Tajuplný vlak

72%
Tajuplný vlak

Každá ze tří povídek Tajuplného vlaku má vlastní název a hlavní hrdiny. Čtvrtý film Jima Jarmusche je poctou italské a japonské kultuře v americkém stylu. Povídky Daleko od Jokohamy, Duch a Ztraceni ve vesmíru se dějově neprolínají, ačkoliv se odehrávají stejné noci a ve stejném městě a všechny vyvrcholí v tomtéž místě (zchátralém hotelu v Memphisu). Přestože jsou jejich příběhy nezávislé, humorně spolu komunikují, jak se v průběhu filmu postupně ukazuje. (Aerofilms)Scénář:

xxmartinxx
xxmartinxx
22 342 bodů
6
Další kosmopolitní sbírka povídek. Nemá to ten švih a lehkost Dne na zemi ani naléhavou působivost (nepovídkového) Ghost Doga. Relativně slabší Jarmusch zde dostane jen tři hvězdy, protože vím, že to umí líp.
lamps
lamps
15 233 bodů
9
Úžasný, neskutečný Jarmusch. Tři velice volně propojené povídky, sbíhající se náhodně ve shodných časech do jednoho trouchnivějícího hotelu, nejenže opět nádherně odráží režisérův talent udělat z fádních situací nadpozemsky osudovou poezii, ale současně představují také jeho nejvtipnější a nejveselejší kousek. Všechny charaktery jsou nepopsatelně roztomilé a mně osobně by nedělalo problém s některými strávit ještě mnohem více času (především oba hoteloví zřízenci mě rozesmávali skoro k slzám, dále pak tradiční smolař Buscemi). Na rozdíl od Jarmuschových raných děl, tohle je jednoznačně záležitost na více zhlédnutí...

Dodatečné informace

Původní název:
Mystery Train (více)
  • Japonsko Tajuplný vlak
  • Japonsko Mystery Train
  • Japonsko Mystery train: martedì notte a Memphis
  • Japonsko Tajomný vlak
Premiéra v ČR:
1. 4. 1996
Země původu:
Japonsko, USA
Přístupnost:
15+
Rozpočet:
2,8 mil. USD
Tržby:
1,54 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Tajuplný vlak je dostupný s českými titulky