Šakalí léta

72%
Šakalí léta
Úspěšná muzikálové komedie o svobodě, nezávislosti, rudé hvězdě a rokenrolu. Odehrává se v Praze roku 1959 v okolí dejvického hotelu Internacional. Do poklidného maloměstského života nečekaně zasáhne "muž odnikud" mladý chuligán Bejby, který svým výstředním oblečením, kytarou a vášní pro rokenrol rozbouří stojaté vody nejen klukovského světa, ale také do světa dospělých snažících se nemyslet na lehkou dobu v níž musejí žít. Bejby svým nečekaným příchodem zasáhne do života číšnického pomocníka Edy Drábka, okrskáře Prokopa a jeho syna přezdívaného Kšanda, a svým způsobem i do života barové zpěvačky Milady a jejího manžela, arogantního estébáka Přemka.Pete69
Pete69
30 588 bodů
7
Táhněte do háje, všichni pryč! Tady to ale neplatí a to i přesto, že muzikály opravdu nevyhledávám. Český mladistvý muzikál s hudbou Ivana Hlase a vynikajícím hereckým obsazením. Herci nehrají dokonale, ale právě to krásně podtrhuje amatérský vzhled a jakousi rebelskou jalovost.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 332 bodů
6
Pár chytlavých melodií a především nevyužitý potenciál. Hřebejk točí moc bezpečně, aby to mohlo fungovat.
Sheldon
Sheldon
16 069 bodů
7.5
Český muzikál dopadne buď skvěle jako Starci na chmelu nebo Rebelové nebo jako totální průšvih, třeba ta šílenost od Mádla a Radun, kterou radši nikdo neviděl. Šakalí léta mají dobré písničky Ivana Hlase, příběh je jalový, ale to u muzikálu bývá pravidlem, ale herecky je to slušné a zrežírované je to také dobře. Tohle je tedy ta první skupina.

Dodatečné informace

Původní název:
Šakalí léta (více)
  • Česká republika Šakalí léta
  • Česká republika Big Beat
  • Česká republika Die Sommer des Schakals
Premiéra v ČR:
9. 12. 1993
Distributor:
Space Films
Země původu:
Česká republika

Powered byJustWatch