Hitchcock

66%
Hitchcock
Plakát traileru

Píše se rok 1960 a Alfred Hitchcock právě natáčí svůj nový film. Film, který má rozhodnout o jeho úspěchu nebo zatracení. Film, kterému téměř nikdo nevěří a za který se sám Hitchcock musí filmovému studiu zaručit svým majetkem. Film, který se stane legendou. Co ale zrození fenoménu jménem Psycho předcházelo? Jaký příběh si „mistr napětí“, kterému filmové publikum vděčí za ty nejhrůzostrašnější zážitky v historii filmu, nechal pro sebe? Film Hitchcock odhaluje nejen historii natáčení jednoho z nejslavnějších filmů všech dob, ale také podmanivý milostný příběh slavného režiséra a jeho ženy Almy. Úspěšná scenáristka mu byla celý život inspirací i oporou, a ač měla vlastní tvůrčí ambice a plány, nikdy nevystoupila ze stínu svého muže, jehož milovala a podporovala za všech okolností. Když během natáčení Psycha Alfred Hitchcock náhle onemocní, je to právě Alma, kdo místo něj usedne do režisérského křesla a zastoupí svého muže v kritický moment, kdy se rozhoduje o zastavení či pokračování natáčení. Nevděčnou roli zvládne na výbornou a podepíše se tak pod vznik dnes již legendárního snímku. Málokdo tuší, že slavný horor má ve skutečnosti dva režiséry, že to nebyl velký Alfred, kdo do proslulé scény vraždy ve sprše prosadil jednoduše geniální kvílení houslí. Jenže i taková světice jako Alma, může začít hřešit, když se nedočká uznání. Uvědomí si Hitchcock včas, jak vzácnou ženu po svém boku má, nebo zaslepen žárlivostí ztratí toho, kdo ho nejvíc miloval?
Recenze: Hitchcock

Kinobox.cz
70%

I přes výše zmíněné není Hitchcock ztrátou času. Provází ho příjemná lehkost, herecká bravura (ač hranice mezi vykreslením a karikaturou je u sira Hopkinse nebezpečně tenká), vtip a nechybí i svižné tempo, díky němuž se dopracujete k závěrečným titulkům mnohem snáze, než byste čekali.


Brenan88
Brenan88
47 084 bodů
6
Herecky by se nedalo ani co vytknout,přece jen Anthony Hopkins je taková kapacita,že jsem od něj nic jiného ani neočekával. Jenže samotný život mistra hororu pana Hitchcocka by si zasloužil více podrobnou sondu i do jeho mládí. Zde vše točí převážně kolem Psycha. Aspoň jsem se dozvěděl nějaké nové informace,které jsem dříve nevěděl.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
28 387 bodů
8
Snímek o Alfredu Hitchcockovi není čistě životopisný snímek, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jeho životní etuda se zde pohybuje od úspěchu snímku 'Na sever severozápadní linkou' (1959) k premiéře dalšího snímku 'Psycho' (1960). A děj obsahuje dvě linky. Soukromou a pracovní. Pracovní se samozřejmě zabývá přípravami na onen další snímek a jeho natáčení ukazující veškeré peripetie kolem toho a soukromá co se týče vztahu Hitchcocka se svou ženou. A tak se jedná o snadno se rozvíjející drama, která údajně nemá žádnou souvislost s realitou. Inu, tak už to u takovýchto snímku bývá. Každopádně reklamní kampaň avizovala na skutečnost, že byl snímek natočen na základě knihy Stephena Rebella 'Alfred Hitchcock a Miking of Psycho'. A tak se diváci mohou jen dohadovat, jak to tedy s tou realičností skutečně je. Děj se drží základů a nesnaží se každou událost složitě rozvíjet. Ční z toho iluze a kritika na aspekty dané doby, ze kterých asi nejvíce vynikne schvalovací komise a její připomínky ke scénáři a scénografie. Nebýt toho, je jisté, že by Hitchcockovi snímky vypadaly úplně jinak. Příběh začíná úvodem samotného Mistra hororu. A snad je to dobrý tah, neb jak známo, Alfred takto skutečně v televizi vystupoval. Nakonec, televizní seriál 'Alfred Hitchcock uvádí' (1955) (1885) znají i čeští diváci. Anthony Hopkins ztvárnil Hitchcocka dobře. I maska si zaslouží ocenění. Jen podle očí lze poznat, že se jedná o Hopkinse. Ze života Alfreda Hitchcocka se tedy moc nedozvíme. Zato se dozvíme, jak asi mohly vypadat přípravy slavného snímku 'Psycho'. Hlavně co se týče nejslavnější scény ze sprchy. Opravdu to bylo tak, jak je zde ukázáno? Ať to bylo jak chtělo, snímek je vhodným doplňkem k filmové sbírce fanoušků Alfreda Hitchcocka. Díru do filmového světa však neudělá.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 280 bodů
4
Zoufale prázdný film, kde měl maskér větší slovo než režisér. Je to tak neskonale nudné a zbytečné, že se tu skutečně není o čem bavit.

Dodatečné informace

Původní název:
Hitchcock (více)
  • Austrálie Hitchcock
  • Austrálie Alfred Hitchcock and the Making of Psycho
Premiéra v ČR:
7. 2. 2013
Distributor:
Bontonfilm
Země původu:
Austrálie, Velká Británie, USA
Rozpočet:
15,7 mil. USD
Tržby:
23,57 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Hitchcock je dostupný s českými titulky a českým dabingem

Powered byJustWatch