de Niro, Sean Penn nebo Bruce Willis.

Témata:

filmový průmysl
výrobce
natáčení filmu
dynamika moci
ego




Chrustyn
Chrustyn
45 693 bodů
6
Barry Levinson a jeho vtipný pohled do světa filmu. Skvělý De Niro, zábavný Willis, dobře napsaný příběh ale nudná režie, u které Levinson znovu dokazuje, že se stále pohybuje mezi průměrem (Koule) a vynikající režií (Rain Man).
Spooner
Spooner
16 091 bodů
4
Celkem nevýrazná satira, ve které se sice najde několik dobrých nápadů či správně rejpavých scén, ale výsledku tomu chybí razance a odvaha rejpnout si do Hollywoodu pořádně. Tempo je pomalé, herci většinou nemají moc co hrát a některé postavy a dějové linky mi zde přišly značně navíc. Robert De Niro je ale vynikající a Bruce Willis hodně pobavil. To je ale, vzhledem k tématu a tvůrcům, pořád sakra málo. 50%
Wally007
Wally007
9 739 bodů
4
Už dlouho jsem neviděl něco tak nudného a nezábavného.... Ale možná jsem jen divnej :-)

Dodatečné informace

Původní název:
What Just Happened? (více)
  • USA Co se vlastně stalo
  • USA What Just Happened?
  • USA Disastro a Hollywood
  • USA Inside Hollywood
  • USA Koita ti egine
  • USA Panique à Hollywood
  • USA Pikantne Hollywoodske price
Premiéra v ČR:
17. 10. 2008
Země původu:
USA
Rozpočet:
25 mil. USD
Tržby:
6,67 mil. USD (celosvětově)
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné


  • 'Co se vlastně stalo' je považován za satiru na filmový průmysl, která odhaluje zákulisní problémy a intriky v Hollywoodu.
  • Film 'Co se vlastně stalo' je adaptací stejnojmenné knihy Arta Linsona, který je také producentem filmu.
  • Film byl natáčen na různých místech v Los Angeles, což přispívá k jeho autentickému zobrazení hollywoodského prostředí.

Našli jste chybu nebo něco chybí? Napište nám.