August Rush (USA)
« další názvy »
USA USA
114 minut

Žánry

:
Drama, Hudební, Romantický, Dětský, Retro, Spirituální
Motto: Příběh téměř pohádkový o chlapci, který nade vše miloval hudbu a díky ní opět nalezl své rodiče.

Obsah

:
Vše začalo před dvanácti roky, kdy se mladá čelistka Lyla seznámila s irským zpěvákem Louisem a strávila s ním nádhernou noc a kdy si slíbili, že se opět více »« méně

Režie

:
Kirsten Sheridan

Scénář

:
Nick Castle James V. Hart Paul Castro

Herci

:
Freddie Highmore Keri Russell Jonathan Rhys Meyers Terrence Howard Robin Williams ...
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Melodie mého srdce. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Melodie mého srdce myslíte! K 27. září 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28161 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Melodie mého srdce


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  4. 4. 2015
  Psisko59 (32766 bodů)

  Trochu sladkobolná hudební romance o dvanáctiletém hudebním géniovi, který po úprku ze sirotčince hledá v New Yorku své rodiče. Když se shodou šťastných okolností vymaní z vlivu pasáka pouličních muzikantů Wizarda (výborný Robin Williams - v českém překladu bůhvíproč Šaman), s pomocí kamarádky Hope a reverenda Jamese se stane stipendistou prestižní hudební akademie Juilliard School a vzápětí vytvoří monumentální orchestrální skladbu Rhapsody. Je přesvědčen, že prostřednictvím hudby dokáže oslovit své rodiče a přimět je, aby ho našli. Neví, že o jeho existenci neměli až donedávna tušení a že zištný Wizard ještě neřekl poslední slovo ...
  Mimochodem, talentovaný Freddie Highmore o šest let později zazářil jako mladý Norman Bates v noir seriálu Batesův motel. V roli irského písničkáře Louise Conellyho, nevědomého Evanova/Augustova otce, zazářil charismatický Ir Jonathan Rhys Meyers (podědil hudební talent po svém otci hudebníkovi Johnu O´Keefeovi), jenž kromě herecké úlohy vytvořil pro filmový soundtrack čtyři výborné původní skladby - "Break", "Moondance", "Something Inside" a "This Time" - z nichž první a poslední byly považovány za nejlepší původní filmové písně osmdesátých Oscarů v roce 2008, přestože nominaci neproměnily. Rhys Meyers opravdu příležitostně vystupuje s kapelou svých bratrů.

  • výborný casting (skvělý Jonathan Rhys-Meyers, výborní Freddie Highmore a Robin Williams, éterická Keri Russel)
  • poněkud plytký příběh s těžko uvěřitelným koncem o nekonečné moci Lásky a Osudu (ale budiž, funguje to :-)
 • 75%
  0
  0
  17. 5. 2016
  lamps (14894 bodů)

  Několikrát jsem si v průběhu filmu říkal, jak je to vše krásně a očekávaně načrtnuté a násilně tlačené vstříc finálnímu setkání, jenže pak se náhle událo ono přenádherné romantické vyvrcholení a já všechnu tu lásku, pozitivní náladu i dobré filmařské úmysly nasál do takové míry, že stejný příval opačných emocí by mi zcela jistě způsobil smrtelnou depresi. Milý malý příběh, vhodný nejen pro lidi posedlé hudbou v jakékoli podobě, ale také pro nás zaryté idealisty, kterým originální znázornění neporazitelné lásky nepřestane v hollywoodských filmech nikdy dělat radost. A v neposlední řadě více než vhodné pro obdivovatele andělské Keri Russell, v jejíchž očích jsem se za celou dobu utopil aspoň dvanáctkrát..

 • 10%
  0
  0
  10. 6. 2015
  sporkaska (2358 bodů)

  Čisté utrpenie – sledovať tento film. Nič, čo by ma ohúrilo, zaujalo, alebo vtiahlo do deja. Nič, čo by sa mi páčilo, alebo dávalo zmysel. Stupídny príbeh, pritiahnutý za vlasy, nesympatickí herci, špatná hudba.. Celé zle!

 • 80%
  0
  0
  30. 10. 2018
  Meky (1104 bodů)

  Hudba lidi spojuje, zde to platí dvojnásob! Tento snímek Vás pohladí na duší a na uších taky...

Hodnocení a recenze Melodie mého srdce

71 ? ?
jak hlasovat?
 • homedo 90%
 • nicole-kucerova 70%
 • Meky 80%
 • Mondyes 100%
 • Had 80%
 • lenka-fojtova 75%
 • Tana-B 100%
 • maniak 80%
 • enrico-bonsch 75%
 • Tomas_313 75%
všechna hodnocení (43)