Resident Evil: Apocalypse (Velká Británie)
« další názvy »
NSR NSR
Kanada Kanada
Francie Francie
Německo Německo
Velká Británie Velká Británie
90 minut

Žánry

:
Akční, Horor, Sci-fi, Thriller, Adaptace videohry, Blockbuster, Série/Franchise
Motto: Noční můra neskončila...

Obsah

:
Alice byla jedním ze dvou lidí, kteří vyvázli z katastrofy, jež proměnila podzemní laboratoře mamutí biochemické korporace Umbrella Corporation ve smrtící více »« méně

Režie

:
Alexander Witt

Scénář

:
Paul W.S. Anderson

Herci

:
Milla Jovovich Sienna Guillory Oded Fehr Thomas Kretschmann Sophie Vavasseur ...
Premiéra: 6. 1. 2005
DVD: 25. 4. 2005
Jste na stránce filmu Resident Evil: Apokalypsa. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Resident Evil: Apokalypsa myslíte! K 26. lednu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28302 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Resident Evil: Apokalypsa


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 40%
  0
  0
  14. 3. 2021
  martin-mickey-stusak (26801 bodů)

  Kdo zná videoherní předlohu, ví o co se jedná, takže musí uznat, že něco takového převést na filmové plátno není žádná brnkačka. Hra je jen o akci a tak podle toho vypadá i film. Děj se tak jeví jako podřadný. Druhý snímek začíná tam, kde předchozí první skončil. Pro jistotu se však připomene probuzení Alice v nemocnici v Raccoon City, aby následně poznala stav věci. Danou oblast zaplavili zombie, ze které se musí dostat dříve, než do ní vletí jaderná bomba. Musí se však prostřílet a že to nebude jednoduché nám právě ukazuje následující dění, ve kterém samozřejmě nezůstane sama. Po rekapitulaci probuzení Alice je tedy v následujících minutách na první pohled jasné, že je toto pokračování od předchozího snímku zcela odlišné. Akce, akce a zase jen akce. Ano, jako v té videohře. Jenomže něco takového ve filmu prostě vyznívá jinak. Pokud si někdo z diváků myslí, že se jedná o naprosto zbytečné pokračování, ve svém smyslu uhodil hřebíček na hlavičku. Tohle by stačilo pro seriálovou epizodu, kde čtyřicet minut stopáže postačí. Takhle se to zdá být zbytečně natahované, čímž se monotónnost všeho dění stane z diváckého pohledu hodně rychle únavné. Snaha o dramatizaci akce sice znatelná je, ale ten děj s nějakými odkazy a myšlenkami prostě chybí. Zkrátka a dobře, je to jako celek jednoduché až moc. Z akčního hlediska dejme tomu, ale jinak opravdu bída z nouzí. A nepomohla tomu ani prodloužená verze.

 • 60%
  0
  0
  11. 1. 2021
  Pete69 (22475 bodů)

  Druhý Resident Evil je pro mě čistě bezduchá zombárna, která postrádá tajemno a atmosféru prvního dílu. Je to čistá městská akční hororová režba bez zásadnější myšlenky. Pokud to beru tak, je to ok. Ale RE se mohlo vydat daleko lepší cestou a druhý díl nasměroval tuto sérii do pekel.. mohla z toho být klidně kultovní série.. Apokalypsa u mě tedy za 60%

 • 70%
  0
  0
  29. 12. 2017
  Sheldon (16046 bodů)

  V podstatě totéž co jednička až na to, že Anderson je sice pošuk, ale občas umí režírovat film, což choreograf kaskadérů Alexander Witt úplně neovládá: Je si toho ale vědom, takže dialogu je poskrovnu a místo toho se pouští do zpomalených záběrů, divokých akcí a překombinovaných sekvencí. Naštěstí je tam ale Milla Jovovich na kterou se dobře kouká a jsou tam zombíci. Pro třináctiletý děti super podívaná:-)

 • 100%
  0
  0
  28. 7. 2017
  Danny F. (11156 bodů)

  Tak toto už je opravdu plnohodnotně postavený film na vlastních nohou než úvodní díl. Tady se pustil plně do akce, napětí a efektních vizuálních požitků. Plnokrevný akční horor.

 • 45%
  0
  0
  2. 12. 2012
  kedl (6380 bodů)

  Myslím,že spojení OBROVSKÉ ZKLAMÁNÍ bude tím správným českým výrazem. Mám z toho úplně stejný pocity jako z AvP,bože a já se na to těšil jak malej kluk!!!To není fér....

 • 0
  0
  12. 12. 2012
  bidlobox (3802 bodů)

  Tahle série jde zatím mimo mne. I když ta Mila Jovovich láká, láká...

 • 55%
  0
  0
  4. 12. 2013
  saboter (3563 bodů)

  Divné to je to slovo co film vystihuje jak de o příběh nestvůry a zombie strach zde neni a to je co hru kteroú mam rád vystihovalo konec podivnáý a i když se hra také sama parodovala tak od filmu sem nic takového nečekal a čekal sem drsný a nevy drásajcí horor jediné co opravdiu nadchne jsou výkony herců.

 • 60%
  0
  0
  5. 8. 2020
  Nevka (1493 bodů)

  Začal bych takhle: Resident Evil-Apokalypsa nebyla ani lepší ani horší než jednička. Skvělá atmosféra apokaliptického Rancoon City. Zombíci zase skvělí a nebylo jim co vytknout (velice mě překvapily ty zombie prostitutky). Alice celkem v pohodě a potěšila mě velice přítomnost Jill Valentine. Dalším momentem bylo to monstrum alias zmutovaný Mathew. S tím kdyby si grafici trochu víc pohráli nebylo by to na škodu, jinak tomu hororové prvky nechyběly. A já jsem byl s tímhle akčním RE2 poměrně spokojen.

 • 50%
  0
  0
  24. 1. 2013
  Korben (965 bodů)

  Horzně divný díl. Skvělá kulisa nakaženého města, ale ta režie půlku scén zabíjí. A Milla už tu začíná vypadat trochu jako koště. Zato Jill, do té bych se klidně nechal zatknout. Celkově vzato průměr, ale pořád ne nějaká extra tragédie.

 • 80%
  0
  0
  4. 12. 2012
  scarecrow (708 bodů)

  Pokračování, které přibralo zase nějakou tu postavu z herní předlohy ale pak si to zase jelo svůj příběh. Mě to bavilo, neřikám, že to byl nejlepší film na světě ale prostě neurazil. Asi mi stačí málo k radosti.

 • 55%
  0
  0
  30. 3. 2010
  laki1 (250 bodů)

  Akcnak, kterej nema hlavu a patu, ale co, je to prece podle pocitacove hry. Dobra podivana od ktere pokud nic necekate, budete se bavit.

 • 80%
  0
  0
  4. 9. 2019
  Stanulda007 (244 bodů)

  Dvojka se mi rozhodně líbila o mnoho mnoho více než jednička. Více se rozvíjí prvotní příběh. Je zde hodně akčních a zajímavých scén. Ale v prvé řadě se mi velice líbí obsazení herců (pčedevším Oded Fehr), jejich postavy a také větší soustředění na Alice samotnou. Ovšem na druhou stranu co? Město plné zombie, pár lidí se snaží přežít, ale postupně umírají. A nad tím vším nějaký mamlas, který se chce jen pobavit tím, jak nějakou příšera zabíjí lidi a nebo jestli se dvě mutace zabijí nebo ne. 80%

Hodnocení a recenze Resident Evil: Apokalypsa

64 55 ?
jak hlasovat?
 • Hellboy 50%
 • Lovecour69 65%
 • martin-mickey-stusak 40%
 • Pete69 60%
 • Ebonys 100%
 • InJo 55%
 • JoeyDeLuca 60%
 • Nevka 60%
 • Speedyxxx 65%
 • Sandrastekla 45%
všechna hodnocení (110)

V žebříčcích uživatelů

7. místo z 10 v žebříčku uživatele Alanna
12. místo z 30 v žebříčku uživatele Danny F.
17. místo z 37 v žebříčku uživatele Ebonys
38. místo z 96 v žebříčku uživatele Alanna