Thank You for Smoking (USA)
« další názvy »
USA USA
88 minut

Žánry

:
Drama, Komedie
Motto: Nick Naylor nezakrývá pravdu... on ji filtruje.

Obsah

:
Nick Naylor je úspěšný zaměstnanec velké tabákové společnosti a má v popisu práce velebit před veřejností a médii krásy kuřáctví. Díky své pohotovosti, více »« méně

Režie

:
Jason Reitman

Scénář

:
Jason Reitman Christopher Buckley

Herci

:
Joan Lunden Eric Haberman Aaron Eckhart Mary Jo Smith Todd Louiso ...
Premiéra: 21. 9. 2006
DVD: 22. 2. 2007

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  24. 10. 2015
  Sheldon (11921 bodů)

  Nejslavnější scénou je však úvodní sekvence, která se odehrává v televizním studiu v obdobném pořadu, jaké bylo na televizních obrazovkách před lety Áčko. S odstupem času můžeme konstatovat, že právě tato scéna svým rytmem, černohumorným komentářem mimo obraz a vizuálními finesami předznamenává jak film, tak reitmanovský trademark, který odkazuje k způsobu natáčení zlaté éry Hollywoodu.

  Děkujeme, že kouříte mělo rozpočet 6,5 milionu dolarů a už v kinech se film bohatě zaplatil. Přestože snímek je starý již 5 let neztrácí nic ze své aktuálnosti ani zábavnosti. Pokud máte slabost pro černý humor je tento film stvořen právě pro Vás.

 • 65%
  0
  0
  22. 12. 2017
  lamps (10858 bodů)

  Zpočátku velmi příjemná a nápaditá komedie, která ale postupem času lehce ztrácí jak na vtipnosti, tak bohužel i na originalitě. Ještě že má v hlavní roli skvělého Aarona Eckharta, jenž je opravdu přesvědčivý a to mluvení mu jde více než dobře. V konečném součtu jen další z řady komedií, které nezklamou, ale také nijak závratně neoslní.

 • 90%
  0
  0
  12. 12. 2012
  bidlobox (3784 bodů)

  Už pohled na logo filmu evokuje vzpomínku na slavnou komedii Krotitelé duchů. A zřejmě ne zcela náhodou. V tomto snímku jde však o něco docela jiného než o krocení nadpřirozených živlů - zaostřeno je na reálnější "hrozbu": zapálenou cigaretu. Nick Naylor je úspěšný zaměstnanec velké tabákové společnosti a má v popisu práce velebit před veřejností a médii krásy kuřáctví. Díky své pohotovosti, cynickému vtipu a zkušenosti je schopen – jako každý správný ďáblův advokát – každou námitku svých odpůrců interpretovat ve prospěch zaměstnavatele. S dvojicí svých nejlepších přátel, pracujících pro společnost vyrábějící alkohol a pro jistou zbrojní korporaci, tvoří Nick trio známé jako Obchodníci se smrtí (není vám to povědomé?). Kovboj s cigaretou je na tom však momentálně špatně a souvislosti mezi omamnou bílou tyčinkou a bolestivou smrtí jsou stále zřetelněji na pořadu dne – a Nick by navíc chtěl být vzorem pro svého milovaného dvanáctiletého syna Joeyho... Režisérem této hvězdně obsazené satirické komedie je syn slavného slovenského rodáka Ivana Reitmana (který natočil zmíněné Krotitele duchů). V dalších rolích se objevují spolehliví veteráni Robert Duvall, William H. Macy a Sam Elliott. Nemalou úlohu hraje i samotný soundtrack filmu. Písničky na něj vybrané odkazují do nostalgických dob "cigaretové historie". "Smoke, Smoke, Smoke That Cigarette!"

 • 80%
  0
  0
  14. 1. 2010
  Petrson (3372 bodů)

  Film, který svou absurditou jemně pobaví....

 • 100%
  0
  0
  5. 10. 2015
  leafroller (2181 bodů)

  Nick Naylor je špičkový odborník na komunikaci a navíc ho to dost baví. "To" je obhajoba cigaret a jejich vlivu na lidský organismus. Bravurně zvládá všechny nástrahy, které společnost klade tabáku do cesty. Přiblblé předem připravené televizní debaty, přednášky na základní škole, vládní komise. Líbila se mi scéna s letadlem. Milionový Nick hovoří v turistické třídě s potenciálními zákazníky. "Pokud dokážu přesvědčit jednoho z nich, aby začal kouřit, vydělal jsem si na letenku..." To je přístup, který u nás hnedle nenajdete. Ale i nejostřejší kosa jednou padne na kámen.
  Hrátky s jazykem, mluvením a argumentací jsou jen část zábavy, kterou film nabízí. Poodhalení zákulisí miliardového průmyslu je neméně přitažlivé. K tomu přidejme pár faktů nejen o tabáku, ale i dalších zabijácích lidstva. Nakonec jedna roštěnka, Aaron Eckhart a posypat vtipem. Hmmm, takové koláčky se jen rozplývají....

 • 65%
  0
  0
  11. 12. 2012
  psico (1661 bodů)

  Dobrý, ale bohužel snadno zapomenutelný film ..

 • 95%
  0
  0
  13. 8. 2015
  Krcma (113 bodů)

  Musím říci, že jsem se výborně bavil od začátku až do konce. A můžu vám garantovat, že se budete bavit taky ať už koříte nebo ne. Tak brilantní satiru jsem už dlouho neviděl. Když se tu navíc objevil můj oblíbený William H. Macy v roli slizkého senátora, tak to mne tento film už musel dostat. Výborný Aaron Eckhart dokáže přesvědčit o prospěšnosti tabákového průmyslu úplně každého (tedy kromě jednoho senátora). Rozhodně se budu těšit na to s čím Jason Reitman přijde příště. Snad jedině škoda tlaku ze strany Toma Cruise, díky kterému musely být vystřiženy některé odvážnější scény s Katie Holmesovou. Je to fakt kočka.

73 ? ?
 • Mondyes 100%
 • Brenan88 75%
 • Nosnica 60%
 • dav.bal 70%
 • RoCo 60%
 • lucyky 70%
 • lamps 65%
 • Gruman 75%
 • uge 55%
 • Váleček 70%
všechna hodnocení (82)
jak hlasovat?

V TV

V žebříčcích uživatelů

3. místo z 13 v žebříčku uživatele Katchator
33. místo z 83 v žebříčku uživatele wop
258. místo z 357 v žebříčku uživatele Simkova
Sdílet tuto stránku:

Partneři: