Šakalí léta

71%

Komentáře a recenze 17

Dle počtu bodů
Pete69
Pete69
31 182 bodů
7
Táhněte do háje, všichni pryč! Tady to ale neplatí a to i přesto, že muzikály opravdu nevyhledávám. Český mladistvý muzikál s hudbou Ivana Hlase a vynikajícím hereckým obsazením. Herci nehrají dokonale, ale právě to krásně podtrhuje amatérský vzhled a jakousi rebelskou jalovost.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 394 bodů
6
Pár chytlavých melodií a především nevyužitý potenciál. Hřebejk točí moc bezpečně, aby to mohlo fungovat.
Sheldon
Sheldon
16 069 bodů
7.5
Český muzikál dopadne buď skvěle jako Starci na chmelu nebo Rebelové nebo jako totální průšvih, třeba ta šílenost od Mádla a Radun, kterou radši nikdo neviděl. Šakalí léta mají dobré písničky Ivana Hlase, příběh je jalový, ale to u muzikálu bývá pravidlem, ale herecky je to slušné a zrežírované je to také dobře. Tohle je tedy ta první skupina.
lamps
lamps
15 250 bodů
6.5
Aby mě zaujal nějaký muzikál, to už musí být opravdu něco, což se tady jen potvrdilo. Taneční choerografie sice nebyly vůbec špatné a herci odvedli maximum, ale z mého pohledu strašně nesympaticky nazpívané písničky a hlavně bezpáteřní příběh to zase sráží tvrdě do kolen.
Danny F.
Danny F.
11 166 bodů
7.5
Hmm snad první muzikál co mě i bavil.
Jana Květoňová
Jana Květoňová
7 081 bodů
7
Herecký koncert Martina Dejdara. A "pecky" Ivana Hlase, např. "Táhněte do háje" či "Na kolena". Někdo říká, že "Rebelové" jsou lepší, ale já bych dala "Šakalím létům" o deset bodů víc. A na to, že to je prvotina Jana Hřebejka, tak OPRAVDU povedené!!!
Standa.
Standa.
6 180 bodů
6.5
Klasika s pár nezapomenutelnými scénami doplněná pořádnými hity.
naytsirk
naytsirk
4 597 bodů
8
Muzikál jako takový nemusím, ale Šakalí léta jsou parádní....
VitvarJane
VitvarJane
4 487 bodů
7
česká hudební klasika...
Petrson
Petrson
4 166 bodů
7
Český lev 1993 : nejlepší film a vyzobla ho TV Nova, zatím co ČT nechala Krávu Karla Kachyni na televizních obrazovkách. Mohl to být zajímavý souboj o prvního skleněného lva, kdyby i tento film byl v kinech (a později byl ).