Šňup

62%
Šňup

Život utíká rychle... stíháte to? Tři dny sjetě ulítlých hrátek se změní v šílený závod o čas. Ztroskotanec Ross si jde zase jednou pro svou dávku speedu, ale jeho oblíbený dealer Pavouk zboží opět jednou ztratil. Ross u něj čeká zda se speed někde nenajde a přitom se seznámí ke všemu svolnou Nikky. Ta chodí s jedním "vařičem" a vezme Rosse na nákup k němu. Ten dostane svou dávku tentokrát zdarma a na oplátku dělá chlapíkovi jménem Kuchař osobního šoféra... A to neměl dělat. Místo poklidného šňupání, sexu a barevných snů... se dostává do série bizarních situací. Propadá se do světa, kde neexistují morální zábrany, věci i lidé jsou na jedno použití a nikdo netuší jak jízda zvaná "život" dopadne... Tuhle dávku sotva vydejcháte!
kunafix
kunafix
20 042 bodů
2
Tak tohle se moc nepovedlo. Děj je plochý jak raketová střela s plochou dráhou letu poslaná faxem a vůbec ničím to nezaujme. Hlavně tam nejsou žádné postavy, se kterýma by se dalo sympatizovat. Samej vyšlehanej mozek nebo mrduchtivá závislačka, permanentně do sebe ládující syntetické drogy. Nejvíc na nervy mi šlo to neustálé, pořád se opakující "šňup", záběr na oko, zornice se zúžuje, rychlé střihy, sluchové halucinace (chápej jako opakující se věty/slova), probliky, prostřihy, barevné a jiné vizuální filtry, schíza. Ale hlavně to nikam nevede. Řeší se tam nesmyslné emotivní výlevy ubohejch fetek a jeden policejní zátah dvou pochybnejch poldů. Nůdá. Škoda, že Schwartzman, Leguizamo, Rourke a Stormare se nechali do něčeho takovýho uvrtat. Soundtrack se taky moc nepovedl, protože ho má na svědomí Billy Corgan ze Smashing Pumpkins, kterej mě nikdy moc nebral, a tady to vše jede na úplně stejné vlně).
Tao Quit
Tao Quit
4 062 bodů
10
Tohle není komedie. Tohle je Speed. Feťáci všech zemí zažívají takové "příběhy" dnes a denně. Pro mě nejlepší film o drogách. Nejlépe popisuje, co tahle droga dělá a je jasné, že režisér / scenárista / a většina herců své zkušenosti má, protože takle perfektně to zahrát jinak nešlo :))

Dodatečné informace

Původní název:
Spun (více)
  • Švédsko Šňup
  • Švédsko Spun
  • Švédsko Craqué
  • Švédsko Pilves
  • Švédsko SPUN
  • Švédsko Spun - Leben im Rausch
  • Švédsko Spun - Sem Limites
  • Švédsko Spun - syöksykierteessä
  • Švédsko The Cook
Premiéra v ČR:
3. 6. 2004
Země původu:
Švédsko, USA
Rozpočet:
2 mil. USD
Ocenění:
Žádná ocenění