Ave, Caesar!

59%

Komentáře a recenze 39

Dle počtu bodů
Brenan88
Brenan88
47 099 bodů
4.5
Zvláštní Coenovský mix,který jen silou vůle držel pohromadě. Ve snímku se toho proklatě málo děje,ale místo toho se dost mluví a většina těchto řečí vyznívá na prázdno a nedokáží zaujmout. Pro mne jeden z nejnudnějších filmů,které jsem za poslední dobu viděl.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 394 bodů
6
Všechno, co v tom filmu, je, je strašně fajn. Ale není toho tam dost. Plno zápletek a charakterů s úžasným potenciálem, které vyplynou naprázdno, místo toho tíhnutí k strašné prvoplánovosti. Třeba s Altmanovým Hráčem se to nedá co do trefnosti srovnat . Každopádně nejhorší druh zklamání - trestuhodně nevyužitý potenciál. Je to taková bolest, jako když si někdo objedná dvanáctiletou whiskey a naleje do ní colu.
kunafix
kunafix
20 042 bodů
2
Jednou to muselo přijít, ale nečekal jsem, že tak brzo - že Coeni zas jednou natočej zbytečnej nudnej film. Bylo to totiž uplně o ničem. Člověk se u toho ani nezasmál, ani nedostal žádnou smrt. Přišlo mi to, jak kdyby scénář psal nějakej Woody Allen, kterymu takovy děje z Hollywoodu a z uměleckejch kruhů nejsou cizí... a dal ho natočit Coenům - jakejs takejs jejich styl tam trocha vidět jde, ale rozhodně to není žádná sláva. Plno známejch hereckejch se zhlidlo v tom, že budou pracovat se slavnejma Coenama, ale asi netušili, do čeho se to nechali ukecat. Sice přítomnost známejch ksichtů potěší, ale jenom do té doby, než zjistíte, že jejich postavy tam často jsou úplně k ničemu - nepobaví, neobohatí děj, nenechaj se zabít, jenom tam prostě jsou. A přesně takovej je i ten děj - on totiž jenom JE. Ale s tim si ani řiť nevytřu, že. Bohužel je to silně nevtipnej nudnej film a pramálem něčeho, co by stálo za vidění. Doufám, že příště už na nás Coeni vybalej buď pořádnej odvaz nebo něco víc krvavýho...
hanys_
hanys_
18 771 bodů
0
Myslím, že asi jenom Coeni tuší, co tohle mělo znamenat. Mě, jako nenáročněho diváka tahle podivnost vůbec nebrala. To, že se tady objeví tucet známých xichtů bez nároků na honorář prostě hned neznamená, že z toho vykouzlej dobrý fim.
Sheldon
Sheldon
16 069 bodů
10
Ave, Caesar! je filmový guláš v tom nejlepším slova smyslu. Ten film nemá děj ani něco, čemu by se mohlo říkat vývoj charakterů. A vadí to? Ale jistě, že ne. Ale tohle si mohou dovolit jen ti nejlepší nebo blázni. A Coenové naštěstí pro diváka patří do té první skupiny. Tenhle film vřele doporučuji všem, kteří milují klasické filmy a rádi si čtou o filmové historii.
lamps
lamps
15 245 bodů
6.5
Nejslabší Coeny bych stále hledal jinde, ale Ave, Caesar! smrdí nevyužitým potenciálem ze všech jejich podprahových kousků zdaleka nejvíce. Film s natolik vypilovanými detaily, skvělými herci a flexibilní výpravou, kterou jen podtrhuje nějaký Roger Deakins, by si zkrátka zasloužil ucelenější příběhovou kostru, lépe rozvedený ústřední motiv a rozhodně údernější humor, který je sice mistrně kompenzován mocným ironickým nádechem v každém záběru i dialogu, ale vzhledem k tomu, že má jít v prvé i poslední řadě o komedii, opravdu vtipných chvil na těch dlouhých sto minut moc není. Bratři se snaží parodovat příliš věcí najednou a občas vzniká unylý mišmaš, který se jen těžko hýbe kupředu a nad vodou ho drží skutečně jen všechny přítomné herecké hvězdy - samozřejmě energický Clooney, ale ze všech nejvíc fantastický Josh Brolin, jehož titěrná mimika a sebevědomá elegance opět prozrazují, že z něj vyrostla hollywoodská star první velikosti..
  • Herci
  • Dobovost
  • Trefný výsměch Hollywoodu
  • Nudná klíčová zápletka
  • Dějová rozkouskovanost
Milandob
Milandob
8 900 bodů
4
prilis vela postav a zapletok ktore nevedu nikam. coenovci su o dost lepsi ako tato ich nudna jednohubka...
Klajnik
Klajnik
8 701 bodů
2
Nuda plná odkazů.
Krakonoš
Krakonoš
5 586 bodů
4
U mě se naštěstí žádně překvapení nekonalo, jelikož Coeni mě nikdy nebavili a Hail, Caesar vypadal už z traileru hrozně. Názorná ukázka toho jak naprosto dokonale domrvit film, přitom základní příběh mi přišel docela zajímavý na zfilmování. 30%
Toren
Toren
5 235 bodů
6
Nebejt ultra pitomého závěru, byl bych velice spokojen. Takhle jen fajn.