Hitchcock (USA)
Austrálie Austrálie
Velká Británie Velká Británie
USA USA
98 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Thriller, Biografický, Adaptace knižní, Film o filmu, Retro
Motto: Za filmem, který šokoval svět, se skrývá ještě jeden příběh.

Obsah

:
Píše se rok 1960 a Alfred Hitchcock právě natáčí svůj nový film. Film, který má rozhodnout o jeho úspěchu nebo zatracení. Film, kterému téměř nikdo nevěří více »« méně

Režie

:
Sacha Gervasi

Scénář

:
John J. McLaughlin Stephen Rebello

Herci

:
Scarlett Johansson Jessica Biel Anthony Hopkins Michael Stuhlbarg Helen Mirren ...
Premiéra: 7. 2. 2013
Distributor: Bontonfilm
DVD: 12. 6. 2013
Jste na stránce filmu Hitchcock. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Hitchcock myslíte! K 25. červnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28024 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Hitchcock


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  0
  0
  19. 11. 2017
  Brenan88 (45192 bodů)

  Herecky by se nedalo ani co vytknout,přece jen Anthony Hopkins je taková kapacita,že jsem od něj nic jiného ani neočekával. Jenže samotný život mistra hororu pana Hitchcocka by si zasloužil více podrobnou sondu i do jeho mládí. Zde vše točí převážně kolem Psycha. Aspoň jsem se dozvěděl nějaké nové informace,které jsem dříve nevěděl.

 • 80%
  0
  0
  15. 10. 2019
  martin-mickey-stusak (25651 bodů)

  Snímek o Alfredu Hitchcockovi není čistě životopisný snímek, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jeho životní etuda se zde pohybuje od úspěchu snímku 'Na sever severozápadní linkou' (1959) k premiéře dalšího snímku 'Psycho' (1960). A děj obsahuje dvě linky. Soukromou a pracovní. Pracovní se samozřejmě zabývá přípravami na onen další snímek a jeho natáčení ukazující veškeré peripetie kolem toho a soukromá co se týče vztahu Hitchcocka se svou ženou. A tak se jedná o snadno se rozvíjející drama, která údajně nemá žádnou souvislost s realitou. Inu, tak už to u takovýchto snímku bývá. Každopádně reklamní kampaň avizovala na skutečnost, že byl snímek natočen na základě knihy Stephena Rebella 'Alfred Hitchcock a Miking of Psycho'. A tak se diváci mohou jen dohadovat, jak to tedy s tou realičností skutečně je. Děj se drží základů a nesnaží se každou událost složitě rozvíjet. Ční z toho iluze a kritika na aspekty dané doby, ze kterých asi nejvíce vynikne schvalovací komise a její připomínky ke scénáři a scénografie. Nebýt toho, je jisté, že by Hitchcockovi snímky vypadaly úplně jinak. Příběh začíná úvodem samotného Mistra hororu. A snad je to dobrý tah, neb jak známo, Alfred takto skutečně v televizi vystupoval. Nakonec, televizní seriál 'Alfred Hitchcock uvádí' (1955) (1885) znají i čeští diváci. Anthony Hopkins ztvárnil Hitchcocka dobře. I maska si zaslouží ocenění. Jen podle očí lze poznat, že se jedná o Hopkinse. Ze života Alfreda Hitchcocka se tedy moc nedozvíme. Zato se dozvíme, jak asi mohly vypadat přípravy slavného snímku 'Psycho'. Hlavně co se týče nejslavnější scény ze sprchy. Opravdu to bylo tak, jak je zde ukázáno? Ať to bylo jak chtělo, snímek je vhodným doplňkem k filmové sbírce fanoušků Alfreda Hitchcocka. Díru do filmového světa však neudělá.

 • 75%
  0
  0
  5. 7. 2015
  evismaior (4252 bodů)

  Slušně pojatý životopisný film s parádně obsazenou hlavní rolí - protože ano, pod všemi těmi maskérskými nánosy a mimikou, gesty i pohyby, které má člověk neodmyslitelně spojené s mistrem hororu Hitchcockem, je to pořád skvělý Anthony Hopkins, jenž zde vyniká. Výborná je i Helen Mirren v roli opomíjené manželky a Scarlett Johansson, která se narodit o pár desetiletí dřív, určitě by do té slavné scény ve sprše perfektně zapadla a mohla by tak Janet Leigh v pohodě nahradit.

 • 75%
  0
  0
  18. 3. 2014
  saboter (3559 bodů)

  Vcelku povedené provedení legendárního hororu a ještě legendárnějšího režiséra. Hudba Danyho Elfmena parádní a herecké výkony v čele s Hpkinsem senzační. Příběh slušný jen možná trochu useknutý.

  • herci
  • hudba
  • povedené finále
  • příběh
  • mohlo se vytáhnout výce
 • 80%
  0
  0
  14. 9. 2013
  harry456 (2436 bodů)

  Neodolatelný Hopkins o legendě hororové scény. Velmi si cením toho, že film pojednává o okolnostech vzniku Psycha, ale zároveň k tomuto filmu není spoilerem. Pro osobu nezasvěcenou do Hitchcockovy to jsou skvěla vrátka. PS: finální náznak jeho budoucí tvorby mně dostal.

 • 70%
  0
  0
  13. 4. 2013
  karlik4801 (1941 bodů)

  Životopisný film o jednom z nejlepších režisérů všech dob se povedl. Do značné části ho můžeme přirovnat jako proplutí Psychem. Dozvěděl jsem se o Psychu mnoho informací, což mě jako diváka těší. A o panu Hitchcockovi samozřejmě taky, o jeho soukromém životě a připadá mi jako bych věděl, jaký ten člověk byl, jaké měl pocity a nad čím přemýšlel. A samozřejmě krásná Scarlett do role okamžitě zapadla.

 • 80%
  0
  0
  20. 11. 2013
  michaela159 (1043 bodů)

  Skvělý film nahlížející do zákoutí příprav a natáčení slavného Psycha režiséra Alfréda Hitchcocka. Z jehož děl se mi právě Psycho líbí asi nejvíce, a tak mi byl tento film obzvláště zajímavý. A jak už to tak bývá. Nebyl by to úspěšný muž, bez silné ženy po svém boku, kterou příběh rozhodně neopomíjí. Leč bohužel lehce ve vyprávění zaváhá, kdy se odkloní až příliš od tvůrčího procesu Psycha. Avšak závěrečné režisérovo dirigování slavné scény za zavřenými dveřmi bylo prostě skvělé. Dokonale hrající pár Anthony Hopkins a Helen Mirren. Krásná, usměvavá a ječící Scarlett Johansson. Velmi zábavné a zajímavé.

 • 70%
  0
  0
  2. 3. 2016
  hovorkok (645 bodů)

  "Snad vám nevadí, že jsem paní Batesové dovolil použít vaši šatnu.".... velice zajímavý pohled na prostředí natáčení Psycha a jak v té době probíhal Hitchův osobní život.

 • 50%
  0
  0
  14. 2. 2013
  elissz (557 bodů)

  Není nic horšího, než když film nudí. Snad jen, když nudí film vzdávající hold filmaři, který sám dělal pravý opak - napínal, vzrušoval i rozrušoval...Film se dotýká mnohých témat (vztah s manželkou, s Hollywoodem, k herečkám, k sobě samému coby šedesátiletému "zasloužilému" tvůrci) a právě to je možná i jeho problém. Dotýká se lecčeho, ale nijak - neumí vyprávět, žádný z konfliktů nemá náboj (ani bublající pod povrchem, takový, který by vytvářel vnitřní pnutí), někdy umně rozehrané scény nechá režie vyšumět do ztracena, aniž by z nich vytěžila, co se dá. Z filmu jako celku mám dosti upatlaný dojem - ne proto, že po čistě technické filmařské stránce by nebyl zvládnutý, ale protože se do něj pustil někdo, kdo vůbec nevěděl, co a jak říct. Jestli na něj budu vzpomínat, pak jedině jako na film, u kterého jsem se stále dívala na hodinky.

 • 65%
  0
  0
  31. 1. 2015
  genduna (83 bodů)

  Film o mistru napětí a hrůzy mohl být přeci jen o trochu temnější a záhadnější! Čekala jsem více než mi bylo naservírováno. Bylo to neslané, nemastné. Film který je překvapením snad jen díky tomu, že od jména Hitchcock čekáte horor a toho se tu v žádném případě nedočkáte.

Hodnocení a recenze Hitchcock

68 61 ?
jak hlasovat?
 • martin-mickey-stusak 80%
 • petr-sedivec 90%
 • homedo 75%
 • Kim6 65%
 • SNCIS 80%
 • Riverdon 80%
 • Trable 80%
 • Brenan88 60%
 • Tomas_313 60%
 • lucyky 60%
všechna hodnocení (72)