Ave, Caesar!

59%
Ave, Caesar!
Někteří lidé mají úžasnou schopnost vyřešit i ten největší problém. Prototypem takového člověka je Eddie Mannix, jehož polem působnosti jsou hollywoodská filmová studia. Jenže i výjimeční lidé mohou mít své limity, což Eddie pozná, když vprostřed natáčení historického velkofilmu unesou jeho hlavní hvězdu. Geniální sourozenci Joel a Ethan Coenové, magnety na Oscary, oslavné recenze a diváckou přízeň, natočili svěží retro komedii, v níž si dělají srandu ze světa, v němž se léta úspěšně pohybují. Zavtipkovat na vlastní účet se s nimi rozhodla asi nejsilnější herecká sestava, jakou se podařilo v posledních pár letech do jednoho filmu dostat. Den „žehliče problémů“ Eddieho Mannixe (Josh Brolin) začíná brzy ráno riskantní záchranou pověsti mladičké hvězdičky, která už už padá do morálního bahna a do spárů policie. Hned nato smiřuje rozzuřené církevní představitele, které naštval scénář připravovaného biblického velkofilmu. Režisérovi sofistikovaných dramat (Ralph Fiennes) musí do hlavní role vnutit hvězdného představitele kovbojů, který sice umí házet lasem, zato neumí mluvit. A to není všechno. Problémy mu dělá i hvězdná plavkyně Anna (Scarlett Johansson), jež má choulostivé osobní trable, a slavný tanečník Burt (Channing Tatum), jenž se z ničeho nic začal chovat divně. A to pořád není všechno. Největší vrásky na čele mu vykloubila superstar Baird Whitlock (George Clooney), který byl unesen neznámou organizací, jež si říká Budoucnost, uprostřed natáčení velkofilmu Ave, Caesar! Pro ostříleného Eddieho ale sebevětší krize není problémem, nýbrž výzvou. (Cinemart)Brenan88
Brenan88
47 089 bodů
4.5
Zvláštní Coenovský mix,který jen silou vůle držel pohromadě. Ve snímku se toho proklatě málo děje,ale místo toho se dost mluví a většina těchto řečí vyznívá na prázdno a nedokáží zaujmout. Pro mne jeden z nejnudnějších filmů,které jsem za poslední dobu viděl.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 332 bodů
6
Všechno, co v tom filmu, je, je strašně fajn. Ale není toho tam dost. Plno zápletek a charakterů s úžasným potenciálem, které vyplynou naprázdno, místo toho tíhnutí k strašné prvoplánovosti. Třeba s Altmanovým Hráčem se to nedá co do trefnosti srovnat . Každopádně nejhorší druh zklamání - trestuhodně nevyužitý potenciál. Je to taková bolest, jako když si někdo objedná dvanáctiletou whiskey a naleje do ní colu.
hanys_
hanys_
18 771 bodů
0
Myslím, že asi jenom Coeni tuší, co tohle mělo znamenat. Mě, jako nenáročněho diváka tahle podivnost vůbec nebrala. To, že se tady objeví tucet známých xichtů bez nároků na honorář prostě hned neznamená, že z toho vykouzlej dobrý fim.

Dodatečné informace

Původní název:
Hail, Caesar! (více)
  • Velká Británie Ave, Caesar!
  • Velká Británie Hail, Caesar!
  • Velká Británie Ave, Ceasar!
  • Velká Británie ¡Ave, César!
  • Velká Británie Ave, César !
  • Velká Británie Ave, Cesare!
Premiéra v ČR:
3. 3. 2016
Distributor:
CinemArt
Země původu:
Velká Británie, USA
Rozpočet:
22 mil. USD
Tržby:
63,65 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Ave, Caesar! je dostupný s českými titulky a českým dabingem

Powered byJustWatch